Томат гібридний Олександр Великий F1: опис, деталі, агротехніка та відгуки

Томат під назвою Олександр Великий F1 — молодий гібрид з універсальним призначенням. Якісні показники дають змогу вирощувати його в будь-яких з/х регіонах РФ. Ознайомтеся з описом, можливостями нової городньої культури і відгуками про неї.

tomat gibridnyjj aleksandr velikijj f1: opisanie, detali, agrotekhnika i otzyvy26 Томат гібридний Олександр Великий F1: опис, деталі, агротехніка та відгуки

Детальний опис сорту

Томат Олександр Великий F1 — результат селекції агрофірми Седек (Московська обл.). Молодий гібрид з’явився в Держреєстрі РФ у 2017 р. Разом з ним сертифікати отримали інші томати серії «Великі», Катерина і Володимир, від того ж оригінатора. Чистого сорти з аналогічною назвою немає.

Культуру описують як високоросла рослина з середніми термінами збору врожаю. Вирощувати томат можна під плівкою чи в саду під відкритим небом. У нього темне, дрібні листя. Помідори середньовеликі, зібрані в кисті по 4-5 шт. (див. на фото). Вони щільні, м’ясисті, з відмінним для гібридів смаком. Шкірочка міцна, не схильна до розтріскування.

Увага! Товарна врожайність культури в плівковій теплиці — до 14,5 кг, або близько 80% від загальної маси плодів.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (110-115 днів) Индетерми-нантный (1,8-2 м) Салатний Для відкритого грунту і плівкових укриттів У середньому 240-350 15 у відкритому грунті, 18 — в захищеному Червоного забарвлення, форма — плоськоокруглая, з гладкою поверхнею, кількість гнізд — 4-6

Переваги і недоліки гібридного сорту

Хороша врожайність та якісні плоди — головні достоїнства томату Олександр Великий F1. Його можна вирощувати не тільки на приватних ділянках, але і на фермах, у великих масштабах. Незважаючи на салатну спрямованість, томати підходять для переробки в пюре, соки і соуси, для консервації. Але це не всі їх позитивні характеристики:

 • Універсальність способів вирощування. Доступність для різних регіонів.
 • Хороші дегустаційні якості.
 • Можливість тривалого зберігання томату. Перевезення без втрати товарного вигляду.
 • Підвищена імунна стійкість до ряду притаманних томатам захворювань: вертициллез, ВТМ, фузаріозне в’янення.
 • Мінуси помідорів пов’язані з їх вегетаційними особливостями:

  • висота стебел зобов’язує садівника міцно закріплювати на опорі кожну кисть;
  • кущ індетермінантний потребує формуванні та постійному проріджуванні від пасинків;
  • через термінів плодоношення томат схильний до ризику атаки фітофторозу.

  Особливості агротехніки рослини, відгуки про культивації

  Помідори Олександр Великий F1 вирощують розсадним способом. Сійте насіння приблизно за 2 міс. до планованої пересадки в грунт. Догляд за розсадою — стандартний. На відкритому або тепличному ділянці розміщуйте кущі наступним чином:

  tomat gibridnyjj aleksandr velikijj f1: opisanie, detali, agrotekhnika i otzyvy27 Томат гібридний Олександр Великий F1: опис, деталі, агротехніка та відгуки

  • 3-4 екземпляри на 1 кв. м при подальшому формуванні в 1 стебло;
  • не більше 3-х шт. на 1 кв. м при зростанні в 2-3 стебла.

  Увага! Заявленого селекціонерами врожаю вдасться досягти тільки за умови регулярного поливу і внесення мінеральних підживлень. Система крапельного поливу допоможе знизити ймовірність зараження кущів фітофторозом.

  Як і чим підживити кущики томатів, ви можете дізнатися з цієї статті.

  Відгуків в мережі про це томаті трохи зважаючи на його молодого віку. Тетяна з Ленобласті склала хороша думка про гібрид. Тепличне рослина у неї давало врожай до жовтневих заморозків. На відміну від неї Світлана з Підмосков’я залишилася незадоволена смаком і соковитістю стиглих томатів. Дачниця назвала їх дерев’яними. Та й врожайність в своїй теплиці вона оцінила нижче середнього.

  Ірина з Москви готує з томатів пасту і сік. Наталії (Курганська область) солодкуватий смак і акуратний зовнішній вигляд плодів сподобався. На її дільниці в захищеному грунті культура на «відмінно» справилась з фітофторою. Кущ родить довше інших сортів — до жовтня.

  Думка людей про гібрид неоднозначне. Поки його властивості та поведінка в різних умовах мало вивчені. Але виробник, очевидно, робить ставку на томат, просуваючи і рекламуючи його.

  Гібрид Олександр Великий: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради