Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Темний колір може з часом набриднути, але блонд шкодить волоссю і вимагає істотних вкладень у відхід. Компроміс – мелірування зі світлими пасмами. При фарбуванні освітлюється тільки 30-50% волосся. Техніка дозволяє замаскувати сивину або без жертв відростити натуральний колір волосся.
Кому підходять темні волосся з осветленными пасмами?

Таблиця цветотипов

Темне волосся зі світлими пасмами підходять майже всім типажам зовнішності. Головне – підібрати правильну контрастність і відтінок.

Традиційно виділяють 4 типу:

Кольоротип Колір очей Колір волосся Відповідний відтінок пасм
Зима Світло-блакитні, сірі, карі, чорні. Чорний, темно-каштановий. Карамельний, попелястий блонд.
Весна Зелені, блакитні. Русий, світло-русявий, пшеничний, медовий і золотистий блонд. Золотистий.
Літо Сірі, блакитні, сіро-зелені. Темно-русявий, попелясто-русявий, нейтральний і попелястий блонд. Нейтральний і перловий блонд.
Осінь Темно-карі, яскраво-карі, зелені, медові. Карамельний, каштановий, чорний, рудий, медовий і полуничний блонд. Карамельний, золотистий, мідний.

При деяких техніках комбінуються холодні і теплі відтінки пасм.

Кому не варто робити мелірування?

Освітлювання пасом рідко підходить дівчатам з рівнем кольору волосся нижче 4 (темно-каштановий, чорний). Також від процедури необхідно відмовитися, якщо волосся були пофарбовані хною. Якщо нещодавно було вироблено фарбування в більш темний тон, попередньо потрібно змивка пігменту.

Не варто робити мелірування, якщо волосся сильно пошкоджені січеться і ламаються. Освітлюючий склад робить пасма більш пористими і крихкими. Фарба може «спалити».

Особливості освітлення на різній довжині волосся

Темне волосся зі світлими пасмами виглядають по-різному в залежності від їх довжини і форми стрижки. Для довгого волосся підходять всі техніки мелірування. Особливо ті, що імітують відблиски: шатуш, балаяж, каліфорнійське.

2b13d8ab636bc2590f6ce4700c6c82f9 Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбуванняТемне волосся зі світлими пасмами

Для каре і чубчика кращий варіант – класичне мелірування з частими тонкими пасмами. На подовженому каре добре виглядає каліфорнійське мелірування і балаяж – особливо, в поєднанні з легкими хвилями або локонами. На довгому волоссі мелірування легше всього виконувати за допомогою фольги. На середній і короткій довжині – з допомогою шапочки.

Вибір товщини пасм

Мелірування широкими смугами пішло в минуле. Головне правило: чим більше контраст між кольором бази та освітленням, тим менше повинні бути пасма. Фарбування повинно бути непомітним: ніби волосся вигоріло на сонці.

Вибір відтінку

Фарби мають нумерацію відтінків у форматі N1.N2.N3, де:

 • перша цифра – рівень глибини тону;
 • друга – основний відтінок;
 • третя – додатковий відтінок;

Номер фарби може мати лише два числа.

Рівень тону – наскільки темним/світлим буде колір волосся. Шкала: від 1 до 10, де 1 – чорний, 10 – дуже світлий, майже білий блонд. Для мелірування підійдуть фарби від 8 до 11 рівня.588068722b68a8fb68de7813f768f791 Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Друга і третя цифра: колірні нюанси. Наприклад, русявий колір може бути нейтральним, попелястим, золотистим або рудуватим. Деякі виробники позначають основний і додатковий відтінок буквою.

Розшифровка маркування:

Цифра Літера Відтінок
1 A Попелястий (сіро-фіолетовий).
2 V Фіолетовий.
3 G Золотистий.
4 C Мідний.
5 M Махагон (бордовий).
6 R Червоний.
7 B Кава.

Наприклад, фарба у відтінку 10.1 додасть пасмам дуже світлий перловий колір. Відтінки 8.3 та 8.4 – золотисто-русявий колір.

Вибір фарби

Темне волосся освітлюються фарбою тільки якщо «база» (початковий колір) – натуральний. Поодинці барвник не впорається з штучним пігментом у пасмах. У цьому випадку необхідно видалити його змиванням або використовувати освітлюючий порошок.

Обидві процедури при відсутності досвіду можуть призвести до непередбачуваних результатів. Наприклад, плям на волоссі або прояві «зелені». Для фарбування в домашніх умовах краще всього вибирати професійні барвники – вони дають очікуваний результат.0ff829e44bca3d72e28ac8182ec58410 Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Найвідоміші професійні бренди:

 • Estel;
 • Kapous;
 • L’oreal Professional;
 • Wella;
 • З:enko;
 • Schwarzkopf Professional;
 • Selective;

Як правило, фарби випускаються в двох обсягах: 60 і 100 мл. Для волосся середньої густоти, довжиною трохи нижче плечей вистачить однієї пачки 100 мл. Для довгих або густих потрібно більше продукту.

Фарби, в залежності від відтінку, змішуються з оксидом в пропорції 1:1 або 1:2. Точна формула вказана в інструкції. Для освітлення на 1 тон достатньо 6% оксиду. На 2-4 тони – 9%. Також існує 12% оксид, але не рекомендується його застосовувати в домашніх умовах.

Техніки освітлювання пасом

Результат фарбування залежить від схеми розміщення пасм і колірних рішень. Далі в статті представлені найбільш популярні техніки мелірування.

Класичне

Класична техніка – рівномірне освітлення тонких пасом від коріння по всій довжині. Забарвлюється від 40% волосся. Краще всього виглядає на темно – і середньо-русявого волосся. Застосовується для зміни кольору волосся на 1-2 тони, але виглядає натуральніше і об’ємніше, ніж однотонне освітлення.
Зональнеa5dcc44674984b6b0a67e00d03bf4cbd Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Темне волосся зі світлими пасмами в цьому варіанті робляться лише на верхньому шарі стрижки. На верхівці і з боків мелірування йде від проділу, ззаду – вздовж потиличної частини голови. Це рішення підходить для слабкого і пошкодженого волосся, так як забарвлюється лише їх невелика частка.

Зворотне

Техніка зворотного мелірування також називається «виворітного». Пасма не освітлюють, а навпаки, фарбують в більш темний тон.

Переваги:

 • Більш щадне фарбування.
 • Волосся виглядають більш текстурними і об’ємними.
 • Можливість затемнити тон на 1-2 рівня.
 • Спосіб відростити натуральний колір волосся без радикального фарбування
 • Збільшується проміжок часу між процедурами. Відрослі корені можна фарбувати раз в 4-6 місяців.06f09287079138c158c06bd3a30a22e8 Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Існує і значний недолік. При освітленні пасм вимивається натуральний пігмент та волосся зберігають колір. При зворотному мелірованії волосся, навпаки, наповнюються додатковим пігментом. Темний пігмент згодом змивається. Кожну наступну процедуру будуть оброблятися нові пасма і поступово все волосся стануть темніше.

Каліфорнійське

Мелірування створює ефект вигорілих на сонці волосся. Найчастіше використовується на волоссі світліше 7-го рівня (русявий колір). Каліфорнійське фарбування виконується в теплих золотистих тонах. Прояснені пасма виглядають як сонячні відблиски на здорових волоссі.

Омбре

Омбре – техніка фарбування, при якій на волоссі створюється градієнт. Вона не відноситься до мелірування, але також дозволяє досягти природного результату. Темний колір плавно переходить у світлий від верхівки до кінчиків. На середині полотна змішані темні і прояснені пасма. Як правило, контраст кольору – 2-3 тони.

Шатуш

В техніці «шатуш» забарвлюється нижня половина довжини. Використовують відразу декілька відтінків фарбувальних сумішей. Шатуш – це створення текстури за допомогою гри світла і тіні. Відтінки поєднуються так, що на пасмах відсутні різкі переходи.

Балаяж

Поєднує в собі прийоми «подвійні» і «шатуш» – плавний градієнт від коренів і тонування окремих пасом. Балаяж ідеально підходить при відрощування натурального кольору і особливо вигідно виглядає на кучерявих волоссі.

Екстравагантні ідеї зі світлими пасмами на тлі темного волосся

Оригінальне рішення – «приховане фарбування». Шар волосся на потиличній частині знебарвлюється так, що новий колір видно тільки в зачісках. При розпущених волоссі пофарбована частина прихована. Прояснені пасма можна затонувати.ea2acf38b672e4e8fa267be7b118d919 Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Природні поєднання з темним волоссям:

 • мідь;
 • полуничний блонд;
 • платиновий блонд.

Креативні приховані фарбування: в бірюзовий, рожевий, синій, фіолетовий, червоний колір.

Послідовність фарбування

Перелічені нижче техніки передбачають використання різних інструментів, але процес фарбування у них однаковий. Необхідно слідувати інструкції від виробника фарби – там вказано точний час витримки фарбника і рекомендації по його нанесення.

З гумками для волосся

Мелірування на гумки – простий, але спірний спосіб освітлювання пасом. Для процедури потрібно 8-15 маленьких гумок для волосся.

Фарбування поетапно:

 1. Розділити волосся на 2 зони: верхню (від скронь до верхівки) і нижню.
 2. Верхню частину волосся зібрати в пучок.
 3. Нижню рівномірно розділити на кілька невеликих хвостиків. Кожен закріпити гумкою приблизно на середині.
 4. Розведену фарбу наносити пензлем до рівня гумки.
 5. Барвник витримати за інструкцією, а потім, не знімаючи гумок, змити шампунем.
 6. Розрізати гумки і висушити волосся.

Таким способом отримують ефект сяяння в домашніх умовах.

З силіконовою шапочкою

Найбільш акуратний спосіб рівномірно освітлити пасма. Підходить волосся короткої та середньої довжини. В магазині перукарських товарів необхідно придбати спеціальну шапочку з перфорацією і гачок. На шапочці рівномірно розподілені невеликі отвори для волосся – з їх допомогою легко відокремити тонкі пасма для освітлення.77c5f009f8e2a53f450328a5ab0b1e4f Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

 1. Надягають Шапочку на сухі розчесане волосся. Проділ повинен бути розміщений як зазвичай.
 2. По черзі обробляється кожна зона поверхні голови: верхівка, дві скроневі і потилична.
 3. Гачок необхідно ввести в отвір, зачепити пасмо і витягти її назовні.
 4. Далі фарбування проводиться за класичною схемою. Шапочка знімається перед ополіскуванням голови.

З фольгою

Перукарня фольга відрізняється від харчової шириною рулонів і щільністю матеріалу. У роботі ця різниця майже непомітна. Деякі види професійної фольги товщі і краще фіксуються. Мелірування із застосуванням фольги відноситься до закритим способами. Перед фарбуванням необхідно нарізати матеріал на смуги.da9e88b9fadc5ac3b793d11043cc97db Темне волосся зі світлими пасмами спереду у особи, на кінцях, всередині. Техніка фарбування

Ширина обчислюється так: товщину пасма в мм помножити на 4. До цього числа додати ще 20 мм на борти.

 1. Волосся необхідно розділити на чотири однакових секції і заколоти затискачами. З оброблюваної зони затискач прибирається.
 2. Починають роботу з потиличної зони. Пасма вибирають вручну, з допомогою плоскої гребінці з гострим наконечником.
 3. Обрану прядку кладуть на підготовлений лист, наносять фарбувальний склад, а потім роблять з фольги «кишеньку». Вільні бічні краї загинаються по 1 див.
 4. Якщо фольга зісковзує, її можна закріпити «невидимкою».
 5. Після обробки всіх пасм фарбу залишають на час, вказаний в інструкції.

Після закінчення часу кишеньки знімаються, а волосся ополіскують водою з шампунем.

За допомогою гребінця

Можна використовувати звичайну плоску гребінець з рідкими зубцями, але рекомендується придбати спеціальний перукарський інструмент – страйпер. Він відрізняється формою зубців. Верхній ряд – більш дрібний і частий, нижній – рідкісний, з великими проміжками. Така гребінець дозволяє рівномірно виділити пасма із загального обсягу волосся.

Існують і інші різновиди гребінці для мелірування. Принцип їх роботи однаковий. Під час фарбування необхідно розчесати широку пасмо інструментом, починаючи від коріння. На утворилися дрібні пасма рівномірно нанести фарбу. Після обробки всіх волосся слідувати інструкції, зазначеної на упаковці засобу.

Як прибрати жовтизну з волосся після фарбування?

Жовтий пігмент часто з’являється після освітлення темно – і середньо-русявого волосся. Нейтралізувати його можна двома способами: тонуючим фарбуванням або з допомогою спеціального догляду.

Тонуючий фарбування виробляється з допомогою фарби і оксиду 3 або 6%. Відтінки, що нейтралізують жовтизну: N. 1 і N 2, де N – рівень тону.

Тонування можна провести відразу після фарбування. Легкий спосіб підтримувати колір – використання тонуючих косметичних засобів. Частіше використовуються шампуні і бальзами від жовтизни. Рідше – маски і ампули. Продукти містять велику кількість синього або фіолетового пігменту.

Синій використовується для нейтралізації чистого жовтого подтона і робить колір волосся більш «сірим». Подібні засоби підходять для підтримки «платинового» блонда. Фіолетовий нейтралізує червоно-жовтий пігмент (мідний, рудий подтон). Всі кошти використовуються під час миття голови. Частота застосування – 1-2 рази в тиждень.

Темний колір волосся легко «освіжити», додавши відблисків і переливів. Частково фарбування пасом у світлий колір шкодить волоссю набагато менше, проте візуально змінює їх відтінок на 1-2 тони. Класичне мелірування легко виконати в домашніх умовах. За новими складними техніками слід звернутися до професіонала.

Відео про темне волосся зі світлими пасмами

Мелірування волосся вдома:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради