Як відіпрати йод: магазинні засоби, народні

Антисептичні засоби обов’язково повинні бути в кожному будинку. Буває, що після недбалого їх використання, брудняться речі. З проблемою відпирання йоду з одягу стикаються багато жінок і чоловіки. Плями від йоду здаються невыводимыми, але існують перевірені способи їх видалення.

4a5bd3c1f96448f23924502df24d3592 Як відіпрати йод: магазинні засоби, народні

Чи можна вивести забруднення?

Йод на одязі — не вирок. Його можна вивести, знаючи, як правильно це зробити.

Існують правила, які потрібно виконувати з метою виведення всіх видів плям:

 • Прати забруднення як можна швидше, не відкладаючи на потім. Чим довше бруд знаходиться на тканині, тим глибше проникає в неї.
 • Наносити спеціальні миючі засоби тільки з вивороту.
 • Слід змивати починаючи від країв виробу, поступово дійшовши до середини.
 • Перед обробкою варто використовувати засіб на непомітній ділянці тканини з метою тестування.
 • Щоб плями не перейшли на іншу частину одягу, тканина натягується на миску.
 • Якщо використовуються хімікати, то потрібно чистити, чергуючи з ополіскуванням у холодній воді.

Як прибрати плями з одягу?

bdab68d0033d3be7f14058da9c0a597c Як відіпрати йод: магазинні засоби, народніВидалити забруднення від медзасобу не дуже просто, але все ж реально.

Відіпрати плями від йоду — справа не з легких. Але очистити одяг все-таки можливо. Для цього використовують магазинні хімічні засоби і народні способи виведення забруднень. І ті й інші дієві, тому варто вибрати прийнятний метод і позбутися від плям. Дотримуючись рекомендації, видалити йод з одягу буде нескладно.

Магазинні засоби

До них можна віднести такі найпопулярніші:

 • «Кріт». Слід ? ч. л. розвести в 1 склянці води. Піпеткою капнути розчином на забруднення, почекати поки не зникне і обполоснути одяг. Зволікання призведе до зіпсованого виробу.
 • Vanish Oxi Action. Діяти відповідно до інструкції. Після обробки одяг слід випрати.
 • Ацетон. Розчин наноситься на забруднену ділянку, втирається легкими рухами, далі річ обполіскується в теплій воді.

Народні методи

Способи, які використовують найчастіше:

fc7a85155189768efadcc8364172b8bc Як відіпрати йод: магазинні засоби, народніОдин з популярних методів — застосування карбонату натрію і оцтової кислоти.

 • Оцет+сода. Забруднення посипати содою, капнути оцту. Дати речі постояти кілька годин, після чого очистити від утворилася скоринки.
 • Молоко. Змочена вата прикладається до забруднення на 30 хвилин. Далі речі натерти господарським милом і випрати.
 • Крохмаль. Підходить, щоб стерти йод з джинсів. Намочити у воді, засипати крохмалем пляму і втерти в тканину. Залишити на 12 годин. Після закінчення часу відбудеться реакція: колір плями стане таким же, як і колір джинс.
 • Господарське мило. Плями варто натирати їм. Мило допомагає змити забруднення, в тому числі і від йоду.
 • Нашатирний спирт. Розвести з водою, потім ватою змоченою промакивать пляму, поки воно не зникне.

Для виведення плям з делікатної тканини варто застосовувати сиру картоплю. Реакція відбувається швидше, ніж з картопляним крохмалем. Для цього потрібно очистити картоплю, розрізати і потерти про пляма. Цей спосіб підходить для легких забруднень. Якщо все набагато серйозніше, рекомендується звернутися в хімчистку. Там допоможуть позбутися бруду на одязі і меблів.

Як прибрати пляма на білому?

a7a4760467b2ff663f463b672de53a5b Як відіпрати йод: магазинні засоби, народніВодний розчин гідроксиду амонію також зможе допомогти вивести забруднення.

Щоб видалити йод з білого постільної білизни або одягу використовують такі засоби, як:

 • нашатирний спирт;
 • перекис водню.

Очищення поверхонь

Відмити йод з лінолеуму або витерти з пластику теж можливо. Для цього використовують ті ж методи, що і для одягу. Оцет і сода, картопляний крохмаль допоможуть відтерти йод зі столу і підлоги. Головне правило, швидко обробити поверхні, тоді шансів на успіх буде більше. Далі залишити суміш на кілька годин і ретельно промити раніше забруднені місця. Надалі використовувати антисептик акуратно, попередньо захистивши відкриті ділянки тіла від потрапляння йоду або надівши старий одяг.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради