Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослина

Багатьох забобонних людей цікавить, чому китайська троянда — квітка смерті і з чим пов’язана ця прикмета. Під час цвітіння вічнозелений чагарник прикрашають яскраві червоні квіти. Деякі говорять, що це до добра, а інші – що до розладу в сім’ї і хвороб. Сказати точно, чи є китайська троянда (гібіскус) передвісником подій, не можна. Але нашими предками помічено чимало прикмет, пов’язаних з цим красивим рослиною.

Чому гібіскус називають квіткою смерті

Китайська троянда, або гібіскус китайський, – вічнозелений чагарник, що досягає у висоту 3 м. При цвітінні на ньому з’являються великі червоні квітки діаметром до 16 див. Батьківщиною рослини є північна частина Індокитаю і південна область Китаю.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie33 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаЯскравий декоративний чагарник прикрашає ділянки дачних будинків і прибудинкових територій багатоповерхівок.

Багато вважають, що китайська троянда в будинку – провісник хвороб, невдач в особистому житті і смерті близьких. Неприємностей слід очікувати, якщо:

 • Чагарник зацвітає в недозволений час. Передчасне цвітіння китайського гибискуса – прикмета швидкої смерті когось із родичів.
 • Квіти швидко в’януть. У природних умовах троянда цвіте з березня по жовтень. Якщо бутони в’януть передчасно, це вказує на раптове захворювання близької людини.

З кущової трояндою пов’язано чимало як негативних, так і позитивних прикмет. У країнах Азії гібіскусом китайським пишаються і вірять тільки в хороші прикмети. В Європі ж бачать в ньому зловісного передвісника неприємностей.

Китайську розу вважають квіткою смерті ще й тому, що вона висмоктує життєву силу людини. Якщо ж він помирає, то кущі рясно цвіте, виділяючи приємний аромат.

Європейці вважають, що гібіскус – рослина-вампір, який краде енергію у людей, що контактують з ним.

Прикмети і забобони

На думку скептиків, забобони – чистісінької води забобони, властиві людям, які не мислять критично. Незважаючи на подтрунивания матеріалістів, багато хто вірить в магічні властивості китайської троянди. Але далеко не всі вони пов’язані з поганими прогнозами для володарів рослини.

Вважається, що гібіскус китайський володіє енергетикою руху. Він стимулює циркуляцію енергії Ци – природної сили, яка наповнює весь Всесвіт. Можливо, з цієї причини красивий чагарник росте в лікарнях і навчальних закладах.

Китайці впевнені, що троянда збільшує прагнення до творчої реалізації, поповнює нестачу енергії і сил.

Позитивні забобони

Азіати переконані, що віра в негативний вплив гібіскуса китайського – забобони, які не мають під собою підстав. В Китаї, Малайзії, В’єтнамі і Таїланді запевняють, що спілкування з квіткою – одне задоволення. За азіатським повір’ями, троянда перешкоджає застою енергії, стимулює творчу діяльність.

Позитивні забобони, пов’язані з гібіскусом китайським:

 • тримати троянду в спальні – до поліпшення відносин у сімейній парі;
 • довгий цвітіння – до швидкої весіллі незаміжньої жінки;
 • горщик з кущем на підвіконні – захист від депресивного стану і апатії;
 • цвітіння троянди на балконі – до реалізації творчих планів, поправці близьких;
 • раптове опадання листків – до серйозних змін в особистому житті або на роботі;
 • сильний аромат від пелюсток троянди – ознака посилення привабливість жінки в очах чоловіка;
 • раннє цвітіння гібіскуса китайського – до поповнення в сім’ї.

Китайська троянда – показник, а не провокатор прийдешніх подій. Тому не варто сподіватися на рослину як на останній шанс налагодити відносини з родичами або чоловіком.

Прикмети кажуть, що нещастя обминають стороною ті будинки, в яких цвіте гібіскус китайський. Азіати вірять, що рослина захищає свого власника від дії злих сил. Тому вони тримають троянди в квартирах, висаджують їх на ділянках перед будинками, держустановами.

Не можна скидати з рахунків і доведені корисні властивості рослини. В пелюстках і листочках китайської троянди містяться вітаміни і мікроелементи. Тому з них готують тонізуючі напої, які мають антиоксидантну та спазмолітичну дію.

Негативні повір’я

Квіти гибискуса мають криваво-червоний відтінок, що наводить жах на марновірних людей. В який період історії виникли негативні повір’я, пов’язані з ним, невідомо. За твердженням деяких адептів таємницею магії, троянда представляє серйозну загрозу для молодих і літніх людей. Вважається, що вона виснажує енергетичні резерви організму, що стає причиною:

 • депресивних станів;
 • вінця безшлюбності;
 • руйнування існуючих відносин;
 • соматичних хвороб;
 • смерті.

Негативні прикмети, пов’язані з китайською трояндою:

 • пашить здоров’ям чагарник – ознака наближення хвороби;
 • поява великих квіток – до погіршення матеріального становища;
 • пожовтіння листків – провісник неприємностей на роботі або проблем зі здоров’ям;
 • роза в будинку у незаміжньої дівчини – до безуспішним пошуків судженого;
 • витягування рослини в довжину – від вас відвернуться родичі або друзі.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie34 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаЦвітіння гібіскуса китайського в дитячій – провісник проблем з соціалізацією дитини в садку чи школі.

Вважається, що троянда процвітає в медустанови тільки тому, що живиться стражданнями і енергією хворих. Скептики переконані, що причина швидкого зростання чагарнику криється в хороших умовах. Коридори в лікарнях постійно провітрюються, а через великі вікна в них проникає багато світла.

Деякі називають китайську троянду рослиною-мужегоном. Якщо дівчата заводять квітка у себе вдома, то їх шанси на вдалий шлюб зменшуються. А якщо жінка і сходиться з вподобаним чоловіком, то незабаром з’ясовується, що з ним щасливе сімейне життя не побудуєш.

Що обіцяє квітуча рослина

Згідно з багатьма повір’ями, пишність цвітіння гибискуса – індикатор рівня щастя в домі. Чим більше чагарник викидає квіток, тим краще йдуть справи в родині.

Прикмети, пов’язані з цвітінням рослини:

 • рясне цвітіння – до заміжжя або поповнення в сім’ї;
 • раннє – чекайте підвищення на роботі або поліпшення взаємин з домочадцями;
 • пізніше – не виключені апатія і депресивні стани;
 • тривале – до раптової спалаху пристрасті між подружжям.

У країнах Індокитаю до гібіскусу ставляться значно краще, ніж у Європі. Індійці та китайці люблять рослина за великі яскраві квіти. Тому воно вважається символом незгасаючої любові та сімейного благополуччя.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie35 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаУ Бразилії троянда вважається каталізатором любові, тому її підносять в подарунок на новосілля молодим парам.

Не всі знають, як впливає гібіскус на організм. Чай з пелюстками рослини володіє різними терапевтичними властивостями:

 • кровоспинними;
 • загальнозміцнюючі;
 • імуностимулюючими;
 • протизапальні;
 • бактерицидними;
 • глистогонными.

Прикмети, пов’язані з китайською трояндою, багато в чому залежать від колірної гами. Якщо пелюстки бляклі, чекайте конфлікту з другою половинкою, а якщо яскраві – нової хвилі пристрасті.

Що б не обіцяв гібіскус, не забувайте, що у ваших силах все змінити. Якщо побоюєтеся чагарнику, позбудьтеся від нього. Різноманітний світ флори, тому ви можете обзавестися гарною квіткою з кращої магічною репутацією.

Можна садити квітка в саду

Гібіскус китайський – вибаглива рослина, яка добре себе почуває тільки в певному температурному діапазоні – від 12 до 25°C. У зв’язку з цим у північних областях РФ його вирощують тільки вдома або в оранжереях. Щоб запобігти загибель троянди, її вирощують як кадочное рослина.

Особливості посадки:

 • Розміри діжки. Рослина досягає у висоту 3 м, тому для нього підбирають ємність діаметром не менше 35-40 см і висотою – 40-50 див. Перевагу віддають діжками з дерева.
 • Особливості посадки. При пересадці гібіскус поміщають в діжку зі старим земляним комом. На дно обов’язково укладають керамзит або велику щебінку, яка буде грати роль дренажної подушки. Щоб рослина прижилася, використовують удобрений грунт з достатнім вмістом гумусу.
 • Оптимальні умови. Перед цвітінням горщик з квіткою встановлюють у добре освітлюване місце на ділянці, але не під прямі промені сонця. Переносити діжку під час викидання бутонів не рекомендується.

Гібіскус китайський не переносить заморозків. Якщо вночі температура опускається нижче 12°C, заберіть чагарник додому. Якщо цього не зробити, листочки швидко пожовтіє, а квітки – опаде.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie36 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаТим, хто не хоче возитися з щорічної транспортуванням непідйомною діжки, підійде садова (сирійська) троянда. Вона викидає різнокольорові воронкоподібні бутони червоного, ніжно-блакитного, білого та інших кольорів. На відміну від китайського гібіскуса, рослина морозостійка.

Чи можна тримати вдома китайську троянду

Ніхто вам точно не відповість, чому не можна тримати вдома гібіскус китайський. Хоч його і вважають квіткою смерті, статистичні дані вперто мовчать. Якщо ви не звикли звалювати провину за те, що відбувається у вашому житті на оточуючих, тоді сміливо заводите китайську троянду.

5 причин тримати гібіскус в квартирі:

 • радує око;
 • очищає повітря;
 • рясно цвіте;
 • не вимагає особливого догляду;
 • виливає приємний аромат.

Тим, хто вірить в погані прикмети і боїться погіршення справ, у зв’язку із купівлею рослини, не варто заводити гібіскус. Особливо це стосується осіб з рухливою нервовою системою, психічними розладами та просто фаталістів.

У Малайзії квітку називають Бунгарайя. Він вважається символом країни, тому його зображення викарбуваний на монетах номіналом 5, 10, 20 і 50 сен.

Правила догляду за квіткою

На відміну від адептів таємницею магії, ботаніки прекрасно знають, звідки черпає енергію гібіскус китайський. Вічнозелена рослина потребує тепла і денному світлі. Без належного догляду кущ зачахне.

Основні правила догляду:

 • Оптимальне місце. Кущ любить світло, але не палюче сонце. Тому його ставлять на вікна, дивляться на схід або південь.
 • Підгодівля. Рекомендується вносити добрива під час формування нирок і перед цвітінням.
 • Полив. Троянду не можна заливати, але і засуху вона не терпить. Підливають Воду при висиханні 3 см верхнього шару землі.
 • Обрізка. Щоб чагарник виглядав естетично, стирчать гілки підрізають. Виконують процедуру ранньою весною. У цей період роза ще «спить», тому ніяк не реагує на обрізку.

Китайська троянда – красивий чагарник з яскраво-червоними квітами, який володіє неоднозначними магічними властивостями. За переконаннями одних, він обіцяє нещастя, а інших – сімейне благополуччя і любов. Вірити в надприродну силу рослини чи ні – особиста справа кожного.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради