Антистатик для одягу: різновиди, чим замінити

Багато сучасних нарядів виготовляють з синтетики. Але в них є один недолік — утворення статичної електрики. Впоратися з ним може антистатик для одягу. Його виготовляють з ряду компонентів: води, етилового спирту, гліцерину, суміші бутану. Через наявність цих елементів у складі виробу, він допомагає ефективно боротися з електричними зарядами. Антистатик можна купити в багатьох господарських магазинах або робити своїми руками.

 Антистатик для одягу: різновиди, чим замінити

Різновиди

Існують такі види антистатиков:

  • гель;
  • аерозоль;
  • ополіскувач для одягу.

Антистатик гелевий або у формі пасти зазвичай продається в тюбиках і володіє великою концентрацією хімічних речовин. Тому фахівці рекомендують розбавляти великою кількістю води. Пропорції: одна чайна ложка на літр води. Продукт призначається для роботи з одягом з капрону або нейлону.

Антистатик у вигляді аерозолю найзручніший. Цим виробом користується більшість людей, адже воно легко в застосуванні: необхідно просто розпорошити речовина на внутрішню частину одягу. Тільки варто пам’ятати, що використовувати аерозоль краще в провітрюваному приміщенні, ідеально — на балконі або лоджії. Правда, після його застосування залишається неприємний запах.

Домогосподарки часто використовують кондиціонери-ополіскувачі, адже до їх складу входять додаткові елементи, які роблять одяг м’якше, покращують процес прасування. До того ж, такі кондиціонери приємно пахнуть і не змінюють колір тканини. Ополіскувачі відносно недавно з’явилися на ринку, але користуються великою популярністю у клієнтів.

Антистатики, виготовлені на основі води, більш безпечні у використанні. Правда, термін дії у них набагато менше, ніж у тих, що зроблені з спирту.

Чим замінити антистатик?

antistatik dlya odezhdy: raznovidnosti, chem zamenit27 Антистатик для одягу: різновиди, чим замінитиВикористовуючи підручні засоби можна зробити антистатик будинку.

Звичайно, можна використовувати магазинні товари, виробники яких намагаються урізноманітнити свій асортимент і якість продукту. Але також можливо спробувати самостійно зробити антистатик в домашніх умовах. Існує багато різних рецептів його приготування, використовуючи підручні матеріали. Отриманий розчин нічим не гірше покупного.

Антистатик на основі оцту

Має багато переваг:

  • Завдяки оцту можна нейтралізувати заряди електрики в одязі. Можна застосовувати його під час полоскання, що буде сприятливо впливати на тканину. Головне, користуватися пропорцією 1:6. Також за допомогою оцту можна позбутися від накипу в пральній машині, якщо використовувати його регулярно.
  • Можна застосовувати оцет разом з кондиціонером для волосся. Для цього необхідно використовувати 3 інгредієнта (кондиціонер, оцет і воду), дотримуючись пропорції 2:3:6.

Інші методи

antistatik dlya odezhdy: raznovidnosti, chem zamenit28 Антистатик для одягу: різновиди, чим замінитиНародні рецепти рекомендують натирати речі милом із зворотного боку, що допоможе уникнути накопичення електрики.

Використовують:

  • теплу воду з лимоном, замість оцту;
  • сухе мило: їм просто натирають внутрішню поверхню одягу;
  • сіль (кухонна) розбавляється з великою кількістю води: 1 чайна ложка на відро рідини.

Правда, для виготовлення таких розчинів необхідно деякий час. Тому є пару експрес-методів усунення розрядів струму. Можна просто взяти і змочити руки у воді і провести ними по одязі. Це допоможе ненадовго позбутися від проблеми. Ще одним дієвим способом, яким можна замінити антистатик, є використання крему для тіла. Якщо намазати їм ноги, то утворюється плівка, яка захищає тіло від накопичення електрики.

Варто додати, що якщо користуватися антистатиком, то у людини може виникнути алергічна реакція на деякі його компоненти. Адже часто для виготовлення цього продукту використовують різні хімікати, які можуть негативно впливати на стан здоров’я. Тому краще зробити розчин своїми руками або скористатися підручними засобами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради