Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Наближається чудовий православне свято Хрещення Господня, дата його не змінюється, він припадає на 19 січня, змінюватися може тільки день в залежності від року. У 2021 році це буде в ніч з суботи на неділю.

В цей день не тільки занурюються в ополонку в надії очистити душу від гріхів, але і запасаються водою. Давайте сьогодні розберемося, коли набирати, і як використовувати водохресну воду.

У храмах 18 січня починається служба. Віруючі люди відвідують храми, де проходить літургія, а найсміливіші, занурюються в ополонку зі студеною водою. Вважається, що такий обряд допомагає переродиться, дає силу, бадьорість духу, зміцнює віру, здоров’я в цілому.

c96b4329604df2336205fa5cdcb750e6 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Вода набрана в ніч з 18 на 19 має величезну цілющу силу, це підтверджують віруючі люди. Допомагає зміцнити здоров’я, очиститися, обновитися, прогнати хворобу. Цієї водицею можна напоїти хворих і дітей, а також, нею треба умиватися.

Прийшовши додому після служби, водою потрібно окропити кути в домі прочитавши “Отче Наш”, починати потрібно за годинниковою стрілкою, починаючи від вхідних дверей. Це освячує і допомагає прогнати негативну енергію, яка накопичилася в будинку.

Коли набирати святу воду на Водохреща у 2021 році по часу

18 січня віруючі дотримуються суворого посту, йдуть на святкову службу де і відбувається водосвяття Освячують в храмі і на вулиці, де читаються молитви, і священик 3 рази занурює в неї хрест. Це перше освячення води, друге, відбувається 19 січня.

8db75fbab803838684d4dc2fb2089ce9 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Набирають воду в храмах, або колодязях в ніч з 18 на 19 січня, причому. Набирати її можна в свято до самого вечора. У ці дні вона у всіх водоймах, річках і озерах вважається священною, навіть з крана. Вся вода в цей день освячена. Так як сам дух святий освятив всю воду на землі.

В священному писанні сказано, що всяка вода у цей день є святий.

904464609f264272a132edeff63c0c85 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Ви можете набрати, або принести свою для освячення, можна принести в трилітровій банці або пластикової ємності. Вважається, що воду потрібно набирати опівночі, або в першій половині дня 19 числа.

Не залежно в якому місті ви живете, і яке у вас час. Ну і не обов’язково для цього, йти в церкву. Це може бути джерельна або кринична вода.

4da81955c0d100de9c182f805c92e00c Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Вона вважається найсильнішою, річний. Священнослужителі освячують воду біля самого джерела, де встановлюють купіль. Це може бути будь-водойма, річка або озеро.

На свято, завжди мороз, вони ще називаються «хрещенські морози». Місце для купання вирізають у формі хреста, так як водойми вкриті льодом. Священики освячують хрещальну воду, не тільки в церкві, але в спеціально обладнаних місцях для купання.

25af0a9b401c50e4227824e65ad4b6a7 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Але занурюватися потрібно в спеціально обладнаних місцях, де є рятувальники, і стоїть машина швидкої допомоги. Не купатися, і насолоджуватися, а саме занурюватися з молитвою. Бажано це робити три рази з головою.

Скільки днів можна набирати водохресну воду і як зберігати

Набирати можна лише з 18 січня вночі і весь день 19, якщо набирати 20 числа, вона вже не буде несли тієї сили, якою вона наділена. Щоб набрати воду потрібна чиста банку, я рекомендую її зберігати в скляній тарі будь-якого розміру, це може бути банку або пляшка з кришкою.

d1374d66cc4de3359678b8a1852d7fe8 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Зберігають її будинку в темному місці, подалі від очей. Ви можете поділитися водою, при необхідності, з друзями чи рідними, акуратно перелив у чисту і суху ємність.

Запам’ятайте раз і назавжди, святу воду пити з горла не можна, вважається що вона оскверняється устами, тільки відлив її у склянку або чашку, ви можете випити, і вмитися.

Можна зберігати і в пластиковій пляшці, вона не псується, лише з роками, може утворитися невеликий осад. Але у мене вона зберігається 2-3 роки і більше.

Намагаюся набирати її в церкві, в джерелі. У нас є велика церква, черга там потрібно займати ще ввечері напередодні свята, настільки багато людей приходять за святинею.

1b678b794212d7ef5f697757f94128ea Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Зберігати можна в тумбочці, або місце, де у вас зберігаються ладан, просфори, і свічки.

Подбайте щоб ємності були чисті і сухі, а також, краще набирати в церкві, колодязі, джерелі. Для пиття і миття, краще не брати з річки або озера. Вона повинна бути чистою.

Як використовувати святу водохресну воду від пристріту і псування

Хрещення, Святвечір, Богоявлення, все це одне і теж, це вам для довідки.

Якщо ви відчули на собі негативний вливання, на рідних, близьких, або дітей.

Відлийте заготовлену вами воду а чашку або склянку, прочитайте молитву Отче Наш, отлейте в руку зі склянки і 3 рази вмийтеся, або помийте дитини, при цьому читаючи молитву.

Потім отпейте 3 рази, також, промовляючи молитву. Ви можете запалити вдома церковну тонку воскову свічку і помолитися попросивши про зцілення душі і тіла.

0bab7ea656f89d47b1a75d21713c352e Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Раджу окропити кути кожної кімнати в будинку. Щоб захистити себе, рекомендую пити святу воду протягом 10 днів. Читайте молитви з молитвослова. Це книжечка, яку можна придбати в церкві.

Допомагає свята вода набрана на Водохреще від хвороб?

Священики зазначають, що набрана вода на Богоявлення, має величезну цілющу силу, вона зцілює Божою силою. Її потрібно пити вранці натщесерце, перед прийомом ліків і сніданку. Не потрібно багато, досить відливати в чашку для трьох невеликих ковтків.

Нею можна просочити хворі місця, випивати 3 ковтки кожен день. Обов’язково моліться і просіть у Господа якнайшвидшому одужанні, і молитви будуть почуті.

146e659b9d28fa32a5805823fd5d6f73 Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Свята водиця, вода чиста, захисти (ім’я), борони від хвороби будь, зміцни здоров’я, дай здоров’я міцне, а тіло сильне. І щоб ангели охоронці завжди стояли за плечима. Амінь.

Можна використовувати святу воду в якості компресів і пов’язок, а також додавати трохи під час купання у ванній.

Вода володіє сильною енергетикою, особливо набрана на Богоявлення, тому її не потрібно використовувати багато, використовуйте міру.

0d64e2e85ac99682b62279d1cb0023ec Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Святиня показана хворим, старим, немічним людям і дітям, вона допомагає зміцнити віру, дух і здоров’я. Хворим її можна пити, і приймати, не залежно від часу доби, по нужді.

Скільки діє свята вода і чому вона не псується

Термін придатності 1 рік, ви можете запасатися і зберігати до наступного Водохреща і використовувати в міру потреби. Вода не псується, у мене вона за все життя жодного разу не зіпсувалася.

Але якщо все ж таки ви виявили неприємний запах або банки, або цвіль, то її треба вилити, але обов’язково під дерево або в траву.

Не полінуйтеся, сходіть у церкву і наберіть воду, при цьому краще її перелити в скло, навіть якщо ви принесли в пластиковій тарі. Тара повинна бути чиста і суха.

Вважається, що воду освячують сріблом, в ємності з срібла, а срібло вбиває мікроби, тому вона не псуватися. Але насправді, в цей день вона має особливу енергоструктуру.

Свята вода це особливий дар, який дано нам згори, що ми його використовували з розумом, і во благо. Набираючи, пам’ятайте про користь і силу святої води.

Мій чоловік кожен рік занурюється в ополонку, його не лякає студена вода, так як при короткочасному охолодженні організму, захворіти неможливо. Дуже важливо, розтерти тіло махровим рушником, випити гарячого чаю, що взяти з собою в термосі, переодягтися в сухий одяг.

Відчуття чистоти, бадьорості духу всередині, якась гармонія, ось що відчувають після ритуалу. Якщо хто в перший раз, але у кого велике бажання зануритися, робіть з обережністю та в спеціально обладнаних місцях. У нас чергує швидка, і завжди може надати першу допомогу.

Також, ми щороку набираємо воду, потрібно відстояти службу, але якщо немає часу, або хвора людина, він може прийти в церкву і освятити, або набрати воду. Вона не псується, але використовувати її потрібно протягом року.

Якщо говорити про те, чи допомагає? Можу сказати, так. Не можу сказати, що випив сьогодні воду і завтра всі хвороби пішли, встав і пішов, ні, такого не відбувається. Але при погане самопочуття. І якщо маленькі діти плачуть, буває пристріт, то умивайте їх, читайте Отче Наш, ви побачите чудодійну силу.

Моя бабуся, приносячи воду додому, не тільки пила її і бризкала кути будинку, але і бризкала всіх тварин, а також хлів, де вони знаходяться. Дуже хочу дізнатися вашу думку, може є історії, де ви відчули силу хрещенської води на собі, буду рада почути їх у коментарях.

39d7245d8abd7845cefad226aa004a1f Свята вода на Водохреще: коли набирати в 2021 році? Як зберігати і використовувати водохресну воду

Всіх Вам благ, здоров’я і миру, Вам і всій Вашій родині! Зі святом! Нехай благо увійде у ваш дім!

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради