Томат сильноребристый Морська зірка: урожайність, опис, відгуки

Морська зірка — порівняно молодий томат. Його відрізняє сильна ребристість. Від цієї особливості і сталося назва сорту. Структура і смак плодів у культури теж на висоті. Дізнайтеся більше про її описі, ознайомтеся з особливостями агротехніки і думкою практикуючих томатоводов.

tomat silnorebristyjj morskaya zvezda: urozhajjnost, opisanie, otzyvy12 Томат сильноребристый Морська зірка: урожайність, опис, відгуки

Опис сорту помідорів ребристих

Морська зірка — аматорський сорт. Сьогодні його насіння є в каталогах селекціонерів Валентини Редько, Олексія Кулика та ін Томат не сертифікований сортовий комісією РФ і не включений в Держреєстр. Однак він став досить популярним серед вітчизняних городників.

Поверхня сортового помідора дійсно сильно порізана ребрами. Форма прагне до правильної, без вираженої асиметрії (див. фото). Шкірочка міцна, але не товста. М’якоть в міру соковита — селекціонери називають її смачною, солодкуватою. Плоди з раннього врожаю крупніше, з пізнього — дрібніше. Вони виростають китицями по 5-6 шт.

Увага! Томатоводы відзначають разючу схожість культури з томатом Американський ребристий. Плоди у Зірки трохи менше.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (115-125 днів) Индетер-минантный (1,8-2 м) Всі, крім цільноплодової консервації Універсальний 100-300 12-13 при різних способах висадки Червоний колір, плоско, сильноребристый

Переваги і недоліки ребристих помідорів

Томат володіє оригінальними декоративними якостями. Страви з нього на обідньому столі способи здивувати рідних і гостей. Різноманітні рецепти закусок підкреслять неординарний зовнішній вигляд помідорів: фарширування, альтернативні способи салатною нарізки та ін. цілком Закривати на зиму такі томати не дуже зручно, але в інших традиційних кулінарних рішеннях вони зможуть повноцінно показати себе.

Інші позитивні риси:

 • Відмінний смак. В червоних плодах мало властивою помідорів кислинки.
 • Підвищені показники врожайності. З одного куща збирають близько 3 кг томатів. Під час плодоношення вони густо покривають рослину.
 • Імунітет до деяких типово помідорним хвороб.
 • Невибагливість до умов вирощування. Томат справляється з нетривалими періодами посухи, перепадами температури в розпал сезону.
 • Можливість самостійного розмноження вподобаного сорту. Насіння в плодах пізнього врожаю досить багато для збору і подальшого посіву.
 • Недоліки томату:

  • тимчасові терміни дозрівання накладаються на активний період ураження фітофторою;
  • без підв’язки стебла рослини будуть хилитися до грунту і заламуватись;
  • кущ розростеться, якщо вчасно не провести формування і не займатися пасынкованием.

  tomat silnorebristyjj morskaya zvezda: urozhajjnost, opisanie, otzyvy13 Томат сильноребристый Морська зірка: урожайність, опис, відгуки

  Особливості агротехніки сорту, відгуки від любителів помідорів

  Цей томат вирощують розсадним методом. До пересадки на постійне місце в теплицю або на грядку саду молодий кущ готовий не раніше 65-денного віку. Формувати рослину можна в 2 або 1 стебло. У першому випадку на 1 кв. м розміщуйте не більше 3-4-х томатів, у другому — не більше 4-5 шт.

  Рада. Схема висадки для отримання здорової і продуктивної грядки: 40?50 див.

  Садівники відзначають необхідність прискіпливого пасинкування. У Людмили (Псковська обл.) крона томату без подібної заходи по догляду розрослася і зайняла цілий квадрат площі. Олена з Ленобласті в своєму відгуку на тематичному форумі хвалить сорт за багатоплідність. Її врожай був багатим. Але помідори не відрізняються рівномірністю — на одній кисті є великі і дрібніші.

  У її землячки Тетяни такий же результат. Один плід у середньому важив до 140 р. Томати були красиві, «як іграшки». А от смакові якості дачницу не задовольнили. М’якоть виявилася сухуватою.

  Морська зірка — красивий і урожайний томат. Городники підтверджують не всі заявлені характеристики. Але в цілому у цього аматорського сорту великий потенціал.

  Морська зірка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради