Туя будинку прикмети і забобони – можна садити, вирощувати на ділянці?

Туя – вічнозелений багаторічник, з якими пов’язана велика кількість прикмет. Рослина – символ твердості, стійкості, довголіття, безсмертя, світлої пам’яті, тому в європейських країнах його часто можна побачити висадженим біля могил.

Слово «туя» латинське, воно означає «жертва», це дерево жертвоприношень. У слов’ян ставлення до рослині неоднозначне, але швидше негативне, як до символу зміни життя і смерті.

0daab76bc4fc8da56a997a045a75b483 Туя будинку прикмети і забобони – можна садити, вирощувати на ділянці?

Народні прикмети

Тую прийнято вважати цвинтарної культурою, що асоціюється зі скорботою, світлими спогадами про померлу людину. За повір’ям, пірамідальне деревце любимо небіжчиками, створює атмосферу спокою. Тому жителі європейських країн озеленюють їм територію кладовищ.

Позитивні прикмети, пов’язані з вирощеної в будинку туями:

 • Туя надійно захищає людину від негативної енергії, якщо її посадити вдома: ознака вказує, що вороги не зможуть навести порчу або впливати поганим оком.
 • Специфічний деревний аромат проганяє прийшли в гості недоброзичливців.
 • Рослина – оберіг родинного щастя. Заздрісники не зможуть зруйнувати відносини. Члени сім’ї швидко розкриють підступні інтриги і плани, і назавжди розірвуть спілкування з недоброзичливцями.
 • За повір’ями азіатських і індіанських народів, туя виганяє з житла злих духів (фахівці феншуй здійснюють церемонію вигнання духів за допомогою гілок).
 • Позитивних візьме чимало, але негативних ще більше. З гарним декоративним рослиною зіграв злий жарт той факт, що воно використовується для цвинтарного дизайну. Згідно з прикметами і повір’ями:

  • Декоративні хвойні культури (туя і кипарис) символізують прихід смерті і скорботу.
  • Вид рослини з пірамідальною кроною створює атмосферу смутку і спокою.
  • Не можна тримати декоративну хвою в житлових приміщеннях (спальні, вітальні). В будинку формується важка і гнітюча енергетика.

  Багато негативних прикмет пов’язано з висадженням туї на присадибній ділянці.

  Чи можна саджати ту на ділянці?

  Не варто садити ту на ділянці, хоча декоративні якості у неї високі. Вже багато десятиліть рослина вважається цвинтарним, і вплив його на навколишнє простір негативний. Однак багато хто скептично налаштовані люди ігнорують лякаючі прикмети, висаджують хвойну культуру біля приватних будинків і адміністративних будівель.

  Негативні прикмети, пов’язані зі зростаючою поблизу житла туями, наступні:

 • Вирощування деревця біля власного будинку віщує раптову смерть когось із мешканців. Член сім’ї піде в інший світ з-за важкого, своєчасно невилікуваного захворювання або нещасного випадку. Причому слід знати, що смертельну небезпеку притягує туя, витягнувся вище даху житла. Поки таке дерево існує, в будинку будуть один за одним вмирати з різних причин молоді і старі мешканці. Тому багато людей, які бажають посадити у себе на ділянці хвойну культуру, вибирають низькорослі сорти, які не виростають вище даху приватного будинку.
 • Висаджена під вікном туя – провісниця дрібних і серйозних неприємностей. Щастя яка проживає в будинку сім’ї насупиться сумним подією. Сімейні конфлікти стануть постійними, з-за цього кожен домочадець буде нещасним.
 • Особливо негативний вплив надає туя на що живуть в будинку дівчаток і незаміжніх дівчат. Рослина не тільки віщує представниці прекрасної статі безліч неприємностей, але і позбавляє її можливості вийти заміж. Дівчина зробить неправильний життєвий вибір і назавжди залишиться самотньою.
 • Росте біля будинку туя може притягти злодіїв. З будинку будуть винесені всі цінності, накопичені протягом багатьох років. У підсумку господарі не тільки зіткнуться з матеріальними труднощами, але і будуть морально травмовані. Висока ймовірність, що господар дому, вступивши в сутичку зі зловмисниками, отримає серйозне поранення.
 • Пов’язані з туями в будинку або на ділянці прикмети і забобони мають переважно негативний окрас з-за того, що декоративне дерево здавна висаджувався біля могил.

  Але негативний вплив виявляється, тільки якщо туя постійно контактує з людиною.

  Езотерики вважають, що можна без побоювань виростити деревце на дачній ділянці, де господар буває рідко, кілька днів в році.

  Є люди, на яких хвоя не чинить негативного впливу. Це можна зрозуміти по самопочуттю при знаходженні поблизу рослини, за складним життєвим обставинам. Якщо все в порядку, то нехай туя зростає, не потрібно її вирубувати.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради