Томат деревовидний Чудо дерево F1: особливості, опис, врожайність, відгуки

У гонитві за максимальною врожайністю японські селекціонери вивели унікальний сорт томатів Спрут F1. Автори доводять прикладами — з насіння можна виростити даний томатне дерево з великою врожайністю і цілорічним плодоношенням. Тільки передує цьому складний і кропіткий процес. Уральські селекціонери запевняють: вони вивели подібний гібрид Чудо дерево F1. Ознайомтеся з його описом і агротехнікою.

tomat drevovidnyjj chudo derevo f1: osobennosti, opisanie, urozhajjnost, otzyvy14 Томат деревовидний Чудо дерево F1: особливості, опис, врожайність, відгуки

Детальний опис сорту

Авторство томату належить агрофірмі Уральський дачник. Гібрид з’явився в її каталозі в 2015 р. До Держреєстру він поки не внесений, але має сертифікати відповідності міжнародним стандартам. Виростити древообразный помідорний кущ в умовах РФ можна тільки в опалювальної теплиці.

Рослина буде розвиватися без перерви. До другого сезону воно почне показувати найбільшу врожайність. Ще томат вирощують як звичайний индетерминант. Його садять в захищеному чи відкритому грунті.

Увага! Сорт допущений до посадки в будь-яких аграрних регіонах країни.

Кущ томату складається з потужних гіллястих стебел. Щедра мінеральна підгодівля і відсутність пасинкування сприяє утворенню крони розміром до 50 кв. м. на висоті до 4 м При іншою методикою томат виростає до 2,5 м. Плодова м’якоть у гібрида м’ясиста, шкірка міцна, середньої товщини. Плоди зібрані в кисті по 5-7 шт. (кистьовий тип). Маса томату — до 60 м (у Спрута — близько 120 г).

Увага! В таблиці наведено характеристики для стандартної сезонної агротехніки.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Пізньо-стиглий (120-160 днів) Индетерми-нантный (2-2,5 м) Універсальний Для теплиць і відкритих грядок 40-60 10 Червоний, сферичний, гладкий

Список переваг і недоліків

Домогтися максимальної врожайності — основне завдання садівника при вирощуванні томату Чудо дерево F1. При використанні оригінальної агротехніки за рік з рослини знімають до 1,5 т помідорів. Застосування класичного методу посадки дозволяє отримати до 10 кг з одного високого куща. Тому і в першому, і в другому випадках гібрид придатний для вирощування в промислових масштабах.

Решта гідності томату:

 • Красивий зовнішній вигляд плодів. Невеликі кульки-плоди зібрані в акуратні кисті (див. фото). Томати не лопаються, не мнуться при перевезенні, довго зберігаються в зібраному вигляді.
 • Сильний імунітет. Оригінатор обіцяє надзвичайну стійкість рослини до типовим помідорним захворювань.
 • Тривалість плодоношення. У хороших умовах навіть вирощений за звичайною сезонною технології томат в’яже плоди дуже довго.
 • Хороший для гібрида смак. Їдальня універсальність.
 • Недоліки томату:

 • Пізні строки плодоношення. Рослина розвивається більше 4-х місяців, перш ніж почне давати врожай. Це незручно в холодних регіонах при стандартній агротехніки для саду.
 • Складність догляду. Щоб виростити продуктивне томатне дерево, потрібно чимало знань, умінь і часу.
 • tomat drevovidnyjj chudo derevo f1: osobennosti, opisanie, urozhajjnost, otzyvy15 Томат деревовидний Чудо дерево F1: особливості, опис, врожайність, відгуки

  Особливості агротехніки гібрида, відгуки любителів томатів

  Вирощування «дерева» можливо тільки на гідропоніці. Насіння сіють у ємність розмірами діаметром 1-1,5 м і глибиною близько 0,5 м. Тару закривають кришкою з отвором. Протягом першого року життя за нею доглядають особливим чином.

  Технологія складається з ряду регулярних маніпуляцій. Молоде рослина зволожують і захищають від перегріву, підгодовують. На висоті 2,5 м зміцнюють сітку. Кущ самостійно сформує свою крону.

  Сезонна технологія передбачає посів насіння на розсаду. Починайте роботи до середини лютого. На формування повноцінного саджанця піде 70-75 днів. Чудо дерево вирощують без пасинкування. Тому йому потрібно багато вільного простору — 1,5 м. Не забудьте завершковать стебла.

  Відгуків про сорт мало. Дані про вирощуванні його деревовидної форми немає. Сам оригінатор теж неактивно просуває томат в народ.

  Томатне дерево: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради