Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілок

Кожній людині потрібно знати, як гладити сорочку, на якому режимі і при якій температурі. Це не найпростіша процедура, що вимагає певних навичок, досвіду і акуратності. Важливо не просто вирівняти всі нерівності, але ще і не пошкодити матеріал, не зіпсувати гудзики, не привести до появи темних плям із-за занадто гарячої праски. Прасування починається з підготовки. Треба дотримувати послідовність і знати можливості власного праски, або його аналогів.

Як підібрати режим нагріву

Перед прасуванням сорочку слід висушити, використовуючи плічка. Але і сильно пересушувати одяг не варто. Якщо все ж пересушили, тоді скористайтеся пульверизатором, злегка змочити тканину безпосередньо перед тим, як почнете гладити.

Перш ніж вмикати в розетку праска і гладити, варто почитати інструкцію до пристрою і вибрати правильний режим нагрівання. Це залежить від того, з якого матеріалу виготовлена сорочка. Таку інформацію шукайте на бирці. Там же зазвичай вказується і температурний режим.

kak gladit rubashku s dlinnym ili korotkim rukavom pravilno i bez strelok44 Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілокПросто погляньте на виворітну сторону одягу. Якщо бирки немає, тоді починайте з 2 режиму, поступово при необхідності збільшуючи температуру нагрівання.

Коли праска починає важко ковзати, це говорить про надмірно високій температурі – так гладити не можна.

Для визначення потрібного нагріву краще відштовхуватися від матеріалу. Температуру і режим вибирають так:

 • Для натуральної бавовни температура становить 150 градусів. Паралельно включається режим сильного пара, і гладити потрібно з деяким зусиллям.
 • Комбінація бавовни і льону прасується при температурі від 180 до 200 градусів і з великим пором.
 • Поліестер з бавовною можна гріти вище 110 градусів. Пар маленький.
 • Якщо сорочка з жатым або м’ятою ефектом, температуру тримайте на 110 градусах, а пар не використовуйте.
 • Для віскози потрібно 120 градусів. Пар використовувати можна, а от мочити тканина не варто.
 • Сорочка на основі чистого льону вимагає високої температури – від 210 до 230 градусів. При цьому доведеться докласти зусилля, натискаючи рукою на прилад.

kak gladit rubashku s dlinnym ili korotkim rukavom pravilno i bez strelok45 Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілокЯкщо у вас кілька режимів прасування, але ви не можете розшифрувати, загляньте в інструкцію. Зазвичай там зазначено, що означає той чи інший режим, і як сильно нагрівається праска на 1, 2 або 3 позначці.

Як правильно гладити чоловічу сорочку праскою: порядок роботи

Прасування ділиться на кілька відрізків, в рамках яких акцент робиться на різних складових частинах одягу.

Комір

Почнемо з того, як правильно гладити комір сорочки. Тут важливо витягнути кісточку, якщо вона є під коміром, вивернути його навиворіт і пройтися гарячим пристроєм на правильному режимі. Розгладжуючи від центру, поступово рухайтеся до кутках коміра. Ті ж самі дії повторіть на лицьовій стороні. Приділіть особливу увагу куточках, коли будете гладити сорочку, щоб не залишалися зморшки на тканини.

Рукави і манжети

Гладити манжети і рукава складніше всього. Залежно від конкретного виду одягу і того, чи поверх одягати піджак, деколи потрібно робити стрілки або намагатися уникнути їх появи.

Розглянемо, як погладити рукава сорочки без стрілок, торкнувшись при цьому ще й манжети. Найпростіше – застосування спеціальної насадки, призначеної конкретно для прасування манжет і рукавів. Але без неї можна обійтися.

 • Розподіліть рукава уздовж дошки, розстебніть гудзики на манжеті.
 • Прасування рекомендується починати з манжети, пропрасувавши її з двох сторін. Якщо манжета подвійна, спочатку гладять розгорнуту, як звичайну, а після складання, переконавшись, що петлі збіглися, залишається пропрасувати по згину.
 • Выглаживая чоловічу сорочку з довгим рукавом, слід постаратися позбутися від стрілок. Для цього вирівняйте рукав і розмістіть на краю дошки. Не ведіть праска до самої лінії згину. Акуратно пропрасуйте в потрібному режимі.
 • Далі рукав перевертається так, щоб лінія згину опинилася в центрі. Тепер пройдіться по центру рукава. Аналогічні маніпуляції проводяться з другим рукавом. Будьте акуратними, щоб не запрасувати стрілки і не змусити себе займатися цією процедурою повторно.

kak gladit rubashku s dlinnym ili korotkim rukavom pravilno i bez strelok46 Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілокІноді потрібно, щоб на сорочці була стрілка – це найчастіше актуально для виробів з коротким рукавом. Просто укладіть одяг таким чином, щоб стрілка проходила від шва на плечі до манжети. Врахуйте, що на манжеті стрілки завжди слід розгладжувати.

Для економії часу і сил, витрачених на проглажку рукавів сорочки, можна використовувати простий метод. Для цього береться звичайна скалка або пляшка, обертається в махровий рушник, і виходить подоба валика. Вставляйте його в рукав і гладьте з усіх боків.

Плечі

Щоб випрасувати плечі, використовуйте вузьку частину дошки – надіньте на неї сорочку. Укладається виріб на край прасувальної поверхні таким чином, щоб спочатку пропрасувати ліве, а потім праве плече, або навпаки.

kak gladit rubashku s dlinnym ili korotkim rukavom pravilno i bez strelok47 Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілокМаксимально використовуйте носик праски, щоб дістатися до складних зон і позбутися від усіх складок. Вигладивши одне плече, приступайте до роботи над наступним.

Перед та спинка

Важливо вміти правильно гладити на сорочці її передню частину і спинку:

 • Починати краще з частини, де нашиваються гудзики. Помістіть сорочку на дошці, намагаючись охопити більшу частину переду вироби.
 • Ретельно пройдіться по області, розташованої біля коміра, щоб там не залишалося складок, оскільки навіть із-під краватки її буде видно.
 • Гладьте навколо гудзиків, але не прикладайте праска до них, оскільки пластик легко плавиться під дією високої температури. Або просто виверніть сорочку навиворіт, перш ніж гладити.
 • Тепер перетягніть одяг таким чином, щоб на дошці виявилася задня частина виробу. Залежно від дошки, зазвичай на робочій поверхні поміщається від половини до 2/3 одягу.
 • Выглаживая, робіть акцент на зоні біля коміра.
 • Закінчивши з задньою частиною, знову приступайте до передньої, але вже з боку, де гудзиків немає. Добре пройдіться по області нагрудної кишені, якщо він є. Не забудьте про простір біля коміра.

Оскільки на цьому етапі прасується основна частина сорочки, а процедура виконується швидко, проблем з передом і спинкою зазвичай не виникає. Тут головне не забувати про наявні невеликих зонах біля коміра і кишені. Ще краще обходити праскою всі гудзики на сорочці, щоб їх не зіпсувати.

Перевірка якості

Нічого особливо складного в тому, щоб самостійно отутюживать сорочку, немає. Слідкуйте за відсутністю складок, дотримуйтесь послідовність і не забувайте про виборі режиму.

kak gladit rubashku s dlinnym ili korotkim rukavom pravilno i bez strelok48 Як гладити сорочку з довгим або коротким рукавом правильно і без стрілокЗавершивши роботу, перевірте, чи немає ніде погано проглаженных ділянок і зон, які ви могли випустити з уваги. Якщо все добре, повісити одяг на вішалку.

Помітивши якісь недоробки, скористайтесь ще не остигнув праскою, усунувши недоліки.

Не знаючи точно, з якого матеріалу виконана сорочка, краще використовувати невелику температуру, збільшуючи її, якщо потрібно. Це вимагатиме більше часу на те, щоб погладити одяг, але при цьому ви її не спалите.

Чого робити точно не варто, так це гладити брудні сорочки, які не пройшли прання. Загладжуючи плями, відіпрати їх в подальшому буде набагато складніше. Деякі плями з-за праски залишаються назавжди.

Прасування сорочок іншими приладами

Ходить багато суперечок щодо того, чим краще прасувати сорочки і які прилади для цього використовувати. Любителі класичного підходу не сприймають нічого іншого, крім праски. Але є й альтернативні рішення, які не поступаються праски, а деколи дозволяють ще краще, швидше і якісніше гладити чоловічі сорочки:

 • парогенератори;
 • відпарювачі;
 • пароманекены.

Парогенератор

Якщо ви вже знаєте, як правильно погладити свою сорочку за допомогою звичайної праски, робота з парогенератором не викличе у вас ніяких труднощів.

Це практично той же праска, тільки володіє підвищеною потужністю і має функцію постійної подачі гарячої пари. В порівнянні із звичайною праскою струмінь пари значно потужніше, що допомагає швидше та простіше прасувати одяг з різних матеріалів.

Парогенератори застосовні не до всіх сорочок, а тільки до тих, для прасування яких допускається використання пари.

Відпарювач

Суть роботи приладу – в подачі гарячої пари щільним потоком. Відпарювач не є аналогом праски і повністю в побуті замінити його не зуміє.

Відпарювачі добре підходять в ситуаціях, коли потрібно освіжити одяг, погладити її після зберігання, позбутися сторонніх запахів без прання. Важлива особливість пристрою – у властивості прасувати одяг, підвішену вертикально.

Пароманекен

Це манекен, який можна здувати і надувати до певних меж, що дозволяє йому приймати форму сорочок різних розмірів. Служить для того, щоб сушити і прасувати вироби.

Пароманекены в побуті та для особистого користування застосовуються рідко. Вони дорогі, і купити їх непросто.

Як погладити сорочку, якщо немає праски

Буває так, що ніяких приладів під рукою немає, а сорочка пом’ята, її потрібно погладити. Щоб гідно вийти з ситуації, що склалася, можна скористатися кількома способами:

 1. Якщо сорочка трохи пом’ялася, намочіть руку водою та проведіть нею по виробу. Потрібно робити різкі рухи, рухаючись зверху вниз. Потім обтрусіть одяг, залиште підсихати. Переконайтеся, що руки і використовувана вода чисті. Метод підходить для сорочок з льону.
 2. Для синтетичних виробів, шифону або шовку є інший метод. Вам потрібно взяти плічка, повісити на них сорочку у ванній, увімкніть гарячий душ, але щоб вода не потрапляла на одяг. Закрийте двері, залиште сорочку в паровій середовищі. Пар дозволить позбутися від пом’ятості.
 3. За допомогою пульверизатора трохи зволожити тканина, одягайте її на себе. Це непоганий варіант, щоб погладити одяг, яка за рахунок натягу розгладжується.
 4. Якщо сорочка з натуральних матеріалів, а не з синтетики, є ще один спосіб. Потрібно змішати воду, оцет і будь-кондиціонер для білизни. Пропорції рівні. Отримана рідина заливається в розпилювач і наноситься на м’яту сорочку. Всі складки досить швидко розгладжуються, а кондиціонер приховує запах оцту. Але краще все ж не завадить.

Вирушаючи у відрядження чи відпустку, коли сорочка все одно потрібно, не зайвим буде прихопити праска. Хороші готелі можуть самі погладити вам одяг за символічну плату.

Поради та лайфхаки для ідеального виду сорочки

Знаючи, як правильно гладити рукави сорочки, спину, передню частину і комір, ви зможете зберігати ідеальний образ і доглянутий зовнішній вигляд. Починаючи гладити білу, чорну або кольорову сорочку, варто прислухатися до кількох додаткових порад:

 • Якщо це чоловіча сорочка, то її прийнято гладити саме з лицьового боку, не вивертаючи навиворіт.
 • Але якщо сорочка темна, її краще вивернути, щоб не залишати сліди від праски.
 • Деякі сорочки вперто не хочуть прасуватися. Тут навіть сильний пар не допоможе. Правильніше буде зволожити виріб і з допомогою сильних натискань випрасувати складні зони.
 • При важкому розгладженні тканин можна скористатися методом зволоження, змішавши воду з кондиціонером.
 • Принти та вишивки на сорочках краще прасувати навиворіт. Під самі малюнки слід підкласти звичайний аркуш паперу, інакше він може віддрукуватися на дошці.
 • Щоб спростити прасування, для сушіння використовуйте плічка, а також починайте прасувати, поки сорочка ще трохи волога. Сильно викручувати і сушити сорочки з допомогою пральної машини не рекомендується.
 • Завершивши гладити, обов’язково зніміть одяг з дошки, повісьте на плічки і дайте остаточно охолонути. В іншому випадку на сорочці залишаться пом’ятості.

Освоїти процес вигладжування сорочки не так складно, якщо правильно підійти до цього завдання.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради