Прикмети на 19 листопада — тлумачення про погоду і майбутній врожай

19 листопада – день особливий. Православні християни звертаються до вшанування пам’яті святих Варлаама Хутинського і Павла Сповідника. Віруючі говорили про те, що починають відчувати в собі присутність внутрішньої сили, яка може подолати будь-які перешкоди. Вважалося, що саме 19 листопада святі заморожують воду в річках, тому вона покривається кіркою льоду. Прикмети на 19 листопада підказували, якою буде майбутня зима. З цього моменту люди починали активно готуватися до зими. Процвітало рибальство, заготівля запас їжі. Для того щоб ловля риби була вдалою, читалися вголос виголошувалися молитви та замовляння. Наближалися холоди і люди прагнули підготуватися до зимівлі, обзавестися теплим одягом.

Чого слід очікувати в найближчому майбутньому

Існували певні повір’я, що дозволяють визначити, якою буде погода в найближчі три місяці. 19 листопада важливо звертати пильну увагу на найдрібніші деталі.

  • Сувору зиму віщує зола білого кольору, якщо вона покриває вугілля в печі. Теплу погоду варто очікувати, якщо дерева залишилися голими занадто рано.
  • Сильний вітер віщують білі хмари.
  • Поява зірок на небі говорить про наближення морозів. Швидше за все, холоди настануть тоді, коли їх найменше чекаєш.
  • Якщо сніг йде вранці 19 листопада, то весь наступний місяць буде сніжним. Вдалим рішенням буде кататися по снігу на санках.
  • Лід, що з’явився 19 листопада, говорить про те, що можливий недостатній врожай пшениці. Лід в горбах свідчить про достаток хліба.

Що стосується спостереження за тваринами, то тут є свої особливості, які необхідно враховувати.

  1. Відмінний апетит у коней і корів говорить про те, що тварини повністю здорові. Їх не підкосить ніякі хвороби. Навіть якщо доведеться пережити якісь хвороби, падіж худоби не буде великим.
  2. Зміна забарвлення хутра у білок – це прямий доказ того, що настає сувора зима. Значить, незабаром вдарять морози, з’являться підстави побільше посидіти в теплі.
  3. Сонячну погоду віщують галки. Якщо 19 листопада птахи голосно кричать і збираються у великі зграї, розумно очікувати невеликої відлиги.
  4. Поява зграї ворон біля житла людини – ознака того, що очікується сильний снігопад. Розумно виходити на вулицю у валянках.

Традиції 19 листопада

Деякі традиції настільки вкоренилися у свідомості людей, що вони навіть не роздумували над тим, чи дійсно їм треба щось робити. Святий Павло і Варлаам вважали на Русі ледоставами. Вважається, що 19 листопада у річках з’являється більше риби. Згідно з народним повір’ям, треба постаратися отримати великий улов. Підтримувати в собі хороший апетит і здоров’я вважалося необхідним з найменших років. Корова 19 листопада дає багато молока – значить, весь рік буде ситим і прибутковим.

e381a32433875c54ff2fedc69199f011 Прикмети на 19 листопада — тлумачення про погоду і майбутній врожай

Талісмани

Якщо людина з’явилася на світ 19 листопада, швидше за все, він по життю буде відрізнятися непроникним поглядом і непробивним характером. Це сильна особистість, яку важко чим-небудь вибити з колії. Чоловік, народжений 19 листопада, буде відрізнятися вмінням досягати своєї мети. Відмінними рисами є рішучість і непохитність. Він точно знає, чого хоче досягти і не розмінюється на дрібниці. Жінка, у якої день народження 19 листопада, володіє залізною волею і здатністю долати будь-які труднощі. Талісманом є опал. Камінь здатний уберегти від поганого впливу, допомогти впоратися з внутрішніми протиріччями.

Таким чином, 19 листопада – цікава і неоднозначна дата. З нею пов’язано багато повір’їв та забобонів. На Русі люди беззаперечно вірили у всі прикмети і намагалися не гнівити святих. Для цього варто дотримуватися звичаї і слідувати встановленим порядкам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради