Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Прання пуховика в пральній машині без певних знань і навичок може тільки нашкодити, без подальшої можливості відновлення виробу.

Що б пуховик ні перетворився на безформну річ, від збитого в одне місце пуха, існують особливі кульки для прання пуховиків в пральній техніці. Саме вони не дають, речі зіпсуватися, про них і піде мова в цій статті.

Для чого потрібні кульки: опис, принцип дії

Призначення кульок при пранні виробів з пуху — відбивати річ і робити прання ще ефективніше.

Кульки можуть бути в діаметрі 5-10 см і зроблені з гумового, полімерного або пластикового матеріалу.

Обертаючись в барабані, кулі для прання як би масажують речі, допомагаючи вивести залишки пральних засобів: порошку, добавок, гелів, що містять важкі фосфати, а також сприяє економії миючих засобів і споживання води.

В процесі прання вони рикошетять від твердих поверхонь і б’ються об речі, таким чином, вони не дають наповнювачу з пуху збиватися в одному місці утворюючи грудки.

Переваги і недоліки

Переваги кульок полягає в наступному:

 • механічний принцип дії куль не допускає збивання пуху, що дозволяє зберегти потрібну форму виробу;
 • високоінтенсивне взаємодія їх з тканиною, ефективно бореться із забрудненням, дозволяючи звести до мінімуму використання прального порошку, тим самим надаючи значну економію;
 • вони дієво вибивають з тканинних волокон та внутрішнього наповнювача надлишки і залишки пральних засобів, перешкоджаючи утворенню розлучень;
 • кульки відмінно розм’якшують тканина, запобігають утворення катишків;
 • з ними одяг виполіскується без повторень циклу полоскання, заощаджуючи електроенергію та споживання води.

Серед недоліків виявлено тільки те, що:

 • вони можуть голосно постукувати про барабан в машинці;
 • при неякісному матеріалі виготовлення куль, вони можуть злиняти і зіпсувати прані речі.

Різновид кульок

Спеціалізовані м’ячики для прання пуховиків можуть бути наступних видів:

Кулі з ПВХ з шипами

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj5 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Є найпопулярнішими, доступними і дешевими засобами для додавання до прання пуховиків.

По зовнішньому вигляду схожі на масажні пристосування з-за пухирчатою поверхні. За рахунок стирчать, краплиночку поліпшується якість прального процесу, збивається пуховий наповнювач при віджиманні, забезпечується краща повітряна циркуляція. Упаковка складається з двох кульок.

Магнітні

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj6 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Складаються з магнітною серцевини, покритої гумовою оболонкою. Цей вид, крім механічного відбивання пухової речі ще й размагничивает воду, роблячи її більш м’якою.

Дані м’ячики дозволяють домогтися усунення застарілих плям не використовуючи кондиціонера і значно заощаджуючи порошок. Експлуатаційний строк такого виробу обчислюється десятком, а то і двох десятком років.

Кульки анти катишки

Складаються з поліпропілену, а на зовнішній поверхні у них розташовані петельки, вычесывающие катишки з речей при ковзанні по ним під час прання.

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj7 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Рекомендуються для пуховиків з вставками з вовни або трикотажу. Також кульки анти катишки збирають сміття, що залишилося в барабані, що є профілактикою від засмічення фільтра.

Турмалінові

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj8 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Це виріб досить дороге, однак, незважаючи на це, куля допомагає багато економити. З ним можна кілька років прати взагалі без використання порошків.

Зовні вони нагадують дитячу брязкальце, всередині якої розміщені маленькі кульки з турмаліну та кераміки, що дозволяє їм добре справлятися з забрудненнями будь-якого ступеня.

Також це пральний засіб містить мінерали, поліпшують якість води та дезинфікуючи її.

При пранні вода насичується лугом і коли справа доходить до контакту з брудними речами, вони починають спінюватися і видаляти бруд. Тобто сам процес відбувається без додавання детергентів.

Варто виділити кілька нюансів при використанні турмалинового кулі:

 • при ручному пранні з цими м’ячиками потрібно прати речі замочити на годину, при автоматичному пранні, достатньо просто покласти кулі у барабан;
 • використовуючи кульки вперше, їх необхідно потримати на сонячному світлі, зарядити позитивними іонами;
 • температура води при пранні не повинна бути вище 50 градусів;
 • після кожного прання м’ячики повинні бути добре просушені;
 • з ними можна цілком обійтися без пральних засобів і полоскання;
 • експлуатаційний термін — 3 роки.

Використовувати турмалінові м’ячики рекомендується для людей і маленьких дітей, що страждають алергією, різного роду. Вони екологічно чисті, без фосфатів, поліпшують якість води, усувають цвіль і борються з мікробами.

Яку кількість необхідно

Досвідченим шляхом багатьох господинь було виявлено, що б досягти бажаний результат, потрібно покласти у прання чотири-вісім куль.

Це кількість забезпечує найкращий механічний ефект, в залежності від обсягу пральної машини і величини самого пуховика.

Самі виробники пишуть на упаковках, скільки треба кульок для прання пуховика, що може дещо відрізнятися від вище написаного. Наприклад:

 • ПВХ виробів і анти катишки — оптимально використовувати 4 штуки;
 • магнітні кулі і турмалінові дадуть хороший ефект при 6 штуках на половинну завантаження і 12 — на повну.

Економити м’ячики в делікатного прання пуховика не слід. Це може не виправдати очікування, тим більше, що вони розраховані на багаторазове використання.

Рекомендації по вибору

Зрозуміти які вам потрібні кульки для прання пуховика, допоможуть декілька порад:

 • магнітними і турмалиновыми кульками можна прати практично всі речі і з будь-якої тканини — шкарпетки, футболки, джинси, пуховики, сорочки.
 • кульки анти катишки будуть корисні для виробів з вовни та трикотажу — шапки, светри, сукні;
 • ПВХ — призначені для очищення верхнього одягу. Гладкий варіант кульок підходить для ніжних тканин.

Перед придбанням кульок, незайвим буде ознайомитися з популярними і поширеними виробниками. Ця інформація дозволить зробити свій вибір і правильно витратити кошти.

Економія на кульках є неприйнятною не тільки в плані досягнення потрібного ефекту, але і придбавши підробку можна серйозно зіпсувати дорогий пуховик. Зокрема, слід обережно вибирати турмалінові кулі, що їх виробляє лише Південна Корея.

Правильне використання

Перед використанням кульки для прання пухових виробів потрібно провести тест на стійкість кольору до теплій воді і різних детергентів.

Для цього буде достатньо на 30 хвилин помістити їх в гарячу воду і додати відбілювач. Після чого витерти їх світлою тканиною, для виявлення фарби.

Якщо тканина чиста — кульки можна використовувати за призначенням. Якщо тканина забарвилася, потрібно їх ще раз замочити в гарячій воді, а після в якому-небудь засіб містить хлор, що дозволить вимити з них надлишки фарби.

До завантаження барабана, пуховик потрібно застібнути на всі можливі замки. Кульки в барабані розміщуються рівномірно по всьому пуховики.

Чим замінити кульки для прання пуховиків

Якщо прання вже затівається, а кульок немає і можливості сходити в магазин немає, їх можна замінити чимось схожим.

Відразу потрібно пояснити, що не спеціалізовані пральні кулі вищеописаних ефектів не дадуть, проте рівень якості прального буде, безсумнівно, вище.

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj9 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

За браком спеціальних куль, прати пуховик можна з тенісними м’ячиками для великого тенісу. Три-чотири м’ячі цілком непогано впораються зі своїм завданням.

Чим можна замінити тенісні м’ячики для прання пуховика

Як випрати пуховик, якщо немає тенісних м’ячиків? Можна скористатися альтернативними варіантами: покопавшись в дитячих іграшках, напевно можна виявити силіконові кульки-їжачки. Після перевірки їх на якість фарбування, можна застосувати до прання.

Якщо кульки діаметром менше 7-10 см, їх не треба брати.

Можуть також підійти звичайні гумові м’ячі. Як варіант, можна скористатися клубком ниток потрібного розміру, попередньо вклавши їх в носок.

kak pravilno podobrat i primenit shariki dlya stirki belya, pukhovikov, i drugikh veshhejj10 Як правильно підібрати і застосувати кульки для прання білизни, пуховиків, і інших речей

Де можна купити

Кульки для прання пуховиків можна знайти практично в будь-якому великому магазині, супермаркеті або універмазі в спеціально призначених для цього відділах господарського інвентарю або побутової хімії.

Рекомендації з прання пуховиків

Наповнювач пуховика робить дану річ дуже непростий у пранні. Однак, існують певні правила і рекомендації щодо прання пухових виробів.

Перше, воно ж важливе правило — це завжди звертати увагу на інформацію розташовану на ярличку одягу. Там міститься коротка довідка по догляду за даною річчю.

Підготовка та сама прання пуховика включає наступні дії:

 • виріб вивертається навиворіт;
 • обов’язково застібається блискавка, для захисту лицьової частини від будь-яких пошкоджень і щоб сама блискавка не деформувалася при пранні;
 • не варто прати пуховик з іншими речами;
 • потрібно знати, що порошок з пухових речей до кінця випрати практично неможливо. Потрібно використовувати виключно рідкі миючі засоби для делікатних тканин;
 • правильно випрати пуховик в пральній машині допоможуть м’ячі, які літаючи по барабану, розподіляють пух рівномірно по всій куртці;
 • прання повинна відбуватися при температурі не вище 30 градусів;
 • вкрай не бажано виставляти великі обороти на пральній машині, мінімальні — 400-500 оборотів в хвилину будуть оптимальним варіантом.

Після прання пухову куртку ні в якому разі не можна піддавати сушінню на джерелах тепла, крім природного.

Не можна сушити його на батареї — це не тільки додасть речі неприємний запах, але і нутро — пух і пір’я, можуть загнити.

Правильним способом буде струсити куртку і підвісити за плічка до білизняний мотузці. Краще нехай річ довше повісить на повітрі. У процесі висихання можна руками розподіляти пух, розправляючи грудочки.

Відгуки про кульках для прання

Людмила Дерегина.

Подруга порадила прати пуховик в пральній машинці з тенісними м’ячиками, але побачила в інтернеті спеціальні кульки і вирішила придбати.

На власний подив зарекомендували вони себе чудово і ціна прийнятна. Махрові речі прати ними просто супер — стають ще пухнастіше й м’якше. Ці м’ячики — доступний і перевірений спосіб розпушування і розм’якшення.

Галина Волонова.

Від роботи м’ячиків я в захваті. Перу вже два місяці ними все підряд. Куртки з пуху стають просто повітряні.

Помітила, що не вмикаю функцію «збільшений рівень води», тому що кульки виполіскують відмінно, не використовую пом’якшувач. Цікава особливість, що на кульки під час прання намотуються волосся і не потрібно їх чистити з білизни. Рекомендую.

Поділіться статтею зі своїми друзями і приєднуйтесь до нас у соціальних мережах.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради