Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

У процедури біоревіталізації досить мало відчутних побічних ефектів, тому до неї вдається все більша кількість пацієнтів, які бажають омолодити шкіру обличчя. А наслідки є, і одним з них є поява дермальних папул – горбків полушаровидной форми, що утворюються в місцях ін’єкцій. Що це за явище і про що воно говорить? Давайте розберемося.

Чи є нормою поява папул?

kak dolgo derzhatsya papuly posle biorevitalizacii 95 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

Поява папул вважається допустимою нормою при біоревіталізації: сама техніка інєкціонування носить назву «папульной». Під час процедури лікар занурює голку в тканини интрадермально (зрізом вгору), для чого вибирається мінімально можливий кут до поверхні шкіри. Утворюються горбки представляють скупчення рідкого препарату під шкірою, їх розмір залежить від зони обличчя. Так, біля вік зазвичай формуються інфільтрати розміром до міліметра, а, наприклад, в зоні щік або декольте можливе утворення папул розміром в 2 і 3 мм відповідно.

Препарат гіалуронату являє собою в’язку прозору субстанцію щільної текстури, здатну утримувати внутрішньоклітинну рідину. При проколі і введенні він формує полушаровидное піднесення в глибоких шарах дерми, що витісняє назовні розташовані поверх нього шари шкіри. Візуально на поверхні шкіри утворюється горбок, званий папулой.

Для початку хочемо відразу ж заспокоїти тих, кого лякають підшкірні папули, що з’явилися відразу після ін’єкцій гіалуронату. Такі інфільтрати в переважній більшості випадків не є ускладненням або наслідком некоректною техніки введення препарату. Причина їх появи така: щільність гіалуронату, що вводиться під шкіру, досить висока, і на її засвоєння і повне розсмоктування потрібен час.

Синтезовані молекули гіалуронової кислоти піддаються синтезу клітинами сполучної тканини (фібробластами). При біоревіталізації відбувається імітація природної вироблення глікозаміноглікани, за рахунок чого підвищується тургор тканин шкіри, і обличчя помітно підтягується, знаходячи втрачену свіжість.

Після біоревіталізації немає папул? Таке явище досить рідкісне, але воно теж можливо. Як правило, причиною є невисока щільність инъекцируемой гіалуронової кислоти, в результаті чого вона ненадовго затримується в дермі. Ефект від такої процедури не збережеться надовго, і біоревіталізація доведеться повторити в найближчому майбутньому. Також папули часто не видно, якщо у пацієнта специфічна структура шкірного покриву, що відрізняється підвищеною щільністю і товщиною.

kak dolgo derzhatsya papuly posle biorevitalizacii 96 Як довго тримаються папули після біоревіталізації? Витік препарат гіалуронової кислоти в місцях проколів

У деяких випадках дермальні інфільтрати не з’являються внаслідок того, що під час інєкціонування препарату голка була введена занадто глибоко, і гіалуронат потрапив в підшкірне простір. Це вважається порушенням технології процедури і говорить про низьку кваліфікацію лікаря.

Як можуть виглядати папули?

kak dolgo derzhatsya papuly posle biorevitalizacii 97 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

Варіант візуальної норми для постинъекционных інфільтратів – це білувате піднесення над поверхнею практично не зміненою зовні шкіри. Папули можуть мати рожевий або червонуватий відтінок, це теж допустимо. Так як косметолог вводить препарат за певною схемою, відмірюючи відстань, папули виглядають як рівномірна мережа горбків. Деякі порівнюють такий ефект з «шкірою алігатора».

Слід запам’ятати, що збільшення папул в розмірах через перші години після біоревіталізація – це норма.

Вже до кінця першого дня вони втратять приблизно третину об’єму і, в подальшому, будуть поступово розсмоктуватися. Не варто хвилюватися, якщо протягом першого тижня деякі горбки змінюють забарвлення, якщо тільки це не супроводжується збільшенням больових симптомів і підвищенням температури. Також можлива поява невеликих синців, точкових гематом і почервонінь: таке явище частіше відзначається в периорбитальной області (біля століття).

Скільки днів зберігаються папули?

kak dolgo derzhatsya papuly posle biorevitalizacii 98 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

При введенні підшкірно гіалуронат не відразу засвоюється тканинами. У чому збереження дермального інфільтрату залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта: також значення має щільність структури препарату і глибина занурення голки, під час ін’єкції. Під індивідуальними особливостями маються на увазі такі фактори:

 • Швидкість та активність кровопостачання дермальних шарів;
 • Інтенсивність лімфовідтоку;
 • Товщина і щільність шкірного покриву, його тургор і ступінь зволоженості.

Запам’ятайте: чим щільніше препарат гіалуронату, тим довше папула зберігається в місці проколу!

Час розсмоктування не має строго обмежених рамок. Зазвичай інфільтрати після біоревіталізації зникають протягом 2 – 4 діб. Якщо у пацієнта тонка і чутлива, або зневоднена шкіра, період регенерації подовжується. Допустимий строк для розсмоктування постинъекционных папул – тиждень. Протягом наступних трьох – чотирьох діб шкіра обличчя повністю відновлюється і набуває здоровий вид.

Як швидше позбутися папул після біоревіталізації?

 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

Неприємні горбки, усеивающие щоки, лоб і інші ділянки обличчя, навряд чи подобаються пацієнтам, які пройшли біоревіталізація, так і навколишні точно не будуть у захваті. Як стимулювати регенерацію шкірних покривів і паралельно попередити виникнення ускладнень після ін’єкції? Виявляється, досить дотримуватися простих правил:

 • У перші тижні після біоревіталізації вкрай обережно поводьтеся з особою. Не чіпайте його брудними руками і не намагайтеся видавити папули. Спати рекомендується тільки на спині: втикатись обличчям у подушку і накривати його ковдрою не можна;
 • Будь-які механічні маніпуляції з місцями проколів – чинник величезного ризику. Не масажуйте і не натискайте на підшкірні набряки, це не допоможе зняти набряклість;
 • У першу добу після процедури пацієнту не можна вмиватися і користуватися уходових та/або декоративною косметикою. Допускається тільки злегка протирати повіки і очі вологими, віджатим від зайвої вологи ватяними дисками (за умови, що не була проведена біоревіталізація шкіри повік);
 • Упродовж 7 – 15 діб строго обмежується перебування на сонці. По можливості носіть капелюхи або панами з широкими козирками. Носити сонцезахисні окуляри не рекомендується, так як вони будуть стикатися з травмованою шкірою обличчя. Якщо ви не можете обходитися без окулярів (наприклад, коригувальних), протирайте дужки і скла антисептичними розчинами або серветками;
 • У перші 3 – 5 діб (а краще протягом 1 – 2 тижнів) повністю відмовтеся від вживання алкоголю.

Щоб прискорити розсмоктування папул, кожен день обробляйте шкіру дозволеним лікарем антисептиком. Щоб не травмувати місця проколів додатково наносити антисептик методом тампования. Для процедури використовуйте ватні тампони або диски, або скручені з марлі джгути та ватні палички.

Чому папули довго не проходять?

kak dolgo derzhatsya papuly posle biorevitalizacii 100 Як довго тримаються папули після біоревіталізації?

В ході нормального природного відновлення після біоревіталізації розсмоктування підшкірних папул проходить протягом перших 3 – 4 доби після процедури. Через тиждень з моменту проведення ін’єкцій повністю зникають точки від проколів на шкірі. Однак деякі пацієнти скаржаться на те, що підшкірні шишки зберігаються протягом більш тривалого часу.

При найгіршому варіанті розвитку подій папули не зникають протягом кількох місяців. У чому причина цього явища і чи можна його уникнути? Косметологи говорять про кількох факторах, здатних спровокувати уповільнення процесу регенерації шкіри після біоревіталізації:

 • Неправильно підібраний або неякісний препарат для ін’єкції – досвідчений фахівець на попередній консультації підбирає тип засобів на основі гіалуронової кислоти, ґрунтуючись на індивідуальних особливостях організму і стан шкіри пацієнта. Якщо у препарату дуже густа консистенція, він транспортується в глибокі шари дерми і епідермісу повільніше, з-за чого утворилися при введенні гелю голкою папули будуть розсмоктуватись довше. Однак такі препарати зазвичай дають більш тривалий ефект. Якщо ж було підібрано неперевірене засіб і, що гірше, воно могло виявитися простроченим до вживання, гарантувати швидке проходження підшкірних набряків не зможе ніхто;
 • Порушена техніка введення гіалуронової кислоти – підшкірні інфільтрати часто виявляються результатом неправильного введення гіалуронату. Якщо воно відбувалося надто близько до епітелію, гіалуронова кислота буде засвоюватися повільно. Відповідно, папули пройдуть через кілька тижнів або довше;
 • Проходження процедури біоревіталізації у надто юному віці – проводити ін’єкції гіалуронової кислоти до 25 – 30 років має сенс тільки за медичними показаннями. У юних дівчат (і, звичайно, хлопців, які теж іноді роблять ін’єкції гіалуронату) в тканинах епідермісу і дерми міститься достатня кількість власної гіалуронової кислоти. При конфлікті» з речовиною, введених ззовні, засвоєння глікозаміноглікани сповільнюється досить сильно, з-за чого вузлові інфільтрати можуть розсмоктуватись протягом тривалого часу;
 • Індивідуальні особливості шкіри – найбільш «розмита» причина, так як саме на індивідуальну непереносимість гіалуронату або персональні характеристики стану організму і здоров’я пацієнта часто списують свою недосвідченість косметологи, яких висувають претензії з приводу папул. Але все ж фактор індивідуальності реальний, і його слід приймати до уваги.

Щоб розсмоктування інфільтратів не затягувалося, рекомендується суворе виконання приписів, даних проводили процедуру біоревіталізації медиком. В іншому випадку неестетичні наслідки ін’єкцій можуть значно погіршити зовнішній вигляд. У першу добу після процедури не варто вмиватися гарячою водою і використовувати засоби догляду за шкірою.

Терти, чесати, натискати на припухлості або яким-небудь іншим чином впливати на папули категорично заборонено.

Будь-які механічні маніпуляції можуть привести до міграції препарату в навколишні тканини, і наслідки виявляться непередбачуваними. Не обробляйте інфільтрати спиртом. Видавлювати їх просто небезпечно, так як ви можете занести інфекцію і спровокувати бешихове запалення або інше згубний дерматологічне стан.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Протягом тижня після ін’єкцій гіалуронової кислоти шкіра обличчя буде активно відновлюватися. Якщо через зазначений час папули не розсмоктуються, можна проконсультуватися з фахівцем, який проводив процедуру біоревіталізації. Однак якщо інфільтрати змінили щільність і температуру, стали болючими, почервоніли або придбали інший відтінок, негайно зверніться до лікаря-дерматолога.

Також тривожними є наступні симптоми:

 • Відновлена або посилилася набряклість шкіри на місці проколів;
 • Ущільнення папул, болючість при дотику до шкіри або без неї;
 • Поява везикул (бульбашок) або висипки іншого виду;
 • Серозний, гнійний або геморагічний ексудат, який відокремлюється з папул;
 • Підвищення температури тіла та/або місцевої температури у ділянках шкірних тканин, що піддалися инъекцированию;
 • Інші нехарактерні симптоми невстановленої етіології.

Якщо утворилися невеликі папули після біоревіталізації різко збільшилися в розмірах або ж до них приєдналася висип алергічного характеру, а також при наявності будь-якого з перерахованих симптомів терміново зверніться за медичною допомогою. Зволікання вкрай небезпечно, так як найважчим наслідком запалення місць проколів може стати сепсис.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради