Як зменшити розмір одягу: ушивання, прання

З кожним трапляються ситуації, коли похапцем куплена річ виявляється не за розміром. Зменшити розмір одягу набагато легше, ніж збільшити. Підігнати виріб по фігурі можна в домашніх умовах, з використанням доступних кожній господині коштів. Є кілька порад, які допоможуть швидко і якісно вшити улюблену річ.

 Як зменшити розмір одягу: ушивання, прання

Способи зменшення

Одяг, куплений на розпродажу без примірки, швидше за все, виявиться не за розміром. Добре, якщо її можна підігнати під себе, шляхом навмисного зменшення. Але якщо все ж виріб мало — залишається тільки один варіант — дієта. Зробити одяг на пару сентиментів менше можна кількома способами:

 • За допомогою прання і сушіння.
 • Шляхом ушивання.
 • Як зменшити річ пранням?

  Одяг з бавовни можна зменшити в розмірі за допомогою прасування з парою. Таким чином, річ зменшується на пару сантиметрів.

  Перш ніж приступити до процесу прання необхідно прочитати склад тканини, з якої зроблено виріб. Бавовняні речі зменшити найлегше піддаються зменшенню. Під впливом високої температури (60 градусів) одяг зменшиться без особливих зусиль. Таку тканину краще випрати машинним способом, з обов’язковим включенням віджиму. Але у випадку з вовняними речами, така прання зробить їх непридатними для шкарпетки.

   Як зменшити розмір одягу: ушивання, пранняГаряча вода допоможе зменшити виріб з натуральних волокон.

  Шерсть перуть вручну, під впливом спочатку гарячої води, а потім холодною. Сушка здійснюється тільки на рівній поверхні, оскільки у вертикальному положенні такі речі розтягуються. Зробити так, щоб шовкова одяг зменшилася можна за допомогою прання вручну. Досить прополоскати улюблену кофту в теплій воді і висушити в провітрюваному приміщенні. У випадку з речами з поліестеру або нейлону все інакше. Прання здійснюється в холодній воді руками, а сушку можна довірити машинці.

  Як вшити річ в домашніх умовах?

  Цей варіант підійде для всіх, хто вміло звертається з ниткою і голкою і не боїться швейної машинки. Перш ніж приступити до процесу перевтілення потрібно:

 • Зняти мірки своїх параметрів.
 • Вимірювати річ, яка потребує зменшення. Для цього достатньо скласти її вдвічі і поміряти напівобхват потрібних зон.
 • Визначити різницю у розмірах, з урахуванням того, що річ не повинна щільно прилягати. Цей пункт не стосується обхвату талії для спідниці або штанів.
 • Ушивання спідниці Як зменшити розмір одягу: ушивання, пранняЗробити коригування звичайної спідниці зможе навіть починаюча швачка.

  Для того щоб улюблена річ села по фігурі, достатньо мати швейну машину, пару ножиць, шпильки, крейда, нитки і лекало. Найпростіше вшити пряму спідницю з втачним поясом. Спочатку відпарюється пояс і зрізаються гудзики. Далі потрібно розпороти річ по шву і відпрасуйте із застосуванням відпарювача. Додати 1 см до обхвату стегон і розділити на 4, причому сам обсяг також ділиться. Різниця у вимірах буде початком нового шва. Те ж саме потрібно зробити з мірками, знятими з талії, щоб визначити, де буде починатися шов. Паралельно старому шву вимальовується лінія, яку потрібно буде прострочити. По закінченні роботи з машинкою, спідниця отутюживают і повертають на місце гудзики і пояс. Зменшити джинси або штани в поясі можна аналогічним способом.

  Зменшення блузки та сукні

  Сукня з льону або шовку може виявитися більшим за однієї простої причини — брак зростання. Стандартні моделі розраховані на зріст не менше 160 см, тому вирішенням проблеми буде вшивши плечового шва і перекроювання рукава. Якщо все ж проблема не в зростанні, то плаття доведеться розпороти збоку і відпрасувати деталі. Під час зшивання пройма зміниться в розмірі, тому краще відрегулювати цю зону з сторонньою допомогою. Зменшити блузку або сукню можна також за допомогою коригування виточок.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради