Чи можна пити «Глюкофаж» для схуднення і як приймати цей препарат інструкції

Людині, виявив у себе зайві кілограми, хочеться знайти «диво-таблетку», яка б ці кілограми «розчинила». Хоча всім ще зі шкільних років відомий секрет нормальної ваги – правильне харчування, фізична активність і піднесений настрій.

Більшості сучасних людей забезпечити всі три складові здорового життя не вдається. Напевно, цим і можна пояснити інтерес повних людей до небезпечних експериментів заради схуднення. До таких відноситься використання для схуднення таблеток Глюкофаж – ліки, призначеного для лікування і профілактики діабету.

Чи можна пити Глюкофаж без діабету?

Глюкофаж – це французьке ліки на основі метформіну – препарату 1 лінії для лікування цукрового діабету (ЦД) 2 типу. Це захворювання характеризується зниженням чутливості тканин до інсуліну. Ключовим у даному випадку можна назвати слово «ліки». Це означає, що Глюкофаж таблетки призначені не для здорових, а для хворих людей. А хворим людям ліки призначаються тоді, коли ніякими іншими способами зупинити хворобу не вдається. Що може трапитися зі здоровою людиною, якщо він стане пити ліки для хворих?

Механізм дії метформіну

Активний інгредієнт Глюкофажа – метформін – належить до класу бигуанидов. Схематично механізм дії можна описати наступним чином:

 1. Метформін зменшує вироблення глюкози печінкою і підвищує чутливість тканин організму до інсуліну.
 2. Завдяки цьому глюкоза успішно утилізуються клітинами, а не відкладається у вигляді жирових відкладень.
 3. Глюкофаж покращує і жировий обмін шляхом зниження рівня загального холестерину, тригліцеридів і ЛПНЩ.
 4. Одним з додаткових ефектів ліків є схуднення або стабілізація ваги.

З цієї причини Глюкофаж і призначають пацієнтам з ЦД, особливо при наявності ожиріння.

mozhno li pit glyukofazh dlya pokhudeniya i kak prinimat ehto lekarstvo po instrukcii10 Чи можна пити «Глюкофаж» для схуднення і як приймати цей препарат інструкції

Глюкофаж знижує гіперглікемію, не призводить до розвитку гіпоглікемії

У людей з надмірною масою тіла нерідко виявляється стан, зване предиабетом. Для досягнення глікемічного контролю у людей з ризиком розвитку ЦД рекомендується дотримання дієти і підвищення фізичної активності. Якщо ці заходи виявляються безрезультатними, пацієнтам також може бути призначений Глюкофаж.

Огляд відгуків лікарів про нецільове використання препарату

Коментуючи повсюдне використання таблеток Глюкофаж з метою схуднення, лікарі пропонують звернути увагу на механізм його дії, а на:

 • протипоказання;
 • застереження;
 • побічні реакції, які може викликати застосування ліків.

Застосовуючи препарат без урахування індивідуальних особливостей організму, можна зіткнутися з важкими побічними ефектами. Тому лікарі у своїх відгуках рекомендують приймати ці таблетки правильно, тобто за призначенням.

Побічні ефекти

Лікарі відзначають, що з-за ризику розвитку побічних ефектів навіть хворим людям ліки призначаються як вимушена міра. Тому не цільове (тобто не за призначенням) використання препарату Глюкофаж розцінюється ними вкрай негативно.

 1. Перше, про що попереджають фахівці – ризик розвитку лактоацидозу, рідкісного, але смертельно небезпечного стану, викликаного кумуляцією метформіну в тканинах.
 2. На тлі тривалого прийому метформіну може погіршитися всмоктування вітаміну B12 і розвинутися B12-дефіцитна анемія. Як наслідок – мегалобластический тип кровотворення, ураження нервової системи, погіршення пам’яті та інші ускладнення.
 3. Практично у всіх приймаючих Глюкофаж відзначаються диспепсичні розлади – нудота, втрата апетиту, блювання, біль у животі, діарея. Такі стани можуть спричинити зневоднення та порушенням електролітного балансу, небезпечного для серцево-судинної системи.
 4. В рідких випадках можливі шкірні реакції – висипання, свербіж та еритема.
 5. Відзначаються також порушення функції печінки та гепатит, що проходять після відміни препарату.

mozhno li pit glyukofazh dlya pokhudeniya i kak prinimat ehto lekarstvo po instrukcii11 Чи можна пити «Глюкофаж» для схуднення і як приймати цей препарат інструкції

Не варто забувати, що не існує чарівної таблетки для схуднення

Зазначені стану потрібно розглядати не як швидкий спосіб схуднення, але в першу чергу як шкоду власному здоров’ю.

Протипоказання

Щоб не піддавати свій організм небезпеки, не займайтеся самолікуванням і не починайте приймати Глюкофаж для схуднення без попередньої консультації лікаря. Важливо також з’ясувати, чи немає у вас протипоказань до прийому цих ліків. Список протипоказань представлений в інструкції по застосуванню. З нього випливає, що препарат не можна використовувати в наступних випадках:

 • підвищена чутливість до метформіну або допоміжних речовин у складі ліки;
 • порушення ниркової функції або ниркова недостатність;
 • діабетичний кетоацидоз, прекома;
 • людям, що перебувають у гострих станах, що загрожують розвитком ниркової дисфункції – при блювоті, діареї, важких інфекційних захворюваннях, в шоці;
 • у станах, здатних призвести до тканинної гіпоксії, – дихальної недостатності, гострого інфаркту міокарда, гострої та хронічної серцевої недостатності;
 • порушення функції печінки;
 • обширні травми або хірургічні втручання, що потребують інсулінотерапії;
 • гостре отруєння алкоголем або хронічний алкоголізм;
 • випадки лактоацидозу в анамнезі;
 • тим, хто дотримується низькокалорійної дієти (менше 1000 ккал на добу);
 • вагітність та грудне вигодовування.

Забороняється вживати метформін за 48 год або раніше 48 год після проведення рентгенографії з використанням контрастної речовини, що містять йод. Застосування Глюкофажа для схуднення всупереч протипоказань може призвести до непередбачуваних наслідків.

mozhno li pit glyukofazh dlya pokhudeniya i kak prinimat ehto lekarstvo po instrukcii12 Чи можна пити «Глюкофаж» для схуднення і як приймати цей препарат інструкції

Не ризикуйте своїм здоров’ям заради сумнівного результату

Огляд відгуків схудлих: худнуть від препарату

Більше 80% відгуків рекомендують Глюкофаж таблетки, від яких худнуть. Якби проблема зайвої ваги вирішувалася таким простим, як пити Глюкофаж, на землі вже не залишилося б огрядних людей. Невелике поглиблення відгуки схудлих змушує засумніватися в безпеці такого способу зниження ваги.

 1. Схудлі пишуть, що зіткнулися не тільки з втратою апетиту в перші 2 тижні, але і з діареєю, і нудотою.
 2. Любительки швидких результатів продовжували пити Глюкофаж, вважаючи, що краса вимагає жертв. Деякі поскаржилися, що діарея затягнулася більш ніж на 2 тижні.
 3. При цьому багато ходили у фітнес-клуби, обмежували вживання солодкого, жирного і смаженого, вважаючи, що «схуднення на одних таблетках неможливо».
 4. Результати у всіх різні. У середньому худнули на 4-7 кг за місяць, хтось домігся схуднення тільки через півроку.
 5. Є й ті, кому препарат не допоміг скинути зайві кілограми, зате показав всі свої побічні прояви.

Деякі споживачі обмовляються, що спочатку бажано обстежитися та проконсультуватися з лікарем. Багатьох бентежить кількість протипоказань і можливих побічних ефектів.

Але можна зустріти і такі заяви, що «на цьому препараті худнуть лікарі, просто тримають цей спосіб в секреті». До таких тверджень не варто ставитися серйозно. Глюкофаж спочатку створювався з іншими цілями – для зниження інсулінорезистентності, а не для схуднення.

Щоб розібратися, як правильно приймати препарат, потрібно читати не відгуки, а інструкцію. А ще краще – радитися з фахівцем про можливості приймати для схуднення.

Як правильно приймати для зниження ваги

Використовувати Глюкофаж можна, якщо лікар (терапевт або ендокринолог) виявить у вас предиабетическое стан або ЦД 2 типу. Тоді вам дадуть чіткі вказівки, як приймати Глюкофаж і в якій дозі – 500, 850 або 1000 мг.

mozhno li pit glyukofazh dlya pokhudeniya i kak prinimat ehto lekarstvo po instrukcii13 Чи можна пити «Глюкофаж» для схуднення і як приймати цей препарат інструкції

Консультація лікаря обов’язкова

Інструкція по застосуванню

Анотація до препарату Глюкофаж містить рекомендації щодо безпечного прийому ліків. Ось кілька умов:

 • прийом за призначенням лікаря;
 • контроль цукру в крові (2 рази в місяць);
 • аналіз сечі (кожні 3 місяці).

При дотриманні зазначених умов застосування препарату з метою лікувального схуднення може вважатися безпечним.

Дози

Для зниження ризику розвитку побічних ефектів інструкція по застосуванню пропонує починати прийом з дози 500 мг або 850 мг 2-3 рази в день. Через 10-15 днів рекомендується виміряти концентрацію глюкози в крові і при необхідності внести корективи в прийняті дози. Все це повинно відбуватися під керівництвом лікаря.

Не слід збільшувати дозу до 1000 мг, спираючись на відгуки схудлих про форсованому прийомі препарату. Підвищення повинно бути поступовим і контрольованим. Максимальна доза при ЦД 2 типу становить 3000 мг на добу, розділені на 3 прийоми. У цьому випадку пацієнтам краще використовувати Глюкофаж Лонг в таблетках по 1000 мг.

Максимальна добова доза при предиабете – 1700 мг.

Скільки пити

Тривалість прийому визначається станом пацієнта і показниками глюкози і креатиніну в крові. Пацієнти з ЦД 2 типу змушені пити Глюкафаж протягом усього життя. Особи з предиабетом приймають препарат до нормалізації показників.

Дієта при прийомі

Схуднення на одних таблетках, як справедливо помітили деякі схудлі, неможливо. Щоб домогтися відчутного зниження ваги, доведеться переглянути раціон і позбутися від шкідливих звичок:

 • смажених, жирних, копчених, занадто солоних або солодких страв;
 • алкогольних напоїв, солодких газованих вод;
 • переїдання, насичення перед сном.

Крім дотримання обмежувальної дієти при прийомі Глюкофажа необхідно відмовитися від куріння, і від малорухливого способу життя. Обов’язкові прогулянки, фізичні навантаження, здоровий сон, позитивне ставлення до життя.

Дотримуючись дієти, потрібно пам’ятати про те, що зниження калорійності денного раціону нижче 1000 ккал при прийомі Глюкофажа неприпустимо.

Корисне відео

Дієтолог Олексій Ковальков про те, чи допоможе Глюкофаж схуднути:

Висновок

 1. Глюкофаж – це не таблетки для схуднення, а гіпоглікемічну засіб для лікування і профілактики цукрового діабету 2 типу.
 2. Схуднення є вторинним наслідком застосування препарату, але не обов’язковим. Вага може стабілізуватися без зниження.
 3. Приймати ці ліки допустимо тільки за призначенням лікаря.
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради