Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

У сучасних міських квартирах і приватних будинках все частіше з’являються гардеробні. Щоб підвищити комфорт від експлуатації цього приміщення, слід грамотно організувати його внутрішній простір. Функціональна завдання такої кімнати — зберігання речей, які повинні бути легко доступні.

Якщо мова йде про квартиру, то тут гардеробна найчастіше з’являється після перепланування, тому кожен вільний сантиметр відіграє велику роль. Саме для звільнення простору і встановлюються розсувні двері для вбиральні.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami661 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Особливості розсувних дверей

Такі конструкції відмінно будуть виглядати не тільки у великих гардеробних, але і в компактних шафах-купе, виконуючи практичні завдання і прикрашаючи інтер’єр.

Переваги

У зв’язку з великою кількістю переваг, такі конструкції на ринку користуються великим попитом у порівнянні зі звичайними розпашними дверима.

Механізм характеризується наступними перевагами:

 1. Компактність. Якщо порівнювати з розпашними виробами, розсувні економніше вписуються в простір. Господареві не доведеться продумувати, в яку сторону повинні відкриватися стулки, щоб не закривати прохід і не заважати переміщенню.
 2. Безпека. Такі двері все частіше встановлюються в житло, де живуть маленькі діти. Ймовірність поранити палець зводиться до мінімуму, а випадковий протяг не здатний їх зачинити.
 3. Легкість установки і обслуговування. Двері-купе в гардеробну можна встановити своїми руками, не володіючи особливими навиками. Є варіант виготовлення під замовлення, але для цього необхідно знати параметри роз’єму, куди вони будуть встановлюватися. Якщо яка-небудь деталь механізму виходить з ладу, вона з легкістю замінюється на нову.
 4. Візуальна привабливість. Для виробництва конструкцій використовуються найрізноманітніші матеріали і забарвлення. Двері з легкістю перетворюються з допомогою декоративних прикрас, що робить їх справжнім витвором мистецтва.

Таким чином, переваг у купейної системи достатньо, а зручність відкривання ставить її на перші позиції при виборі дверей для вбиральні.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami662 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Недоліки

У розсувних полотен є певні мінуси. Звичайно, серйозними їх назвати складно. Але про недоліки потрібно знати, щоб по можливості звести їх до мінімуму.

Мінуси розсувних дверей:

 1. Пропускають запахи. Це може стати проблемою, якщо гардеробна буде розташовуватися недалеко від кухні. Такі двері не забезпечать захист особистих речей від запахів.
 2. Дешеві моделі можуть розхитуватися. Якщо система — низької якості, то при частому відкриванні та закриванні вона вийде з ладу. З цим можна боротися: не потрібно економити на елементах, які впливають на рухливість полотна (напрямна планка, ролики).
 3. Шум. Якщо порівнювати із звичайними конструкціями, розсувні більш гучні. В ході відкриття чутний своєрідний шерех, але до нього швидко можна звикнути.
 4. Маркість дзеркальних моделей. При світлі дня на них будуть помітні всі відбитки пальців, що вимагає посиленої очищення.

Види дверей для гардеробних

Зараз випускається кілька варіантів конструкцій дверей для такого приміщення. При виборі необхідно відштовхуватися від квадратури кімнати та функціональності системи. Кожен варіант має свої особливості.

Відкатні

Їх конструкція схожа з пеналом, тобто в ході відкривання кожна стулка йде в нішу в стіні. Це оптимальний варіант, якщо в приміщенні недостатньо вільного простору. Однак відкатні конструкції для гардеробних у порівнянні з традиційними варіантами встановлюються складнішими і вимагають великих витрат.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami663 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Розсувні

Для дверного полотна встановлюються напрямні на роликах, за якими здійснюється їх рух вліво-вправо. Вони хороші тим, що плавно закриваються, тому вважаються менш травматичними і можуть застосовуватися в приміщеннях з маленькими дітьми. Розсувні вироби комплектуються стандартними деталями, тому їх установка не викликає складнощів.

Виробники випускають найрізноманітніші моделі, які відрізняються зовнішнім виглядом і розмірами, так що підібрати двері-купе під особливості приміщення — не проблема.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami664 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Варто відзначити, що напрямна буває не тільки прямий, але й вигнута. Полотна радіусного зразка, звичайно, більше підходять для просторих приміщень, так як не дозволяють економити місце. В деяких випадках їх установлюють в звичайних квартирах, якщо того вимагає дизайн.

Складні

Вироби цього виду актуальні, якщо господарі бажають зберегти первозданний вигляд дорогого підлогового покриття — ламінату або паркету. Справа в тому, що при відкриванні стулки не торкаються підлоги. Роликовий механізм розташовується під стелею або близько верхнього горизонтального перекриття. У місцях, де згинаються стулки, стоять звичайні дверні петлі.

Існує тип конструкції, званий «книжкою». В цьому випадку складаються секцій всього дві, а полотен — чотири. Як правило, такі двері оптимальні для отвору з шириною від 1,5 до 1,7 метрів.

Складні гардеробні системи мають наступні достоїнства:

 • елегантний зовнішній вигляд;
 • легкість використання;
 • зберігають зовнішній вигляд підлогового покриття.

Однак дверне полотно може розхитуватися в ході активної експлуатації. І місця вимагає більше, ніж розсувні двері.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami665 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Гармошка

Така складна конструкція схожа з «книжкою», але з різницею в тому, що в ній задіюється більше число стулок. Вона складається з декількох ламелей, які складаються одна в одну. Залежно від ширини отвору, їх кількість може досягати 10 штук.

Нерідко в гардеробних встановлюють одну широку двері-гармошку, яка складається не в обидві, а тільки в одну сторону. Використання такої системи — зручний і функціональний спосіб зонувати міжкімнатний простір. Завдяки сучасному зовнішньому вигляду і здатності ефективно витрачати вільне місце, двері-гармошки зараз користуються особливою популярністю.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami666 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Рото-двері

Відмітна характеристика такої системи полягає в поворотному механізмі. Виріб здатний обертатися навколо своєї осі і відкриватися в будь-яку сторону. Варто зауважити, що така комплектація для гардеробної кімнати має високу вартість — від 35 000 рублів, куди входять полотно, рото-механізм, наличники, коробка і фурнітура.

Заощадити вільне місце при установці таких дверей теж не вийде. Однак їх ключове гідність — унікальний зовнішній вигляд, що дозволить доповнити будь-який інтер’єр.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami667 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Рейкові

Таку назву вони отримали завдяки особливій конструкції стулок. Для складання полотна використовуються вузькі горизонтальні рейки, які розташовують прямо (між ними залишаться зазори) або під кутом.

Залежно від типу відкривання, виділяють такі системи:

 • складні;
 • розпашні;
 • розсувні.

Завдяки візуальним особливостей, рейкові полотна здатні зробити обстановку більш легкою, «повітряної».

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami668 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Як правило, матеріалом для виготовлення служить деревина, що сприятливо позначається на вільній циркуляції повітря.

Техно-двері

Незважаючи на великий перелік позитивних якостей таких виробів, в сучасних гардеробних вони зустрічаються не так часто. Конструкція схожа з продукцією типу купе, за винятком нижніх рейок. Їх просто немає, так як всі кріпильні елементи розміщують у верхній частині системи.

Власники техно-дверей відзначають одна важлива перевага — не доводиться постійно спотикатися про нижні кріплення, що робить приміщення більш комфортним для експлуатації.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami669 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Типи дверей по виду розсувного механізму

Виріб прослужить набагато довше, якщо при його виборі звернути увагу не тільки на візуальні якості, але і на механізм. Варіанти систем — підвісна і нижнеопорная. Розглянемо їх особливості.

Нижнеопорные

Двері спирається на нижню напрямну і фіксується верхній. Переміщення полотна здійснюється з ним за допомогою роликів, які мають тефлонове покриття. Останні регулюються по висоті, так що система легко виставляється потрібним чином.

Однак існують певні недоліки: напрямні швидко покриваються брудом і пилом, з-за чого стають менш плавні та галасливі. Тому, щоб система довгий час працювала справно, її напрямні слід час від часу пилососити і протирати.

Для виготовлення нижнеопорных систем використовується алюміній. В якості обрамлення служить алюмінієва рамка з профіль-ручкою, яка може відрізнятися кольором і конфігурацією. Основним елементом такого профілю є товстостінна трубка прямокутної форми, завдяки чому збільшується жорсткість.

Для такого механізму двері виготовляють з ДСП (деревно-стружкової плити), MDF (деревоволокнистих плит середньої щільності) , скла, шкіри, дзеркала та інших матеріалів. Переваги системи полягають в практичності, довговічності і простоті експлуатації. Роликовий механізм здатний витримувати навантаження до 160 кг. Якщо порівнювати з підвісною системою, нижнеопорная має більш доступну вартість.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami670 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Підвісні

Більш сучасною та функціональною вважається підвісна система для відчинення шаф-купе. В цьому випадку двері кріпляться до верхньої направляючої, а фіксуються нижній. Пересуваються полотна не всередині шафи, а перед ним. Для кріплення напрямних вибирають стелю або дах шафи-купе.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami671 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Підвісна система досить просто монтується, причому не потрібно додатково фрезерувати продукцію. Але при монтажних роботах слід відштовхуватися від якості площині — якщо поверхня буде мати нерівності, системи не під силу витримати навантаження. З цієї причини рекомендується звертатися до професіоналів, які зроблять всі необхідні заміри.

Відмінність підвісної системи відображається у візуальних характеристиках. Якщо нижнеопорные полотна вкладені в короб, то підвісні найчастіше накладні. Це дозволяє приховати за ними торці підлоги або бічних панелей, що можна віднести до переваг.

Особливості підвісної системи:

 1. Одна двері здатна витримувати навантаження до 100 кг
 2. Компактні комплектуючі, які не віднімають вільного простору.
 3. Каркас шафи повністю закривається полотном, збільшуючи тим самим естетичність.
 4. Відкриваються і закриваються безшумно.
 5. Фасади надійно фіксуються в дверних отворах.
 6. У закритому стані практично не залишається щілин.
 7. Можуть використовуватися цілісні і рамкові полотна.
 8. Великий асортимент стильних дизайнерських моделей.

Підвісна система більш функціональна, але порівняно з нижнеопорной — більш дорога.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami672 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Матеріал виготовлення

Щоб обрана система ефективно працювала, необхідно при виборі звертати увагу не тільки на технічні характеристики, але і на сам матеріал, з якого виготовляються двері. На даний момент виробники випускають продукцію з дерева, пластику, скла, бамбука та інших матеріалів.

Дерев’яні

Використання натуральної деревини — найкраще рішення для кімнат, які витримані в класичному стилі. Нерідко задіюється сочетательная методика: додаються скляні, дзеркальні елементи або вітражі. Хороший бюджетний варіант — МДФ або ДСП.

Вироби можуть відрізнятися формою і кольором, тому підібрати розсувні дерев’яні двері під певний інтер’єр нескладно. Як правило, користувачі воліють зупиняти свій вибір на продукції з МДФ з механізмом відкривання «книжка» або «гармошка».

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami673 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Скляні

Такі гардеробні перегородки від звичайних відрізняються тим, що не мають герметичності і щільності прилягання. У випадку з гардеробною це більше гідність, ніж недолік, так як повітря продовжить циркулювати, не даючи одязі залежуватися.

Скляні двері, що встановлюються в гардеробних, більше виконують декоративну, ніж практичну задачу. З допомогою дверцят житлова площа легко відокремлюється від полиць з одягом, і в той же час до них завжди буде вільний доступ.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami674 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Важливо, щоб перегородка з скла вдало вписувалися в навколишній інтер’єр. Краще зробити так, щоб дверцята залишалася непомітною. Пояснюється це тим, що гардероб доповнює спальню або вітальню. Тому так часто вибираються скло або дзеркало.

Практичність у такій ситуації рідко розглядається. Більше уваги приділяють візуальним якостям. При виборі необхідно відштовхуватися від декоративного виконання двері.

Дзеркальні

Вбиральня, обладнана дзеркальними розсувними дверима, — функціональний і стильний варіант, що доповнює будь-який інтер’єр. Для виготовлення конструкції використовується спеціальне протиударне скло. Ключове гідність таких полотен — їх дзеркальні поверхні візуально збільшують простір. Навіть невелика кімната буде здаватися просторіше.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami675 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Ще однією перевагою можна назвати різноманітність декору. Зараз існують не тільки суцільні дзеркальні двері, але і прикрашені вітражами або візерунками. Єдиний недолік виробів — маркість. На поверхні будуть залишатися відбитки пальців і дрібні бризки. При денному світлі все це кидається в очі, тому необхідно приділяти більше часу очищення дверей.

Для гардеробних встановлюються такі види дзеркал.

 1. Рифлені. Такі двері, що мають об’ємний візерунок, зустрічаються найчастіше.
 2. Вітражні. Вітражі виготовляються з якісно пофарбованих деталей. Так, на поверхню дзеркала можна нанести незвичайну картину.
 3. З кольоровою плівкою. Цей варіант простіше попереднього, але теж дає можливість нанести зображення на поверхню. Наклейка може бути глянсовою або матовою, кольоровий або монохромного.
 4. З акриловим покриттям. Якщо говорити про якісний акрилі, він здатний тривалий час зберігати свої властивості, не тріскаючись.

Дзеркальні двері останнім часом стають все більш популярними, так як власники житла зараз приділяють більше уваги особливостям інтер’єру.

Пластикові

Основна перевага використання цього матеріалу — його низьку вагу, що дозволяє полегшити саму конструкцію. У той же час, пластик не має представницького вигляду, тому зараз не особливо поширений у виробництві дверей для гардеробних.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami676 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Такі вироби характеризуються своєю універсальністю — за ними легко доглядати, вони легко встановлюються і можуть бути прикрашені різними способами: фарбуванням, наклейками. Даному матеріалу не властива довговічність, тому він найчастіше використовується молоддю, яка динаміку в інтер’єрі.

Бамбук і ротанг

Ці сучасні матеріали мають натуральне походження. Для виготовлення ротанга використовується екологічно чиста сировина. Матеріал обробляється парою, після чого з нього плетуть необхідні елементи. Ще один варіант обробки — бамбук. В цьому випадку двері виготовляються з ДСП, а потім на їх поверхню укладається бамбук.

Вироби, виконані із застосуванням ротанга або бамбука — самі по собі привабливі, але додатково їх можна прикрасити шкіряними, дзеркальними або скляними вставками. Такі меблі чудово виглядає в спальнях, віталень та передпокоїв, а саме приміщення стає більш теплим і затишним.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami677 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Ротанговое виконання характеризується довговічністю, вологостійкістю і стійкістю до сонячних променів. Вироби плетуться вручну, що і є причиною дорожнечі меблів. Гардеробні, прикрашені бамбуком або ротангом, найчастіше зустрічаються в приміщеннях, оформлених в японському стилі «етно».

Декорування дверей

Розсувні конструкції можуть бути прикрашені різними способами, що дозволить зробити гардеробну в рази привабливіше. В цілому, декорування вважається творчим і трудомістким процесом.

Основні варіанти:

 1. Нанесення малюнків. Так прикрашаються скляні і дзеркальні поверхні. Найбільш популярний спосіб — піскоструминна обробка. Повітряно-піщана струмінь здатна зробити скло матовим, дозволяє нанести візерунок або зображення.
 2. Використання фасетних скляних елементів. Виготовляють їх, як правило, на замовлення, тому прикраса виходить унікальним і неповторним.
 3. Фотодрук. На спеціальну плівку друкується знімок, і вона клеїться до поверхні дверей. Перевага фотодруку полягає в якісній передачі кольору. Технологія дозволяє прикрашати скла, пластик, шкіру та інші матеріали.
 4. Контурні вітражі. Виготовляють їх своїми руками, що робить продукцію ексклюзивною і неповторною.
 5. Художній розпис. Є трудомістким процесом, що вимагає майстерності художника. Незвичайність технології в тому, що зображення наносять шарами з внутрішньої сторони. Тут перший шар — передній план зовні, а решта — задні плани картинки.
 6. Плівковий вітраж. Виготовляється вітраж наступним чином: шарами наклеюється плівка, що імітує скло. Далі на стиках приклеюється свинцева стрічка. Завдяки простоті і швидкості реалізації спосіб зараз користується великою популярністю.
 7. Іонно-плазмове напилення. Метод, що дозволяє декорувати скляні і дзеркальні поверхні. Характеризується високотехнологічністю, вишуканістю та красою.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami678 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Більшість описаних способів складні в реалізації. У той же час, якщо постаратися, прикрасити двері в гардеробну можна і своїми руками, для чого потрібно трохи терпіння і навичок.

Рекомендації по вибору

Основне завдання гардеробної кімнати — організація і зберігання речей. Зонують приміщення наступним чином: виділяють окрему кімнату або розмежовують простір розсувними конструкціями. У першому випадку купейні двері не потрібні, а от у другому без таких виробів не обійтися.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami679 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Зараз зустрічається великий вибір різноманітних систем. При виборі слід відштовхуватися від бажаної колірної гами, що підходить під інтер’єр. Якщо є необхідність, двері можуть бути виготовлені під замовлення, з урахуванням індивідуальних параметрів.

Найбільш універсальні моделі — ті, для виготовлення яких використовувалися ДСП, натуральна деревина або загартоване скло. Вони мають вишуканий зовнішній вигляд, тривалий термін служби і високу міцність. У алюмінієвих профілів аналогічні характеристики, але вони більше підходять для приміщень, оформлених у стилі хай-тек.

Не менш популярні розсувні конструкції з захопленням. Їх головна перевага в тому, що на дзеркальній поверхні не залишаються відбитки пальців.

Вибираючи розсувні конструкції, рекомендується дотримуватися наступних порад:

 1. Вивчати особливості фурнітури. Від її якості залежить термін служби всієї конструкції.
 2. Популярність. На російському ринку особливим попитом користуються моделі з металевими підшипниками і алюмінієвими направляючими.
 3. Гарантія. Необхідно дізнатися, чи надає компанія послуги з доставки виробів. Крім того, поцікавитися про наявність гарантійного строку.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami680 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Монтаж своїми руками

При бажанні, конструкція може бути зібрана самостійно, благо зараз можна відшукати всі необхідні елементи і матеріали в спеціалізованих магазинах. Якщо з шафою питань виникнути не повинно, то для установки двері-купе може знадобитися якийсь досвід. Зупинимося на цьому питанні детальніше.

Необхідні інструменти та матеріали

Перш ніж приступити до роботи, необхідно обзавестися всім необхідним.

Слід підготувати:

 • інструменти: викрутку, шуруповерт, молоток, ножівку по металу або дерева, рулетку;
 • елементи дверей: полотно, профілі, напрямні, ролики.

Цього буде достатньо, щоб зробити установку дверей-купе своїми руками.

Установка

При належній підготовці до робіт, процес не викликає складнощів і складається всього з декількох етапів.

Хід робіт виглядає наступним чином.

 1. Кріплення напрямних. Спершу потрібно закріпити верхню напрямну, а потім, відштовхуючись від неї, нижню. В залежності від того, якого виду використовується пристрій, слід залишити відступ всередину від 9 до 18 мм.
 2. Обрізка полотна, установка елементів. Якщо панель виготовляється своїми руками, то необхідно вирізати стулку, враховуючи попередні виміри. Після цього до неї кріпляться інші деталі: ролики, рамки, бічні профілі.
 3. Установка. Ролики вставляють у верхню напрямну. Для установки в нижній частині панелі притискаються пружинні підстави.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami681 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Якщо потрібно відрегулювати положення стулки, зробити це можна шестигранним ключем і гвинтами, розташованими в нижній частині бічних профілів.

Рекомендації по догляду та експлуатації

Щоб двері-купе в гардеробну прослужили довше, недостатньо просто грамотно вибрати і встановити. Важливо ретельно і вчасно доглядати за основними елементами системи.

Грамотний догляд передбачає наступні поради:

 1. Скляні і дзеркальні поверхні чистити найкраще м’якою ганчіркою та миючими засобами без абразивних включень (вони можуть залишати подряпини).
 2. З роликів і направляючих слід своєчасно видаляти бруд. Робити це зручно з допомогою пилососа, губок або щіток.
 3. Якщо в ході експлуатації чути скрип, механізм потрібно змастити спеціальним маслом.
 4. Направляюча у ході користування може деформуватися — порушиться плавність ходу стулки. Проблема усувається кілочком і молотком.
 5. Якщо ролики виходять з ладу, їх міняють на нові.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami682 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Середня вартість розсувних дверей

Вартість виробів може відрізнятися, так як на неї впливає безліч параметрів: бренд, матеріал виготовлення, тип конструкції, комплектуючі та механізм управління.

Якщо розглядати доступні варіанти, то слід звернути увагу на полотна з ДСП — їх вартість починається від 4500 рублів. Полотна, зібрані з масиву дерева, обійдуться дорожче. Наприклад, при використанні полотен з дуба вартість конструкції може варіюватися від 17 до 40 тисяч рублів.

Що стосується дзеркальних і скляних поверхонь, їх можна віднести до середнього цінового сегменту — від 10 до 20 тисяч рублів. Звичайно, тут теж є свої тонкощі: важливі розмір полотна і метод його декорування. Наявність малюнка, фарбування, тонування або напилення збільшує кінцеву вартість в рази. Скляні полотна вітражного зразка є найбільш дорогими — близько 40 тисяч рублів.

razdvizhnye dveri dlya garderobnojj komnaty svoimi rukami683 Розсувні двері для гардеробної кімнати своїми руками

Відео

З відеоролика можна дізнатися, як встановлюються розсувні полотна.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради