Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

У вологе дощове літо городників підстерігає ще одна неприємність – слимаки. З вигляду незграбні, повільні істоти, вони можуть швидко і легко знищити значну частину врожаю. Крім цього вони можуть занести бактерії і віруси. Більше за все вони люблять селитися на капусті, причому без різниці, який це вид капусти.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami13 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

Слимаки проявляють свою активність по ночах. Вдень вони ховаються в темному місці: в землі, під мульчею, листям капусти, каменями, тобто там, де волого і темно. А вночі вони виповзають зі своїх укриттів і активно починають живитися листками рослин аж до самого ранку. А вранці вони знову ховаються в своїх укриттях.

Вивести шкідників буває досить складно повністю. Проте їх появу можна передбачити, тому боротьбу необхідно починати негайно, побачивши хоча б один примірник шкідника. Або знаючи їхні звички, заздалегідь попередити їх появу.

Як виглядають слимаки – фото

Слимаки, згідно Вікіпедії, це наземні черевоногі молюски, Харчуються молюски свіжими, соковитими частинами рослин, ягодами, особливо вони люблять капусту і полуницю. Їх найближчий родич – равлик. І зовні вони схожі на равликів, у яких на тілі розташований твердий панцир-черепашка. У слимаків панцира немає, а тіло вкрите слизом, що оберігає від висихання. Але незважаючи на відсутність панцира, вони часом стають справжнім лихом для городників та дачників.

Як виглядають молюски – шкідники, подивіться на фото.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami14 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

Вдень їх рідко можна побачити, якщо тільки це не похмурий день. Присутність молюсків на ділянці можна помітити по брудним сірим слідах близько споріднених капустяних листів.

Боротьба зі слимаками на дачі та на городі

Створюючи рослинам комфорт, мульчуючи посадки, утримуючи вологу на грядках, ми тим самим створюємо комфортні умови для слимаків. Щоб не допустити розмноження, потрібно періодично оглядати качани і збирати шкідників. Збір шкідників проводять рано вранці або ввечері. Зібраних шкідників помістити в міцний розчин солі, де вони там гинуть.

Пастки

Або зробити своєрідні пастки. Для цього вкопати в землю невеликі банки, наповніть їх ферментованим квасом, пивом, компотом. Слимаки приповзуть на запах, сховаються в банку і потонуть.

Пастки можна зробити з шматків темної клейонки, шиферу, дощок. Покладіть між рядками капусти, і через день-два підніміть їх. Ви побачите, що під ними накопичилося чимало шкідників. Залишається їх тільки зібрати і знищити.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami15 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

Хімічні препарати

«Гроза» – гранульований препарат контактно-кишкової дії. Цей препарат спочатку випускався в Швейцарії під назвою «Мета».

Потрапляючи в кишечник при поїданні гранул, активна діюча речовина метальдегид вбирає всю вологу, висушуючи шкірку, не дозволяючи молюскові пересуватися і викликає загибель молюска вже через 2 години. Препарат випускає у вигляді блакитних гранул, які необхідно розсипати між качанами капусти. Краще це робити, починаючи з ранньої весни. Препарат діє близько трьох тижнів. Не втрачає своїх властивостей в дощову погоду.

Важливо знати, що препарат згубно діє також на равликів, але на дощових черв’яків і птахів не має згубного впливу.

«Слизнеед» – російський препарат проти слимаків та равликів. Чинним активною речовиною знову ж таки є метальдегид. Захищає від шкідників овочеві, плодово-ягідні рослини, квіти, виноград. Випускає у вигляді гранул, які розсипаються по доріжках і на грядках, під деревами. Зручний у застосуванні, має тривалий термін.

Перед застосуванням препаратів обов’язково ознайомтеся з інструкцією та дотримуйтесь заходів безпеки.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami16 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

Слимаки на городі – як від них позбутися народними засобами

Слимаки – особливий вид шкідників, їх часом не беруть ніякі традиційні препарати. Тому великою популярністю користуються народні засоби для боротьби з шкідниками.

Посипання грунту порошками

Спробуйте обсипле землю біля стовбурів (кочерыжек) капусти. При цьому буде подвійна користь від їх застосування: і шкідників отпугнем, і в той же час це добриво для рослин.

 • Гірчичний порошок. Сухим порошком рясно посипають землю навколо стовбурів (кочерыжек) капусти. Слимаки дуже не люблять гірчицю, так як тільце у них дуже ніжна, а гірчиця обживає їх шкірку, часом викликаючи їх загибель.
 • Деревна зола і сода. Зола налипає на тілі молюсків, в результаті вони не можуть пересуватися. А якщо до золі додати звичайну харчову соду, ефект буде набагато сильніше. На 1 л золи додають 2 ст. л. соди, перемішують і розсипають близько капусти. До золі можна додати тютюнову пил у співвідношенні 2:1.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami17 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

 • Суперфосфат. Розсипаний по землі, суперфосфат швидко вбирає слиз у слимаків і це ускладнює його пересування.

Всі ці присипання порошками ефективні лише до першого поливу або дощу. Тому обробки треба проводити повторно.

 • Яєчна шкаралупа. Якщо посипати міжряддя капусти, гострі краї скорлупок не дозволяють проповзти шкідників, вони йдуть з цього місця. Замість яєчної шкаралупи можна використовувати лушпиння від насіння, горіхові шкаралупки.

kak izbavitsya ot sliznejj na ogorode narodnye sredstva borby so sliznyami18 Як позбутися від слимаків на городі? Народні засоби боротьби зі слимаками

 • Качани можна обсипати порошками будь-яких дратівливих приправ – сумішшю меленого чорного або червоного перцю, сіллю, меленим імбиром.

Обприскування

Поливайте рослини теплою водою, температура якої не нижча 40 ОС. Тепла вода вбиває слимаків, а капуста буде врятована. Різкі запахи також відлякують шкідників. З цією метою використовують

 • нашатирний спирт,
 • 9% столовий оцет,
 • содовий розчин,
 • Солону воду.

Для приготування робочого розчину беруть 1 ч. л. будь-якого з коштів, розводять в 1 л води і обприскують рослини по листу і під ними. Обприскування проводять не частіше 1 рази в тиждень. Не рекомендується часто обприскувати капусту оцтом, інакше можна їй нашкодити. Кращий варіант обприскувань – чергування розчинів щотижня.

Що робити, щоб не було слимаків на капусті

Щоб попередити появу молюсків на ділянці, необхідно створити такі умови, які були б не комфортні для шкідників. Головне, виключити підвищену вологість на грядках.

 • Регулярно скашивайте траву на території ділянки, пропалывайте грядки від бур’янів;
 • Вчасно забирайте будівельне сміття;
 • Не загущайте посадки при висадці розсади. Загущені посадки перешкоджають вентиляції повітря між рослинами, створюючи при цьому вологість.

Дорогі читачі, тепер ви знаєте, як боротися зі слимаками на своїх садових ділянках і городах. Вчасно організована боротьби з шкідниками допоможе вам зберегти, а восени зібрати хороший урожай капусти.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради