В’язальна машина для домашнього користування: принцип роботи, вибір моделі

Процес створення в’язаних речей дуже трудомісткий. Спеціальні машини покликані полегшити цей процес. За їх допомогою можна створити з різної пряжі теплі шапки, шарфи, светри, пуловери та багато іншого за лічені хвилини. В’язальна машина економить масу часу, виконує роботу дуже якісно. Ті, хто поки ще не придбав цей чарівний пристрій, напевно цікавляться, наскільки просто з ним поводитися та яку модель краще придбати.

1 1024x533 Вязальна машина для домашнього користування: принцип роботи, вибір моделі

Можливості в’язальної машини

Є кілька різновидів моделей. Найбільш передові екземпляри для будинку справляються з в’язанням светра за 5-7 годин, а шапки або шкарпетки будуть готові вже через пів години. У роботі будуть потрібні навички та вміння користуватися можливостями пристрою, тоді легко створюються різноманітні гарні візерунки та плетіння.

Напевно, ви знаєте, що можна купити в’язальну машину автоматичну або повністю ручну з циліндричною або подовженою формою. Плюси простих моделей полягають в компактності та легкому керуванні, але вони не здатні втілити в реальність всі креативні задуми. Наприклад, не можна виконати кулірну гладь, жакарди з різною складністю або тиснений ажур. Для цього знадобляться інші види техніки та додаткові пристосування:

  • різноманітні види кареток для ажурних, рельєфних, кольорових візерунків, рівного закриття останнього ряду в’язки тощо;
  • деталі для автоматичної зміни пряжі;
  • пристрій для рахування кількості петель.

Можливості залежать від типу та класу пристрою. Чим він вищий, тим менше відстань між голками (вони будуть тонше). Це означає, що машина вміє працювати з більш тонкою пряжею. Універсальним вважається 5-й клас, а 7-й дозволяє створювати кулірну гладь.

Принцип роботи машин

Пристрій формує з ниток трикотажне полотно. Воно пров’язується за допомогою декількох голок і кареток. Для кожної петлі призначений свій елемент, на який накидається нитка. Принцип роботи полягає в передачі петель з голечниці (фонтури) на каретку. Процес цей може виконуватися вручну або бути вдосконаленим. Крім каретки й фонтури, важливим елементом є нітенатягувач, який рівномірно натягує нитку, в іншому випадку прилад в’язати не буде.

Усі в’язальні машини поділяються на кілька категорій. Про найпростіші ми вже згадали, з ними може навчитися управлятися навіть дитина, особливо з циліндричною моделлю, де потрібно закріпити нитку, а потім крутити ручку для появи в’язаного полотна. Але в такий спосіб можна виготовляти найпростіші речі, тоді як є й інші різновиди, що мають більш просунуті функції.

Моделі для побутового використання

Складні візерунки виконують дві основні категорії машин: одно- та двофонтурні. Вони бувають механічними (керованими за допомогою перфокарти) або ж електронними, для роботи яких потрібен комп’ютер. Другий варіант має великі можливості, майстрині за допомогою програмного забезпечення створюють власні малюнки. Мінус полягає в дорожнечі пристроїв і потребі у використанні джерела безперебійного живлення.

2 Вязальна машина для домашнього користування: принцип роботи, вибір моделі

Однофонтурні машини забезпечені однією голечницею, це означає, що вони не зможуть виконувати дволицьове полотно й об’ємну в’язку. Але всі інші функції доступні, такі моделі легші в експлуатації, підходять новачкам.

Двофонтурні машини створюють візерунки, які виглядають однаково з обох сторін виробу. На полотні є одночасно лицьові та виворітні петлі. Пристрої виконують хибний і тиснений ажур, сліпове в’язання, рельєфні коси, зигзаги та гумки, ткацький візерунок і багато іншого.

3 Вязальна машина для домашнього користування: принцип роботи, вибір моделі
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

До деяких однофонтурних моделей (наприклад, бренду Brother) у разі потреби можна докупити другу голечницю. Прилад ручного типу або з перфокартами підійде, щоб займатися цим видом хенд-мейду для себе. Якщо ви хочете робити речі для продажу, то з часом обов’язково знадобиться двофонтурна модель з комп’ютерним керуванням.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради