Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Відомі стильові типажі, розроблені Двін Ларсон, необхідні для складання відповідного до своєї зовнішності гардеробу, який буде поєднуватися з рисами обличчя і тіла. Знання свого типажу і використання рекомендацій для нього допомагають розкрити природну красу людини.

Метод визначення типу зовнішності за Ларсон

Основу системи типів зовнішності розробив ще в кінці XX ст. Девід Кіббі, який вивчав візуально жінок і прийшов до висновку, що деякі дівчата схожі за однаковими рисами зовнішності і кісткових структур.

Кіббі згрупував дівчат за однаковими ознаками і в 1982 р. видав книгу “Метаморфози”, в якій описав систему типів зовнішності на основі співвідношення рис Інь (плавні, округлі і м’які лінії) і Янь/Ян (кути і сувора геометрія). У книзі описані 13 типажів.

Двід Ларсон доповнила види і кількість варіантів зовнішності за методикою Девіда Кіббі і сформулювала ще 7 стильових типажів шляхом малювання портретів жінок і порівняння їх між собою.

43248b8efc0c7995e8a8cece624cda3c Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Крім того, Двін Ларсон в своїх розробках враховує домінанту зовнішності, а також риси характеру, властиві тому або іншому типажем, тому можна сказати, що система стильових типажів за методом Двін Ларсон більш повна і точна. Дана система застосовується не тільки дівчатам, але і чоловікам.

Система типажів спрямована на гармонізацію зовнішності і створення відповідного гардеробу для кожної людини, у відповідності з його особливостями зовнішності. Приміром, якщо в зовнішності дівчата переважають м’які, округлі риси, то їй не підійде одяг з жорстким геометричним принтом і кутами.

Які дані необхідні при типировании

Двін Ларсон, стильові типажі якої допомогли багатьом дівчатам і жінкам знайти підходящий для себе гардероб, створила свою систему на основі масштабів і ліній зовнішності людини.

Під час типування зовнішності необхідно враховувати наступні параметри:

 • висоту чола;
 • розмір, форму очей і носа;
 • форму і густоту брів;
 • форму і повноту вилиць, щік, губ, підборіддя;
 • широту плечей та грудної клітки, розмір грудей;

dac492b716c2cf38ca6dbbd4625c97fc Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчанняНа малюнку представлені основні стильові типажі за Двін Ларсон.

 • довжину кінцівок по відношенню до тулуба;
 • довжину і ширину талії, наявність/відсутність талії;
 • форму і виразність сідниць;
 • розмір долонь і ступень;
 • кісткову структуру (гостра, плавна, невиражена або виражена);
 • форму і довжину пальців на руках;
 • наявність м’яких і плавних ліній в тілі;
 • зростання.

4 основних типу

Двін Ларсон виділяє 4 основних, “базових” стильових типажу, на основі яких утворюються змішані типажі. Їх також називають “чистими” типажами.

Драматик

Драматичного — це високі, стрункі і ставні жінки з гострими рисами обличчя. Найчастіше у них є довгий, трохи загострений ніс, мигдалеподібні очі, вузькі або помірно вузькі губи, гостре підборіддя. Драматиками серед зірок є: Гленн Клоуз, Тільда Суїнтон, Кейт Бланшет.

ec3d6a23fbfcb9fe2c18862c392ba2ac Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Фігура драматиков незграбна, кінцівки довгі і стрункі, або худі й витончені. Талія пряма і квадратна. При погляді з боку жінки-драматичного здаються злегка зарозумілими, гордими з-за своїх зовнішніх рис.

Рекомендації по стилю: драматикам відмінно підходить одяг з чіткою геометрією (у вигляді кутів) у візерунках, крої та аксесуари, а також монохром в образах. Масштаб повинен бути великим, дрібні і круглі візерунки краще виключити. З зачісок драматикам дуже йдуть прямі волосся, гладкі зачіски. Кучері, навпаки, перетворюють драматиков в “простачок”.

Характер: драматичного яскраві і часто люблять бути в центрі уваги. З них виходять хороші керівники і зірки шоу-бізнесу.

Натурал

Натурали — це дівчата зі спортивним статурою, при погляді на яких створюється враження сили і здоров’я.

Відмінними рисами натуралів є:

 • високий зріст (або близький до високого — 168-170 см);
 • широкі плечі і виражена грудна клітина разом з грудьми (при цьому, груди може бути невеликою, але за рахунок вираженої грудини здаватися виразною і пишною);
 • досить вузькі стегна;
 • відсутність талії;
 • широко посаджені очі;
 • широкий ніс;
 • повні губи;
 • масивне підборіддя і щелепу.

Натурали відрізняються також своєю природністю — дівчата з даними типажем дуже добре виглядають навіть без макіяжу і укладання. Їм йдуть волосся короткої або середньої довжини, при цьому їх рекомендується злегка взъерошивать, щоб додати об’єму.

Рекомендації по стилю: натуралам більше, ніж іншим типажами, йде одяг оверсайз, а також легка розтріпаність і недбалість в образах. Натуральским типажам рекомендується вибирати природні відтінки, а також одяг з вовни, бавовни, деніму, з тваринами принтами. Масштаб в крої і деталях може бути середнім або помірно дрібним.

317a14b2a32be3b761070c900528df8e Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Прикладами натуралів є Дженіфер Еністон, Кейлі Куоко, Олена Темнікова.

Характер натуралів твердий — вони витривалі, енергійні і завжди прагнуть до досягнення своєї мети.

Романтик

Дівчата-романтики мають дуже жіночну фігуру, завдяки м’яким і округлим формам, а також вираженої талії. У них маленька голова (в більшості випадків у формі серця з загостреним підборіддям), делікатні або маленькі (іноді навіть лялькові) риси обличчя, невелика, але виразна груди, досить пишні та об’ємні сідниці і стегна. Зростання романтиків від 160 до 168 див.

Найвідомішим прикладом романтика є Мерилін Монро, у якої була ідеальна фігура пісочний годинник. Також до романтичних типажам відносяться: Скарлетт Йохансон, Різ Уізерспун, сестри Олсен.

b9902016a31dd5f8eb307aaa365d11b9 Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Рекомендації по стилю: романтикам дуже важливо підкреслювати талію за допомогою крою або поясів. Щоб підкреслити плавність і красу вигинів, рекомендується носити одяг з рюшами, воланами з легких тканин. Одяг з гострими кутами краще виключити. В якості укладання ідеально підходять хвилі і кучері, а занадто гладкі зачіски романтикам не підходять.

Двін Ларсон, стильові типажі якої пов’язані з характером людини, описує дівчат романтичного типажу як дуже чуттєвих, що живуть емоціями і мають гарну інтуїцію. Вони вміють налагоджувати зв’язки між людьми, завдяки своєму м’якому характеру.

Гамин

Гамины — це “маленькі дівчинки”, вічно юні. Жінки-гамины навіть у літньому віці виглядають мило і молодо. Відмінними рисами гаминов є невисокий зріст (150-160 см), вузька грудна клітина, груди та невиражена талія. Стегна і сідниці також вузькі. З-за цього, при погляді на гаминов, створюється враження, що у них тіло підлітка.

Риси обличчя у гаминов також вузькі і делікатні. Голова найчастіше має форму серця, підборіддя загострений. Очі великі або дуже великі. Відомими гаминами є: Наталі Портман, Твіггі, Руні Мара.

0ffda1ccbdbeb47ce7735af46bcf87c8 Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Рекомендації по стилю: щоб збалансувати невисокий зріст, гаминам необхідно виключити монохром в образах. Лінії зовнішності рекомендується підкреслювати з допомогою дрібних принтів і візерунків (клітина або гусяча лапка).

Також варто дотримуватися наступних рекомендацій для гаминов:

 • зап’ястя і щиколотки завжди повинні бути відкритими;
 • жакети, піджаки краще вибирати укороченого крою;
 • протипоказаний оверсайз.
 • стрижку краще вибирати коротку або трохи нижче плечей (так як довге волосся додатково візуально вкорочують отже короткий зростання гаминов).

Дівчата-гамины схильні обмірковувати й аналізувати всі сфери свого життя, з-за чого іноді у них можуть бути труднощі з прийняттям рішень.

Перераховані рекомендації по стилю застосовні до чистих типажам. Якщо типаж змішаний, то поради щодо створення відповідних образів будуть трохи інші, але із збереженням основи.

Наприклад, типажем Драматик-романтик із-за наявності в зовнішності м’яких рис протипоказані надто гострі кути — в цьому випадку потрібно обирати одяг з і плавних струмуючих тканин, але із збереженням яскравості. Створити драматичний акцент в образі можна за допомогою гострих аксесуарів або взуття.

Майже всі перераховані зірки, що відносяться до того чи іншого типажу, мають змішаний типаж, з домінантою одного. Так, Різ Уізерспун є гамином-романтиком і має лялькової зовнішністю, а Скарлетт Йохансон має типаж Натурал-романтик і виглядає жіночно за рахунок округлих стегон і талії, але має масивні риси натурала.

Змішані типажі

Чисті типажі зустрічаються дуже рідко. Найчастіше в зовнішності накладаються лінії 2 типажів, при цьому риси одного з них домінуватимуть. Якщо ж у зовнішності спостерігається змішання рис усіх типажів, то дівчина відноситься до якого-небудь класичного типажу з переважанням ознак драматика, натурала, романтика або гамина.

b2473eb01c0434ddd74054de47c341f2 Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Двін Ларсон (стильові типажі, розроблені художницею, мають 20 разнообразий) виділяє наступні змішані типажі зовнішності:

Драматичного
 • Драматик-натурал;
 • драматик-романтик (м’який драматик);
 • драматик-гамин;
 • драматик-класик.

У зовнішності драматиков чітко простежуються гострі і вуглуваті риси, але при цьому є характерні ознаки іншого типу.

Натурали
 • Натурал-драматик (яскравий натурал);
 • натурал-романтик;
 • натурал-гамин;
 • натурал-класик.

У зовнішності натуралів домінують широкі риси та обсяги, а також високий ріст, що дозволяє віднести їх до даного типажу з наявністю ознак інших типажів.

Романтики
 • Романтик-драматик (театральний романтик);
 • романтик-натурал (м’який натурал);
 • романтик-гамин;
 • романтик-класик.

В рисах обличчя і тіла романтиків переважає м’якість і пишність з наявністю рис інших типажів.

Гамины
 • Гамин-драматик (яскравий гамин);
 • гамин-натурал;
 • гамин-романтик (м’який гамин);
 • гамин-класик.

Найчастіше змішані гамины мають невисокий зріст (виняток становлять гамины-драматичного, так як за рахунок чорт драматика їх зростання може досягати 170 см) з наявністю рис інших типажів.

Класичні типажі

У класичних типажах поєднуються ознаки всіх 4 типажів. Наприклад, у дівчини можуть бути широкі риси від особи натурала, тонкий і загострений ніс від драматика, об’ємні стегна і сідниці від романтика і тонка кісткова структура від гамина. При цьому в зовнішності буде явно переважати один типаж.

Незважаючи на змішання різних чорт, у зовнішності класиків все дуже збалансовано і гармонійно — це і є їх особливістю.

497642ad293e4e35c50845702415960e Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Їм йде елегантний стиль (але у відповідності з рекомендаціями свого домінуючого типажу), в образах важливо витримувати збалансованість. Прикладами класиків є: Грейс Келлі (Чистий класик — дуже рідкісний типаж), Кейт Міддлтон (Натурал-класик), Маріон Котійяр (Романтик-класик), Евеліна Хромченко і Вікторія Бекхем (Гамины-класики).

Тест на свій типаж за типологією Ларсон

Тест в більшості випадків виявляється не зовсім точним, проте допомагає виявити домінанту типажу або його результат виявляється тільки припущенням типажу. Для проходження тесту необхідно відповісти на кілька питань.

Ріст:

 1. До 160 див.
 2. 160-168 див.
 3. 168-175 див.
 4. Вище 175 див.

Тип набору ваги і обсягів:

 1. Фігура повніє рівномірно — в першу чергу, гладшає талія, потім вага йде вниз в стегна.
 2. В першу чергу ще більше повніють стегна, роблячи низ тіла ще важче.
 3. При наборі ваги поправляється живіт і збільшується груди, ноги залишаються стрункими.
 4. Поправляються сідниці, потім стегна.

e54e1ac56f4d326b524d32bc211afc62 Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Форма і розмір носа:

 1. Ніс тонкий, трохи загострений, акуратний.
 2. Ніс м’який, помірно широкий, форма “картопля” або “пуговка”.
 3. Ніс широкий і великий.
 4. Ніс досить довгий і гострий, можуть бути м’які крила носа.

Форма і розмір очей:

 1. Очі великі, круглі, трохи випуклі.
 2. Очі невеликі, злегка округлі.
 3. Очі середнього розміру, широко посаджені.
 4. Очі мигдалеподібної форми, злегка близько розташовані.

Форма брів:

 1. Брови у формі “крил”.
 2. Брови округлі.
 3. Брови густі, плавно зігнуті або прямі.
 4. Брови прямі, з вигином.

ea62186ba6273029d80cfc6fde61bd6c Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Форма й розмір губ:

 1. Губи маленькі, можуть бути пухкими.
 2. Губи не занадто великі, злегка округлі.
 3. Губи повні, широкі, чуттєві.
 4. Губи вузькі, рот довгий.

Форма підборіддя:

 1. Підборіддя гостре і делікатний.
 2. Лінія підборіддя м’яка, округла, але делікатна.
 3. Підборіддя масивний.
 4. Підборіддя квадратної форми, трохи обважений, може бути витягнутим.

340f81f4606ee8d449ee0c29d9d54f4c Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Інтерпретація результатів:

 • Більше відповідей під цифрою 1 — типаж Гамин.
 • Більше відповідей під цифрою 2 —типаж Романтик.
 • Більше відповідей під цифрою 3 — типаж Натурал.
 • Більше відповідей під цифрою 4 — типаж Драматик.
 • Якщо відповіді змішані, то, швидше за все, типаж Класик.

Як не помилитися при визначенні типажу

Двін Ларсон (стильові типажі Кіббі були нею взято за основу) розробила власну теорію типажів і написала за ним книгу. Самостійно визначити власний типаж досить складно — для цього необхідно мати великий насмотренностью і знаннями системи Ларсон.

Тому, при бажанні дізнатися свій типаж, рекомендується звернутися до стиліста, який спеціалізується на типировании по системі Ларсон (саме Ларсон, а не Кіббі). Знайти такого фахівця можна за допомогою соціальних мереж.

Якщо ж хочеться визначити тип зовнішності самостійно, то зробити це можна наступним чином:

 1. Необхідно роздягнутися до нижньої білизни (для достовірності результатів бюстгальтер повинен бути без пуш-ап ефектів і додаткових вставок), змити з лиця всю косметику і прибрати волосся назад, щоб відкрити обличчя.
 2. Далі потрібно сфотографуватися в повний зріст (краще попросити кого-небудь зробити це). Фотографуватися слід стоячи і повністю випростатися, а також витягнувши руки вздовж тіла.
 3. Потім потрібно сфотографувати обличчя так, щоб всі його риси були явно види (посміхатися не потрібно, вираз обличчя має бути спокійним і розслабленим).
 4. В кінці необхідно сфотографувати зап’ястя, долоні з зовнішнього боку стопи.

6d8cb4ead162acc6bc73d77162703182 Двін Ларсон стильові типажі, 20 типів краси, книга, тести, як визначити, навчання

Після фотосесії необхідно відкрити перед собою знімки (рекомендується їх роздрукувати і викласти на стіл, щоб все було перед очима) і почати типувати свою зовнішність у відповідності з параметрами і описами, зазначеними вище.

Полегшити визначення типажу можна наступним чином: якщо дівчина маленького зросту (до 160 см), то вона з великою ймовірністю гамин; якщо вище 175 см — драматик.

Романтики і натурали знаходяться посередині, але романтики більш жіночні і м’які (навіть якщо романтик має струнке, чи лихе статура, його руки і ноги, живіт будуть здаватися м’якими), а натурали більш міцні і масивні.

Під час типування важливо чесно оглядати своє тіло і зовнішність — не варто вигадувати собі неіснуючі риси і параметри.

Якщо в лініях зовнішності явно присутній м’якість, то не потрібно вигадувати, що є гострі і вуглуваті риси, прагнучи виглядати витонченіший і худіша. Необ’єктивна оцінка власної зовнішності може спотворити результат типування.

Також обов’язково потрібно враховувати пластичні операції, так як вони змінюють риси обличчя і тіла і, відповідно, можуть поміняти типаж. При типировании потрібно враховувати вже змінені риси зовнішності.

Розроблені Двін Ларсон стильові типажі — це не вказівка, як потрібно одягатися. Це рекомендації, що допомагають знаходити відповідні речі для своєї фігури. Типаж не забороняє носити будь-які предмети гардероба, а допомагає зрозуміти, який крій, масштаб і принт речей вибрати для образів.

Відео про стильових типажах Двін Ларсон

Базові типажі за Двін Ларсон з прикладами:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради