Можна в’язати, шити, вишивати хрестиком вагітним жінкам

Вагітність – непроста пора. З одного боку, для жінки це чудовий період очікування дитини, з іншого – труднощі перебудови організму, зміна середовища спілкування, хвилювання за майбутніх пологів. Справжнім порятунком для багатьох дам в положенні стає рукоділля.

ccb9545c94f4ef033761dfcc7f0f1a18 Можна вязати, шити, вишивати хрестиком вагітним жінкам

Але тут з’являється безліч порадників, які стверджують, що вагітним не можна не тільки стригтися, фарбувати волосся, але шити і в’язати. На чому ґрунтуються ці заборони? Треба до них прислухатись? Знайти відповідь на ці питання допоможе розуміння того, як з’явилися усі ці, часом безглузді забобони.

Чи можна вагітним шити, вишивати?

Рукоділля – відмінний спосіб проведення часу в період вагітності. Якщо жінка любить шити, в’язати, вишивати, вона не повинна відмовляти собі в цьому задоволенні. У той же час, якщо вагітна вірить у прикмети, чоловік повинен розуміти її відмову, пришити який відірвався ґудзик або виконати іншу роботу, пов’язану із нитками, голками, спицями, ножицями.

Забобони, чому вагітній не можна шити, в’язати, вишивати:

  • Під час шиття або вишивання жінка «зшиває» дитині дорогу на білий світ, тобто пологи будуть важкими.
  • За іншою версією вагітна може пришити або відрізати щось у дитинки, мова йде про вроджених потворність.
  • Нарешті, в’язання та інші роботи з нитками призведуть до того, що дитина в утробі заплутається в пуповині.

Цілком зрозуміло, звідки з’явилися такі прикмети. У старовину пологи приймали бабки повитухи. Якщо дитина заплутувався в пуповині, врятувати його було практично неможливо – він гине від задухи. Щоб зняти з себе відповідальність, повитуха пояснювала подію тим, що породілля шила чи в’язала під час вагітності.

Чи можна вагітним в’язати?

Вагітні в’яжуть в основному придане для малюка. Вважається, що його не повинна готувати заздалегідь майбутня мама, тому що дитина може виявитися мертвонародженим. Але згідно зі статистичними даними серед професійних кравців і в’язальниць відсоток втрати дитинку в момент пологів такий же, як і серед всіх інших жінок.

В’язання – відмінний спосіб протистояння стресу.

Ритмічні рухи, мірне постукування спиць – це благотворно позначається на жіночій енергетиці. Крім того, в’язання вважається проявом і зміцненням сильного жіночого інстинкту – гніздування, який посилюється під час виношування дитини. Адже в цей час жінка повністю налаштована на створення затишку, відповідної атмосфери для малюка, сприятливих умов для життя родини.

cbaa667db649f535d3e4ef54d3d71e54 Можна вязати, шити, вишивати хрестиком вагітним жінкам

Можливо, вагітної не варто в’язати речі для майбутнього малюка. Відомі випадки, коли УЗД помилялося з прогнозом статі майбутньої дитини, а мама, заготовившая гардероб для дитини певної статі, впадала в найсильнішу післяпологову депресію через не виправдалися надій.

Щоб уникнути подібних неприємностей, в’яжіть нейтральні дитячі речі. Коли малюк народиться, підготовлені речі можна буде декорувати елементами, придатними для дівчинки або хлопчика. Інший варіант – під час вагітності в’язати речі для дорослих або декор для інтер’єру.

Народні прикмети

Забобонів про заборони для вагітних дуже багато. Якщо їм слідувати, жінка в очікуванні дитини взагалі не повинна ворушитися. Щоб уникнути абсурдних ситуацій, робіть так, як вам підказує власне самопочуття.

Є чимало незрозумілих забобонів про вагітних:

  • Якщо жінка в положенні включає в свій раціон достаток червоних фруктів і ягід – новонароджений буде рум’яним.
  • Якщо вагітна захоплюється рибними продуктами – чадо буде німим.
  • Подивиться на пожежу – народиться рудий малюк.
  • Переступає через поріг або інші предмети – залучає пологи раніше часу.
  • Вагітна злякано схопилася за себе – на цьому місці у дитини буде родима пляма.
  • Гладить кішку – дитятко волохате буде.

Чи можна вагітній займатися рукоділлям – це кожна жінка вирішує для себе сама. Але в такий відповідальний для всієї житті період майбутня мама повинна в першу чергу піклуватися про своє психічне і фізичне здоров’я.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради