Педилантус: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони

Вирощування отруйних культур у домашніх умовах можливо тільки при дотриманні необхідних заходів обережності. Навколо педилантуса складено безліч прикмет і забобонів, не завжди мають відношення до дійсності. Можливість посадити квітку будинку залежить від безпеки всіх членів родини, а не від містичних тлумачень, заснованих на нестачі знань.

d35717154c83b1d2ba28e6e02bd576f0 Педилантус: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони

Чи можна тримати вдома педилантус

При дотриманні простих заходів обережності рослина допустимо вирощувати в квартирі. В домашніх умовах найбільш часто зустрічається педилантус титималоидный. Це пояснюється невибагливістю до навколишнього середовища і догляду. Відрізняється красивим розгалуженням, оригінальними квітами, схожими на туфельку або голову птиці. Листя вариегатной забарвлення, покриті білими вкрапленнями та окантовкою. Можливий рожевий відтінок надземної частини.

Небезпека представляє отруйний сік. Заборонено підпускати до чагарнику дітей і домашніх тварин. При спробі спробувати листочки на смак можливі симптоми отруєння – нудота, блювота, діарея, занепад сил, ушкодження травного тракту. Потрапляння соку на шкірні покриви здатне викликати алергічну реакцію, екзему, дерматит. Найбільш небезпечна культура для птахів, оскільки викликає у них летальний результат.

Корисні властивості:

 • насичення повітря киснем;
 • знезараження і очищення від токсичних сполук, шкідливих мікроорганізмів навколишнього середовища;
 • використання соку у народній та офіційній медицині;
 • прикраса інтер’єру.

Що символізує квітка

За зовнішнім виглядом рослина схоже на штучне. Кущ добре підходить для дому, зважаючи невибагливості. Незвичайна форма квітки багатьом здається особливою, яка має магічні властивості.

Згідно з народним забобонам педилантус пов’язують з фінансовою сферою. Також прикмети та повір’я приписують культурі вносити в життя людини різного роду зміни.

У більшості випадків інтерпретації сприятливі, але відомо одне негативне значення. Незаміжнім жінкам не рекомендують вирощувати квітка будинку, оскільки його вважають мужегоном. Це не є підтвердженим фактом, тому кожен вирішує самостійно – вірити в подібне твердження чи ні.

Прикмети і забобони про квітку

Будь-яке містичне ставлення до рослини пояснюється браком знань. Негативний вплив на людину обумовлено особливостями культури, а не магічною властивістю. Віра в позитивні ознаки їм більше допомагає виповнитися, ніж сам квітка.

Повір’я і прикмети, чи можна тримати вдома педилантус:

 1. Рослина подарували на який-небудь свято – до змін у житті, пов’язаних з ремонтом, перебудовою, зміною меблів, переїздом.
 2. Поставити на робочому місці – до підвищення по кар’єрних сходах, збільшення заробітної плати, премії.
 3. Непомітно зірвати держак педилантуса в громадському місці і посадити вдома – до зміни роботи на більш престижну і високооплачувану.
 4. Вирощувати незаміжнім жінкам – до самотності. Рослина вважається мужегоном.

2418841c06fa5201faf8f5c26bdcd696 Педилантус: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони

Куди поставити по феншуй

При виборі місця для кімнатної квітки рекомендується орієнтуватися на його вимоги до навколишнього простору. Незважаючи на невибагливість, правильно створений мікроклімат благотворно позначиться на стані кущика, посилить позитивний вплив педилантуса на навколишнє середовище.

Культура потребує хорошому освітленні, але не переносить прямих сонячних променів. Необхідні регулярні провітрювання і періодичне зволоження повітря. По феншуй найбільш сприятливі для розташування кімнатної квітки східне і західне вікна.

Припустимо поставити квітка, вазон на півдні, але влітку знадобиться притінення від сонця. Добре позначається на стані рослини перенесення на свіже повітря.

Прикмети станом квітки

Найбільш детальну інформацію дає тлумачення повір’їв по зміні зовнішнього вигляду рослини. Важливо створити оптимальні умови для кімнатної квітки, забезпечити повноцінний догляд. Якщо ж очевидних причин, чому кущ може захворіти, немає, але спостерігаються ознаки погіршення стану, можна спробувати витлумачити ознаку як попередження згори.

Прикмети і забобони про педилантус:

 1. Кущ в’яне, скидає листя – може захворіти хтось з домочадців. Інше тлумачення – неприємності на роботі.
 2. Не цвіте – в сім’ї немає гармонії, взаєморозуміння, любові. Також можливі сварки, конфлікти, скандали.
 3. Листочки спрямовані вниз – до проблем на роботі, зниження творчого потенціалу, фінансових утруднень.
 4. Стебло оголився, подовжився, а надземна частина посвітлішала – можлива сварка або розставання з близькою людиною.
 5. Квіточки змінили забарвлення – до известиям. Добрі чи негативні новини – залежить від загального стану куща.
 6. Кінчики листових пластин почали сохнути – хтось скоро захворіє, рекомендується звернути увагу на підвищення імунітету.
 7. Рослина почала гнити – до нещасного випадку.

3e3fd589c80b459b1ceb2d42ecbd63b0 Педилантус: чи можна тримати вдома, прикмети і забобони

Педилантус допустимо вирощувати в домашніх умовах при дотриманні правил техніки безпеки. Отруйний сік рослини здатний завдати шкоди дітям, алергікам, а також домашнім тваринам. Більшість прийме пов’язані з професійною діяльністю людини. Інтерпретація повір’їв переважно сприятлива. У разі негативного тлумачення рекомендується пересадити кімнатний квітка у відкритий грунт, забезпечивши йому повноцінний догляд.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради