Як помити вікна на балконі зовні: пристосування

Зовнішні стекла постійно знаходяться під впливом навколишніх чинників. Додає складності ситуації ще і важкодоступність вікон. Тому помити вікна на балконі зовні буває складно. Неозброєним оком видно всі недоліки, від найменших крапель дощу до слідів піску і пилу, які вбивають природний блиск вікон. Однак якщо ретельно підготуватися до миття балкона зовні, то процес здасться не таким вже й складним.

d2b4e20036e1a7e4aa43e0d8aad48578 Як помити вікна на балконі зовні: пристосування

Основні рекомендації

Щоб вимити вікна на балконі без шкоди для склопакетів і власного здоров’я, важливо дотримуватися деякі рекомендації:

 • Віконні рами з пластику не можна терти грубими матеріалами з абразиву. Краще мити за допомогою м’яких ганчірок з мікрофібри або віддати перевагу кухонним губок.
 • Хоч миття вікон ззовні і не становить праці, таке заняття може бути небезпечним. Не варто забувати про елементарну техніку безпеки при виконанні робіт на висоті.
 • Для очищення верхніх кутів і глухих стулок від бруду зручніше використовувати намотану на швабру ганчірку або ж скребок.
 • Щоб не ускладнювати собі життя, мити вікна слід починати зсередини, а закінчувати зовні балкона. Так буде легше побачити всі недоліки.
 • Ідеальна температура води для миття — не вище 45 градусів.

Як краще мити балконні вікна?

Інструменти і пристосування

c2d3c36b5680985c2c63fcbc32b30905 Як помити вікна на балконі зовні: пристосуванняЧистоту вікон на балконі зовні підтримувати можна не тільки самостійно, але і за допомогою професіоналів.

Підтримувати чистоту в засклених приміщеннях, таких як лоджія або балкон, досить просто. Крім регулярного вологого прибирання приміщення, не варто забувати також про вікна і віконних рамах. Щоб скло на балконі завжди залишалися чистими, необов’язково мати професійний інвентар. Зазвичай в домашньому арсеналі є всі потрібні пристосування, такі як: стійкий стілець, м’які губки, кілька мисок або тазиків, миючий засіб, швабра, скребок, стара газета і вода. Якщо зовнішня мийка балкона відбувається на висоті, може знадобитися і страхувальний ремінь.

Засоби для усунення забруднень

Речовини догляд за скляними поверхнями дозволяють швидко і ефективно впоратися з проблемою. Хімічні речовини, які входять до складу таких засобів, можуть згубно впливати на здоров’я людини. Тому розпорошувати такі репеленти варто обережно. Краще спробувати розпорошити невелику кількість засобу і почекати, поки активні частинки розсіються, а потім починати прибирання. Оптимальним варіантом у такому випадку буде речовина для вікон з кремової консистенції.

Найбільш безпечними вважаються засоби, приготовані за народними рецептами. Для пластмасових поверхонь відмінно підходить розчин з милом або рідина для посуду. Але існують і такі домашні речовини, від використання яких краще утриматися. До них відноситься: луг, розчинники, суха харчова сода і кислоти. Від впливу цих речовин поверхня може легко пошкодитися.

У таблиці наведено кілька безпечних варіантів приготування розчинів для миття вікон з розрахунком на 2 літри води:

Засіб Кількість
Нашатир 1 ст. ложка
Рідина для миття посуду 4-5 крапель
Оцет 2 ст. ложки
Спирт 200 мл
Крохмаль 4 ст. ложки
Аміак 1 ст. ложка

Як помити балкон зовні в кілька кроків?

918eaed948b3c88107a1ac7fbd5545be Як помити вікна на балконі зовні: пристосуванняШвабра з довгою ручкою допоможе краще очистити скло в далеких кутах.

У людей, що живуть на перших поверхах, зазвичай не виникає проблем з мийкою зовнішніх вікон. Для того, щоб відмити бруд з вікон на високих поверхах, краще запастися терпінням і шваброю з регульованою ручкою. Починати прибирання слід з внутрішніх склопакетів, а вже потім миються зовнішні скла. Щоб швидко помити вікна, можна скористатися наступною інструкцією:

 • Зовнішню поверхню скла потрібно змочити пінним розчином і почекати пару хвилин.
 • З допомогою швабри з ганчіркою почистити вікна від пилу і бруду до тих пір, поки мильний розчин не зникне. Рухатися шваброю потрібно від далекого кута у напрямку зверху вниз, залишаючи кілька сантиметрів до краю профілю. Ця зона легко чиститься за допомогою скребка.
 • Змочити вікно чистою водою.
 • Після видалення забруднень поверхню просушується вафельним рушником або старою газетою. У важкодоступних місцях можна пройтися скребком з намотаною газетою або серветкою.
 • Кінцевим етапом є полірування стекол вертикальними рухами.
 • Для самостійного миття вікон з боку вулиці краще придбати двосторонню швабру або щітку. Одна сторона складається з скребка з каучукової насадкою для видалення води, а друга — це м’яка щітка/губка для миття скла.

  Щоб балкон залишався чистим, необов’язково звертатися за допомогою до фірм, які займаються професійною миттям вікон. Адже таке рішення — задоволення не з дешевих. Помити балкон зовні не складе ніяких труднощів, якщо слідувати рекомендаціям. Завжди варто пам’ятати, що мийка зовнішніх склопакетів — досить небезпечне заняття, тому не можна забувати про техніку власної безпеки.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради