Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослина

Багатьох забобонних людей цікавить, чому китайська троянда — квітка смерті і з чим пов’язана ця прикмета. Під час цвітіння вічнозелений чагарник прикрашають яскраві червоні квіти. Деякі говорять, що це до добра, а інші – що до розладу в сім’ї і хвороб. Сказати точно, чи є китайська троянда (гібіскус) передвісником подій, не можна. Але нашими предками помічено чимало прикмет, пов’язаних з цим красивим рослиною.

Чому гібіскус називають квіткою смерті

Китайська троянда, або гібіскус китайський, – вічнозелений чагарник, що досягає у висоту 3 м. При цвітінні на ньому з’являються великі червоні квітки діаметром до 16 див. Батьківщиною рослини є північна частина Індокитаю і південна область Китаю.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie33 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаЯскравий декоративний чагарник прикрашає ділянки дачних будинків і прибудинкових територій багатоповерхівок.

Багато вважають, що китайська троянда в будинку – провісник хвороб, невдач в особистому житті і смерті близьких. Неприємностей слід очікувати, якщо:

 • Чагарник зацвітає в недозволений час. Передчасне цвітіння китайського гибискуса – прикмета швидкої смерті когось із родичів.
 • Квіти швидко в’януть. У природних умовах троянда цвіте з березня по жовтень. Якщо бутони в’януть передчасно, це вказує на раптове захворювання близької людини.

З кущової трояндою пов’язано чимало як негативних, так і позитивних прикмет. У країнах Азії гібіскусом китайським пишаються і вірять тільки в хороші прикмети. В Європі ж бачать в ньому зловісного передвісника неприємностей.

Китайську розу вважають квіткою смерті ще й тому, що вона висмоктує життєву силу людини. Якщо ж він помирає, то кущі рясно цвіте, виділяючи приємний аромат.

Європейці вважають, що гібіскус – рослина-вампір, який краде енергію у людей, що контактують з ним.

Прикмети і забобони

На думку скептиків, забобони – чистісінької води забобони, властиві людям, які не мислять критично. Незважаючи на подтрунивания матеріалістів, багато хто вірить в магічні властивості китайської троянди. Але далеко не всі вони пов’язані з поганими прогнозами для володарів рослини.

Вважається, що гібіскус китайський володіє енергетикою руху. Він стимулює циркуляцію енергії Ци – природної сили, яка наповнює весь Всесвіт. Можливо, з цієї причини красивий чагарник росте в лікарнях і навчальних закладах.

Китайці впевнені, що троянда збільшує прагнення до творчої реалізації, поповнює нестачу енергії і сил.

Позитивні забобони

Азіати переконані, що віра в негативний вплив гібіскуса китайського – забобони, які не мають під собою підстав. В Китаї, Малайзії, В’єтнамі і Таїланді запевняють, що спілкування з квіткою – одне задоволення. За азіатським повір’ями, троянда перешкоджає застою енергії, стимулює творчу діяльність.

Чому не можна спати напроти дзеркала: чи можна ставити навпроти ліжка, вхідних дверей, вікна, вішати у спальні, перед ліжком

Позитивні забобони, пов’язані з гібіскусом китайським:

 • тримати троянду в спальні – до поліпшення відносин у сімейній парі;
 • довгий цвітіння – до швидкої весіллі незаміжньої жінки;
 • горщик з кущем на підвіконні – захист від депресивного стану і апатії;
 • цвітіння троянди на балконі – до реалізації творчих планів, поправці близьких;
 • раптове опадання листків – до серйозних змін в особистому житті або на роботі;
 • сильний аромат від пелюсток троянди – ознака посилення привабливість жінки в очах чоловіка;
 • раннє цвітіння гібіскуса китайського – до поповнення в сім’ї.

Китайська троянда – показник, а не провокатор прийдешніх подій. Тому не варто сподіватися на рослину як на останній шанс налагодити відносини з родичами або чоловіком.

Прикмети кажуть, що нещастя обминають стороною ті будинки, в яких цвіте гібіскус китайський. Азіати вірять, що рослина захищає свого власника від дії злих сил. Тому вони тримають троянди в квартирах, висаджують їх на ділянках перед будинками, держустановами.

Не можна скидати з рахунків і доведені корисні властивості рослини. В пелюстках і листочках китайської троянди містяться вітаміни і мікроелементи. Тому з них готують тонізуючі напої, які мають антиоксидантну та спазмолітичну дію.

Негативні повір’я

Квіти гибискуса мають криваво-червоний відтінок, що наводить жах на марновірних людей. В який період історії виникли негативні повір’я, пов’язані з ним, невідомо. За твердженням деяких адептів таємницею магії, троянда представляє серйозну загрозу для молодих і літніх людей. Вважається, що вона виснажує енергетичні резерви організму, що стає причиною:

 • депресивних станів;
 • вінця безшлюбності;
 • руйнування існуючих відносин;
 • соматичних хвороб;
 • смерті.

Негативні прикмети, пов’язані з китайською трояндою:

 • пашить здоров’ям чагарник – ознака наближення хвороби;
 • поява великих квіток – до погіршення матеріального становища;
 • пожовтіння листків – провісник неприємностей на роботі або проблем зі здоров’ям;
 • роза в будинку у незаміжньої дівчини – до безуспішним пошуків судженого;
 • витягування рослини в довжину – від вас відвернуться родичі або друзі.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie34 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаЦвітіння гібіскуса китайського в дитячій – провісник проблем з соціалізацією дитини в садку чи школі.

Вважається, що троянда процвітає в медустанови тільки тому, що живиться стражданнями і енергією хворих. Скептики переконані, що причина швидкого зростання чагарнику криється в хороших умовах. Коридори в лікарнях постійно провітрюються, а через великі вікна в них проникає багато світла.

Деякі називають китайську троянду рослиною-мужегоном. Якщо дівчата заводять квітка у себе вдома, то їх шанси на вдалий шлюб зменшуються. А якщо жінка і сходиться з вподобаним чоловіком, то незабаром з’ясовується, що з ним щасливе сімейне життя не побудуєш.

Прикмета: якщо кішка чи кіт напаскудив на ліжко, хоча привчений до лотка

Що обіцяє квітуча рослина

Згідно з багатьма повір’ями, пишність цвітіння гибискуса – індикатор рівня щастя в домі. Чим більше чагарник викидає квіток, тим краще йдуть справи в родині.

Прикмети, пов’язані з цвітінням рослини:

 • рясне цвітіння – до заміжжя або поповнення в сім’ї;
 • раннє – чекайте підвищення на роботі або поліпшення взаємин з домочадцями;
 • пізніше – не виключені апатія і депресивні стани;
 • тривале – до раптової спалаху пристрасті між подружжям.

У країнах Індокитаю до гібіскусу ставляться значно краще, ніж у Європі. Індійці та китайці люблять рослина за великі яскраві квіти. Тому воно вважається символом незгасаючої любові та сімейного благополуччя.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie35 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаУ Бразилії троянда вважається каталізатором любові, тому її підносять в подарунок на новосілля молодим парам.

Не всі знають, як впливає гібіскус на організм. Чай з пелюстками рослини володіє різними терапевтичними властивостями:

 • кровоспинними;
 • загальнозміцнюючі;
 • імуностимулюючими;
 • протизапальні;
 • бактерицидними;
 • глистогонными.

Прикмети, пов’язані з китайською трояндою, багато в чому залежать від колірної гами. Якщо пелюстки бляклі, чекайте конфлікту з другою половинкою, а якщо яскраві – нової хвилі пристрасті.

Що б не обіцяв гібіскус, не забувайте, що у ваших силах все змінити. Якщо побоюєтеся чагарнику, позбудьтеся від нього. Різноманітний світ флори, тому ви можете обзавестися гарною квіткою з кращої магічною репутацією.

Можна садити квітка в саду

Гібіскус китайський – вибаглива рослина, яка добре себе почуває тільки в певному температурному діапазоні – від 12 до 25°C. У зв’язку з цим у північних областях РФ його вирощують тільки вдома або в оранжереях. Щоб запобігти загибель троянди, її вирощують як кадочное рослина.

Особливості посадки:

 • Розміри діжки. Рослина досягає у висоту 3 м, тому для нього підбирають ємність діаметром не менше 35-40 см і висотою – 40-50 див. Перевагу віддають діжками з дерева.
 • Особливості посадки. При пересадці гібіскус поміщають в діжку зі старим земляним комом. На дно обов’язково укладають керамзит або велику щебінку, яка буде грати роль дренажної подушки. Щоб рослина прижилася, використовують удобрений грунт з достатнім вмістом гумусу.
 • Оптимальні умови. Перед цвітінням горщик з квіткою встановлюють у добре освітлюване місце на ділянці, але не під прямі промені сонця. Переносити діжку під час викидання бутонів не рекомендується.

Гібіскус китайський не переносить заморозків. Якщо вночі температура опускається нижче 12°C, заберіть чагарник додому. Якщо цього не зробити, листочки швидко пожовтіє, а квітки – опаде.

kitajjskaya roza  cvetok smerti, pochemu tak schitaetsya, chto predskazyvaet rastenie36 Китайська троянда — квітка смерті, чому так вважається, що передбачає рослинаТим, хто не хоче возитися з щорічної транспортуванням непідйомною діжки, підійде садова (сирійська) троянда. Вона викидає різнокольорові воронкоподібні бутони червоного, ніжно-блакитного, білого та інших кольорів. На відміну від китайського гібіскуса, рослина морозостійка.

Весілля в грудні – прикмети, сприятливі дні

Чи можна тримати вдома китайську троянду

Ніхто вам точно не відповість, чому не можна тримати вдома гібіскус китайський. Хоч його і вважають квіткою смерті, статистичні дані вперто мовчать. Якщо ви не звикли звалювати провину за те, що відбувається у вашому житті на оточуючих, тоді сміливо заводите китайську троянду.

5 причин тримати гібіскус в квартирі:

 • радує око;
 • очищає повітря;
 • рясно цвіте;
 • не вимагає особливого догляду;
 • виливає приємний аромат.

Тим, хто вірить в погані прикмети і боїться погіршення справ, у зв’язку із купівлею рослини, не варто заводити гібіскус. Особливо це стосується осіб з рухливою нервовою системою, психічними розладами та просто фаталістів.

У Малайзії квітку називають Бунгарайя. Він вважається символом країни, тому його зображення викарбуваний на монетах номіналом 5, 10, 20 і 50 сен.

Правила догляду за квіткою

На відміну від адептів таємницею магії, ботаніки прекрасно знають, звідки черпає енергію гібіскус китайський. Вічнозелена рослина потребує тепла і денному світлі. Без належного догляду кущ зачахне.

Основні правила догляду:

 • Оптимальне місце. Кущ любить світло, але не палюче сонце. Тому його ставлять на вікна, дивляться на схід або південь.
 • Підгодівля. Рекомендується вносити добрива під час формування нирок і перед цвітінням.
 • Полив. Троянду не можна заливати, але і засуху вона не терпить. Підливають Воду при висиханні 3 см верхнього шару землі.
 • Обрізка. Щоб чагарник виглядав естетично, стирчать гілки підрізають. Виконують процедуру ранньою весною. У цей період роза ще «спить», тому ніяк не реагує на обрізку.

Китайська троянда – красивий чагарник з яскраво-червоними квітами, який володіє неоднозначними магічними властивостями. За переконаннями одних, він обіцяє нещастя, а інших – сімейне благополуччя і любов. Вірити в надприродну силу рослини чи ні – особиста справа кожного.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!