Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер-клас фарбування стін своїми руками

В оформленні інтер’єру не варто зловживати великою кількістю одного оздоблювального матеріалу. Ванні кімнати, повністю затягнуті в панцир кахлю, справляє важке враження. До того ж, нехай це і хороше вологостійке покриття, але оформити з його допомогою навіть невелика за розміром приміщення обійдеться недешево.

Все частіше у ванній кахлю відводять тільки зони підвищеної вологості і пол. Решта поверхні краще фарбувати спеціальною фарбою для ванної кімнати.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami554 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Особливості вибору фарби для ванної

Виходячи з особливостей цього приміщення, до вибору виду фарби висувають певні вимоги.

Фарба повинна бути:

 1. Призначена для внутрішньої обробки житлових приміщень.
 2. Вологостійка.
 3. Дихаюча, щоб не провокувати утворення грибка і цвілі.
 4. Краще, якщо до її складу будуть входити компоненти, що перешкоджають утворенню мікроорганізмів.

Підбирати матеріал слід, виходячи зі стану приміщення. Є склади, яким потрібна ідеально рівна поверхня, оскільки вони можуть підкреслити всі її дефекти. Інші, навпаки, не лягають на дуже гладку стіну. Можна знайти покриття, стягують тріщинки і здатні зорово згладжувати нерівності.

Зазвичай вся інформація вказана на упаковці. Бажано вибирати прості в нанесенні і зручні в подальшій експлуатації матеріали.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami555 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Переваги фарбування

З естетичної точки зору, фарбування візуально розширює простір, наповнюючи його світлом. І в прямому сенсі слова, не забирає дорогоцінні для маленьких санвузлів сантиметри біля стін, як це робить плитка або пластикова вагонка.

Цей вид обробки не втрачає своєї популярності завдяки невисокій вартості і можливості самостійно виконати всю роботу.

Велика кількість видів сучасних лакофарбових матеріалів з відповідними характеристиками дозволяє легко розібратися, чим пофарбувати стіни у ванній замість традиційного оформлення з плитки .

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami556 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Види фарб для стін ванної

Перед покупкою необхідно уважно ознайомитися з інструкцією на упаковці. Не можна застосовувати у житловому приміщенні матеріал, призначений для зовнішніх робіт.

Емалеві суміші

Емалеві суміші — це види лакофарбового покриття, основним елементом яких є лак. Вони широко застосовуються як для внутрішніх робіт, так і для зовнішніх. Фарба рівно лягає на різні матеріали, при цьому не вимоглива до поверхні, що спрощує етап підготовки.

Вона володіє хорошою водостійкістю і є цілком підходящим варіантом для ванної.

За складом емаль буває:

 1. Алкідна емаль. Найбільш популярна, еластична, зручна в нанесенні. Вона швидко сохне і утворює довговічне, але не дихаюче покриття, за яким легко доглядати. Підходить для ванної кімнати, оскільки добре переносить температурні перепади і підвищену вологість.
 2. Нітроемаль. Наноситься шляхом розпилення, так як при звичайній температурі відрізняється високою швидкістю висихання. Кисть або валик з нею просто так не впораються. Вона досить токсична, тому, не дивлячись на хороші експлуатаційні показники, що не використовується для фарбування в житлових приміщеннях.
 3. Поліуретанова емаль. Володіє підвищеною зносостійкістю, тому застосовується в основному для фарбування підлог. На повне висихання йдуть добу. Після закінчення цього терміну пофарбована поверхня повністю готова до експлуатації.

При роботі з емалевими складами не можна забувати про заходи безпеки — всі вони відрізняються різким запахом і досить токсичні.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami557 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Клейові фарби

Цей вид оздоблювального покриття не відрізняється популярністю, оскільки робота з ним вимагає тривалого процесу підготовки.

В основі складу лежить клей:

 • казеїновий;
 • альбуминовый;
 • глютиновый.

Фарба продається у вигляді сухого розчину, який розводиться водою перед нанесенням.

Необхідно суворо дотримуватися пропорції, зазначені в інструкції, і витримувати заданий час після змішування компонентів для їх повного розчинення, оскільки від цього залежить однорідність кольору. Надлишок пігменту у складі може викликати мілення. Крім того, клейові розчини досить швидко густішають, тому процес нанесення не повинен займати багато часу.

Перед роботою обов’язково проводиться грунтовка стін певним складом.

Грунтовки для клейової фарби бувають:

 • мыловые;
 • купоросні;
 • квасцовые.

Вони також готуються за певним рецептом, витримуються і наносяться строго по часу.

Плюси:

 • термін служби — до 10-15 років;
 • екологічно чистий, дихаючий матеріал добре підходить для житлових приміщень;
 • утворює гладке красиве покриття.

Але є і негативні сторони.

Мінуси:

 • низька вологостійкість;
 • довгий процес підготовки.

Цей екологічно чистий матеріал вимагає терпіння і акуратності. Той, хто не боїться труднощів, отримає в результаті красиву рівну поверхню.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami558 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Олійні фарби

Сьогодні при косметичному ремонті вони практично не застосовуються. Підходять для зовнішньої і внутрішньої обробки. Добре лягають на будь-які поверхні.

Склад:

 • пігмент — мінеральна борошно;
 • оліфа — в якості сполучного компонента.

В свій час це покриття було досить популярним, оскільки воно відрізняється хорошими експлуатаційними характеристиками.

Плюси:

 • низька вартість;
 • утворює міцну поверхню;
 • довгий термін служби.

Проте технології і принципи обробки змінюються. Олійні фарби не справляються з запитами сучасного ремонту.

Мінуси:

 • поверхня не дихає;
 • довго сохне;
 • володіє різким запахом;
 • відшаровується при перепадах температур.

Краще уникати використання масляної фарби у ванній. Стіни, пофарбовані нею, перестають дихати, і є небезпека появи цвілі і грибка.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami559 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Фарби на основі водної емульсії

Це найбільш поширений вид лакофарбового покриття завдяки своїй невисокій ціні і зручності в застосуванні і експлуатації.

Плюси такої фарби:

 • легко наноситься на будь-які поверхні;
 • швидко висихає;
 • безпечна для здоров’я;
 • не має запаху.

Ці якості відіграють важливу роль при ремонті в замкнутому просторі житлової квартири, де оздоблювальні роботи бажано проводити швидко і ефективно.

В залежності від основного компонента складу, бувають:

 1. Акрилові. Утворюють дихаюче покриття, що легко миється. Мають невеликий запах. Не вимогливі до поверхні, що фарбується. Доступні за ціною.
 2. Латексні. Створюють дихаючу захисну плівку, стійку до агресивних середовищ. Перед фарбуванням на поверхню рекомендується нанести ґрунтовку з протигрибковим ефектом. Латексні фарби добре підходять для ванної кімнати. Не люблять низьких температур.
 3. Полівінілацетатні. Створюване ними покриття боїться вологи і чутлива до механічних пошкоджень. Коштують недорого, але не підходять для ванної.
 4. Силікатні. Основний елемент — рідке скло. Містять добавки, що запобігають появі грибка і цвілі, пожежобезпечні і вологостійкість. Глибоко проникає в поверхню. Досить довговічні і підходять для використання у ванній.
 5. Силіконові. Завдяки силіконовим смол у складі, можуть впоратися з тріщинами до 2 мм. Досить дорогі, але добре підходять для ремонту у ванній кімнаті завдяки своїй вологостійкості і довговічності.

Виходячи зі стану поверхні, експлуатаційних характеристик оздоблювального матеріалу і колірних переваг, легко підібрати підходящий варіант покриття.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami560 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Як розрахувати потрібну кількість фарби

При купівлі лакофарбового покриття, його кількість розраховується виходячи з норми на 2-3 шару нанесення, з додаванням невеликого запасу.

Зазвичай в інструкції на тарі зазначені дані по витраті на 1 кв. м. Наприклад, 125 мл на 1 кв. м.

Як розрахувати:

 1. Необхідно обчислити площу забарвлюється ділянки і помножити її на 125. Вийде кількість розчину, якого вистачить на один шар.
 2. Вирішити, скільки шарів передбачається нанести, і помножити на два або три.
 3. Додати 20 % від одного шару (про запас).

Запас необхідний, оскільки відтінок одного і того ж кольору із серії в серію може змінюватися на більш теплий або більш холодний. Згодом, якщо знадобиться підфарбувати якусь ділянку стіни, можна просто не знайти підходящий варіант.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami561 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Як пофарбувати своїми руками

Фарбування не вимагає особливих професійних навичок, його легко здійснити самостійно. До того ж, заощадивши на роботі, можна дозволити собі вибрати більш якісну і довговічну фарбу для стін у ванній кімнаті, що важливо.

Необхідні інструменти та матеріали

Всі необхідні матеріали та інструменти краще підготувати заздалегідь.

У процесі фарбування знадобиться:

 • кисті різної ширини;
 • валик;
 • шпатель;
 • ємність для фарби;
 • малярський скотч;
 • стрем’янка.

Також слід подбати про чистоту підлоги та інших деталей інтер’єру, накривши їх поліетиленовою плівкою.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami562 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Як прибрати стару фарбу зі стін у ванній

Призначена під фарбування поверхня не завжди відповідає заявленим в інструкції вимогам. Якщо вона вкрита шаром старої фарби, від нього необхідно позбутися.

Способи очищення поверхні стін від старого лакофарбового покриття:

 1. Механічний. Проводиться за допомогою спеціальної насадки на болгарку або дриль. При роботі обов’язково використовують окуляри, рукавиці та респіратор, оскільки утворюється велика кількість пилу і будівельного сміття.
 2. Термічний. За допомогою будівельного фена пофарбовану поверхню нагрівають до стану, коли покриття можна буде легко зняти шпателем. Однак необхідно суворо дотримуватися заходів безпеки, не допускаючи перегріву і загоряння.
 3. Хімічний. Спеціальну змивку наносять на старе лакофарбове покриття пензликом або валиком, витримують певний час і зчищають шпателем. Роботу проводять у добре провітрюваному приміщенні з застосуванням респіратора, так як склад має їдкий запах і в процесі розчинення старого шару утворюються шкідливі леткі речовини.

Підготовлена поверхня шпаклюється і грунтується складом, рекомендованим в інструкції по застосуванню. Краще, якщо і грунтовка і фарба від одного виробника.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami563 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Покрокова інструкція по забарвленню

При фарбуванні необхідно уникати протягів. Для того щоб отримати хороший результат, фарбувати потрібно у кілька шарів.

Слід дотримуватися певну послідовність операцій:

 1. Деталі, не призначені для фарбування, заклеїти малярським скотчем.
 2. Фарбувати пензлем кути, важкодоступні місця і дрібні елементи інтер’єру (панелі і плінтуси).
 3. Нанести перший шар валиком і дати повністю висохнути. В інструкції зазначено час висихання. Зазвичай це 3-6 годин.
 4. Нанести другий шар після висихання, також попередньо профарбувавши пензликом важкодоступні місця.

При добре підготовленій поверхні і правильно нанесеної грунтовці колір виходить рівний і насичений. Зловживати кількістю шарів не варто — поверхня може «попливти».

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami564 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Декоративні прийоми

Іноді здається, що фарбовані стіни занадто просто виглядають в інтер’єрі. Якщо підійти до процесу творчо, можна з допомогою нехитрих пристосувань в домашніх умовах створити цікавий і незабутній дизайн.

Існує маса ідей декоративних прийомів, здатних пожвавити будь-який інтер’єр.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami565 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Трафарети

Для їх використання знадобиться фарба двох кольорів. Один — основний, другий — для нанесення орнаменту. Сюди ж можна віднести декорування стін смугами, коли по черзі зафарбовуються ділянки поверхні, не заклеєні скотчем.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami566 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Штампування

Використовуються два відтінки кольору. Для першого, основного шару вибирають більш світлий тон. Після висихання його покривають другим, більш темним, використовуючи при цьому фігурний валик. З поєднанням кольорів можна експериментувати, підбираючи сумісні близькі або контрастні тони.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami567 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Фактурний

На основний колірний шар наноситься візерунок з зім’ятої крафтового паперу, губки, тканини, щітки або навіть віника. При використанні жорсткої фактури візерунок вийде більш чітким, м’якої — більш розмитим.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami568 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Декоративна фарба

Можна скористатися готовою декоративною фарбою. Звичайно, вартість такої обробки значно зросте.

Декоративна фарба буває з ефектом:

 • шовку — рідкий шовк у її складі надає поверхні блиску;
 • штукатурки — у фарбу додають мінеральну крихту або черепашник, щоб створити відчуття оштукатуреної стіни;
 • піску — в залежності від добавки, поверхня набуває матового або перламутровий вигляд;
 • оксамиту — тверді частинки в складі створюють ілюзію оксамитового покриття;
 • хамелеона — під різним кутом огляду змінюється відтінок;
 • поверхні каменю — створюється з допомогою акрилових бульбашок, які, стикаючись із стіною, розходяться характерними розводами;
 • металу — має відтінок срібла, золота або бронзи.

Фарбування може бути не основним способом оздоблення в інтер’єрі ванної кімнати. Якщо дозволяє висота, воно стане гарним доповненням до пластикових панелей або вигідно відтінятиме зону, викладену плиткою.

У будь-якому випадку, використання лакофарбових матеріалів при ремонті у ванній розширює дизайнерські можливості і дозволить створити зручний і красивий інтер’єр, в якому приємно знаходитися.

kraska dlya vannojj komnaty: preimushhestva i nedostatki lakokrasochnykh sostavov, idei i master klass pokraski sten svoimi rukami569 Фарба для ванної кімнати: переваги і недоліки лакофарбових складів, ідеї та майстер клас фарбування стін своїми руками

Відео

У сюжеті дані рекомендації з вибору лакофарбових покриттів для ванної та кухні.

У відео демонструються переваги водостійких акрилових фарб.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради