Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

В даний час пірсинг губ перестав бути чимось неординарним. Величезна кількість «мережевих» фото не тільки знаменитостей, чиєю епатажності вимагає їх професія, але і звичайних молодих людей — тому пряме підтвердження. Наведена нижче стаття містить відповіді на питання, пов’язані з базовими фактами про пірсинг, необхідними для ознайомлення перед проведенням даної процедури.

Пірсинг губи: що це і вартість

Подібну послугу з проколювання губ можна отримати в будь-якому салоні краси за досить прийнятну вартість.

Перед прийняттям остаточного рішення про доцільність такої маніпуляції зі своїм обличчям, варто розуміти, що являє собою пірсинг, які типи і місця проколів вважаються максимально безболісними і безпечними, а також, як правильно вибрати прикрасу для «пробитою» губи, щоб воно не заважало нормальному заживленню ранки після порушення цілісності шкірного покриву.

Під пірсингу губ мається на увазі прокол нижньої або верхньої губи з подальшим кріпленням прикраси на пробитому місці». Зважаючи на відсутність на даних ділянках тіла життєво важливих точок, нервових закінчень, великих кровоносних судин, така маніпуляція вважається максимально безпечною.

b78734cf34fab7ecd840a7931118e2fd Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

Проколювання губи, як показує статистика, може стати доступним людині в будь-якому віці і будь-якої статі, про що свідчать різноманітні фото в інтернеті, що зображують літніх людей з татуюваннями і пірсингом. Дана процедура не має прямих протипоказань, що належать до ґендерної або вікової характеристики.

У разі необхідності, наприклад, при вимозі роботодавця, сережка з легкістю безболісно витягується з губи. Носії прикрас розглянутого типу також зазначають, що при тривалому «перерву» в носінні сережки, можна практично повернути своєму обличчю первозданний вигляд, так як «пробитий отвір на 99% заростає, залишаючи після себе найменшу точку на місці кріплення мініатюрної металевої конструкції.

Види пірсингу

Пірсинг губи, фото прикладів робіт якого можна зустріти в абсолютній більшості салонів краси, традиційно класифікується на підтипи. В розмежування «проколів» майстра ґрунтуються на місці, вибраному для кріплення сережки, а також самого прикраси.

Найбільш популярними вважаються:

 • Зміїний укус. Така процедура передбачає «створення» двох симетричних проколів, розташованих по обидві сторони губи, при тому, найчастіше, нижній. Такий пірсинг вибирається далеко не кожним зважилися себе прикрасити людиною, зважаючи на складність і тривалість розглянутого процесу прикраси тіла.
 • Монро. Цей тип кріплення сережки має говорящее назву, спеціально створене для викликання асоціацій з актрисою минулого століття — Мерилін Монро. Суть даної «паралелі» полягає в тому, що пірсинг «Монро» робиться над верхньою губою, причому саме зліва, рівно там, де у Мерлін Монро перебувала її знаменита родимка. Прикраса у цьому місці додає ніжності і жіночності своєму носієві.
 • Мадонна. Прокол губи, здебільшого аналогічний за своїм принципом з вищеописаним «Монро», але відрізняється виключно стороною розміщення прикраси. Так, якщо «Монро» прикрашається ліва сторона над верхньою губою, то «Мадонну» розміщують праворуч.
 • «Жоржина». Розглянутий вид пірсингу передбачає одночасного проколювання отворів для подальшого кріплення сережок по обидві сторони над верхньою губою. Іншими словами, володар «Жоржина» володіє одночасно «Монро» і «Мадонною», описаними вище.
 • «Медуза». Таку назву процедури традиційно використовується в контексті з локалізацією «пробитою» області під носовою перегородкою, в середині губного «жолобка».
 • «Вуздечка». Промовиста назва, в даному випадку, свідчить про проколюванні самої вуздечки мови. Зважаючи на своїй непомітності, вважається неприйнятною для охочих виділитися молодих людей, такий вид пірсингу останнім часом втрачає свою колись високу популярність.
 • 29eb72ef275cce0f6f0f181246fdb550 Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  Традиційно, в окрасою служить сережка – лабрет, що розташовується вертикально або горизонтально. Дане прикраса являє собою аксесуар у вигляді маленької штанги з кулькою на кінці. Лабрет по праву вважається одним з типів пірсингу, який доставляє мінімум больових відчуттів власнику за його вдевании в спеціально призначене отвір в губі.

  Враховуючи даний факт, використання лабрета різного типу найбільш поширене серед тих, для кого такий «прокол» стане першим. В абсолютній більшості випадків металева «штанга» вставляється у напрямку знизу-вгору.

  Виходячи з приблизно однакової складності процесу проколювання у всіх описаних вище випадках, ціна на них також ідентична.

  У топових салонах краси або тату — студіях за пірсинг губи майстер попросить від 1000 до 2000 руб. Стандартно у вартість вже включена попередня консультація з приводу догляду за пірсингом, можливих ускладнень, «медична» серьга і «пробиття» отвори в районі губи для розміщення в ньому прикраси.

  Протипоказання

  Пірсинг губи, фото яких безумовно вражає своєю неординарністю людей різного віку, мають ряд серйозних протипоказань, зокрема:

  • відхилення, виявлені аналізом крові, пов’язані з відмінністю від загальноприйнятих показників її згортання;
  • наявність хронічних захворювань будь етимології, особливо в період рецидивів;
  • підвищена температура тіла або «стрибки» артеріального тиску;
  • вагітність;
  • лактаційний період.

  5dceff31edd4aee54244316e2a88c352 Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  При наявності хоча б одного з перерахованих вище «недуг» доцільно відкласти або повністю відмовитися від ідеї пірсингу. В іншому випадку наслідки для здоров’я і життя людини можуть бути непередбачувані і навіть вимагати істотного медичного втручання.

  Можливі ускладнення та наслідки

  Пірсинг є процесом, грубо порушують цілісність шкірного покриву, що потім може призвести до певних ускладнень для його власника.

  Крім очевидної потенційної небезпеки занесення інфекції при проколюванні отвори в губі для сережки, до поширеним небажаним наслідкам можна також віднести:

  • суттєве пошкодження зубної емалі, що тягне за собою підвищену чутливість і, як наслідок, руйнування зуба;
  • виникнення алергічних реакцій, ініціатором яких може стати матеріал, використовуваний у виробництві прикраси, нестерильна голка або розчин для знезараження місця «проколу»;
  • неправильне «зрощення» отворів для сережок. На жаль, подібне наслідок вкрай поширене серед «майстрів», проколюють губу і не тільки. Варто підкреслити, що при зіткненні з описаним фактом, виправити ситуацію зможе лише хірургічне втручання. Відповідно, необхідно ретельно вибирати «свого» майстра, що має великий досвід і серйозний підхід до справи;
  • пошкодження другорядних нервових закінчень, що тягне зокрема «відмирання» рецепторів, що відповідають за розпізнавання температури страви або навіть його смак.

  Місце для пірсингу губи

  Пірсинг губи, фото варіантів якого у величезній кількості зустрічається у інтернеті, може локалізуватися не тільки безпосередньо у зазначеній зоні, але і в прилеглій області обличчя.

  26f3192737422b5a1df6a1cea3177551 Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  Найбільш популярними місцями для проколів, серед поціновувачів мистецтва розглянутого прикраси свого тіла, вважається:

 • Над губами. У більшості випадків вибір на користь проколу області над верхньою губою роблять дівчата. Даний факт обумовлений максимальної безболісністю і швидкістю процесу, а також створенням ефекту жіночності за рахунок імітації родимки металевим оздобленням.
 • Верхня губа. Пірсинг верхньої губи вважається найбільш оптимальним варіантом для тих, хто не до кінця визначився з необхідністю стати його власником. Зважаючи хороших регенеративних властивостей шкірного покриву губ, отвір, «пробитий» в даній області, безслідно заростає у разі тривалого перебування без доданого до нього прикраси.
 • Нижня губа. Прокол нижньої губи вважається відносно болючим і часто передбачає наявність двох симетричних отворів. Враховуючи високу тривалість процесу, а також наявність нервових закінчень у розглянутій області, вибір на користь пірсингу нижньої губи здійснюють люди з високим больовим порогом або ті, хто готовий на будь-які жертви заради власного поняття краси.
 • Губна вуздечка («Смайл»). Даний вид пірсингу втрачають колишню популярність в сучасному світі. Прокол губної вуздечки вважається «інтимним», так як побачити його зможе лише людина, кому власник пірсингу вирішить сам його продемонструвати. Незважаючи на останні тенденції, що вимагають максимального епатажу в зовнішності молодих людей, вірними «фанатами» «смайла» залишаються люди, чиє службове становище не дозволяє носити сережки в примітних місцях, зокрема на обличчі.
 • Сережки і прикраси для пірсингу

  Визначившись з бажаним місцем проколу губи, належить вирішити черговий важливе питання, пов’язане з вибором прикраси, передбачуваного для розміщення в «пробитому» отворі. Більшість типів пірсингу передбачають вибір певного різновиду сережки, однак бувають і ситуації, де у прийнятті рішення доводиться ґрунтуватися виключно на власних уподобаннях.

  c803d1a6b87f53249c14cb88d6b84b9f Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  В таких випадках «фаворитами» серед прикрас часто стають:

  • лабреты (конструкція передбачає наявність плоскої поверхні, традиційно існуючою на слизовій стороні губи; штанги; декоративного «ковпака», в ролі якого може виступати як звичайний металевий кулька, так і стрази або діаманти);
  • штанги (мають практично ідентичну конструкцію з лабретами, що відрізняється виключно наявністю кульок, як «ковпаків» з обох сторін, а не з одного, як у першому випадку);
  • спіраль (зовні являє собою невеликий фрагмент витка пружини, часто украшающийся камінням з обох кінців, з причини їх одночасного кріплення «на увазі»);
  • кільця, в тому числі сегментні (використовуються виключно для прикраси внутрішньої порожнини рота, зокрема вуздечки, через неможливість їх кріплення, наприклад, над верхньою губою. Використовуючи сегментні кільця, власнику пірсингу представляється можливість ділити їх на складові (сегменти), для додання ще більшої екстраординарності своєму зовнішньому вигляду);
  • «мушки» або «микробананы» (являють собою вигнутий лабрет, що використовується майстрами при створенні пірсингу в стилі «Монро» або «Мадонна»);
  • циркуляри (мають зовнішній вигляд, схожий з традиційними кільцями, що відрізняється наявністю різьбових з’єднань по краях).

  Як видно з перерахованих вище типів прикрас для пірсингу, використання сережки конкретної форми або кріплення повинно бути ретельно продумано і обов’язково узгоджене з грамотним майстром, мають великий досвід у даній області.

  Компетентний фахівець повинен бути здатний дати слушну пораду щодо вибору максимально підходящого варіанту прикраси, яке згодом не принесе больових відчуттів своєму власникові в процесі його безпосереднього носіння в губі.

  Матеріал прикрас

  Пірсинг губи, фото якого використовують в якості прикладів власних робіт майстра з «проколів», не передає наявну якісна відмінність між матеріалами, використовуваними у виробництві прикраси.

  Найбільш безпечними і доступними за ціною є вироби із:

  • золота;
  • срібла;
  • сталі;
  • чорної сталі;
  • титану;
  • чорного титану
  • біопласта;
  • PTFE;
  • органічних матеріалів, зокрема дерева;
  • биофлекса.

  Яке прикраса краще спочатку ставити

  В якості першого прикраси, вставляється в «свежепробитое» отвір, досвідчені майстри пірсингу рекомендують використовувати лабрет з подовженою штангою з медичного сплаву. Медичний сплав мінімізує ризик попадання і подальшого розвитку інфекції у місці порушення цілісності шкірного покриву, а також знизить больові відчуття після самої процедури.

  024732461bbee88d16d6cc29c7e07d5f Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  Подовжена штанга «первинного лабрета», в свою чергу, забезпечить комфортне носіння прикраси при наявному набряку, при сприятливих умов для загоєння ранки, що зберігається протягом декількох днів після безпосереднього «пробиття» губи.

  Використання інших типів сережок для «свіжого» пірсингу може спровокувати хворобливі відчуття при регенерації шкіри, а також створити ризик пошкодження самого «отвори», у вигляді існуючої ймовірністю зачепити, потягнути, зачепитися за сережку, що володіє «складною конструкцією.

  Основні етапи процедури

  Процедура проколювання губ щодо нетривала і не вимагає особливої підготовки, за винятком базових правил, що забороняють вживання алкоголю напередодні і в сам день «створення» пірсингу.

  118ff88ed360f70d570ea098cfa7eb0c Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушкаФото створення проколу пірсингу губи.

  Базовими етапами процесу прикраси губи є:

 • Зменшення слиновиділення при допомоги «закладання» великих слинних залоз, що знаходяться під язиком ватним диском або спеціальним «пиловідводним» пристроєм.
 • Обробка місця майбутнього пірсингу. В якості засобів для дезінфекції традиційно використовується перекис водню або «Хлоргексидин».
 • Підготовка губ. Залежно від прокалываемой області верхня губа сильно відтягується вгору для пірсингу вуздечки, або за допомогою спеціальних щипців «фіксується» в зручному для майстра положенні.
 • Прокол. Використовується стерильний катетер або тонка довга голка від традиційного шприца під прямою лінією вставляється в губу, протикаючи її наскрізь і в результаті утворюючи отвір для майбутнього кріплення прикраси.
 • «Установка» сережки. Переконавшись у правильності зробленого процесу проколу, а також у тому, що отримане отвір є наскрізним, майстер вставляє попередньо продезинфіковану штангу в губу, закріплюючи її з двох сторін.
 • Фінальна обробка ротової порожнини. На завершальному етапі «створення» пірсингу проводиться досвідченими майстрами «ополіскування» рота пацієнта «Мірамістином», також рясне «зволоження» перекисом водню самого місця кріплення прикраси.
 • Догляд за місцем проколу губи

  По завершенню вищеописаного процесу, клієнту традиційно даються рекомендації щодо подальшого догляду за пірсингом, необхідні для їх обов’язкового проходження протягом наступних кількох тижнів.

  Перші два тижні володар прикраси в губі не повинен забувати про:

 • Ополіскування рота розчином або іншим, рекомендованим майстром, речовиною для «очищення» свіжої ранки. У ході цієї дії важливо ретельно видаляти з первинного лабрета «слизові корочки» і частинки «відмерлої шкіри, що заважають швидкому загоєнню «пробитого» місця.
 • Обробки 2 — 3 рази в день проколу з зовнішньої сторони губи «Мірамістином» або перекисом водню.
 • aaa7983031420049b5884e05df265943 Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  По закінченні 2 тижнів з моменту проколювання губи доцільно:

 • Продовжити «внутрішнє» промивання пірсингу 1-2 рази в день, змінивши фізрозчин на мильну воду.
 • Після зникнення фізіологічного набряку губи, відвідати майстер пірсингу для заміни первинного прикраси на бажане, що має стандартні розміри конструкції.
 • Навіть по завершенню етапу первинного «загоєння» «пробитого» місця для пірсингу, вкрай не рекомендується часта заміна сережок або їх постійне дотик.

  При зайвій рухливості прикраси, розміщеного в нещодавно восстановившемся шкірному покриві, його власник ризикує пошкодити внутрішню цілісність слизової, спровокувавши тим самим повтор процесу «заростання» ранки.

  Чи боляче проколювати губу

  В абсолютній більшості випадків прокол губи по своїх больових відчуттів порівнянний із взяттям крові з пальця, а «пробиття» вуздечки вважається безболісним.

  Проте здебільшого відчуття під час описаного процесу залежать від больового порогу і чутливості шкірного покриву «сміливця». Людям, які побоюються болю при «створенні» пірсингу, варто пам’ятати про можливості зі сторони майстра знеболити місце потенційного отвори спеціальними анестезуючими препаратами.

  Скільки заживає проколотая губа

  Повне загоєння ранки відбувається приблизно через 3 — 4 тижні після процедури. Цього часу достатньо для зняття набряклості «пробитою» області, «затягування» пошкодженої слизової, а також «прийняття» організмом чужорідного предмета (у даному випадку первинного лабрета).

  26369beb23f0dff99b5620f6a0df83a2 Пірсинг губи: верхній, нижній. Фото у дівчат, види, як робиться, чи боляче, скільки заживає, як доглядати, ціна процедури. Прикраси: кільця, сережки, мушка

  Відомі випадки, коли в силу певних обставин, загоєння затягується до моменту усунення інфекції, що потрапила всередину отвору, наприклад, з вуличної пилом або внаслідок недотримання рекомендацій по первинній обробці місця проколу губи.

  Однак у будь-якому з перерахованих випадків, регенерація шкіри після «створення» пірсингу не займала більше 1,5 місяців і не вимагала особливих енерговитрат з боку свого власника.

  Враховуючи вищенаведену інформацію, пірсинг губи не можна вважати небезпечною для здоров’я процедурою. Дотримуючись елементарних правил техніки безпеки, а також рекомендації по догляду за місцем проколу, власник прикраси зможе поповнити ряди щасливих володарів пірсингу, зображених на численних фото в інтернеті і тематичних глянцевих журналах.

  Відео про пірсингу губи і правилах проведення процедури

  Правила догляду за пірсингом:

  Варіанти пірсингу верхньої губи:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради