Чим відтерти герметик з поверхні, рук та одягу?

Герметик часто використовується в процесі будівельних робіт. Він надійно зміцнює шви, простий у використанні і довговічний. Однак при необережному використанні його складно відмити, так як він швидко твердне. При цьому сліди залишаються на руках, одязі і різних поверхнях в будинку. Для видалення ущільнювача використовуються хімічні склади і підручні матеріали. Силікон є сумішшю елементів, тому негативно позначається на стані шкіри і речей. Щоб не виникало проблем, потрібно дотримуватися правил безпеки в процесі укладання.

6cde5e646817791a2fe742781b8621e6 Чим відтерти герметик з поверхні, рук та одягу?

Очистити свіжі сліди герметика простіше, варто використовувати для цього дрантя.

Загальні правила

Силіконовий герметик — найбільш поширений ущільнювач для домашніх робіт. Він використовується для труб з різного матеріалу, а також для герметизації швів. Термін дії від 1 до 3 років, негативно на його стан впливає волога. Під її впливом починає з’являтися пліснява, змінюється колір і ущільнювач поступово відпадає. В такому разі потрібна заміна ущільнювача. Найбільш складно видалити герметик зі скла та кахлю, такі поверхні легко пошкоджуються.

Очищати герметик потрібно акуратно, щоб процес не приніс пошкоджень. Варто дотримуватися таких правил:

 • Проводити очищення потрібно спокійно, використавши для цього ніж або спеціальне скребло. Допускаються металеві предмети і пемза.
 • Спочатку потрібно прибрати верхній шар, потім повільно відскрібати залишки.
 • Не варто чистити за допомогою звичайних миючих засобів, це не дасть результату.

Як відмити?

94121cbf19745da53dbcf52b41f1428d Чим відтерти герметик з поверхні, рук та одягу?За допомогою ножа можна прибрати силіконове речовина з керамічних поверхонь.

Якщо силіконовий герметик опинився в недозволеному місці, його треба вивести. Зробити це можливо двома способами:

 • Механічний. З використанням гострих предметів очистити герметик від ванни, плитки та інших твердих поверхонь, легко. Для пом’якшення достатньо використовувати розчин кухонної солі.
 • Хімічний. Застосовується для видалення герметика з м’яких поверхонь, зокрема, з одягу. Для цього використовується спеціальна речовина-розчинник, спирт або столовий оцет. Метод очищення залежить від поверхні і ступеня застигання герметика.

Прибрати з поверхні

Видаляти герметик потрібно дуже дбайливо, використавши для цього тільки перевірені методи. Змити з плитки, кахлю, ванни і інших пофарбований поверхонь складно, велика ймовірність нанесення ушкоджень. Тому використовуються засоби та інструменти м’якої дії. Щоб безпечно змити герметик з твердої поверхні, необхідно дотримуватися правил:

 • Зняти поверхневий шар канцелярським ножем. Не входити всередину, щоб не пошкодити плитку.
 • Обробити сліди розчинником, залишити на 2-3 години. За цей час залишки клею перейдуть у стадію желе.
 • Коли герметик досягне потрібної консистенції, його легко прибрати з кахлю пемзою або металевою щіткою.
 • Протерти поверхню, якщо залишаться сліди клею, їх можна змити рідиною для миття посуду.

Якщо все робити правильно, герметик повинен відставати, утворюючи при цьому суцільну смугу. Якщо такого не відбувається, варто повторити процедуру ще раз.

139e1c4725a517785c1e94106bcefb80 Чим відтерти герметик з поверхні, рук та одягу?Щоб уникнути ушкоджень рекомендується використовувати неметалеві інструменти.

Найчастіше доводиться відмивати сліди клею з пластику. Це нескладне завдання, адже силікон не сильно пристає до матеріалу. Досить нанести хімічний засіб і залишити на годину, потім з легкістю зняти ущільнювач. Але, щоб не пошкодити пластикову поверхню, використовувати потрібно тільки дерев’яний або пластиковий шпатель. Металеві предмети застосовувати до пластику забороняється.

Відтерти з рук

Для новачків вельми поширеною проблемою є, коли герметик залишається на шкірі. В такому випадку застосовувати механічні та хімічні методи усунення не вийде. Діяти потрібно делікатно, використавши для цього підручні засоби. Не варто чекати, що засіб з руки вийде з першого разу, для повного усунення знадобиться 3-4 процедури.

Безпечними і в той же час ефективними методами вважаються наступні:

 • Кухонна сіль. Потрібно розчинити її в ємності з теплою водою і опустити руки на 8-10 хвилин. Потім за допомогою щітки змити сліди клею.
 • Господарське мило. Натерти його на дрібній тертці і розбавити у воді. В отриманому розчині розмочити руку, а потім спробувати відтерти.
 • Масло з порошком. Такий метод застосовується для складних плям, якщо 2 попередніх не дали результату. Спочатку рослинне масло нагрівається до допустимої температури, щоб відчувалося тепло, але не обпікало. Нанести його на пляма на шкірі, посипати пральний порошок і потерти.

Очистити одяг

5a63f1b71bc0c9403a20f36c4f154a4f Чим відтерти герметик з поверхні, рук та одягу?Для кращого результату необхідно негайно випрати річ не в холодній воді.

Чимало проблем виникає, коли потрібно видалити силіконовий герметик з одягу. Плямовивідник в такому разі виявляється неефективним. Набагато простіше відіпрати, якщо почати видалення відразу після нанесення. Потрібно намочити виріб в теплій воді, а потім чистою губкою відтерти з поверхні. Для застарілих плям існує ще кілька способів:

 • Хімічна обробка. Замочити річ у розчиннику, через 20 хвилин зняти верхній шар, а в’їдаються клей відчистити щіткою. Але такий метод не підходить для кольорових виробів і речей, які потребують делікатного догляду.
 • Механічний спосіб. Якщо хімічні засоби використовувати заборонено, потрібно знімати акуратно гострим ножем.
 • Заморожування. Помістивши одяг в морозильну камеру, коли ущільнювач стане твердим, його легше відчистити.

Запобіжні заходи

Відмити герметик з поверхні шкіри складно, а відіпрати з одягу взагалі буває неможливо. Тому, щоб не виникало проблем, варто дотримуватися профілактичних правил. Під час роботи завжди користуватися захисними рукавичками та одягати спеціальний одяг. Якщо герметик забруднив поверхню, краще видаляти відразу, не чекаючи, поки той засохне. Для усунення старого герметика рекомендується використання коштів, які рекомендують виробники.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради