Чищення вентиляції: зовнішні та внутрішні роботи

Щоб завжди мати свіже повітря в приміщенні необхідна регулярне чищення вентиляції. Ця система вкрай схильна забрудненням пилу, жирами, бактеріями і поселеннями комах чи птахів. Досвід роботи показує, що без регулярного очищення вентиляційних труб в приміщенні стає важче дихати, зменшується працездатність людини, він набагато частіше хворіє. Причина часто не помічається з-за відсутності знань в області санітарних норм.

chistka ventilyacii: vneshnie raboty i vnutrennie19 Чищення вентиляції: зовнішні та внутрішні роботи

Коли і навіщо потрібна?

Чистка вентиляційних труб проводиться у відповідності з санітарними нормами раз у кілька місяців. Це дозволяє забезпечити чистий і придатний для дихання повітря без домішок різноманітних шкідливих мікроорганізмів, бактерій, а також пилу. Нормальна робота вентиляційної системи забезпечує коректний баланс температури між приміщенням і зовнішнім середовищем, що дуже важливо для комфортного існування людини.

Викликати на огляд службу з очищення вентиляції варто в таких ситуаціях:

  • цвіль, яка з’явилася на стіні, не проходить певний час;
  • почуття, що дихати стало важче або занадто душно;
  • різке підняття температури;
  • поява не проходять неприємних запахів.

Засоби для чищення

Повітроводи чистять спеціальними засобами і обладнанням, які дозволяють швидко і якісно позбутися від бруду, тому часто демонтаж труб не потрібно. Маслянистий і жировий наліт видаляють видовженими щітками з автоматизованою системою подачі видаляють відкладення реагентів. Пил і бруд чистять тими ж щітками, але з функцією вакуумного видалення опадів. Для ручного способу використовують промислові пилососи, пароочищувачі і мийку з високим тиском. Позбавлення від інфекцій і іншого відбувається за допомогою розпилення спеціальних реагентів методом холодного туману.

Для отримання максимально деталізованої картини стану вентиляційної системи і встановлення місць найбільшої проблематичності проводитися телеинспекция.

Як чистити?

chistka ventilyacii: vneshnie raboty i vnutrennie20 Чищення вентиляції: зовнішні та внутрішні роботиПочистити вентиляцію можна використовуючи зовнішній або внутрішній методи, іноді застосовуються обидва відразу.

Для чищення вентиляції в квартирі і інших житлових, робочих приміщеннях використовують внутрішній і зовнішній методи, в залежності від поставленої задачі, складності проблеми або доцільності. Перед початком робіт слід визначити, яким методом користуватися або, якщо вимагає ситуація, застосувати обидва, для отримання максимального результату.

Зовнішні роботи

Зовнішня чистка полягає в очищенні видимих вентиляційних отворів решіток, прилеглих до них. На них накопичується багато бруду, пилу, павутини, що ускладнює вступ і вихід повітря з приміщення. Щоб перевірити працездатність вентиляції, досить прикласти тонкий аркуш паперу і визначити, чи є тяжіння. Якщо так, з вентиляцією все в порядку, але коли тяжіння немає, слід почати очисні роботи. Але, перш варто закрити непотрібними газетами або поліетиленом ділянку, де буде проходити робота, щоб звести до мінімуму забруднення приміщення.

Грати легко зняти хрестоподібної викруткою, викрутивши саморізи. Далі, оглянути на наявність серйозних забруднень і прибрати їх шкребком. Витерти залишки пилу і бруду вологою, теплою ганчіркою. Якщо не допомагає, можна занурити в решітку ванну або тазик з розведеним в теплій воді з миючим засобом до повного откисания. Установку назад провести після повного просушування.

Чищення внутрішньої частини

Перед тим як чистити вентиляцію зсередини, потрібно звернути увагу на такі моменти:

  • самостійно проводити масштабні роботи в цій області не можна;
  • пхати в середину шахти великі інструменти та пристосування.

Вхід у шахту потрібно вивчити на наявність непридатних будматеріалів, що можуть впасти вниз. Їх слід акуратно витягти. Наступний крок — це вычистка сміття з вентиляції скребком, а потім пилососом. Важливо, щоб вниз нічого не падало, тому що затор глибше може створити проблеми і іншим мешканцям будинку. З реактивів можна застосовувати сухий лід. Речовина добре прибирає жир і бруд, а також неприємні запахи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради