Томат великоплідний Китайський рожевий: урожайність, опис, відгуки

Серед томатів іноземної селекції особливе місце в рейтингу вітчизняних хліборобів займають китайські. Садівники не безпідставно вважають їх більш пристосованими до неприветливому клімату Сибіру, Уралу, Далекого Сходу та інших прохолодних регіонів РФ. Китайський рожевий — один з таких сортів. У статті ви знайдете детальну інформацію про його описі, плюси і мінуси, агротехніки, а також дізнаєтеся про відгуки дачників.

tomat krupnoplodnyjj kitajjskijj rozovyjj: urozhajjnost, opisanie, otzyvy50 Томат великоплідний Китайський рожевий: урожайність, опис, відгуки

Загальні відомості, опис сорту

Точних відомостей про походження томату немає. Госсорткомиссия не допустила сорт для вирощування на території РФ. Сьогодні його насіння поширюють кілька фермерів-селекціонерів, а також агрофірми Седек і Насіння Алтаю. У середовищі томатоводов-любителів виникає плутанина в сортових ознак томату. Відомий в садівничих колах колекціонер Валентина Редько продає під цією назвою серцеподібні томати. У той час як великі оригінатори пропонують плоско помідори. Можливо, це просто пересортиця, а може й різні культури.

Увага! Користувачі садівничих форумів додають характеристику «серцеподібний» до назви томата від Ст. Редько, щоб не плутати його з оригінальним сортом Китайський рожевий.

Сорт рекомендують висаджувати у відкритому грунті або під плівковими укриттями. Кущ високорослий, тому в теплиці або парнику томату потрібно багато місця. Плоди досить великі, окремі екземпляри досягають 700 р. На грядці в саду вони дрібніше. Помідори зібрані в кисті по 3-4 шт. М’якоть м’ясиста, володіє ніжною текстурою середньої щільності.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (93-100 днів) Индетер-минантный (1,5-1,8 м) Салатний, для переробки Універсальний 300-500 15 у відкритому грунті, 20 — в захищеному Рожевого кольору, плоско-округлої форми, з гладкою поверхнею, 2-4 гнізда

Основні переваги та недоліки

Томат Китайський рожевий вважається високопродуктивним. Точних даних фахівці не призводять. Практикуючі городники збирають за сезон до 10 кг з одного куща. Стабільна врожайність.

Інші позитивні якості томату:

 • Низька сприйнятливість до перепадів температур.
 • Хороший смак. Помідори смакують у свіжих салатах. М’ясистість дозволяє переробляти їх в густі соки або соуси.
 • Ранні строки дозрівання.
 • Вирівняність плодів.
 • Хороша для великоплідних томатів лежкість. Доступність для транспортування.
 • Велика кількість насіння в камерах. Рослина легко розмножувати.
 • Мінуси томату:

  • з-за порушення агротехніки у плодоніжки стиглого помідора зберігається зелене пляма;
  • вимагає видалення пасинків, формування;
  • потребує підв’язці.

  tomat krupnoplodnyjj kitajjskijj rozovyjj: urozhajjnost, opisanie, otzyvy51 Томат великоплідний Китайський рожевий: урожайність, опис, відгуки

  Увага! Селекціонери не наводять даних про імунної стійкості культури до поширених хвороб томатної грядки.

  Деталі та особливості агротехніки, відгуки дачників

  Посів на розсаду проводите березні-квітні. Процедура стандартна. Пікірувати росток можна при наявності 1-2 листочків. До пересадки на постійне місце вона буде готова в фазі 6 листочків плюс одна квіткова кисть і у віці 60-65 днів. Висаджуйте не більше 2 кущів на 1 кв. м, при цьому формуйте їх в 2-3 стебла. Так досягається максимальна врожайність.

  Рада. Рекомендована схема розсадки рослин: 40-50?70 див.

  В інтернеті є чимало відгуків про томаті. Оцінки у середні сорти. Садівники відзначають посередність його смакових властивостей і відсутність характерного помідорного аромату. Є і протилежні точки зору.

  Надія з Волгограда похвалила і смак, і якість врожаю. Тільки помідори виявилися з зеленими «плічками». Такої ж бідою поділилася дачниця Марина. На фото її помідорів в розрізі яскраво видно білий щільний ділянку біля плодоніжки.

  Цей томат цікавий вітчизняним садівникам. У нього багато плюсів, але є недоліки і «білі плями» в селекції та генетичних ознаках.

  Китайський рожевий: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради