Російський цар F1 — високорослий томат для теплиці. Опис, гідності, відгуки

Російський цар F1 — гібридний томат вітчизняної селекції. Високоросла красноплодное рослина відрізняється гарною врожайністю, але тільки в захищеному грунті — неопалюваних теплицях. Докладні відомості про сорт, його описі і агротехніці ви знайдете в цій статті.

russkijj car f1  vysokoroslyjj tomat dlya teplicy opisanie, dostoinstva, otzyvy69 Російський цар F1 — високорослий томат для теплиці. Опис, гідності, відгуки

Опис сорту: деталі

Гібрид знаходиться в Держреєстрі з 2010 р. Це продукт московської агрофірми Седек. Нею він і поширюється на ринку насіння. Відмінна риса томату — в поєднанні индетерминантности і середньоранніх строків збору врожаю.

Увага! Російський цар F1 — унікальне назву в переліку Держреєстру. Чистого сорти з таким же найменуванням немає.

Томат призначений для вирощування в захищеному грунті. Саме такий спосіб дозволяє отримати максимальну рентабельність. Рожеві плоди зав’язуються китицями по 5-6 шт. Вони досить великі, м’ясисті і щільні, шкірка міцна. Кущ средньооблиствений, з великими темними листям. Міжвузля короткі, суцвіття простого типу.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (105-110 днів) Индетер-минантный (1,8-2 м) Салатний Для плівкових укриттів 230-285 8-9 Рожевий Плоськоокруглая форма, гладка поверхня, 4-6 гнізд

Переваги і недоліки гібрида

Оригінатор робить ставку на наступні достоїнства томату:

 • Стабільна висока врожайність. Вихід товарної якості плодів становить близько 80-90%.
 • Раціональність вирощування як в особистих присадибних господарствах, так і у великих масштабах.
 • Гарний зовнішній вигляд. Помідори на одному кущі рівні за розміром.
 • Універсальність використання в кулінарії. Відмінний смак томатів в будь-якому вигляді.
 • Стійкість до фузаріозного в’янення, вертицильозу, ВТМ.
 • Головний мінус томату — непристосованість до умов вирощування під відкритим небом у саду. Інші недоліки пов’язані з основними характеристиками гібрида. Як і будь-високорослий томат, він потребує формування, регулярного чищення від пасинків і підв’язки. Якщо вам сподобається цей сорт, ви не зможете самостійно провести його розмноження через гібридної природи.

  Увага! Ще з-за часу дозрівання томат не уникає фітофторозу. Тому без профілактичної весняної обробки грядки не обійтися.

  Особливості агротехніки культури, реальні відгуки городників

  Томат вирощують розсадним способом. Посів насіння проводите за 50-65 днів до перенесення паростків в грунт. Зазвичай цей час настає в перші тижні травня. Нюанси подальшої агротехніки:

  russkijj car f1  vysokoroslyjj tomat dlya teplicy opisanie, dostoinstva, otzyvy70 Російський цар F1 — високорослий томат для теплиці. Опис, гідності, відгуки

  • схема висадки передбачає інтервал між кущиками 40 см в ряду, 50 см між рядами;
  • залиште у молодих томатів тільки 2 листочка під першої квіткової пензлем;
  • через 4 дні після пересадки зробіть підв’язку;
  • перший полив рослині потрібен не раніше ніж через тиждень життя в теплиці.

  Увага! Так на 1 кв. м. ви розмістите до 3-4 примірників.

  Формувати плетистую культуру краще в 1-2 стебла. Томатовод Любов (Ставропольський край) за два сезони спробувала обидва способи. У ході свого експерименту вона встановила: 1-ствольный томат показав більш низьку врожайність. Кущ з 2 стебел з її ділянки вийшов невисоким — можливо, з-за північно-східного розташування в теплиці. Але плодючість від цього фактора не постраждала: помідори звисали важкими кучными гронами. Жінка радить підв’язувати кожну кисть, щоб не обломити стебло.

  Інша городниця Любов (місце проживання невідомо) похвалила рожевий томат за хороший смак, м’ясистість. Її грядка почала давати врожай вчасно і плодоносила до настання осінніх холодів. В цілому відгуків про це томаті небагато. Він явно не знаходиться серед лідерів за популярністю в народі. І хоч культивація гібрида і обмежена тепличними умовами, його зовнішні дані і смакові якості досить гарні.

  Російський цар: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради