Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

Кротон, або кодіеум привертає увагу любителів кімнатних рослин екзотичним зовнішнім виглядом. На його строкатих, немов забарвлених пензлем живописця, листках зосередилася вся палітра осінньо-весняних фарб. Але кодіеум відомий не тільки унікальною красою. Маги і езотерики приписують декоративного рослині здатність впливати на енергетику людини. У зв’язку з цим думки щодо доцільності заводити квітка будинку розходяться.

6dbe03c999853e4482a8e56c296d6b01 Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

Можна тримати кротон будинку

Вирощувати рослину в квартирі рекомендується по ряду причин. Завдяки його впливу в оселі запанує любов і взаєморозуміння. Кротон усуне напруга в сім’ї і поліпшить емоційний стан всіх домочадців.

У квітці містяться речовини, які очищають повітря в квартирі.

У кімнаті, де стоїть рослина, легше дихається, слабшає головний біль, зменшуються прояви бронхолегеневих хвороб.

До того ж кодіеум відмінно виглядає на домашньому вікні або на столі в офісі.

Кротон можна тримати вдома, але слід врахувати, що в насінні і молочному соку рослини міститься небезпечний для людини отруту. Не рекомендується заводити квітка, якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини. У них при контакті з рослиною можуть виникнути проблеми зі здоров’ям.

При вирощуванні та догляді за кротоном потрібно дотримуватися обережності:

 • обмежити доступ до квітки дітей і домашніх тварин;
 • у процесі роботи з рослиною надягати захисні рукавички;
 • після контакту з листям ретельно мити руки теплою водою з милом.

З точки зору езотерики, кротон безпечний для будинку і його мешканців.

Куди поставити по феншуй

Популярне китайське вчення прихильно ставиться до кротону, адже рослина володіє сильною і сприятливою енергетикою. Його об’ємні і розлогі листи символізують дисциплінованість і прагнення до порядку. Строкате забарвлення квітки феншуй пояснює гармонією різних складових:

 • сила Меркурія — символізує цілеспрямованість, сприяє успіху в кар’єрі та бізнесі;
 • енергія Сонця — уособлює джерело життєвої сили і інтелект;
 • стихія Землі — символізує родючість і початок нового періоду.

Це ідеальне рослина для людей, які вирішили змінити життя на краще. Людина, на підвіконні якого з’явився кротон, стає більш зібраним в побуті і на роботі. В квартирі краще поставити його на кухні або в робочому кабінеті.

На думку езотериків, рослина стабілізує потоки енергії в приміщенні і сприяє позитивним змінам у долю господаря. Кодіеум в офісі підвищить працездатність, добре вплине на творчий процес і збільшить кількість перспективних проектів.

f3f44779e1075647dd81a52cf14b4583 Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

Квітка володіє потужною енергетикою, яка здатна нейтралізувати вплив злого людини, яка прийшла в дім, щоб поживитися душевними силами господаря. Захисна енергія квітки запобігає розповсюдженню негативу, що виходить від людей. Рослина сприяє встановленню в затишній квартирі і мирної обстановки, усуває негативні потоки.

Для комфортного сну краще не тримати кодіеум біля ліжка або виносити квітка на ніч із спальні.

Прикмети, пов’язані з рослиною

Незалежно від сезону квітка при правильному догляді буде цілий рік радувати господарів яскравою і розкидистою листям. Але не лише екзотичним зовнішнім виглядом він приваблює любителів кімнатних рослин.

Квітка кротон, прикмети і забобони навколо якого пов’язані з позитивними змінами в житті власника, не дарма все частіше зустрічається на підвіконнях будинків і квартир. З допомогою рослини можна поліпшити взаємини в родині і добитися більшого в улюбленій справі.

Вплив на обстановку в будинку

Присутність кротона в квартирі благотворно позначається на емоційному і фізичному стані здоров’я домочадців. Позитивний вплив квітки на енергетику приміщення проявляється в декількох напрямках:

 • Кодіеум впливає на думки і вчинки людей. Кротон посприяє згуртуванню сім’ї, вбереже від необдуманих слів і необачних рішень. Запобігає конфлікти і непорозуміння.
 • Рослина використовується як оберіг від злих людей, що з’явилися в будинок з недобрими намірами, і благотворно впливає на енергетику в приміщенні, очищаючи простір від негативу ззовні.
 • Люди, що живуть в квартирі, де перебуває кротон, непомітно для себе долучаться до зібраності і дисципліни. Буде простіше наводити порядок і чистоту в оселі, в домі запанує гармонія і сприятлива обстановка.

ff0964abaab60c6bc673e7be5d3784a6 Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

Вплив на людей

Коли мова заходить про кімнатному рослині кротон, прикмети і забобони розглядають його, насамперед, як оберіг від негативної енергії і небажаних візитерів. Але не тільки цими корисними якостями відомий квітка:

 • Виключне властивість кодіеум полягає в здатності розвивати красномовство. Рослина підвищує віру в себе у сором’язливих і соромливих людей. За народним повір’ями квітка навіть здатний боротися з заїканням і іншими дефектами мови.
 • Кодіеум приводить в порядок думки і допомагає плідно розподілити особистий час. Поставивши його на підвіконня у своїй кімнаті, людина набуває душевний спокій і внутрішню гармонію. Рослина допоможе не тільки зосередитися і зібратися з силами для успішного завершення справ. Забобонні люди вірять, що квітка здатна пробудити бажання навести порядок в квартирі.
 • Кротон рекомендується тримати письменникам, музикантам, художникам та іншим творчим людям. Натхнення для реалізації нових ідей буде постійним супутником господаря квітки.
 • На думку езотериків, в кодиеуме сконцентрована енергія зігріває. Тому він допоможе впоратися з простудними захворюваннями. Сподіватися перемогти недугу за допомогою одного лише кротона не варто, але в якості додаткового засобу квітка на енергетичному рівні підживлює організм хворого життєвими силами.

0c45681eac545e8a5b52010a99102f27 Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

До чого за прикметами зацвів

Цвітіння — особливий період в розвитку кротона. Але, на жаль, народні повір’я пояснюють це явище не в кращу сторону. Коли кротон цвіте, прикмета не віщує нічого доброго. У кімнатних умовах це відбувається рідко. Подібне явище означає, що квітка перебуває у стресовому стані.

Якщо врахувати, що рослина впливає на енергетику в квартирі і впливає на духовний і фізичний стан людини, то незабаром варто очікувати погіршення обстановки в будинку.

Щоб запобігти сварки в сім’ї, побачивши квітучий кротон, відразу ж акуратно видаліть суцвіття.

Витягти максимум користі

Людям, які відчувають гнітючу енергетику на роботі чи вдома і бажають змінити життя на краще, рекомендується придбати кротон. Вплив квітки поширюється на наступні сфери:

 • Сімейне життя — відносини з близькими людьми стануть більш гармонійними, покращиться взаєморозуміння. Завдяки енергії творення і родючості у бездітної пари збільшується шанс зачати дитину.
 • Робота — забезпечить безконфліктне спілкування в колективі. Допоможе подолати творчу кризу, сприятиме виникненню нових ідей.
 • Ділові характеристики — кротон розвиває красномовство і вчить переконливо виступати на публіці.
 • Особисті якості — протягом життя упорядкується, важливі рішення будуть прийматися зважено і обдумано.

Погані прикмети та попередження

Цьому екзотичному рослині притаманні і негативні якості. Воно відноситься до роду Молочаїв і тому отруйна. Сік кодіеум, потрапивши на шкіру, викликає алергічну реакцію, а проникнувши в кров людини з ослабленим імунітетом, може викликати летальний результат. Якщо в будинку ростуть маленькі діти, краще вибрати менш небезпечна рослина.

6ffbe9af2c45afbe3e1d66238cf3ea95 Кротон: прикмети і забобони, можна тримати квітка будинку, що означає, якщо зацвів

Інші прикмети належать до позитивних якостей кротона, які при певному збігу обставин можуть стати негативними. Квітка протипоказано вирощувати наступним групам осіб:

 • Людям, схильним до істерії. Кодіеум підсилює енергію, і знайти спокій з ним в одному приміщенні буде проблематично.
 • Гучним і балакучим людям. Якщо хтось із членів сім’ї надто балакучий, то тиші і спокою в будинку не дочекатися.
 • Трудоголікам. Рослина підвищує працездатність, тому працьовиті люди забувають, що потрібно відпочивати, відновлювати сили, приділяти час сім’ї і спати.
 • Легковажним особистостям, не схильним приймати обдумані рішення. Квітка посилює цю рису характеру, а спонтанність найчастіше — ворог здоровому глузду, і вірити першому пориву не надто розумно.

Кротон — унікальне кімнатна рослина здатне виробити і розвинути у людини хороші якості. Але в першу чергу, все залежить від його власника. Квітка проявить корисні властивості в будинку або на робочому місці за умови, що чоловік і сам буде прагнути. Займайтеся саморозвитком, приділяйте більше часу рідним і близьким, дивіться в майбутнє з оптимізмом, і тоді добрі прикмети, пов’язані з кротоном, будуть працювати на вас в повну силу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради