Бджолиний віск: який буває і як використовувати

Десятки тисячоліть віск бджіл зцілює людей. Його застосовують для вирішення різних побутових і промислових завдань. Його застосовують для виробництва свічок, косметики, форм для випічки, олівців для розмітки тканин, виготовлення фігур людей і тварин, а також частин тіла і органів.

Найбільш продуктивний і економічний спосіб отримання меду із стільників – є відкачування меду і використання видушених стільників у корисливих цілях. Якщо є необхідність отримувати більшу кількість воску і власник готовий отримувати меншу кількість меду, то експерти рекомендують видавлювати стільники спеціальним пристосуванням. Якою буває і як використовувати – читайте нижче.

Забруднене віск

Бджолиний віск надходить у виробництво в основному від приватних бджолярів, які є власниками всіх вуликів. Не всі підприємці дотримуються культуру догляду за бджолами і обробляють пасіки шкідливими для людини препаратами. З економічної точки зору правильно обробляти всі вулика, навіть якщо в цьому немає необхідності.

Складно визначити, який з вуликів обробляти не треба. У підсумку весь віск, що надходить на ринок, містить у собі підвищену кількість флювалината і кумафоса. Також відмічено вміст різних домішок ефірних масел, що теж не дуже добре.

Чистий віск

Не дивно, що найбільшим попитом користується чистий віск. Для цього необхідно знайти порядного пасічника, який не використовує хімічні препарати або самостійно завести пасіку і контролювати чистоту одержуваного воску. Мінімальна кількість забруднень можна досягти при використанні підстав. Але це знижує якість стільникового меду.

Рекомендується застосовувати рамки, не використовуючи вощину. У цьому випадку комахи самі будують стільники. В вуликах рамка виконує функцію жорсткої фіксації стільників. Якщо рамка буде відсутній – стільники вийдуть м’якше і більш смачними, як у диких бджіл.

257658ea4b3777d95440214756c63837 Бджолиний віск: який буває і як використовуватиСьогодні використання бджолиного воску застосовується в основному для виготовлення підстав, свічок і косметики. Немає необхідності витрачати чистий віск на виробництво свічок, адже він все одно згорить. Такої сировини дуже мало. Професіонали використовують його для виготовлення дорогої косметики або для повторного використання в основу.

Використовуються різні рецепти виготовлення крему для рук на основі бджолиного воску, а також бальзаму для губ і мила, але про це читайте іншу статтю. При масовому виробництві виходять продукти дуже посередньої якості, навіть в підметки не годиться від того, що можна виготовити власноруч з якісного воску.

Щоб приступити до виробництва косметики для власних потреб – важливо застосовувати виключно чистий віск. Необхідно враховувати, що навіть малий вміст хімічних препаратів наприклад в помаді – може викликати алергійну реакцію. Постарайтеся ретельно підбирати продавця якісної сировини, навіть якщо доведеться трохи переплатити.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради