Як випрати ватяну ковдру в домашніх умовах?

Багато виробів вимагають прання у хімчистках. Випрати ватяну ковдру в домашніх умовах непросто. Воно громіздке, може збиватися, дуже важке в мокрому стані. У хімчистках майстри швидко нададуть речі первозданний вигляд, але якщо немає часу, коштів або послуги, можна спробувати випрати його будинку. Потрібно лише озброїтися правильними засобами догляду і отримати надійну інформацію, приступаючи до дій.

kak postirat vatnoe odeyalo v domashnikh usloviyakh 43 Як випрати ватяну ковдру в домашніх умовах?

Порушення правил призводить до скочування наповнювача (вати) і до поломки пральної машини.

Складності прання

Якщо ковдру невелике, то труднощів з пранням не буде. Воно легко поміщається в пральній машині. Вручну теж можна це зробити, маючи великий посудом для стікання води. Перед процедурою варто вивчити прогноз погоди на найближчі кілька днів. Тільки сонячна погода позбавить від неприємного запаху. Прати цю приналежність бажано швидко, зачищаючи і застирывая плями м’якою щіткою. Не використовувати гарячу воду. Оптимальними є межі 30-40 градусів. Наповнювач не призначений для замочування. Габаритне ковдру краще віддати в хімчистку, якісно почистити його дому не вийти.

Як випрати правильно?

Для початку річ потрібно підготувати до прання. Уважно оглядають тканину і зашивають всі пошкодження на ній. Потім розвішують на сонце і вибивають. Розкладене на рівній поверхні ковдру, оглядають і зачищають плями. Перуть зручним способом. Розвішують для стікання води, а потім розкладають на сонці і періодично перевертають для рівномірного висихання. Для догляду за великим ковдрою знадобитися помічник. Класти його у пральну машину не можна уникнути її поломки.

Прання вручну

kak postirat vatnoe odeyalo v domashnikh usloviyakh 44 Як випрати ватяну ковдру в домашніх умовах?Перед чищенням необхідно видалити пил і інші сухі забруднення.

Ця процедура передбачає такі етапи:

  • Вибивання вироби.
  • Підготовка ванни або тазу з водою і розчинами (використовувати тільки рідкі засоби).
  • Обробка ковдри плямовивідником розкладеної на клейонці.
  • Натирання всій речі мильним розчином.
  • Видалення мила з поверхні губкою і чистою водою, часто міняючи її.
  • Розвішування на сонці.

Механічна прання

Прати ватяну ковдру в машинці автомат допустимо, якщо воно підходить по вазі і поміщається в барабан. При намоканні воно схильне розбухати, слід враховувати це. Віджим ставити заборонено, це надто велике навантаження для машинки. Наповнювач теж зіб’ється. Бажано покласти під час прання в барабан кульки для тенісу. Використовувати тільки делікатний режим. Температурний режим не повинен бути вище 40 градусів, а порошок використовувати виключно рідкий.

Очищення парою

Це сама гігієнічна процедура для спальних виробів. За таким методом працюють хімчистки, де є потужні парогенератори. Будинку використовують звичайний парова праска, за допомогою якого проводять дезінфекцію виробів. Перед процедурою треба обробити забруднені місця плямовивідником і промокнути зайву вологу сухим рушником або серветками. Потім праскою пропарюють кожен ділянку поверхні, тримаючи його за 5 секунд. Після цього розвішують ковдру на повітрі.

Метод дозволяє очистити ковдру від плям, але не дезінфікує.

Рекомендації по сушці

Не слід залишати сушитися у вертикальному положенні, так як весь наповнювач зіб’ється внизу. Можна розкласти його на столі або повісити горизонтально, зачепивши за дві мотузки. Періодично потрібно збивати виріб або розминати, попереджаючи утворення грудок і порожнеч. Взимку сушать біля опалювальних приладів, але обов’язково провітрюють. Так забирається хімічний запах порошку і вогкості. Періодично ковдри виносять на сонце і мороз для позбавлення від патогенної мікрофлори і пилових кліщів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради