Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш-панелями

Будь-яка оригінальна задумка по оформленню ванної може завершитися плачевно, якщо стін або підлоги видно стояки і частини різних каналізаційних комунікацій, залишених будівельниками на самому видному місці.

З-за цього багато господарів задаються питанням, як заховати труби у ванній. Врятувати ситуацію може лише повна або часткова маскування таких малоприглядных елементів. Це допоможе оформити ванну, як вам хочеться.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami253 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Матеріали для приховування труб

При маскуванні комунікацій необхідно враховувати, що сантехнічний вузол — місце підвищеної вологості. Тому треба підбирати матеріали, які найменше їй піддаються. Думати про естетичної складової різних поверхонь, а не їх якості і вологонепроникності, неправильно.

Перед початком маскування незалежно від облицювання комунікацій слід переконатися в їх справному стані і надійності. Адже при закритті дефектного (з протіканням) вузла можна нашкодити не тільки сусідів, але і викласти «кругленьку» суму на усунення наслідків і виплату витрат.

Для закладення різних комунікацій підійдуть декоративні стінні екрани і плити з пластику, МДФ, вологостійкий гіпсокартон (листи). Іноді застосовують гіпсові панелі (3D формату), з допомогою яких можна урізноманітнити дизайн ванної, додавши до нього різні візерунки. Забарвлення і текстури поверхонь дозволяють імітувати навіть мозаїку, цегла або дерево.

На що слід орієнтуватися:

 1. Легковажність. За цим критерієм вибирають матеріал, щоб не обтяжувати конструкцію непотрібними деталями, з яких можна виготовити посилений каркас, здатний утримувати вагу всіх елементів. Для полегшення складання рекомендується використовувати профілі з металу або дерев’яні рейки.
 2. Вологостійкість. Перевагу треба віддавати тим матеріалам, які не деформуються і не вбирають рідину при її попаданні на поверхню. При використанні металу або дерева в якості каркаса їх слід пофарбувати, щоб знизити ризик швидкого псування (іржавіння або гниття, відповідно).
 3. Стійкість до хімічних рідин і речовин. Без застосування різних гелів, порошків, спреїв та інших побутових новинок, які допомагають дотримуватись чистоти та гігієни в ванні, сьогодні жити досить проблематично. Під час прибирання санвузла необхідно обробляти всі горизонтальні та вертикальні площини і поверхні (стіни, стеля, підлога та інше). Тому матеріали, що застосовуються для облицювання, повинні вільно переносити контакт з будь-якими побутовими речовинами і рідинами.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami254 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Грамотна маскування труб

Перед тим, як замаскувати труби, треба уважно вивчити норми розміщення вузлів ванній. Багато мешканців закривають сантехнічні комунікації повністю, а потім переживають, коли щось приходить в непридатність (наприклад, у системі каналізації), і майстру доводиться все знімати, щоб відшукати несправність.

Заборонено наглухо закривати крани, водні лічильники та з’єднувачі. В коробах, пластикових панелях або фальш-стінах необхідно зробити спеціальні люки або вікна. Вони потрібні для зняття показань, контролю різьбових з’єднань на наявність протікань і швидкого перекриття води.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami255 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Реальні способи приховування комунікацій

Існує безліч варіантів маскування труб. Вони розрізняються тільки за типом застосованого матеріалу і формою конструкції.

Найбільш поширені такі способи приховування комунікацій:

 1. Короб з гіпсокартону. Виконується з матеріалу зеленого або синього кольору, який відрізняється від звичайного ГКЛ просоченням покриття антигрибковими і импрегнированными речовинами.
 2. Фальш-стіна. Фактично — нова площина, що приховує не тільки комунікації, але і дефекти основної стіни.
 3. Пластикові панелі. Дуже часто (якщо стояк розташований в кутку) їх встановлюють навскоси. Вони не займають багато місця і добре приховують комунікації.
 4. Жалюзі і рольставні полегшують доступ до комунікацій.
 5. Декорування плиткою. Багато в чому схоже на перший варіант.
 6. Монтаж труб в стіну. Основні процеси — вилучення частини стіни і укладання труб в штроби. Найлегше цю операцію робити під час спорудження будинку.
 7. Маскування меблями. На стіну навішують різноманітні шафки і полички, які приховують непривабливі елементи.
 8. Екран. Являє рамку, в яку вставлена фальш-панель з яким-небудь візерунком або малюнком.

Виготовлення коробів

Цей варіант маскування труб чудово вписується в будь-яку облицювання ванної. Його основою виступає каркас з будь-якого відповідного матеріалу. Для тривалого використання коробів їх елементи (з дерева, металу) бажано пофарбувати або обробити спеціальними складами.

З допомогою таких конструкцій можна не тільки закрити всі комунікації, але і створити місця для зберігання різної побутової хімії і дрібниць. У вертикальному виконанні короба — це різні майданчики, які зміцнюють на його поверхні.

Якщо труби розташовані горизонтально, то конструкцію можна «підняти» до рівня умивальника. Вийде додаткова полиця. На її верхньої площини мають будь-які предмети, які можуть знадобитися при митті, гоління і чищення ванної.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami256 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Як зробити короб з гіпсокартону

Його основою служить каркас з пластика або металевих профілів, які бажано пофарбувати перед установкою, щоб вони довше не іржавіли.

Спорудження короба:

 1. Спочатку визначають найбільш віддалені від стін точки вертикальних комунікацій. На відстані 5-10 мм від них проводять лінії зверху вниз. Від отриманих нижній і верхній відміток на горизонтальні поверхні підлоги і стелі наносять по дві риси (паралельно стінам).
 2. На проведених лінях з допомогою пластикових або металевих дюбелів зміцнюють профілі. У місці з’єднання відрізків, прочерченных на стелі і підлозі, зміцнюють третю вертикальну напрямну. До отриманої каркаса кріплять поперечні елементи з того ж матеріалу (для міцності). Всі деталі з’єднують саморізами або крабами через кожні 0,2 метра.
 3. Вимірюють відстані між профілями і ріжуть гіпсокартон за цим розмірам. Якщо повних аркушів немає — застосовують відповідні обрізки.
 4. Каркас обшивають вирізаними смугами. Зміцнюючи листи, не треба забувати, що фасадна частина ГКЛ повинна бути зовні. Капелюшки саморезов при укрученні бажано поглибити в матеріал приблизно на 1 мм.
 5. Вирізають отвір для оглядового люка. Його двері вішають на петлі, закріплені на одному з профілів.
 6. Поверхня ГКЛ затирають «шкіркою». На стики гіпсокартону і короби зі стіною наклеюють армосетку. Після цього замазують усі шпаклівкою або штукатурять.
 7. Можна не прикріпляти один профіль до стіни, а зміцнити одну сторону короби на петлях і зробити своєрідну двері. Це допоможе здійснити вільний доступ до вузлів системи.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami257 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Маскування «лежачих» комунікацій

Закрити каналізаційні труби у ванній можна точно таким же способом. Різниця в тому, що лінії слід проводити вздовж горизонтально лежать труб, відступаючи від самого виступаючого краю на 0,5-1 см Після цього всі операції ведуться точно так само, як і в першому випадку, тільки поперечки кріплять через 50-60 див.

Поради по монтажу:

 1. Якщо монтується короб для систем гарячого водопостачання або опалення, то необхідно передбачити декілька отворів у його верхній частині. Це допоможе трохи прогріти приміщення в холодний час і не допустити утворення конденсату.
 2. Для швидкого виявлення протікань в замаскованих трубах треба проробити отвір у підлозі.
 3. При закріпленні профілів на стіни та підлогу, якщо на них вже наклеєна плитка, треба діяти обережно, адже її частинки при свердлінні можуть потрапити в очі. Таке покриття може тріснути, якщо на нього сильно тиснути. Щоб цього не сталося, треба верхню облицювання кахлю свердлити на малих обертах.

Можна виготовити знімну (отодвигаемую) конструкцію. Тоді відпадає необхідність вирізання технічного люка. Такий короб просто приставляють до стіни на потрібне місце.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami258 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Як декорувати комунікації плиткою

Цей варіант схожий на попередні способи з різницею в матеріалі, з якого виготовляють короб. Основою для нього служить каркас з металу або дерева.

Заховати труби у ванній під плитку можна так :

 1. Вимірюють зони їх розташування.
 2. З рейок чи профілів монтують каркас і фіксують на вертикальних і горизонтальних площинах.
 3. Його обшивають листами ДСП або вологостійкою фанерою.
 4. Вирізають отвір під оглядовий люк.
 5. Листи обклеюють армуючої монтажної сіткою.
 6. Всі шви шпаклюють і обробляють антигрибкової мастикою.
 7. Зверху наклеюють плитку, не забуваючи покласти її і на технічний люк.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami259 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Монтаж екрану

Ще один варіант маскування коробчатого типу — створення візерунчастими фальш-панелі, приховує труби. Екран акцентує увагу на екрані, відволікаючи від розташованих під ним комунікацій. Його можна зробити як вертикальним, так і горизонтальним.

В основі теж лежить каркас з металу, дерева або пластику, але обрамлення його передній частині виконано у вигляді рамки. У неї вставляють панель, яка часто являє собою візерункові ґрати, панно або картину. Можна використовувати інші декоративні вкладки або зробити розсувні дверки.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami260 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Як закрити комунікації пластиковими панелями

Якщо труб багато, то монтаж таких площин своїми руками здійснюється на каркас з профілів для ГКЛ. Для оригінальності можна використовувати різнобарвні пластикові заготовки. При установці панелей треба подбати про їх збереження — вони легко продавлюються і тріскаються.

Перед обшивкою необхідно закріпити саморізами стартовий профіль (молдинг). В нього вставляють нарізані заготовки з пластику, задвигая їх до упору. Через 3-4 панелі виробляють фіксацію саморізами через спеціальну поличку (відстань від краю до основної частини). Капелюшки не видно — вони закриваються черговими вставленими заготовками.

Якщо у ванній видно тільки стояк, то можна обійтися без короба. Досить зміцнити навскоси одну широку або дві вузькі панелі з пластика. Для цього прикладають їх до стояка і відзначають на стінах місця установки рейок або профілів. Після їх монтажу на стіну панелі зміцнюють зверху.

Недолік пластика — підвищена пожежонебезпека. Тому у ванній, декорованою такими панелями, не можна палити і користуватися відкритими опалювальними приладами, які заносять туди з кімнати багато мешканців в холодну пору року.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami261 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Фальшива стіна

Цей варіант схожий з установкою короби. Різниця лише в тому, що маскується не частина ванною, а вся площина, у якій розташовані труби. Це вимагає певних фінансових витрат на придбання необхідного матеріалу.

Такий спосіб застосовується, якщо:

 • площа ванної досить велика;
 • комунікації розподілені по горизонталі та вертикалі;
 • одночасно з декоруванням труб необхідно ремонтувати стіну.

На таку роботу знадобиться більше часу, адже обсяг значно зросте. Не варто затівати такий ремонт, якщо санвузол занадто маленький, адже «з’їдається» частину приміщення. Щоб цього не сталося, в фальшивою стіни можна облаштувати одну або кілька ніш для порошків, гелів і т. п.

Для маскування необхідно:

 1. Виміряти відстань від перекритої площині до самого випираючого краю труб. Провести лінії по периметру приміщення (на бічних стінах, стелі та підлозі).
 2. Зміцнити вздовж них напрямні. Щоб уникнути псування фальш-стіни потрібно встановити додаткові вертикальні або горизонтальні профілі через 50-70 див. Якщо потрібно — залишити місце для ніш.
 3. Закрити всі гіпсокартоном або пластиковими панелями.
 4. Для доступу до труб можна частину обшивки зробити знімною або зміцнити на петлях.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami262 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Жалюзі і рольставні

Добре, якщо труби розташовані в прорізі. Тоді до них можна буде організувати вільний доступ, і вони залишаться непомітними. Це допоможуть здійснити рольставні або будь-який варіант жалюзі. Краще всього використовувати вироби з алюмінію або пластику, тоді не треба піклуватися про їх збереження.

Якщо ширина розташування труб у стіни менше 50 см — застосовують звичайний варіант жалюзі зі шнуровим (ручним) механізмом. У решти отвору можна встановити полки і розмістити побутові речі. При більшій ширині використовують складні пружинні системи або рольставні з електродвигуном.

Основою для них стане:

 • каркас з профілів або рейок, обшитий гіпсокартоном, вологостійкою фанерою;
 • короб з пластику.

При виготовленні каркаса його бічну площину виконують з будь-якого матеріалу, а на передній стороні зміцнюють жалюзі або рольставні. Якщо застосовуються конструкції з електромотором — необхідно, щоб двигун знаходився в герметичному корпусі.

Навіть маленькі перекоси не дадуть полотну ролетів вільно переміщатися по рейках. Застосування сили може швидко розхитати механічну частину системи та порушити цілісність конструкції.

Для попередження цього слід заздалегідь вивірити вертикалі схилу або спорудити короб. Другий варіант кращий — немає необхідності свердлити стіну і зміцнювати на ній рейки.

Є два варіанти розміщення короба:

 1. Всередині. Застосовується, коли отвір можна поглибити за рахунок видалення частини стіни.
 2. Зовні. Вибирають, якщо стіна, біля якої розташовані комунікації, тонка, а труби майже впритул прилягають до неї.

Послідовність складання:

 1. При установці будь-якої моделі (з електричним або ручним приводом) спочатку збирають корпус з рейками, звіряючись з інструкцією, і проводять його монтаж в стіну.
 2. Якщо проводиться установка звичайного варіанту жалюзі, то після виготовлення короба вставляють внутрішній вал.
 3. Після цього закріплюють на стіні або стелі основну частину — касету. Цей процес цілком залежить від особливостей отвору.
 4. Якщо ширина короба трохи менше відстані між стін — решту закривають декоративними пластиковими (або іншими) планками.

Нюанси установки:

 • якщо полотно в повністю закритому стані не дістає до підлоги (не було довгих варіантів), то нижню частину закривають коробом або екраном;
 • якщо в квартирі суміщений санвузол і біля отвору варто унітаз, впритул примикає до труб, то закуповують короткі жалюзі або рольставні, а залишився з боків простір закривають окремо.

Розрахунок полотна виробляють, виходячи з висоти унітазу (зазвичай 70 см). До неї додають 10 см для зручного управління спуском води. Якщо висота отвору 250 см, то необхідно закупити конструкцію довжиною (250-70-10) 170 див.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami263 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Монтаж труб в стіну

Цей дуже трудомісткий спосіб допомагає сховати всі труби і збільшити площу санвузла. Але процес краще всього проводити на етапі будівництва, адже доводиться руйнувати стіни. Робота набагато ускладнюється, якщо на них покладений кахель — спочатку треба відбити його в потрібних місцях.

Виконують процес так:

 1. Штробят стіну.
 2. Укладають труби.
 3. Замазують все і облицьовують.

При таких роботах слід враховувати норми:

 • заборонено штробіть тонкі перегородки та цегляні стіни;
 • не допускається закладення в стіну рознімних з’єднань;
 • бажано використовувати пластикові фітинги, труби.

Вироби з поліпропілену легко споювати, не залишаючи жодних отворів для проходу рідини. Для запобігання промерзання труб в штроби укладають поролонові або термофлексовые рукава.

Їх застосування дозволить позбутися від неминучого конденсату та створить простір для розширення труб під впливом температури при подачі гарячої води.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami264 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Маскування меблями

Якщо способи, викладені вище, не застосовуються у приміщенні ванної — можна скористатися ще одним методом. Фахівці рекомендують прикрити труби якими-небудь предметами меблів, необхідними в санвузлі. Це можна виконати лише після закінчення всіх інших ремонтних робіт.

Вбудовані шафки (або інші елементи) використовуються за своїм призначенням та надають вільний доступ до замаскованим комунікацій через дверцята або скриньки. Вони можуть розташовуватися як горизонтально, так і вертикально.

Якщо у вас є промислова меблі для ванної кімнати (тумби, шафи, підвісні полки), то її необхідно доопрацювати — вирізати у відповідних місцях (з задньої сторони предметів) отвори для труб.

Роблять це так:

 1. Вимірюють відстань до труб (від стіни, якщо вони розташована вертикально, або від підлоги при їх горизонтальному положенні). Віднімають від нього 0,5-1 см, відзначають це значення на тильній стороні предмета і проводять лінію.
 2. Потім визначають повну ширину комунікацій і збільшують значення на 1-2 см відповідно. Проводять другу лінію, відступивши від першої на отриману величину.
 3. Вимірюють відстань від стіни до іншої крайньої точки труб. Збільшивши його на 0,5-1 см, отримують значення глибини вирізу.

Недолік методу — доводиться псувати меблі. Можна замовити її на підприємстві або в спеціалізованій столярної майстерні, представник якої сам вымерит всі відстані.

kak spryatat truby v vannojj komnate: maskirovka kanalizacionnykh kommunikacijj plitkojj, plastikom, gipsokartonom, falsh panelyami265 Як заховати труби у ванній кімнаті: маскування каналізаційних комунікацій плиткою, пластиком, гіпсокартоном, фальш панелями

Виготовлення меблів своїми руками

При обмеженому бюджеті можна власноруч виготовити шафки навколо труб. Це звичайний короб з дерева з поперечними полицями, ящиками і дверцятами.

Але необхідно підібрати матеріал, який довше збережеться в умовах ванній. Наприклад, застосувати дошки, рейки і дошки з модрини або інший вологостійкої породи. В крайньому випадку, слід обробити деревину антигрибковими складами і повністю пофарбувати всі елементи конструкції.

Як уникнути помилок

Щоб не довелося переробляти роботу, треба вирішити, який з варіантів найбільше підходить. Потім скласти план, намалювати креслення та все точно вивірити. Після цього підрахувати, що знадобиться, і купити все. Бажано застосовувати нові матеріали, а не залишилися від минулого ремонту.

Необхідно продумати всі питання і почати процес маскування труб. Після закінчення робіт новий оригінальний інтер’єр ванної буде довго радувати її відвідувачів.

Відео про різні способи

Як виготовити вертикальний короб для маскування труб і зробити в ньому сантехнічні люки.

Як зробити горизонтальний короб і облицювати його плиткою.

Як встановити рольставні в санвузол.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради