Томат урожайний Помаранчевий спам F1: детальний опис, особливості, відгуки

Оранжевий спам F1 — ранньостиглий високоврожайний томат для вирощування в приватних господарствах. Молодий гібрид поки є новинкою. З його детальним описом, нюансами агротехніки і відгуками допоможе познайомитися цей матеріал.

tomat urozhajjnyjj oranzhevyjj spam f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy27 Томат урожайний Помаранчевий спам F1: детальний опис, особливості, відгуки

Історія і опис сорту

Оранжевий спам F1 — родич більш старого і популярного серед садівників-любителів гібрида Рожевий спам. Обидва продукти селекції московської агрофірми Семко. Оранжевий томат більш плідний і цілком може перевершити старшого брата по затребуваності серед городників. У 2015 р. його включили до Держреєстру.

Культура утворює кущ середньої висоти, першу плодоносящую кисть закладає над 7-9 листочком. Лист звичайний помідорний, середнього розміру. Томати невеликі, але й не дрібні, досить м’ясисті, щільні і смачні. Помаранчевий окрас не завжди рівномірний. На стиглому плоді буває невелике зелене пляма. На одній кисті зав’язується до 6 помідорів.

Увага! Сорт придатний для вирощування як у відкритому, так і в захищеному типі грунту.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-ранній (100-105 днів в саду) Индетер-минантный (близько 1-1,5 м) Салатного типу Для плівкових теплиць і відкритих грядок 160-180 15-20 у відкритому грунті, більш 20 — в захищеному Помаранчевий Серцеподібна форма, гладка поверхня, містить 3-4 гнізда

Переваги і недоліки сорту-новинки, особливості агротехніки

Селекціонери заявили про низку позитивних характеристик томату:

 • Висока врожайність.
 • Хороша якість врожаю. Плоди не лопаються в процесі росту і зберігання, мають гідним товарним виглядом.
 • Кулінарна універсальність.
 • Невибагливість в догляді. Культура переносить перепади температури і надмірний вміст солі в грунті.
 • Підвищена користь. Томати збагачений каротином і вітаміном С.
 • Стійкість до більшості типових недуг пасльонових культур.
 • Мінуси гібрида:

  • потреба в формуванні;
  • необхідність підв’язки;
  • порівняно недовгий час зберігання зібраного врожаю;
  • невисокі транспортабельні властивості томата;
  • недружнє досягнення стиглості.

  Розсада — єдиний спосіб вирощування томата. Строки її висаджування в грунт — 60-65 днів з моменту проростання насіння. Схема розміщення на грядці: 40 см інтервал між рослинами в ряду, 70 см між рядами. Таким чином, на 1 кв. м. поміститься 3-4 куща томатів. Подальший догляд на грядці саду зводиться до регулярного пасынкованию і стандартним процедурам: поливу, підкормкам і т. д. Як правильно підгодовувати томати, ви можете дізнатися з цієї докладної статті.

  Увага! Оригінатор рекомендує формувати томат в 1 стебло.

  Відгуки овочівників

  З-за своєї молодості культура поки не зібрала достатньо відгуків. Садівники лише починають освоювати томат. У чому його репутація спирається на довіру людей до Рожевого спаму, який має велику історію культивації. Тетяна (місце проживання невідомо) розповіла про власний досвід вирощування Оранжевого та Рожевого гібридів в теплиці. Обидва томату їй сподобалися за смаковими характеристиками. Але перший виявився більш продуктивним.

  tomat urozhajjnyjj oranzhevyjj spam f1: detalnoe opisanie, osobennosti, otzyvy28 Томат урожайний Помаранчевий спам F1: детальний опис, особливості, відгуки

  Дачниця з Іжевська з ніком Nadanna на одному з садівничих форумів назвала гібрид врожайним і стійким до хвороб. Ольга з Підмосков’я отримала гідний урожай на своїй ділянці. Вона високо оцінила смакові властивості та імунітет культури до кладоспоріозу. Олена з того ж регіону відзначила появу гірчинки у томата, якщо його перетримати в зібраному вигляді. Саме тому вона не радить довго зберігати врожай без обробки.

  Цей гібридний сорт володіє цікавими характеристиками. У нього є дані для завоювання народної любові: велика товарна та фактична врожайність, дегустаційні якості, стійкість до несприятливих факторів, ранні строки дозрівання. Але на сьогодні практика культивації томату убога, щоб робити точні висновки.

  Рожевий спам: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради