Бджоляр Петрухін Геннадій

Геннадій Петрухін — бджоляр з багаторічним стажем, відомий всьому співтовариству бджолярів, завдяки своїми раціоналізаторськими ідеями, якими він щедро ділиться з іншими у своєму відеоблозі та на спеціалізованих інтернет-майданчиках з даної тематики.

Останнім часом, таких досвідчених бджолярів стає все більше, обмін досвідом рухає бджільництво вперед в якісному розвитку, при цьому не завдає шкоди самим пасічникам, адже наша країна настільки величезна, а її землі настільки щедрі рослинами-медоносами, що інтереси двох і більше пасічників рідко коли перетинаються на одній території.

Ось і з’являються один за іншим відеоблоги на бджолярську тематику, але в тренді сьогодні залишається один з перших у своєму роді блог Геннадія Петрухина, який, як і господарство, йому допомагають вести діти.

Коротко про щедру пчеловоде

Вже сотні початківців пасічників добилися відмінних результатів, спираючись на поради Геннадія Петрухина. Свій відеоблог Петрухін завів будучи вже в солідному віці і маючи за плечима великий досвід і масу технічних напрацювань.

Народився наш герой 14 липня 1964 року, бджільництвом почав займатися близько 10 років тому, сьогодні активно залучає до цього процесу двох своїх синів. За сучасними мірками, пасіка Петрухина невелика, при цьому продуктивність його бджіл вище, ніж на інших пасіках. Протягом року чисельність його господарства може варіюватися від 60 до 100 бджолосімей.

e039a88fc86fbd1a1c7713f94b0e3d57 Бджоляр Петрухін Геннадій

Крім бджіл, Петрухін захоплюється кулінарією, різьбленням по дереву, риболовлею. До речі, шанувальникам даних занять теж є чому повчитися у Петрухина. Нечасті відео про його хобі підкажуть і розкажуть безліч нюансів, так що охочим зловити «золоту рибку» теж слід підписатися на блог Петрухина. Крім цього, на його сторінці можна знайти докладні інструкції про те, як підготувати бджіл до зими, як об’єднати кілька бджолосімей, як збільшити хабарів і багато іншого з світу бджільництва.

Також можна дізнатися кілька кулінарних шедеврів в подробицях від майстра. Примітно, що всі відео Геннадія відрізняються стислістю, лаконічністю і наочністю — відмінне донесення інформації до досвідченого в цьому питанні людини. А якщо потрібна особиста консультація професіонала, Петрухін із задоволенням дасть її кожному бажаючому в рамках бджільницьких конференцій, ярмарків і т. д.

Діяльність і основні питання, що порушуються у блозі

У своєму блозі Геннадій Петрухін говорить про теми, які йому близькі, про проблеми, шляхи вирішення яких він знайшов особисто, методом проб і помилок. Всю інформацію, представлену на його блозі можна умовно розділити на три блоки:

 • Все про бджільництво.
 • «Очманілі» ручки.
 • Кулінарія.
 • У першому, відповідно, він ділиться досвідом роботи з бджолами, розповідає про особливості різних рослин медоносів, боротьбі з шкідниками та захворюваннями бджіл, облаштуванні омшаников і т. д. Другий розповідає про створення краси на пасіці та на присадибній ділянці своїми руками з підручних матеріалів. Третій включає в себе улюблені рецепти нашого героя.

  До речі, серед них є такий, який відзначають багато передплатники, мова йде про копченої грудинці. Але повернемося до бджіл і розглянемо найцікавіші раціоналізаторські пропозиції Геннадія Петрухина

  Об’єднання сімей під чарочку

  Об’єднання сімей є великою проблемою для початківців пасічників. Боротьба починається при цьому в улике призводить до масової загибелі бджіл, зниження продуктивності вулика. Проблема актуальна для багатьох, а Петрухін пропонує простий спосіб вирішення, полягає в «дружніх посиденьках».

  Достовірно невідомо як пасічнику вдалося виявити таку закономірність, але факт залишається фактом — агресія і активність бджіл, знижуються під впливом алкоголю.

  32e96d2b54afbe9ca94459219ed47b45 Бджоляр Петрухін Геннадій

  У цьому, до речі, вони в чомусь схожі на людей. Тому при об’єднанні сімей, досить змочити роздруковані докази і окур їх спиртом 40% або горілкою.

  Такий метод наш герой назвав «Об’єднання сімей під чарочку». Втрати в кількісному складі бджіл при такому підході мінімальні. Ефективність даного методу довели вже сотні бджолярів по всій країні.

  Проблеми роїння, матководства та бджільництво в колодах

  Проблема роїння, розведення маток хвилюють, кожного бджоляра, який планує розширювати господарство. Цій тематиці присвячено безліч відео Геннадія Петрухина. У своїх оглядах він розповідає і про те, як правильно зняти рой, запобігти повторне або передчасне роїння, і про те, за якими критеріями слід відбирати матку.

  Окремим блоком у його блозі йде колодне бджільництво. Сам Петрухін активно практикує подібне, оскільки це зручно і красиво. Він навчить всьому з нуля, від створення колоди, до заселення в неї бджіл — всю цю інформацію можна отримати в видеоинструкциях Петрухина.

  Техніка і технологія в розведенні бджіл

  Геннадій Петрухін за свій багаторічний досвід, спростив, автоматизував і механізував багато процесів в своєму господарстві. Особливо цікавими, з точки зору обміну досвідом будуть наступні розробки:

 • електропривод для медогонки;
 • сушильна шафа своїми руками;
 • ручки для вуликів;
 • воскотопка;
 • використання поліетилену для підгодівлі і виготовлення дна прилетка;
 • електроніж, як помічник зняття забрусу;
 • пастки для ос.
 • 5083b27859a1339402b0607dc8a6d1cd Бджоляр Петрухін Геннадій

  Переоцінити вклад цієї людини у розвиток бджільництва нереально, адже його ролики — не тільки порада початківцям бджолярам, але і просто хороша «принада» до теми. Багато хто, не планували займатися бджільництвом, випадково наткнувшись на його ролики, вже марять бджолами, інші біжать створювати прикраси для свого саду власними руками з того, що ще зовсім недавно було сміттям.

  В цьому і є особливість Петрухина, він не тільки бджоляр, він учитель і наставник, який здатний об’єднати навколо себе людей за інтересами.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради