Слов’янський оберіг Молвинец: значення для чоловіків і жінок

Слов’яни використовують обереги, які є осередком природних сил, для захисту від негативної енергії і темного магічного впливу. Одним із значущих слов’янських талісманів є молвинец. Його основна функція – захист від пліток, поганий поговору. Амулет, як дзеркало, відображає злі слова, що мають, як відомо, матеріальну форму, і здатні заподіяти великої шкоди людині.

60c60aafff8d25ec26a56a93f272dc94 Словянський оберіг Молвинец: значення для чоловіків і жінок

Значення слов’янського оберегу молвинец

Молвинец – оберіг універсального типу, що захищає як від псування і лихого ока, так і від злих слів, обмов, прокльонів. Його назва пов’язана зі старослов’янським словом «мовити», що в перекладі на сучасний російську мову означає «говорити». Тобто амулет – захисник від недоброї поговору.

Є й інший варіант можливого походження оберега. У назві з’єднані два слова: «мовляв», «вінець». У першому слові кожна з трьох букв має власне значення:

 • «м» – матеріальна форма людських думок, що виражаються словами, здатність допомогою розумового процесу впливати на навколишній світ;
 • «про» – аура людини;
 • «л» – відображення індивідуальності, конкретної особистості, власного «Я».

У слові «вінець» жодного потаємного сенсу немає: це надівається на голову прикраса, що є символічним і сакральним атрибутом. Виходячи з розшифровки слів, значення оберегу – захист голови, людської свідомості від негативу, що посилається думками і словами оточуючих людей.

У молвинца значення є ще одне: наділення власника здатність чітко і красиво говорити. Талісман гасить гнів і роздратування, з-за яких людина не може контролювати слова. Робить розумовий процес творчим, допомагає вивчати залишені предками знання. Людина, що носить молвинец:

 • легко розкриває родову мудрість;
 • мислить вільно і правильно;
 • має грамотну і гармонійну мова;
 • без праці заволодіває увагою слухачів;
 • знаходить прагнення до творчості.

Оберіг належить категорії солярних, накопичує і розподіляє енергію сонця. Накопичена позитивна енергія очищає людину тілесно і духовно від будь-якого негативу.

Щоб зрозуміти від чого оберіг молвинец допомагає, потрібно враховувати особливості його зовнішнього вигляду:

 • Зображення схоже на плетиво двох коловратов. Два знака перебувають у нерозривному зв’язку, їх промені спрямовані до центру. Візуально картинка нагадує бумеранг, і це символічно. Адже кожне зле слово, кожен шкідливий вчинок повертається людині подвійно. Усім доводиться відповідати за сказане і зроблене.
 • Переплетені промені створюють в центральній частині образ похиленого хреста. Це один з найдавніших символів, які використовувалися ще в дохристиянські часи. Він символізує сторони світу. У молвинце хрест означає, що людина, перебуваючи в будь-якому місці, відповідає за свої слова і дії.
 • Також молвинец схожий на оберіг алатир. Дійсно, в обох зображеннях з’єднуються вісім променів, спрямованих у різні сторони. Схожі обереги і за значенням. Алатир – нагадування про міцний зв’язок кожної людини з предками. Подібно молвинцу, захищає свідомість силами предків, живить думки мудрістю Роду.
 • Для чоловіків

  Молвинец для чоловіків – джерело внутрішньої сили. Він допомагає представникам сильної статі, вимушеним часто виступати на публіці, знайти ясність думки і впевненість. Амулет рекомендується політичним і культурним діячам, бізнесменам, викладачам.

  Людина знаходить красу і чіткість мови, позбувається страху перед публічним виступом, а можливий негатив, що виходить від слухачів, розсіюється. Коли на адресу носія талісмана вимовляються щирі добрі слова, їх позитивний вплив посилюється.

  Для жінок

  Жінки, особливо в період вагітності, схильні до дії наклепів і пристріту. Навіть одне в’їдливе слово або кинутий мимохідь злий погляд здатний нашкодити майбутньої матері і знаходиться в утробі плоду. Тому для жінок молвинец – сильний захист, його рекомендується носити у вигляді прикраси близько до тіла, вишивати на одязі.

  Для дитини

  Слов’яни часто вишивали на одязі немовлят молвинец, покликаний захищати від негативу, допомагати в інтелектуальному розвитку та вивчення навколишнього світу. Особливо рекомендується амулет дітям, заикающимся і мають інші порушення мовного розвитку.

  Підлітки носять молвинец для емоційної рівноваги, підтримання нормального контакту з батьками і однолітками, правильного розуміння світу. Прикраса допомагає обрати професійне покликання, поліпшити результати в навчанні.

  dd295b2aa357bb53929abfc1b71f51f3 Словянський оберіг Молвинец: значення для чоловіків і жінок

  Кому необхідний захисний слов’янський талісман

  Оберіг вишивали на одязі, рушниках, білизна, малювали на посуді, предметах побуту. Особливо сильною вважалася вишиванка, зроблена матір’ю для дитини.

  Амулет молвинец рекомендується:

  • маленькій дитині, учню говорити;
  • підлітку, який має складнощі у спілкуванні з батьками і ровесниками, вікові психічні проблеми;
  • заїкуватому та людині;
  • вагітним жінкам, енергетична захист яких слабше, ніж у інших людей;
  • діячам культури (акторам, письменникам, співакам);
  • політикам та іншим публічним персонам;
  • педагогам і викладачам.

  Однак амулет допомагає лише тим, хто веде себе порядно, не свариться, не бреше. Володар захисного символу повинен контролювати свою мову, направляти думки виключно в позитивну сторону. Інакше дія оберега буде протилежним.

  Як зарядити слов’янський оберіг

  Виготовляється виріб з самих різних матеріалів:

  • металу (золота, срібла, міді);
  • дерева (горобини, берези, дуба).

  Багато молоді люди завдають образ на тіло у вигляді татуювання. В даному випадку оберіг завжди з носієм, що діє безперервно, тому правильність слів і вчинків потрібно постійно контролювати.

  Жінки вишивають символ натуральної тканини. Найчастіше беруться червоні нитки. Вибір матеріалу для виготовлення не принципове. Головне – енергетичний посил, що направляється солярної фігурою.

  Молвинец, як будь-амулет, вимагає активації перед носінням. Не варто надягати прикраса відразу після покупки. Напевно його чіпали багато людей, і не завжди у цих людей були позитивні думки. Активується виріб одноразово, однак надалі його необхідно періодично очищати від накопиченого негативу. Очищення проводиться, коли власник відчуває, що захисна сила талісмана ослабла.

  Заряджається виріб наступним чином:

 • Спочатку здійснюється очищення від чужої негативної енергії. Процедура проста: виріб кладуть на ніч у ємність з кухонною сіллю, ранок споласкивается очищеною водою. Використану сіль необхідно викинути, торкатися до неї голими руками не можна.
 • Перед процедурою активації потрібно абстрагуватися від неприємних думок і побутових проблем. Виконувати всі дії потрібно спокійно, без суєти.
 • Запалюється звичайна (недекоративная) свічка. Виріб підноситься до свічкового полум’я, утримується над ним деякий час спочатку лицьовий, потім зворотною стороною.
 • Власник вітає оберіг, подумки звертається до нього з проханням про захист.
 • Описаний метод очищення підходить для дрібних виробів з твердого матеріалу. Але що робити з одягом захисного орнаменту? Сіль її не вкинеш, над вогнем не потримаєш. В даному випадку для активації і очищення використовується водна стихія. Береться або очищена вода, або із струмка або іншого природного джерела.

  Одяг выстирывается вручну (пральна машинка не підходить, вона знищує енергетику речі). Випрану виріб просушується, окропляется очищеної або природною водою.

  Молвинец, за умови правильної активації та очищення, допомагає позбутися від мовленнєвих дефектів, налагодити контакт з оточуючими людьми, захиститися від недоброзичливців. Кожен вибирає оберіг, слідуючи смаку і інтуїції: натільна прикраси, татуювання, одяг з вишивкою. Амулет допомагає порядним людям, далеким від пліток і лихослів’я, вірить в його магічну силу.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради