Як випрати в’язану річ щоб вона сіла: вовняну, бавовняну

В’язана одяг розтягується з часом. Зменшити такий виріб можна, якщо правильно випрати річ. Щоб після обробки результат був успішним, спочатку слід визначити вид матеріалу. Він вказаний на етикетці. Якщо зробити процедуру вірно, то можна зменшити в’язаний одяг на 2 розміру, але не більше.

kak postirat vyazanuyu veshh chtoby ona sela: sherstyanuyu, khlopkovuyu14 Як випрати вязану річ щоб вона сіла: вовняну, бавовняну

Якщо етикетка була зрізана і склад неможливо встановити, існує ризик зіпсувати річ маніпуляціями, тому безпечніше звернутися в хімчистку.

Правила прання в’язаних речей

Щоб в’язана одяг довго зберігала вигляд нової покупки, потрібно дотримуватися основних правил догляду. Особливо важлива правильна прання. Для ручної процедури потрібно використовувати невелику кількість теплої води — досить, щоб річ була повністю покрита. Одяг перуть в тазу акуратно, злегка розтираючи тканину до утворення піни. Потім споліскують чистою водою, при необхідності кілька разів міняючи її. Сушити в’язану річ краще за допомогою рушники, віджимаючи зайву вологу. Завершують сушку, залишаючи виріб висихати в лежачому положенні.

Прання різних матеріалів, щоб сіли

Як прати хлопоковую одяг?

kak postirat vyazanuyu veshh chtoby ona sela: sherstyanuyu, khlopkovuyu15 Як випрати вязану річ щоб вона сіла: вовняну, бавовнянуДля усадки слід виставити параметри з гарячою водою і помірними оборотами.

Цей матеріал легко посадити. Машинне чищення підійде тільки, якщо предмет білий, так як потрібно використовувати гарячу воду, а це може пошкодити насиченості кольору. В’язану річ слід завантажити в машину, встановити максимальну температуру і вибрати режим середнього віджиму. Якщо ж пральної машини немає або в зменшенні потребує кольорова бавовняна річ, наприклад, штани, застосовують зміну температур і чистку руками. Виріб замочують в гарячій воді на 25-30 хвилин, потім вичавлюють і заливають холодною ще на чверть години. Після прання вичавлюють бавовняну річ і розстеляють на рівній поверхні, підклавши тканина, яка вбере зайву вологу. За необхідності підстилку можна міняти на суху. Важливо пам’ятати, що якщо річ не сіла під час першого миття, до жаль, повторна обробка не допоможе.

Як звузити трикотажний одяг?

Щоб зменшити трикотажну кофту, спочатку звертають увагу на температуру прання, зазначену на етикетці виробником. Після цього предмет заливають рідиною на 10° C гаряче, ніж рекомендована, і залишають на 20 хвилин. Потім одяг дістають, але не вичавлюють, а просушують полотенцем, акуратно загортаючи виріб в нього, тим самим промаківая від вологи. Після цього кладуть висихати в горизонтальному положенні.

Як обробити вовняну річ?

kak postirat vyazanuyu veshh chtoby ona sela: sherstyanuyu, khlopkovuyu16 Як випрати вязану річ щоб вона сіла: вовняну, бавовнянуВсі маніпуляції з виробами з вовни проводяться тільки вручну.

Якщо потрібно посадити вовняну річ, її залишають у гарячій воді з невеликою кількістю прального порошку. Потім кофта переться вручну і полощеться руками спочатку в прохолодною, а потім — до теплої рідини. Щоб зменшити шерстяний головний убір, необхідно випрати шапку вручну в холодній воді, попередньо залишивши на 60 хвилин у гарячій. Після цього виріб висушують на рівній поверхні.

Усадка в’язаного одягу з акрилу

Перед пранням акрилу потрібно підготувати спеціальний мішок з сітки, в якому буде стиратися виріб. Такі спеціальні мішечки можна знайти в господарському магазині, зазвичай вони призначені для прання білизни. Щоб села одяг з в’язаного або акрилової нитки, необхідна тільки машинне чищення. Вибирають режим з температурою 30° C і середній рівень віджиму. Після процедури одяг розкладають на столі до повного висихання.

Поради по очищенню інших тканин

Прати віскозу, щоб села, потрібно при 60° C в пральній машині. Потім просушити горизонтально, щоб волога тканина не розтягувалася знову під власною вагою. Випрати віскозу також можна і руками, замочивши спочатку в теплій рідині, а потім сполоснувши в холодній. Після цього тканину акуратно промакивать рушником і залишають висихати. Щоб села річ з нейлону або поліестеру, використовують той же метод, що і при усадки трикотажу. Встановлюючи режим чищення, вибирають температуру на 10 °C вище, ніж рекомендує виробник. В кінці процедури одяг просушують полотенцем.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради