Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Лише провівши детальний аналіз характеристик усіх видів матеріалів, можна визначити, який підлогу краще зробити на кухні. Дане приміщення являє собою найпопулярніше місце у житловому будові і, відповідно, з найбільшою прохідністю. У зв’язку з цим кухня повинна відрізнятися комфортом і функціональністю. Ці якості багато в чому обумовлені видом підлогового покриття.

Специфіка кухонного приміщення вважається досить непростий, так як стать регулярно піддається механічним впливам від оброненной посуду. Крім того, мають місце перепади температури та підвищена вологість. Отже, покриття повинне бути стійким до всіх цих негативних факторів.

31209e073ed7140889656f05ee8690df Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Вимога до матеріалу для підлоги на кухні

Перед тим як приступити до вибору матеріалу для кухонної підлоги, слід провести аналіз розташування конкретного приміщення. Для перших поверхів у висотках або в приватному будинку в більшості випадків потрібно утеплення, яке буде актуально в холодну пору року. Велике значення на стан підлогового покриття надає рівень вологості, особливо коли він підвищений на перших поверхах приміщень, що не мають цоколя. У таких випадках використовувати в якості матеріалу дерево буде недоцільно.

Поверхня підлоги, обустраиваемого в кухні, повинна відповідати певним вимогам:

 • надійність та зносостійкість;
 • стійкість до вологи і перепадів температури;
 • легкість у прибиранні і несприйнятливість до впливу засобів побутової хімії;
 • вогнестійкість і екологічність;
 • естетичний зовнішній вигляд.

0aa64b8154c610e7670dde7f298e6d0f Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Види підлогових покриттів

Всякий ремонт ставить задачу, пов’язану з вибором будівельних матеріалів. Кожен споживач має свій індивідуальний підхід до цього процесу. Але незважаючи на це, загальні вимоги до матеріалу зводяться до його здатності повністю відповідати запитам.

Дерев’яна підлога

Підлога з дерева володіє рядом переваг, головне з яких виражається в екологічній безпеці. Для його виготовлення використовується виключно натуральний матеріал. Дерево має привабливий вигляд, робить кухню естетичною та респектабельною. Воно відрізняються низькою теплопровідністю, завдяки якій в приміщенні відмінно зберігається тепло.

Варто відзначити, що в дерев’яна підлога виграє в приміщенні, оформленому в стилі класики або кантрі, за рахунок здатності ідеально гармоніювати з меблями з дерева і відповідними атрибутами.

846105c71be808a9502948e1eff098dc Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Зупиняючи свій вибір на дерев’яному підлоговому покритті, слід мати на увазі і його недоліки, які полягають у наступному:

 1. Невисока вологостійкість і схильність до перепадів температур. При цьому на підлогу з дерева надають руйнівну дію не тільки підвищена вологість, яка сприяє його гниття. Дефіцит вологи також призводить до утворення тріщин в матеріалі.
 2. Потреба в регулярному догляді, що включає в себе обробку спеціальними складами, з метою профілактики.
 3. Чималі фінансові витрати, пов’язані з придбанням матеріалу і його монтажем.

Якщо вибір зупинений на дереві, рекомендується зробити правильний підхід до його обробці. Недоліки без праці нейтралізуються за допомогою сучасних просочень, завдяки яким структура дерева стає більш стійкою до всіх негативних факторів.

Оптимальним варіантом буде облаштування дерев’яної підлоги в їдальні зоні в сукупності з керамогранітом або плиткою для робочого простору.

7e96a45d4d6e7b474bcb4e972d50b4ae Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Паркет

Одним з найбільш престижних варіантів для підлоги традиційно вважається паркетна дошка. Це продиктовано її чудовим зовнішнім виглядом, тривалим терміном експлуатації.

До того ж матеріал володіє такою важливою перевагою, як допустимість реставрації. Сучасні матеріали дозволяють підтримувати первісний вигляд протягом п’ятнадцяти років. По закінченні цього часу з паркетом проводяться роботи по шліфовці і циклювання з подальшою обробкою лаком. Завдяки таким процедурам дошка знаходить колишній вигляд і експлуатаційні якості, що цілком виправдовує її високу вартість.

Існує кілька видів паркету:

 1. Паркетна дошка, яка має два або три шари. Вона відрізняється високою стійкістю до вологи і коливань температури. За рахунок оптимального розміру матеріалу (2,5 м) монтаж здійснюється просто і в короткий термін.
 2. Штучний паркет, виконаний у вигляді невеликих дощечок, при укладанні яких застосовується система шпунт-паз. Зазвичай цей матеріал виготовляється з твердих порід дерева, таких як дуб, бук і ясен. За традицією він укладається ялинкою або плетінкою.
 3. Паркетна плитка, використання якої робить монтаж нескладним і швидким.
 4. Щитовий паркет, в основі якого лежить деревина, а верхній шар створений з пластинок, що складаються з твердих порід дерева.

До недоліків паркету можна віднести чутливість до кліматичного режиму, а також здатність вбирати різні запахи.

2b5e139fba4178e7e842a970ae14d777 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

Бамбук

Перед придбанням матеріалу з бамбука для кухонного підлогового покриття, необхідно ознайомитися з усіма його перевагами і недоліками.

До незаперечних достоїнств відносяться:

 • екологічна безпека;
 • гіпоалергенність;
 • зносостійкість;
 • тривалий термін служби;
 • природна антистатичність;
 • невисока ступінь займистості;
 • солідний зовнішній вигляд;
 • відсутність складнощів у догляді.

Всі ці якості ідеально підходять для облаштування підлоги в кухонному приміщенні.

Крім низки істотних плюсів, бамбук має і мінуси, які теж слід врахувати:

 • нездатність до поглинання шуму;
 • можливість розшаровування під впливом підвищеної вологості;
 • сприйнятливість до ультрафіолету, що сприяє зміні кольору.

  Компенсує недоліки статі з бамбука доступна ціна, яка пояснюється швидким відновленням цієї трав’янистої культури після зрізання її пагонів.

  959ee5af991de0504f8c8644e1ddcc36 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Коркове покриття

  Матеріал виготовляється з кори коркового дерева, що зазнала спеціальній обробці. Він має пористу структуру і безліч переваг, але, незважаючи на це, не користується великою популярністю.

  Грамотно підібраний пробкова підлога ні в чому не буде програвати іншим матеріалам. Регулярний догляд істотно збільшить термін його експлуатації.

  До численних достоїнств цього підлогового покриття можна віднести:

  • тривалий термін експлуатації;
  • хімічну інертність;
  • стійкість до займання;
  • відсутність ковзання;
  • екологічність;
  • антистатичність;
  • нездатність викликати алергію;
  • легкість у догляді;
  • міцність.

  Недолік коркової підлоги виражається в трудомісткому монтажі. Навіть одна помилка, вчинена в цьому процесі, негативно позначиться на герметичності конструкції, що призведе до розходження швів. На початку робіт потрібна додаткова підготовка пробки до експлуатації, яка потягне за собою відповідні витрати. В іншому випадку на пробковому покритті будуть залишатися сліди від будь-яких механічних впливів.

  74c6367137eac9ae453f9a9957686020 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Керамограніт

  Вибираючи, що краще покласти на підлогу в кухні , рекомендується уважно розглянути якості керамічної плитки.

  Крім довговічності і респектабельності, цей варіант покриття має наступні переваги:

  1. Прекрасні протиударні якості, що виключають пошкодження при падінні на підлогу різної кухонного начиння.
  2. Відсутність повітряних пор, що не дозволяє воді проникати всередину плитки навіть при значній кількості.
  3. Несхильність до температурних і хімічних впливів. Це дозволяє застосовувати чистячі і миючі засоби в процесі позбавлення від забруднень. Крім цього, плити не змінять первісний вигляд при попаданні на них гарячою та жирної їжі.

  Щоб покриття мало всі перераховані достоїнства, його укладання необхідно доручити професіоналам. Недоліки будматеріалу виражаються в тривалості монтажу і холодної поверхні. Останній з них можна усунути шляхом облаштування додаткового обігріву.

  b6f67cdea311ff788430ce68c6ac01ee Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Керамічна плитка

  Дане рішення цілком підійде для кухонної підлоги з-за ідеального співвідношення вартості і якості. Широкий ціновий діапазон дозволить підібрати варіант, що відповідає індивідуальним вимогам і фінансовим можливостям.

  Покриття з кераміки має безліч переваг:

  • гладка поверхню, що дозволяє легко видаляти забруднення за допомогою чистячих засобів;
  • тривалий термін служби;
  • стійкість до зміни температур і затоплень;
  • несхильність до займання;
  • широкий асортимент квітів, малюнків і текстур.

  З-за того, що така підлога буде дуже холодним, його необхідно поєднувати з системою підігріву. Також можна придбати на кухню красиві теплі коврики або використовувати плитку для обробки робочої зони.

  Недоліки керамічної поверхні виражені в наступному:

  • відсутність звукоізоляції;
  • травмоопасность;
  • нестійкість до сильних механічних ударів;
  • складності в процесі монтажу.

  401a694efa699c8d6211d9b036aa421b Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Скляна плитка

  Поверхні, викладені скляною плиткою, виглядають дуже цікаво і елегантно. По своїй якості вона анітрохи не поступається покриттям з кераміки.

  Достоїнствами плитки зі скла є:

  • фундаментальність;
  • нескладне обслуговування;
  • можливість монтажу без вибракування;
  • ідеально рівна поверхня;
  • здатність до візуального розширення простору.

  Незважаючи на свій тендітний вигляд, скляні плити стійкі до стирання і механічних ударів в процесі експлуатації. Їх єдиним недоліком є висока вартість.

  bbcbb2b9cbd84e1f7a4e9490b2365008 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Жива 3D плитка

  Матеріал являє собою пласти полікарбонату з вміщеній між ними рідиною. Проводиться зі всілякими відтінками кольору, здатного змінюватися при легкому контакті. Плитка може витримати значні механічні навантаження.

  Переваги цього варіанту поверхні підлоги складаються в наступному:

  • стійкість до підвищеного рівню вологості;
  • простота в очищенні від забруднень;
  • наявність шумоізоляції;
  • несхильність до високих температур;
  • екологічність і безпека.

  8b6eedce2a9e6466e3a3bb0e82f56ee6 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  ПВХ (полівінілхлоридна) плитка

  Склади цього будматеріалу і лінолеуму в достатній мірі схожі, тому він отримав умовну назву — лінолеумова плитка. Покриття може бути виконане у формі квадрата або прямокутника.

  У його структуру входять елементи, розташовані шарами:

  • основа;
  • захист;
  • поліуретан;
  • малюнок.

  ПВХ плитку допускається укладати на яке завгодно основу за умови, що воно буде рівним, сухим та не брудним.

  Матеріал володіє рядом переваг:

  1. Доступна ціна в поєднанні з універсальністю.
  2. Відсутність складнощів при транспортуванні.
  3. Простий монтаж.
  4. Забезпечення безпеки при пересуванні через слизької поверхні.
  5. Різноманіття колірних і художніх рішень. Це дозволяє виконувати малюнки не тільки в класичному стилі, але і в сучасному.
  6. Твердість і еластичність, не допускають утворення тріщин.
  7. Вологостійкість і несхильність корозії.
  8. Відмінна звукоізоляція.
  9. Нескладна реставрація при пошкодженні одного фрагмента покриття.

  Недоліки плитки з полівінілхлориду полягають в невеликому терміні експлуатації та небезпечності з екологічної точки зору. Крім того, матеріал, чутливий до розчинників і ацетону.

  393f57a5abd7814f88b9b1ba07d73f4f Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Ламінат

  Не всі наважуються обробляти підлогу на кухні ламінатом, при тому, що це покриття користується популярністю в інших кімнатах квартири. Правильно підібраний клас матеріалу в сукупності з якісно підготовленим підставою запобігають проникнення вологи у його стики.

  Переваги ламінату в приміщенні кухні полягають у наступному:

  • стійкість до механічних пошкоджень, впливу ультрафіолетових променів і температурних перепадів;
  • простота в прибиранні;
  • можливість внести різноманітність в дизайн завдяки своїй схожості з натуральним деревом;
  • демократична ціна;
  • швидкий монтаж;
  • тривалий термін служби.

  Недолік виражений можливої деформації при сильному затоплення і створення шуму в процесі експлуатації. Ламінат може бути водостійким, так і вологостійким, два класу по-різному реагують на контакт з водою. Тому, купуючи дане покриття для кухні, слід ретельно вивчити властивості кожного з його видів.

  aa61354a3535fde4da8e4f3c6fda5e82 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Лінолеум

  Лінолеум займає одну з лідируючих позицій за використанні його в якості кухонного підлогового покриття.

  Це відбувається завдяки його істотних переваг:

  1. М’якість і еластичність, що створюють комфорт при знаходженні в приміщенні кухні.
  2. Надійність, що дозволяє заощадити кошти на заміну покриття.
  3. Вологостійкість, що виключають утворення шкідливих мікроорганізмів.
  4. Несхильність до займання. Але при пожежі лінолеум може плавитися, виділяючи токсичні речовини.
  5. Антистатичні якості, що сприяють швидкого і легкого прибирання.
  6. Простота в реставрації.
  7. Екологічна безпека.
  8. Прийнятна вартість.
  9. Нескладна укладання, не вимагає спеціальних навичок.

  Крім усього перерахованого, лінолеум відрізняється широким асортиментом кольорів, малюнків, візерунків.

  Крім ряду переваг, у лінолеуму є і недоліки, наприклад, тимчасовий специфічний запах. Це викликано вмістом олії льону в складі матеріалу. Ще один мінус виражається в здатності вигоряти під впливом ультрафіолету.

  fb0c045ad2ac97c6c164680dc70bfef8 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Ковролін

  На перший погляд килимове покриття для підлоги і кухня можуть здатися абсолютно взаємовиключними поняттями. В наші дні таку оцінку можна вважати необачною завдяки технологіям, що творить чудеса з цим матеріалом.

  У кухні щоденно здійснюються різні дії з продуктами харчування, що сприяють утворенню всіляких забруднень.

  У зв’язку з цим пред’являються відповідні вимоги до килимовому покриттю, які полягають у наступному:

  • гігієнічність;
  • ударостійкість;
  • вологостійкість;
  • зносостійкість.

  Ковролін може займати всю площу приміщення, так і певну його частину. Доцільно його комбінування з іншими матеріалами. Варіанти можуть бути різноманітними, включаючи паркет і плитку з кераміки.

  Килимове покриття має ряд переваг:

  • відсутність ковзання при ходьбі;
  • нескладна прибирання;
  • екологічна безпека;
  • відчуття затишку;
  • доступна ціна;
  • проста укладка, не вимагає спеціальних навичок і майстерності;
  • здатність збереження цілісності падають на підлогу крихких предметів.

  Крім переваг, ковролін має кілька недоліків. Він нестійкий до температурних перепадів і має низький рівень вологостійкості. Крім цього, процес його прибирання займає набагато більше часу, ніж інших матеріалів для підлоги.

  ec9f106e1a7c1856810ccf47806a15f4 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Наливна підлога

  «Рідкий» лінолеум — так зазвичай називають наливні підлоги, є однією з останніх новинок, представлених сучасними виробниками. Характерна особливість полягає в тому, що в процесі монтажу проводиться не укладання, а заливка. Це дозволяє отримати ідеально гладку поверхню підлоги.

  Наливна підлога має ряд переваг:

  1. Несхильність до впливу вологи та ультрафіолету.
  2. Висока ступінь міцності.
  3. Тривалий період експлуатації.
  4. Стійкість до стирання.
  5. Відсутність швів.
  6. Екологічність, так як матеріал не здатний виділяти шкідливих речовин після заливки.
  7. Вогнестійкість і невоспламеняемость при високих температурах.
  8. Несприйнятливість до хімічних речовин, що дозволяє використовувати різноманітні миючі та чистячі засоби в процесі прибирання.
  9. Швидкий монтаж, що не вимагає попередньої підготовки основи.
  10. Широкий дизайнерський асортимент. Він включає як одноколірні покриття, так і конструкції 3D.

  Декоративний шар наливної підлоги дозволяє створювати покриття з імітацією мармуру або натурального каменю. Для забезпечення ідеально рівної основи необхідно облаштування бетонної стяжки, це запобіжить поява бульбашок.

  Недоліки рідкого лінолеуму виражаються в наступному:

  1. Тривалий термін служби, що є в якійсь мірі мінусом. Така підлога, відрізняється яскравим дизайном, дуже швидко набридає.
  2. Висока міцність покриття ускладнить процес демонтажу.
  3. Здатність деяких видів жовтіти під впливом сонячних променів.
  4. Необхідність контролю вологості в процесі експлуатації.

  Так як наливна підлога не є натуральним матеріалом, то багато хто побоюється його стелити.

  119f8a4a4751bca828517a330bd7308d Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Бетонна підлога

  Марно бетонну підлогу у багатьох викликає асоціації з промисловими об’єктами або майданчиками на вулиці. Такого роду рішення кухонного покриття з кожним роком набуває все більшої популярності. Це обумовлено модним стилем, привабливістю і практичністю.

  Бетон володіє наступними перевагами:

  • несприйнятливість до впливу навколишнього середовища;
  • довговічність;
  • демократична ціна;
  • простий монтаж, що виконується самостійно;
  • гармонійність з будь-яким оформленням кухні.

  Недолік бетонного покриття полягає в необхідності додаткового утеплення. Даний матеріал досить холодний, та знаходження на його поверхні босоніж викличе неприємні відчуття.

  676d97c6d4d62baa88ed00a2c17c6662 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Комбінування декількох покриттів

  В процесі вибору матеріалу для поверхні підлоги на кухні нерідко виникають складнощі. У цьому випадку оптимальним варіантом буде поєднання відразу декількох покриттів. Грамотне комбінування дозволить зонувати кухню, тим самим виділивши столову частина і робоче місце.

  Така ідея спростить прибирання приміщення, так як в зоні з підвищеною загрязняемость буде укладено відповідне покриття. В області кухні, призначеної для прийому їжі, можна постелити покриття, зіткнення з яким буде комфортним.

  Практикується кілька способів комбінування оздоблювальних матеріалів в кухонному приміщенні.

  Найчастіше в робочій зоні використовуються наступні матеріали:

  • керамічна плитка;
  • плитка ПВХ;
  • керамограніт;
  • лінолеум;
  • ламінат.

  В столовій зоні зазвичай настилають ковролін, кладуть паркет або пробкова підлога. Підбираючи матеріали з метою комбінування, слід з особливою увагою підходити до їх товщині. Цей розмір не повинен сильно відрізнятися в місцях стиків, що дозволить забезпечити плавні переходи.

  2d5cf148e7b4391a0cf1b85e19007c15 Який підлогу краще зробити на кухні в квартирі: керамограніт, плитка, інші матеріали, кольори покриттів: темна і светлаяклассика

  Як підібрати покриття

  Вибираючи покриття для підлоги на кухню, слід ознайомитися з усіма властивостями, яких матеріал повинен володіти.

  Основні критерії, якими рекомендується керуватися при цьому процесі, такі:

  • параметри приміщення і його розташування;
  • стан мікроклімату на кухні;
  • відповідність загального інтер’єру;
  • фінансові можливості.

  Сучасні покриття повністю відповідають всім пропонованим до них вимогам. Тому при виборі слід віддавати перевагу відомим виробникам, так як вони гарантують високу якість.

  Рекомендації професіоналів

  Фахівці підкреслюють, що зорове сприйняття кухні в цілому по більшій частині залежить від виду покриття підлоги.

  Також істотну роль відіграє спосіб укладання:

  1. Невеликим приміщенням потрібні дрібні елементи підлогового покриття, так як великі розміри плиток візуально зроблять кухню менше.
  2. Штучний паркет сприяє подовженню та розширення кухні.
  3. Матове покриття зменшує обсяг кімнати, а глянсове, навпаки, збільшує його.
  4. Затишний вигляд приміщенню надають теплі фарби матеріалу. У теж час темна підлога не зможе викликати відчуття комфорту.

  Підлогова конструкція повинна своїм стилем відповідати кухонного гарнітуру.

  Чи можна встановити систему теплий пол

  Конструкція теплої підлоги в приміщенні кухні не виступає в якості життєво необхідного елемента. Її облаштування збільшить витрати на електроенергію.

  Така система буде актуальна в наступних випадках:

  • розташування кухні на першому поверсі;
  • слабке опалення;
  • наявність маленьких дітей.

  У цих випадках можна здійснити установку як електричної, так і водяної системи «тепла підлога».

  Відео

  Ролик допоможе ознайомитися з основними видами матеріалу для поверхні підлоги, їх достоїнствами і недоліками.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради