5 порад від дизайнера по облаштуванню малогабаритної кухні і розширенню простору

Велика частина квартир, масово побудованих в країні в минулому столітті, або малогабаритні, або відверто крихітні. Не обійшов принцип мінімалізму і кухні. Як же облаштувати центр сімейного вогнища так, щоб функціональність не стала перешкодою комфорту? В організації простору маленької кухні є певні правила, порушення яких призводить до збільшення витрат часу, яке господиня проводить на кухні, а також до збільшення кількості пройдених нею кроків з продуктами і посудом в руках. В результаті – невиправдане постійне перевтома господині. Таким чином, при плануванні дизайну маленької кухні необхідно ці правила враховувати.

На що звернути увагу при облаштуванні малогабаритної кухні

Основні рекомендації по дизайну стосуються розміщення речей, якими користується господиня постійно.

Побутова техніка

В першу чергу необхідно визначитися із загальною стилістикою інтер’єру кухні і набором побутової техніки, установка якої планується на маленькій кухні. Буде використовуватися повноцінна плита з духовкою чи достатньо лише варильної панелі, холодильник з морозильною камерою або додатковий морозильний лар.

Багато дизайнери рекомендують використовувати вбудовану техніку. Цей прийом дозволяє заощадити простір і надає більш вишуканий вигляд приміщення кухні. Можна і звичайну техніку закрити дверцятами в колір фасадів. У будь-якому випадку, необхідно знати розміри і колір побутової техніки до початку розробки дизайнерського проекту, у тому числі для організації розеток і підведення води в потрібних місцях. Оптимально вибирати техніку в одному стилі і колірному рішенні. Або ж можливо обіграти оригінальний колір або візерунок техніки у всьому дизайні кухні.

Порядок встановлення техніки та облаштування робочих зон

Проектуємо маленьку кухню за годинниковою стрілкою, починаючи з холодильника, потім робоча поверхня, потім мийка, знову робоча поверхня, плита. Розміри робочих зон обмежені габаритами маленької кухні. Саме такий порядок дозволяє мінімізувати хаотичні пересування господині в процесі приготування їжі, оскільки продукти потрібно спочатку дістати з холодильника, обробити, помити, нарізати і приготувати.

В залежності від розташування вікна його також можна використовувати в дизайні. Наприклад, встановити перед вікном мийку або робочу поверхню. Адже набагато приємніше мити посуд при природному освітленні, милуючись видом з вікна. Якщо техніку та робочі зони облаштувати саме таким способом, навіть в самій маленькій кухні обов’язково залишиться місце для невеликого кутового обіднього столика або навіть м’якого куточка.

Освітлення

У кухні повинно бути світло. Робочі поверхні, мийку і плиту необхідно висвітлити додатково локальними світильниками, бажано з яскраво-білим світлом. Можна використовувати кілька різних режимів, включаючи декоративну неонове підсвічування по периметру. Вибір світильників повинен вписуватися в загальний стиль дизайну всієї квартири і кухні. Якщо переважає стиль хай-тек, старовинні лампи з бабусиними абажурами і вензелями будуть недоречними.

Висота робочих поверхонь і шаф

Це ще один важливий момент, який дозволить зберегти здоров’я і гарний настрій господині. Важливі поради:

  • При проектуванні дизайну кухні необхідно орієнтуватися на зростання жінки, щоб їй не доводилося нагинатися в процесі роботи.
  • Нижній край навісних шаф не повинен перекривати видимість далекого краю стільниці.
  • Оскільки в маленькій кухні кожен сантиметр площі на рахунку, висоту шаф рекомендується вибирати максимальної у верхній зоні в залежності від нерівностей стелі.
  • Те ж стосується і нижніх шаф під робочими поверхнями, не варто залишати порожні простору між меблями та підлогою. Це запобіжить також скупчення пилу і дрібного сміття у важкодоступних місцях.
  • Перевагу варто віддати закритих шафах з дверцятами або панелями на доводжувача.
  • Для фасадів рекомендується використовувати матеріали, які легко відмивається від жиру і пилу. Скло або дзеркало в даному випадку не кращий вибір.

Фартух і стільниці

Ці елементи дизайну кухні варто підібрати в одному кольорі. Це дозволить візуально збільшити обсяг. Тоді як контрастні рішення будуть привертати до себе зайву увагу і підкреслювати маленькі розміри. Матеріал краще вибрати з вологостійким і вогнетривким покриттям.

Навіть непрофесіонал зможе самостійно спроектувати власний оригінальний дизайн маленької кухні з максимальним комфортом і функціональністю.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради