Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Для квартир з недостатнім вільним простором оптимальним рішенням стане відкидний стіл з кріпленням до стіни. Головне його достоїнство полягає в здатності приймати і вертикальне і горизонтальне положення.

Конструкція являє собою стільницю, обладнану спеціальним механізмом. Завдяки навісів, вона кріпиться до стіни, а висувна ніжка робить її стійкою. Дана модель зазвичай виконується у формі півкола або прямокутника.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha30 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Особливості відкидних столиків

Сім’ям, які мають середній достаток, нереально придбати просторе житло з кухнею більше двадцяти квадратних метрів. У зв’язку з цим їм доводиться йти на всілякі хитрощі, придумуючи варіанти обстановки для невеликого простору.

Відкидні столики надають можливість економії вільної площі не тільки в житлових приміщеннях і на балконах, але і в гаражах. Крім того, вони ідеально вписуються в інтер’єр і можуть бути виготовлені в двох варіантах. Перший виконується у вигляді вузької смужки, а другий — предмета, що зливається зі стіною.

У розкладеному стані моделі мають різні розміри. Вони можуть бути столиком для однієї або двох персон і повноцінним столом, здатним вмістити за собою відразу кілька людей.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha31 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Пристрій

Робоча поверхня відкидних версій монтується до стіни за допомогою шарнірного кріплення з одного і більше петлями. Це надає можливість без зусиль скласти або розкласти конструкцію.

Стільниця має підпору, яка може складатися, або розсуватися, упираючись при цьому у стіну і організовуючи додаткову точку опори. В процесі прийняття кришкою столу горизонтального положення вона піднімається вгору, ніжка зміщується в бік. Дане конструкторське рішення забезпечує відкидному столику рівновагу.

Існують моделі, у яких ніжки не з’єднані з основною системою, а вставляються по необхідності. Зазвичай такий окремий опорний елемент фіксується в отворі, розташованому внизу стільниці, що запобігає її небажані падіння в результаті невдалих рухів.

В той же час є варіанти з завчасно прикріпленої опорою на нижній частині кришки стола і раскладывающейся одночасно з нею. На одній стороні такої моделі монтується підпора, а до іншої — кріплення на шарнірах.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha32 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Окремі види відкидних поверхонь розгортаються і складаються за принципом гармошки, тобто одним рухом. Подібні конструкції розкладаються в один момент, що є важливою перевагою.

Викликають великий інтерес види столиків з плоскою опорою, виконаної у вигляді трикутника і прикріпленої до стіни під стільницею. Не менш вдалими вважаються моделі на кронштейнах, встановлених без петель і створених з металу або нержавіючої сталі.

Переваги

Відкидну систему можна помістити в будь-яку частину кімнати. Для цього важливо визначитися з видом моделі і матеріалами для її виконання.

Дане рішення має ряд наступних переваг:

 1. Компактність і зручність у використанні, які вважаються одними з основних привабливих якостей.
 2. Здатність ідеально поєднуватися із загальним інтер’єром приміщення.
 3. Універсальність, що дозволяє використовувати конструкцію не тільки в якості столу, але і для інших побутових потреб, наприклад, для прасування білизни.
 4. Простота і надійність в експлуатації.
 5. Нескладний монтаж.
 6. Демократична ціна.

Недоліки

Мінус відкидних варіантів полягає в їх невеликих розмірах. Конструкція, прикріплена до стіни, не здатна вмістити велику кількість людей. Як правило, за такою моделлю можуть розташуватися не більше семи осіб.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha33 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Види відкидних столів за формою

Конфігурація і дизайн вважаються одними з основних критеріїв, якими керуються при виборі відповідного варіанту.

Незважаючи на те, що відкидні столики можуть мати саму різноманітну форму, найбільш популярними вважаються наступні версії:

 1. Квадратна, що нагадує своїм зовнішнім виглядом традиційний стіл. Такі моделі відрізняються від класичних меблів лише відсутністю ніжок. Вони стануть ідеальним рішенням для сім’ї, що складається з трьох чоловік.
 2. Прямокутна, є найбільш затребуваною через комфортності та місткості. Подібна конструкція має в своєму розпорядженні великою кількістю посадочних місць, ніж варіанти з іншою конфігурацією.
 3. Кругла, представляє собою незвичайну ідею відкидного столу і чудово смотрящаяся на тлі загального оформлення кімнати.
 4. Напівкругла, виграє компактністю, але не відрізняється оптимальною місткістю. Подібне рішення найбільше підходить для приміщення лоджії.

Різновиди столів за типом конструкції

Навіть невеликий столик може займати значну частину корисного простору в кімнаті. Останнім часом з метою економії все частіше використовується вільна частину стіни, до якої кріпляться відкидні конструкції.

Існує безліч різновидів відкидних систем, які відрізняються між собою за конфігурацією і розміром. Крім того, кожна з моделей характеризується своїм пристроєм і призначенням.

Трансформер

Дана модель являє собою найбільш поширений варіант завдяки своїй функціональності.

Розрізняють наступні види столів-трансформерів:

 • настінний;
 • пристінний.

У більшості випадків цей вид використовується в кухонному приміщенні, так як має в своєму розпорядженні кількома зонами. Він відрізняється простотою в експлуатації і здатен перетворитися або в компактний варіант, не займає багато простору, або в місце для прийому їжі.

Трансформер, здатний регулюватися, володіє певними функціями, які відсутні у звичайної відкидний моделі. Для невеликих приміщень виготовляються екземпляри без ніжок, призначені для вертикального кріплення на стіні. Також випускаються подібні столи і з однією ніжкою, але така версія менш стійка.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha34 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Відкидний

Цю модель прийнято вважати універсальною, через те, що її допустимо прикріпити до будь-якої прямої поверхні, наприклад, на стіні або шафі. За рахунок стійкості відкидного столу до великих навантажень, він може виступати в якості робочого столу або шкільної парти.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha35 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Дані конструкції мають різні розміри, які підбираються у відповідності з їх місцем і призначенням. Слід пам’ятати, що великим і важким стільницям необхідні опори на зразок декількох стійок або розпірок.

Для зовсім невеликих кімнат оптимальним рішенням стане облаштування шафи з відкидним столом. Незважаючи на те, що модель не здатна витримувати дуже об’ємні і важкі предмети, на неї цілком можна розташувати ноутбук або письмові приладдя для виконання завдань. Таке робоче місце займе мінімум корисного простору. Подібні варіанти можна обладнати в передпокої і на кухні.

Фахівці рекомендують зупиняти свій вибір на моделях, оснащених ящиками і поличками в тому випадку, якщо в процесі використання передбачається перевантаження. Наприклад, кухонний стіл постійно заставлений посудом, а робоча або шкільна модель — книгами. Всі ці предмети можна буде розмістити в місцях зберігання. Для спальні оптимальним варіантом стане відкидна конструкція з дзеркалом, яка відкривається, як гармошка.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha36 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Кріплення відкидних поверхонь піддаються занадто великим навантаженням. У зв’язку з цим при здійсненні монтажу, слід скористатися якісними кріпильними елементами. Також не можна допускати помилок, які в подальшому можуть призвести до падіння системи з подальшим пошкодженням оздоблення стіни.

Пересувний відкидний

Перевага даної моделі полягає в тому, що вона не тільки мобільний, але ще й рухлива. Виконане у вигляді рейок кріплення дає можливість стільниці переміщатися уздовж стіни, на якій вона зафіксована.

Таке рішення вважається найбільш прийнятним для незвичайної планування або кухні. Ідеальним буде розташування пересувного откидывающегося столу під кухонним гарнітуром. Практично не займаючи місця, він становить єдине ціле зі стіною, до якої прикріплений.

Зазвичай подібна конструкція доповнюється ніжками, які надають їй стійкості в процесі експлуатації.

Откидываемая барна стійка

Моделі даного виду будуть доречні для установки в приміщення кухні або їдальні. Нерідко дизайнери застосовують такий варіант як прийом зонування простору в сучасному інтер’єрі.

Конструкція являє собою стільницю з вмонтованим в стінку кріпленням. Її форма досить вузька і подовжена, що дозволяє їй вписуватися навіть у зовсім невеликі кімнати. Існують різновиди, що кріпляться однією зі своїх сторін до стінки, а інший — до підлоги.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha37 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Варіанти барної стійки відрізняються оригінальним виконанням, при якому часто використовуються панелі з скла або дзеркал. Ці елементи вбудовуються в дерево і надають приміщенню розкішний вигляд. Відмінним рішенням буде монтаж подібних конструкцій в довгих кухнях. Як правило, вони монтуються на солідній висоті і тому доповнюються стільцями з довгими ніжками.

Підвісний

Підвішені столи актуальні для зовсім невеликих квартир, площа яких не дозволяє облаштування повноцінного місця для будь-яких занять. Комфортна і багатофункціональна меблі, призначена для цих цілей, стане перевантаженням для обмеженого простору. Тому даний варіант дозволить вийти з скрутного становища. Незважаючи на свої маленькі розміри, він відрізняється зручністю в експлуатації і стильним зовнішнім виглядом.

Підвісний столик складається з пластини, яка знаходиться в горизонтальному положенні і двох підвісів. Кожен з останніх елементів оснащений вузлами кріплення, один з яких з’єднує підвіс з пластиною, а інший — з стелею.

Дані моделі не рекомендується монтувати в кімнатах, де знаходяться маленькі діти і домашні тварини. Справа в тому, що при поштовхах вміст столу може впасти і заподіяти їм шкоду, що є недоліком підвісної варіанту.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha38 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Складаний

Подібна конструкція так само допускає відкидну систему і зазвичай встановлюється на балконах або малогабаритних кухнях. По своїй структурі складаний стіл має деяку схожість з трансформерами. Однак він відрізняється від них своїм нескладним пристроєм і функціональністю — з-за відсутності додаткових можливостей.

Основна відмінність складного варіанта від інших видів відкидних столів полягає в нездатності стільниці відкидатися повністю. Із-за того що одна з її частин залишається в тому ж положенні, привести модель у вертикальне положення і помістити впритул до стіни неможливо.

У складеному вигляді столик нагадує маленьку тумбу, у якій зручно зберігати всяку кухонне начиння. Для прийому їжі він легко розкладається і поміщає відразу кілька персон. Що зовсім необов’язково робити в процесі його експлуатації однією людиною.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha39 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

З яких матеріалів виготовляються

Предмети меблів служать прикрасою інтер’єру, створюють затишок в приміщенні і виконують певні функції. Конструкції, зроблені своїми руками, дозволяють істотно заощадити матеріальні засоби. Наприклад, витрати на покупку готового столу перевищать на 70 % суму, яка знадобиться на придбання матеріалу для самостійного виробництва.

Після того як буде намічена форма майбутнього виробу і його розміри, здійснюються розрахунки кількості потрібних матеріалів. При їх виборі важливо передбачити міцність столу, яка безпосередньо залежить від щільності матеріалу. Також варто подбати про зовнішній вигляд конструкції, який повинен відповідати оформлення кімнати, де буде знаходитися.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha40 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

ДСП, МДФ

Власноруч виготовити стільницю можна з різних матеріалів, в тому числі і з листових варіантів. Їх основна перевага виражається в цілісності. За допомогою лобзика випилюється кришка, яку вже можна відразу використовувати, закривши різані краю спеціальною стрічкою для оздоблення меблів.

Стіл, зроблений з будь-якого виду листових матеріалів, відрізняється відносно маленькою вагою. Що дозволяє відкидати його поверхню без усяких зусиль. ДСП рекомендується підбирати з якісним покриттям, так, можна скористатися листами зі старих шаф. Недолік цього матеріалу полягає в токсичності, а МДФ — у схильності до займання.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha41 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Деревина

Відкидаються конструкції крім інших матеріалів можуть бути виконані з деревини.

Варіант з натурального дерева має ряд наступних переваг:

 • екологічна безпека;
 • вишуканий зовнішній вигляд;
 • міцність;
 • стійкість до сонячних променів;
 • нескладний догляд в процесі експлуатації;
 • довгий термін служби.

До слабких сторін дерев’яних моделей можна віднести чутливість до підвищеного рівню вологості. Незважаючи на те, що подібний матеріал має високу вартість, сучасний ринок припускає можливість вибору за демократичними цінами.

Це також стосується і готових виробів.

При самостійному виготовленні столу необхідно дотримуватися двох основних правил:

 1. Зробити грамотний вибір типу деревини.
 2. Здійснювати роботи, використовуючи відповідні пристосування, — через непростий специфіки виготовлення.

За допомогою лобзика або ручного фрезера відкидний стіл можна зробити без істотних тимчасових і матеріальних витрат.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha42 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Скло

Крім натурального дерева і листового матеріалу стільницю допустимо спорудити з гартованого скла, відрізняється солідної товщиною. Даний матеріал використовується не дуже часто і не придатний для робіт у домашніх умовах.

При виборі матеріалу необхідно враховувати місце в приміщенні, де надалі здійсниться установка столика. Виконаний зі скла і деревини, він не зможе гармоніювати з усіма предметами меблів. У зв’язку з цим таку модель рекомендується монтувати окремо від них.

На додаток до скла оптимальними матеріалами будуть такі, як:

 • фанера;
 • дерево:
 • ДСП;
 • МДФ.

Стільниці можуть мати саму різноманітну конфігурацію, але найчастіше вони бувають у вигляді квадрата або прямокутника. Форма задається в процесі виготовлення допомогою лобзика, а краї обробляються шліфувальною машиною.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha43 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Пластик

В нинішні дні пластик стає все більш затребуваним в якості матеріалу для меблів і предметів побуту. На якість продукції впливає склад і будову речовин, що використовуються при формуванні пластикової основи.

Серед різноманіття матеріалів такого виду виділяються кілька основних, популярних у виробництві:

 1. Полівінілхлорид (ПВХ) відрізняється найбільш доступною ціною. У теж час стільниця з цього виду пластику не буде міцною.
 2. Поліметилметакрилат являє собою міцний варіант і використовується для виготовлення якісних меблів. Його перевага полягає в здатності відмінно комбінуватися з будь-яким типом матеріалу.

При виборі откидывающегося столу, як правило, враховується його зовнішній вигляд і зручність в експлуатації і догляді. Крім того, велике значення має екологічна безпека, особливо це стосується різновидів, пов’язаних з прийомом і приготуванням їжі.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha44 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Навіть невеликий столик займає значну частину приміщення. Для того щоб організувати простір, люди здавна почали використовувати вільну поверхню стін, шаф або стелажів. З прошествием часу в подібних моделях відбулися конструктивні перетворення, так і зміни в стилі. В нинішні дні ринок пропонує широкий асортимент столів різного призначення і для будь-якого виду приміщень.

Поверхня, здатна відкидатися, стане в пригоді не тільки в житлових кімнатах, але і в передпокої з ванною. За допомогою неї можна облаштувати скрізь робочу зону або зону відпочинку. Нерідко відкидні стільниці використовуються в якості додаткової корисної площині на певний час. Приміром, для розміщення ящиків із розсадою. Дані конструкції корисні в коморах, на балконах і лоджіях.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha45 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Кухня

Кухня з відкидною стільницею практично не відрізняється від типового дизайну цього приміщення. Винятком є відсутність обіднього столу, заміною якого служить конструкція, яка не видно на перший погляд. Дана система закріплюється на будь-якій стіні, найбільш придатною для такого рішення.

Найпопулярнішими і оригінальними ідеями вважаються наступні:

 1. Традиційна модель у вигляді відкидної кришки, прикріпленої до стіни.
 2. Монтаж резервної поверхні на поперечній межі барної стійки або традиційного обіднього столу.
 3. Відкидна стільниця виступає в якості продовження підвіконня або монтується над радіатором.
 4. Складається автономна система у вигляді книжки, не прикріплена до стіни.
 5. Приховані моделі стільниць, поміщені усередину яких-небудь предметів меблів, наприклад, у шафу.
 6. Відкидна конструкція, подібна полиці, яка виконується в двох варіантах. Вона може окремо кріпитися до стіни або з’єднуватися з окремою полицею, що має кілька рівнів.
 7. Відкидається предмет меблів, що має нестандартну конфігурацію. Дана модель актуальна на випадок, якщо площа приміщення не дозволяє помістити навіть невеликий стіл, проте в якому-небудь з кутів є мінімальна кількість вільного простору для облаштування компактної системи. Зазвичай такі варіанти виконуються у вигляді трикутника.

Відкидні моделі для невеликих кухонь виготовляються з різних матеріалів, тому всі їхні види відрізняються один від одного терміном експлуатації і якісними характеристиками. Як правило, в таких цілях використовуються різні види деревних порід, а також МДФ, ДСП і їм подібні.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha46 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Балкон

Люди, що живуть в квартирах зі стисненими умовами, намагаються продуктивно використовувати кожен їх метр. Для того щоб зробити обмежений простір максимально комфортним, на ньому мають компактну і функціональну меблі, приміром, відкидний столик на балкон.

Розкладний варіант на балконі або лоджії має суттєву перевагу у порівнянні зі стандартним столом. Після того як організоване на деякий час робоче місце або обідня зона стає неактуальною, конструкція повертається в звичайний стан. Тим самим на балконі з’явиться вільний простір для господарських потреб.

Види подібних розкладних систем розрізняються між собою конфігураціями і розмірами.

Варто відзначити найбільш поширені з них:

 • прямокутні;
 • квадратні;
 • трикутні;
 • напівкруглі.

У зв’язку з простою конструкцією даних моделей їх самостійне виконання під силу будь-якому майстрові, в тому числі — і новачкові.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha47 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

В інших кімнатах

У невеликих квартирах виникає необхідність продуктивного використання кожного метра не тільки в кухонних приміщеннях, але і в кімнатах з іншими призначення. Крім того в сучасні дні практично кожен член сім’ї має персональний комп’ютер, що вимагає організації їх робочих місць.

Крім меблів у вигляді трансформерів, ідеальних для різних занять в жилих кімнатах, використовуються такі види конструкцій, як:

 • відкидна стільниця, яка виконує роль дверцята в навісному шафі;
 • стелаж з відкидною кришкою столу;
 • відкидна поверхню, вбудована в шафу;
 • секретер.

Популярні виробники

Виготовленням різних видів меблів, в тому числі відкидних столів і моделей-трансформерів, займаються різні компанії.

Серед них слід відмітити декілька найбільш відомих:

 • Форвард-Меблі;
 • фабрика «Майстер»;
 • Piiroinen;
 • СП «Меблі»;
 • Инволюкс;
 • Наяда.

Для виготовлення своєї продукції дані виробники використовують тільки високоякісні матеріали і фурнітуру.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha48 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Виготовлення своїми руками

З метою економії матеріальних засобів багато людей займаються виготовленням меблів власними силами. Саморобна конструкція повинна відрізнятися якістю і відповідати всім пропонованим до неї вимогам. Для цього перед початком робіт слід продумати всі нюанси, пов’язані з кольором, конфігурацією і матеріалом.

Створення таких моделі вимагає попередньої заготівлі креслень, в яких відображаються нюанси, пов’язані зі специфікою інтер’єру. Існують різні варіанти виконання відкидних систем, кожний з яких має визначену технологію.

Необхідні інструменти та матеріали

Процедура виготовлення відкидний системи буде складатися з декількох видів робіт, для кожного з яких потрібні певні інструменти.

Для столярних робіт слід підготувати:

 • ножівку для розпилювання деревини;
 • напилок з великою насічкою;
 • цикля;
 • шліфувальна шкурка;
 • молоток;
 • столярний молоток з дерева (киянка);
 • пристосування для свердлінь отворів в дереві (коловорот);
 • зенковочные свердла;
 • шило;
 • набір викруток;
 • стамеска;
 • ніж-косяк;
 • стусло.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha49 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Конструкція може бути дерев’яною і здатною витримувати істотну навантаження. Для такого виконання використовуються масивний матеріал, оббитий залізом. Спорудити таку модель зовсім нескладно.

У цьому разі поряд із столярними інструментами слід мати під рукою і слюсарні види:

 • ножівка для робіт з металом;
 • різновиди напилків;
 • зубило;
 • ножиці по металу.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha50 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Не варто забувати і про вимірювальному інструменті у вигляді косинця і будівельного рівня. Відкидаються системи в домашніх умовах зазвичай споруджують з фрагментів старих меблів або набувають необхідний матеріал в будівельних магазинах.

Основні його типи наступні:

 1. Листи фанери завтовшки понад 10 мм, легко витримують механічні удари і не схильні до розшарування.
 2. ДСП. Важливо знати, що у цього матеріалу є слабкі сторони, він не відрізняється міцністю і тривалим терміном експлуатації.
 3. Дошки. Для виконання з них відкидний конструкції будуть потрібні певні навички і вміння володіти рубанком.
 4. Клеєні плити, які надають можливість вирізати кришку столу з будь-якою конфігурацією і розміром.

В якості сполучних елементів зазвичай використовують шурупи і саморізи, шканты або металеві куточки.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha51 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Покрокова інструкція складання

Процес конструювання відкидний моделі, прикріпленої до стіни, не вимагає спеціальних знань.

Для її створення знадобиться:

 • стільниця;
 • кріпильні матеріали;
 • петлі;
 • опорний елемент.

Бажано зробити попередній розрахунок параметрів продукції, що виготовляється системи. Рекомендована товщина стільниці повинна варіювати від двох до трьох сантиметрів. Такий розмір забезпечить міцність, але не зробить її важкою.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha52 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Ширина допускається будь-яка, але вона не повинна перевищувати відстані від підлоги до об’єкта, до якого кріпиться конструкція. Довжина стільниці буде залежати від функціональних особливостей моделі та її місцерозташування.

Для додання надійності і безпеки конструкції споруджуються фіксуючі опори, які можуть бути у вигляді трикутної косинки або літери «П».

Якщо вироби не зовсім велика довжина, йому підходить стійка у вигляді трикутника. Деталь виконується із брусків, скрепляющихся разом і що прикріплюються до кришки столу за допомогою петель. Для більшої стійкості можна виготовити дві такі косинки і закріпити з двох сторін стільниці.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha53 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Стійки у вигляді літери «П» теж робляться з брусів і за допомогою петель кріпляться до поверхні. Це робить можливим складати опору. У відкидної моделі стійки можуть бути закріплені не тільки зі стільницею, але і з будь вертикальною поверхнею.

Вся збірка відкидного столу стінного кріплення своїми руками складається з декількох етапів. Спочатку уточнюються параметри кріплення шляхом прикладання заготовки до наміченого місця для кріплення.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha54 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Потім опорні стійки закріплюються з робочою поверхнею за допомогою петель або іншими видами кріплення.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha55 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

У завершенні робіт проводиться перевірка конструкції на міцність.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha56 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Як правильно закріпити до стіни

Найпопулярнішим варіантом монтажу відкидний кришки стола є використання кронштейнів. В ході цього процесу виконується кілька основних операцій. Спочатку проводиться встановлення місця на поверхні, де будуть розташовуватися кронштейни.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha57 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Після чого на стіні за допомогою рівня здійснюється розмітка.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha58 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

Потім тримач прикладається під прямим кутом і намічаються точки під кріпильний матеріал.

otkidnojj stol s krepleniem k stene: ego osobennosti i mekhanizm stennogo krepezha59 Відкидний стіл з кріпленням до стіни: його особливості та механізм стінного кріплення

У вертикальній поверхні висвердлюються отвори і в них вгоняются дюбелі під кронштейн.

  Кількість потрібних кронштейнів залежить від довжини стільниці, так як при навантаженні необхідно компенсувати її прогин.

   Відео про відкидному столі своїми руками

   У даному відеоматеріалі розповідається про самостійному виготовленні відкидний конструкції.

    Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
    Всезнайко - Корисні поради