Лисиця перебігла дорогу – прикмети і забобони

З глибокої давнини предки східних слов’ян, як і багато їх сусіди в Західній Європі, вірили в магічні здібності тварин, що населяють безкраї ліси, гори, рівнини і річки тих місць, де вони зводили житла та міста.

0fddb2ce36043c2998ccd52ed6ad3367 Лисиця перебігла дорогу – прикмети і забобони

Особливо сильним неприйняттям у багатьох народів користувалася лисиця, яка асоціювалася з такими негативними якостями, як лукавство, підступність, брехливість, хитрість, що увійшло у фольклор і навіть російські байки. Донині багатьом цікаво, незважаючи на майже повну відсутність шансів побачити цю тварину (якщо тільки у зоопарку або випадково в лісі), що віщує подібна зустріч.

Зустріти лисицю

До сьогоднішнього дня багато єгері, мисливці і просто люди, які живуть поряд з лісом, переконані, що якщо вже перебігла лисиця дорогу, то нічим іншим, як прикметою, це бути не може:

 • Якщо лисиця зустрілася людині у супроводі власної тіні, в гордій самоті – це знак посмішки фортуни, прообраз майбутніх перемог або хоча б відсутності поразок.
 • Якщо на шляху зустрілася не одна, а дві лисиці або сімейство цих лісових мешканців, варто очікувати цілого валу дрібних, але прикрих неприємностей.
 • Перебігла дорогу

  Шанси зустріти лисицю під час поїздки збільшуються, тому поширені прикмети про це тваринний серед автомобілістів:

 • Якщо лисиця перебігла дорогу зліва направо, неприємностей не уникнути. Найближчим часом варто очікувати пліток, конфліктів з-за дрібниць з близькими друзями і холодної стіни байдужості від найближчих людей.
 • Звірятко перебіг справа наліво – не до добра. Негаразди доберуться до гаманця. Бажано утриматися від проведення фінансових транзакцій, успішність яких може похитнути раптовим зрадою партнерів по бізнесу або з причини власної некомпетентності.
 • Незважаючи на надлишок чорної слави, яка ходить за лисицею, слід залишатися людиною і не використовувати ці легенди в цілях виправдання власної агресії до тварин. Наявні прикмети можна тлумачити не як неминучих ознак, а лише як попередження від когось згори, хто незмінно спостерігає за нами.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради