Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікні

Скотч хороший своєю здатністю відносно надійно прикріплювати один до одного вироби, виконані з самих різних матеріалів, при цьому він дешевий і простий у використанні. Але в нього є одна негативна особливість, — сліди клейової основи, що залишаються на поверхнях, яких стосувалася липка стрічка. Відтерти їх буває непросто, але для цього є кілька способів.

Особливості скотчу, який застосовують для пластикових вікон

chem otmyt sledy ot malyarnogo skotcha na plastikovom okne130 Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікніПісля видалення скотча з пластикових вікон на рамах залишаються сліди клею

При установці пластикових вікон без використання клейкої стрічки не обійтися. З її допомогою захищають скляні та пластикові поверхні виробів від забруднень і механічних пошкоджень під час транспортування і при монтажі. При цьому чим довше липка стрічка залишається на склі і пластику, тим важче прибирати її сліди.

Різновидів скотча дуже багато, але клейова основа у більшості з них однакова — акрил. Чим товще шар цієї речовини, тим вище клейкість стрічки і більш помітні сліди вона залишає після видалення. Акрил — досить інертна речовина, стійке до води і ультрафіолету, тому воно може протягом тривалого часу триматися на будь-якій поверхні, поступово темніючи від налипающей пилу.

Незважаючи на стійкість акрилу до багатьох хімічних і фізичних впливів, існує ряд способів, які допоможуть відмити скотч від пластикових вікон. З ним можна впоратися за допомогою доступних інструментів, наявних у кожному будинку, специфічних миючих реактивів, а також різних підручних засобів.

Методи і інструменти для видалення забруднень від клейкої стрічки підбирають в залежності від давності плям і їх обсягу, а також від того, що є під рукою в даний момент.

Інструменти для видалення слідів від скотча з вікон

Досить інтенсивний механічний вплив допомагає очищати найрізноманітніші вироби від більшості видів забруднень і сліди скотча не є винятком. Допоможуть легше і швидше відтерти акрил деякі пристосування. Кожне з них має певні властивості, що дозволяють скористатися їм більш ефективно.

Скотч

Починати боротьбу з залишками старої липкої стрічки слід з використання нового скотча, а до інших способів переходити лише тоді, коли це не принесе бажаного ефекту. Технологія дуже проста: на старий акрил наклеюється приблизно відповідний йому за розмірами шматочок нового скотча, а потім різким ривком видаляється.

Скребок

chem otmyt sledy ot malyarnogo skotcha na plastikovom okne131 Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікніСкребок добре видаляє з вікон скотч і його сліди

Але не лезо, яким можна легко пошкодити пластикову раму! Перед тим як відтерти поверхню вікна від скотчу, слід дізнатися, як довго ці забруднення знаходяться там, адже скребок допоможе почистити скло тільки в тому випадку, якщо плями недавні.

Технологія застосування: скребком підчіплюються краю липкої стрічки і відриваються від пластикового вікна. Залишки акрилу акуратно відскрібаються, після чого поверхню протирається водою з миючим засобом.

Побутовий фен

При використанні цього пристрою основним діючим фактором є висока температура. Завдяки рівномірному нагріванню всієї ділянки, на якому залишилися фрагменти скотчу, акрил стає м’яким і його можна легко відтирати за допомогою шматочка тканини, завершивши роботу використанням миючого засобу.

Важливо регулярно підігрівати оброблювану поверхню у міру охолодження.

Канцелярський ластик

chem otmyt sledy ot malyarnogo skotcha na plastikovom okne132 Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікніНевеликі сліди клею від скотчу можна відтерти канцелярським ластиком

Акриловий клей на склі і пластиці піддається гумки не гірше, ніж сліди олівця на папері. Єдиною вимогою до цього канцелярскому пристосуванню є його максимальна еластичність, крім того воно має бути новим.

Ластик видалить навіть дуже старі фрагменти скотча. Однак він застосуємо лише при наявності невеликих по площі забруднень, оскільки видалення акрилу з його допомогою є тривалим і трудомістким процесом.

Побутовий парогенератор

Цей апарат вельми ефективно очищає пластикові вікна від слідів клейкої стрічки. Дії парогенератора піддаються навіть дуже застарілі плями акрилу, а також двосторонній скотч. Останній видалити особливо важко, тому що в його складі є речовини, що залишають важко виведені плями, такі як каучук.

Хімічні речовини для видалення клею від скотчу

chem otmyt sledy ot malyarnogo skotcha na plastikovom okne133 Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікніMellerud – краще хімічний засіб для видалення слідів клею

Відмити клей від скотчу зі скляних і пластикових поверхонь допоможуть специфічні миючі засоби. При цьому потрібно врахувати, наскільки хороший віконний пластик. Якщо він неякісний, агресивна хімія може пошкодити ПВХ — роз’їсти його, зіпсувати колір або порушити верхній шар.

Ефективний для видалення слідів клею препарат Mellerud. Він використовується в кілька етапів:

 • Речовина наноситься на пляму акрилу або ділянка скотчу за допомогою шматочка тканини.
 • Склад залишається на деякий час, щоб він міг вступити в реакцію з забрудненнями.
 • Сліди клейкої стрічки відмиваються з країв плями тампоном, змоченим у Mellerud.
 • Після видалення забруднення, місце його розташування додатково очищається миючим засобом і проточною водою.
 • Після того як вода стече, поверхню просушується ганчірочкою.
 • Існує ряд інших спеціальних хімічних речовин для вирішення цієї проблеми. Найбільш поширене — Уайт-спірит. Підійдуть також традиційні препарати для миття вікон: Clin, Cif, Mr. Muscle та інші.

  Використовуючи хімію, слід спочатку нанести миючий склад на поверхню пластикової рами в непомітному місці, щоб переконатися, що він не призведе віконний блок в непридатність, разъев покриття.

  Народні засоби для очищення пластикових вікон

  Зазвичай труднощі при очищенні поверхні від залишків клейкої стрічки бувають, якщо не знати особливих хитрощів. Існує безліч народних способів вирішення проблеми з використанням підручних речовин. Кожен засіб має різні характеристики в плані ефективності впливу на забруднення. У деяких є свої особливості, такі як їдкий запах.

  Сода

  Харчової гідрокарбонат натрію допоможе у випадках, коли потрібно видалити скотч з пластику на вікнах дешево і безпечно. З цією метою сода змішується з водою потроху і поступово, поки не буде отримана сметаноподібна суміш. Склад наноситься на пляму, витримують 5 хв і змивається. У важких випадках потрібна повторна процедура.

  Зубна паста

  chem otmyt sledy ot malyarnogo skotcha na plastikovom okne134 Чим відмити сліди від малярного скотча на пластиковому вікніЗубна паста – одна з найдешевших засобів для очищення стекол від слідів скотча

  Технологія використання: гігієнічний засіб наноситься на брудна пляма з десятихвилинною експозицією, потім стирається за допомогою розчину мила.

  Оцтова есенція

  Засіб розбавляється невеликою кількістю води. В отриманому розчині змочується шматочок тканини, яким витираються залишки скотча і його клейової основи. При роботі з оцтовою есенцією слід користуватися засобами індивідуального захисту очей і дихальних органів.

  Медичний спирт

  Ефективною концентрацією є 95%. Менш міцний продукт не принесе очікуваного результату. Змоченим в спирті ватним тампоном протирають забруднене місце з зусиллям, протягом декількох хвилин.

  Рослинна олія

  Відмити пластикові вікна від скотчу, не пошкодивши їх, можна з допомогою ароматичних масел м’яти, чайного дерева та інших. Підійдуть також і соняшникова, ріпакова або оливкову олії. Будь-який з них наноситься на шматочок тканини або губку, які залишаються на забруднення на 10 хв. За цей час клейова основа скотча вбирає в себе масло, розбухає і надалі легко видаляється за допомогою серветки або паперового рушника.

  Оптимальним варіантом вважається застосування ароматичних олій цитрусових порід дерев, завдяки їх приємному аромату і більш агресивного по відношенню до акрилу хімічним складом.

  Після того як всі забруднення будуть видалені з пластикових та скляних поверхонь, залишиться лише змити саме масло. З цим завданням допоможе впоратися будь-який миючий засіб для посуду, оскільки воно ефективно видаляє жир.

  Для видалення великого за площею плями може знадобитися кілька разів повторити процедуру.

  Засоби для зняття лаку

  Підійдуть будь-які подібні склади або побутової розчинник Уайт-спірит. Такі препарати ефективні, однак вимагають філігранної точності, бо при попаданні на пластикову поверхню, здатні завдати їй непоправної шкоди. Крім того, необхідно забезпечити якісне провітрювання кімнати, в якій проводяться роботи, в силу токсичності великих кількостей розчинника для людського організму.

  Технологія очищення: забруднення обробляються засобом і через кілька хвилин видаляються за допомогою шматочка тканини або серветки.

  Головним при видаленні скотча є принцип «не нашкодь». Це стосується самих пластикових вікон, які можуть постраждати від надмірно агресивною «хімії» або недбалого виконання робіт. А також здоров’я людини, якій можуть завдати шкоди окремі компоненти миючих засобів. Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то впоратися з залишками скотчу на пластику або склі можна швидко, дешево і безпечно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради