Прикмети, якщо голуб сів на голову або на руку

Голуб в багатьох культурах вважається особливою птахом, що символізує чистоту, мир і любов. Згідно давнім повір’ям, з усіх представників пернатих голуби — єдині пташки, з якими не контактують темні чаклуни і злі сили. Але, незважаючи на це, з ними пов’язано багато забобонів і звичаїв. Одна з найвідоміших прийме свідчить, що, якщо голуб сів на голову людини, це знак настання важливих змін у житті.

1c2f3d5694aa31f971e3a71679d86fba Прикмети, якщо голуб сів на голову або на руку

До чого голуби сідають на голову

Голуб сів на голову — прикмета складна, яка має кілька значень в залежності від деталей. Коли на вулиці пташка несподівано зачіпає людини або сідає на нього, найчастіше це викликає переляк і подив, так як зазвичай пернаті уникають прямого контакту з людьми.

Згідно старовинним забобонам, така поведінка птаха не можна залишати без уваги, так як вони є вісниками, що зв’язують світ живих і мертвих. В давнину вважалося, що людина, на голову якого сів голуб, є обраним, оскільки до злим людям ці пернаті намагаються не наближатися.

Важливо і те, в який час доби пташка вирішила присісти на людину:

 • Якщо вдарилася в голову вранці, то це обіцяє удачу і щастя. Пташка, пролетівша низько над головою, обіцяє зустріч зі старими друзями.
 • День. Можливі зміни в професійній сфері.
 • Вечір. Голубка, задевшая крилом волосся людини у вечірній час, віщує невеликі складності.
 • Ніч. Нічний зіткнення з пернатим створенням передрікає сварки і конфлікти.

Додаткові деталі

Величезну роль у тлумаченні прикмети грають деталі події. Якщо голуб врізався в голову або присів на людину, важливо звернути увагу на забарвлення пір’я і поведінка, які розкажуть трохи більше про майбутнє.

Колір вісника

Голуб, почтивший своєю увагою людини, обіцяє зміни в житті. А гарні вони чи погані, залежить від кольору пір’я:

 • Білий. Пернате зі світлим забарвленням віщує позитивні події: зустріч коханої людини, підвищення на роботі.
 • Плямистий. Пташка з таким забарвленням за прикметами гарантує кардинальні зміни: зміну сфери діяльності або кола спілкування, розставання зі звичним укладом життя.
 • Сірий. Якщо на голову сів сизий голуб, то це означає початок складного періоду. Людину чекають і позитивні, і погані події, проте всі старання окупляться. Якщо сіра пташка крутиться біля голови сімейного людини, то шлюб буде щасливим і вдалим.
 • Темний. Птах з такими пір’ям віщує хворобу або фінансові проблеми.

e2f0cd9935e2cf4639050a098df465f3 Прикмети, якщо голуб сів на голову або на руку

Поведінка пернатого

У давнину вірили, що якщо голуб лише злегка зачепив людини крилом, то останнього чекає успіх у роботі та матеріальний достаток. Не варто засмучуватися, якщо голубка забруднила послідом — це віщує багатство й везіння. Голуб, торкнувся людини і одразу полетів, — сприятливий знак, що обіцяє підвищення або вдалу угоду.

Зіткнувшись з пернатим, важливо звернути увагу на його поведінку: спокійний, доброзичливо налаштований голуб обіцяє щастя. А ось агресивна птах, що б’є крилами і немов намагається атакувати, вважається поганим знаком — людину чекають втрати і нещастя.

Стан голуба

Самої дурної і небезпечною вважається прикмета, коли на когось сідає хворий скуйовджений голуб. У давнину люди думали, що така пташка уособлює собою хвороба, яку передає людині.

Якщо на голову села поранена пташка, забруднивши тіло кров’ю, — це передвіщає втрату грошових коштів, проблеми на роботі і в сім’ї.

Як довго сидить

Згідно з прикметами, якщо голуб сідає на голову і довго не відлітає, то це віщує наступне:

 • Птах кружляє навколо — до поповнення в сім’ї або до великого виграшу грошей.
 • Голуб тримає в дзьобі травинку або гілочку — велике багатство і удача.
 • Пташка сіла і сидить на місці — до обману з боку близьких людей.
 • Голуб врізався в дитини і не відлітає — попередження про хвороби.

Згідно старовинним забобонам, чим довше пташка не залишає свій «пост», тим небезпечніше значення прикмети.

Що означає, якщо голуб врізається в голову

Пильну увагу птиці вводить в оману будь-якої людини, особливо якщо вона на повному ходу врізається в голову. Така поведінка пернатого може налякати і навіть приголомшити. Однак не варто засмучуватися — можливо, голубка не розрахував траєкторію польоту або, злякавшись сама не помітила перешкоди.

9dca2e88181c9e455a1130c09f2646a7 Прикмети, якщо голуб сів на голову або на руку

Але якщо наміри пташки були не випадкові, слід звернутися до народних прикмет:

 • Голуб врізався в голову, залишивши подряпини або синяк — до нещастя.
 • Пташка спікірувала на голову і залишилася сидіти — до прийняття важливого рішення, яке докорінно змінить життя людини.

У давнину вірили, що голуби — це душі померлих родичів, які намагаються попередити живих родичів. Тому не варто відганяти і лякати пташку. Якщо пернате потребує допомоги, потрібно погодувати його і відпустити. Додому голубку забирати не можна.

Голуб на плечі або на руці

Наші предки свято вірили, що голуби сідають тільки на добрих людей, відзначені понад. Якщо пташка обрала місцем для відпочинку руку або плече людини, то прикмети говорять наступне:

 • На ліве плече — погана прикмета, обіцяє проблеми зі здоров’ям.
 • На праве плече — вісник попереджає про зраду близької людини.
 • Якщо пташка сіла на долоню руки, то це передвіщає щастя і позитивні новини в майбутньому.

67f64e78d8ec8e823297ee36364f156f Прикмети, якщо голуб сів на голову або на руку

Прикмети мають значення тільки в тому випадку, якщо на людину сіл дикий голуб. Одомашнені пташки не вважаються, тому що вони звикли до людей і без побоювання контактують з ними.

Мета народних прикмет — попередити про небезпеку або про везіння, щоб кожна людина не упустив шанс вплинути на свою долю. Якщо голуб торкнувся крилом або сів на голову — це знак, посланий згори, тому вкрай важливо проаналізувати всі деталі зустрічі, щоб бути готовим до прийдешніх подій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради