Народні прикмети на 4 вересня 2020 року: день Агафона-огуменника, Афанасьєв день

Народні прикмети на 4 вересня 2020 року пов’язані з днем Агафона-огуменника, який «лісовиків жене геть». Для наших предків цей день важив дуже багато. 4 вересня – час розгулу духів. Прокидаються лісовики, дворові, банники. Активну діяльність розводять будинкові. Вони веселі і хочуть пустувати, але не всі жарти для людей нешкідливі. Духи ховають речі, плутають сліди, псують урожай. Як же захиститися від веселящихся істот і чого ще варто остерігатися в цей день?

Погодні прикмети на 4 вересня

Визначити майбутню погоду можна, якщо поспостерігати 4 вересня за природою:

  • вважається, що якщо цілий день світить сонце, то незабаром настане бабине літо;
  • якщо в цей день ви знайшли грибну галявину, то рибалка буде невдалою;
  • гарну погоду можна визначити за туманом: якщо сонячні промені його з легкістю розсіюють – це ознака скорого тепла;
  • вересень – пора збору урожаю, зима буде морозною, якщо горіхів виросте багато;
  • велике скупчення зірок в ніч з 4 на 5 обіцяє ранній прихід зими.

narodnye primety na 4 sentyabrya 2019 goda: den agafona ogumennika, afanasev den26 Народні прикмети на 4 вересня 2020 року: день Агафона огуменника, Афанасьєв деньЯкщо цілий день світить сонце, у найближчі місяці погода буде сонячна й суха.

Побутові прикмети

У цей день необхідно оберігати не тільки своє житло, але й майно. Лісовик 4 вересня вирує як ніколи. Особливо він любить розкидати солому, псувати урожай і викрадати молодих невинних дівчат. Тому сільські жителі в ніч з 4 на 5 брали кочергу і вирушали чатувати свої запаси. Батьки і матері суворо забороняли дітям виходити з дому, особливо до опівночі. Послухалися дівчат лісовик забирав до себе, а хлопців заплутував і відводив далеко від людського житла.

Завжди знаходилися сміливці, готові довести, що дорослі навмисно їх лякають і розповідають казки. Вони йшли в гущавину лісу і пропадали без вісті, мало кому вдавалося втекти від духа природи і повернутися додому. Тому, якщо ви почули ухання пугача – біжіть додому, десь поблизу блукає лісовик.

narodnye primety na 4 sentyabrya 2019 goda: den agafona ogumennika, afanasev den27 Народні прикмети на 4 вересня 2020 року: день Агафона огуменника, Афанасьєв деньЯкщо в цей день зробити добру справу, прикмети говорять, що у вас почнеться смуга везіння.

Традиції та обряди

4 вересня в народних прикметах – день пробудження духів. В цей день запросто можна зустріти лісовика, господаря природи і всього живого. При цьому ви не дізнаєтеся лісового духу, якщо він сам не захоче показати справжнє обличчя. Лісовик може перетворитися на звіра, дерево або кущ. Гуляючи частіше, в цей день можна зіткнутися з дивним на вигляд чоловіком. У нього густе зрощені брови і маленький зріст, але в іншому – звичайний старий.

narodnye primety na 4 sentyabrya 2019 goda: den agafona ogumennika, afanasev den28 Народні прикмети на 4 вересня 2020 року: день Агафона огуменника, Афанасьєв деньПерехожий пройде повз і навіть не зрозуміє, що зустрів лісового духа.

Лісовик любить грати з людьми: він заплутує сліди і кричить голосами різних тварин, відводячи людини все далі від стежки. Щоб зняти з себе чари духу, потрібно роздягнутися і надягти весь одяг навиворіт. Утворюється захисний купол, який не дозволить збивати подорожнього з дороги.

Раніше мисливці їздили по лісі на конях, і їм доводилося не тільки переодягатися, але і перепрягать коней.

Також вважалося, що будинкові, дворові та інші господарські духи в цей день прагнуть пожартувати над людьми і зіпсувати урожай. Тому селяни одягали кожух навиворіт, заматывали голови хустками і брали вила. Всю ніч вони вартували свої припаси і гроші, а господині пекли пироги і ватрушки, щоб задобрити нечисть.

Що не можна робити 4 вересня

Не пощастило тим, хто народився в цей день, тому що 4 вересня в жодному разі не можна приймати подарунки (особливо від незнайомців). Це накличе біду як на іменинника, так і на дарившего. Рекомендується перенести свято на наступний день.

Ні в якому разі не варто за прикметами четвертого вересня ходити в ліс – над вами може пожартувати лісовик. 4 вересня пробуджуються дворові і природні духи. Найбільш небезпечним з них вважається лісовик, тому що в той час як інші просто пустують, він може завдати людині дійсно серйозної шкоди: викрадає дівчат, топить в болотах подорожніх і нищить урожай. За це народ боїться і ненавидить лісовика. Хоча це не заважає людям збирати врожай і займатися звичайними хазяйськими справами. Тільки вночі вони замикаються в будинках і розповідають один одному страшні історії.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради