Посадка малини восени. Переваги, терміни, як правильно посадити

posadka maliny osenyu preimushhestva, sroki, kak pravilno posadit3 Посадка малини восени. Переваги, терміни, як правильно посадити

Зараз стоїть середина осені і саме час зайнятися посадкою малини. Як правильно її посадити, справа, загалом-то, не складна. Посадка малини восени вимагає дотримання деяких правил, щоб саджанці до весни добре прижилися і почали плодоносити як можна раніше.

Переваги осінньої посадки

Осіння посадка малини є більш вдалою перед весняною. Основною її перевагою вважається, що висаджені в осінній період саджанці до зими перейдуть у стадію спокою. За цей час саджанці встигнуть вкоренитися, виростуть нові корінці. І навесні кинуть всі свої сили на зростання, а не приживлюваність і дадуть урожай ягід вже в червні, якщо це не ремонтантні сорти.

Щоб саджанці добре прийнялися і почали плодоносити раніше, необхідно дотримувати деякі правила при підготовці грунту, посадка саджанців, догляд за посадками.

Строки висаджування саджанців

Правильні строки посадки – з середини вересня. Важливою умовою є висадка за 20-30 днів до появи заморозків. Поки на вулиці тримається температура в межах 10-15ºС, це оптимальний час посадки нового рослини.

Так, на півдні Росії посадку можна продовжувати до кінця жовтня, в середній смузі (Підмосков’я, південь Сибірського регіону) до середини початку-середини жовтня. У північних регіонах з більш суворим кліматом посадку малини слід закінчити до кінця вересня.

При більш пізній посадці відростки малини не встигнуть вкоренитися, що неминуче приводить до вимерзання взимку саджанця, або до тривалої боротьби з хворобами і слабкістю саджанця навесні. Збираючись зайнятися посадкою, спочатку уточніть прогноз погоди на місяць, щоб не помилитися, і ваша робота не пройшла даремно.

Вибір місця

При виборі місця для посадки кущів врахуйте 2 важливих моменти.

 • Малина дуже любить сонячні місця, хоча може рости в затемнених. Але кращі результати будуть на сонячному місці.
 • Кущі люблять вологу, але не люблять застою води.
 • Малинник – це повноцінна грядка. Тому її не варто влаштовувати десь під деревом чи в кутку ділянки.

  Томат із симпатичною назвою Сызранская пипочка: детальний опис, секрети вирощування, відгуки

  Підготовка грунту

  Малина не любить і не буде плодоносити на кислих ґрунтах. Тому перед висадкою кущів на бідних ґрунтах вносять добрива. У заздалегідь викопану лунку розміром 60х60 см, вносять

  • піввідра перепрілого кінського гною,
  • 1 відро компостної землі,
  • 1-2 жмені деревної золи.

  Весь вміст лунки ретельно перемішують і добре проливають водою.

  Зазвичай посадкову яму заповнюють родючою землею приблизно за 2 тижні до посадки, щоб земля трохи осіла.

  Термін життя малиннику при регулярному і правильному догляді приблизно 10-15 років. Тому дуже важливо з самого початку закласти досить поживних речовин в посадочні ями, щоб надалі залишилося тільки доглядати за рослинами.

  posadka maliny osenyu preimushhestva, sroki, kak pravilno posadit4 Посадка малини восени. Переваги, терміни, як правильно посадити

  Посадка малини восени – основні правила

  Для осінньої посадки беруть однорічні кореневі відростки, що виросли від сортових малин. Тільки що розкопані саджанці від маточних рослин з хорошим грудкою землі швидко приростуть. Вибирайте здорові пагони без ознак захворювань.

  Правильна посадка полягає в наступному.

  • Глибина посадки становить у середньому 25-30 см;
  • Коренева шийка повинна бути на рівні землі в тому разі, якщо посадкову яму робили за 2-3 тижні. Якщо лунку робите в день посадки саджанець заглиблюють в землю на 2-3 см нижче кореневої шийки. Після повної усадки землі шийка вийде назовні і кущ буде нормально розвиватися.
  • Самий верхній корінець повинен бути на 4-5 см під рівнем ґрунту;
  • Опускаючи саджанець у ямку, розправте корінці на ньому. Коріння ні в якому разі не повинні загнуті вгору;
  • Висаджений саджанець присипають пухкою землею, злегка утрамбовувавши, але сильно не ущільнюють.

  Закінчивши з посадкою, кущ добре проливають водою, після чого мульчують шаром в 10 див. В якості мульчі використовують торф, перепріла тирса, скошену траву, опале листя з дерев і т. д. Мульча крім того, що зберігає під собою вологу, ще стримує ріст бур’янів. А от новим паросткам малини товстий шар мульчі не страшний, вони легко проб’ються крізь цю товщу. Коріння багаторічних бур’янів видаляють в момент підготовки посадкової ями.

  Як очистити силіконовий чохол: сода, спирт, зубна паста

  Посадка кущовим методом

  З одного невеликого рослини надалі розвивається великий кущ. Відстань між кущами не менше 1 метра. Надалі стежать, щоб у кущі залишалося 8-10 пагонів. А методом другий обрізки ви домагаєтеся, щоб це були повноцінні кущі, а не голі тичинки з ягодами тільки на верхівці куща.

  Траншейне посадка саджанців

  Траншейне посадка малини восени мало чим відрізняється від звичайної. Можливо, вона займе трохи більше часу і сил. Зате такий спосіб зменшить площу під малинник, в майбутньому підвищить врожайність, зменшить трудовитрати і за такий грядкою буде зручніше доглядати.

  Формування кущів при однорядье полягає у вирощуванні 5-6 пагонів кожен рік. Восени вирізаємо всі пагони, гілки. Шахова посадка найбільш прийнятна для ремонтантних сортів, коли влітку гілка скорочено наполовину, і з неї формується кущ з 3-4 такими ж могутніми гілками. Восени ці гілки знову обрізають наполовину. Такий спосіб, звичайно, більш трудомісткий, однак на наступний рік буде відмінний урожай ягід.
  При висадці в траншеї слід врахувати кілька моментів.

 • Бажане напрямок грядки – з півночі на південь;
 • Найбільш зручна схема посадки малини – в один ряд, так зручніше збирати врожай і доглядати за рослиною;
 • Не менш поширеним способом вважається шахова посадка, коли кущі розташовані двома рядами зі зміщенням в ряду. Це зручно тим, що на одну рослину виділяється більше площі при тих же розмірах плантації;
 • Вибравши місце для посадки малини траншейным способом, викопують канавку глибиною в півметра (50-60 см) і шириною не 1,2 м. Довжину грядки ви визначаєте в залежності від бажаної площі та кількості висаджуються саджанців;
 • Верхній шар землі в 20-40 см відкидають на одну сторону траншеї, а нижній малородючий – на іншу сторону;
 • На дно канавки насипають пісок (піввідра на погонний метр), потім шар компосту або перепрілого гною, після будь-фосфорно-калійні добрива;
 • Відстань між молодими кущами – 50-70 см;
 • Викопану землю з траншеї перемішайте з перегноєм у рівних частинах і поверніть назад в траншею;
 • Посадки замульчуйте (торф, перегній, листовий опад, перепріла тирса, скошена трава) шаром в 10 м.
 • Як відбілити ванну в домашніх умовах народними засобами і спеціальними?

  Особливості посадки ремонтантної малини

  Малини на ділянці повинно бути багато, і вона повинна рясно плодоносити. Саме з цих міркувань вчені-селекціонери вивели сорти ремонтантної малини. Вона на відміну від звичайної може плодоносити на пагонах поточного року плодоношення, і на пагонах минулого сезону. Виходить, що з такою малини можна отримувати 2 урожаю.

  Від ремонтантних сортів збирають ягоди в червні на пагонах минулого року, і на пагонах поточного року, починаючи з серпня і до самих заморозків. Тобто ви будете забезпечені ягодами протягом усього літнього сезону, правда, не в такій великій кількості.

  Для одержання великого врожаю торішні гілки прибираються повністю, тоді в поточному році на молодих пагонах зросте набагато більший урожай. Який урожай ви хочете зібрати, залежить від ваших уподобань. Але слід мати на увазі, щоб отримати 2 непоганих врожаю, потрібно правильно посадити і доглядати за нею.

  Що необхідно врахувати при посадці?

  • Малина любить сонячні місця, без застою вологи;
  • У північних районах намагайтеся висаджувати сорти з раннім терміном дозрівання, щоб осінній урожай встиг сформуватися до осінніх заморозків і встигнути його зібрати.

  posadka maliny osenyu preimushhestva, sroki, kak pravilno posadit5 Посадка малини восени. Переваги, терміни, як правильно посадити

  Щоб продовжити вегетацію на ремонтантної малині скористайтесь нехитрими агротехнічними прийомами.

 • Ранньою весною, навіть коли ще не весь сніг танув, розсипте біля кущів малини деревну золу. Темний колір буде притягувати сонячні промені, сніг біля кущів швидше розтане. Сама зола буде прекрасною підгодівлею.
 • Восени продовжують вегетацію шляхом прикриття верхівок пагонів агроволокном. Таким чином встигнуть до заморозків визріти залишилися зав’язі ягід.
 • При дозріванні малини восени регулярно збирати ягоди (1 раз у 2-3 дні), не давайте висіти ягодам на гілках довго. Зрілі ягоди запрограмовані на продовження потомства, і всі сили заберуть на себе, не даючи іншим дозрівати. Крім того, регулярний збір тим самим стимулює ріст і утворення нових ягід.
 • Дорогі читачі, для хорошого врожаю важливо правильно підготувати кущі малини до зими. Пройдіть за посиланням, щоб дізнатися про це детальніше.

  Подобається? Поділіться з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради
  Залишити відповідь

  ×
  Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
  Спасибі, я вже з Вами!