Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

Вміння правильно поєднувати кольори – це мистецтво. Але при виборі панелі варто враховувати кольоровий і ахроматичний контраст. Щоб правильно визначити з яким кольором в одязі поєднуються чорні відтінки, варто розібратися в психологічній природі кольору.

Значення чорного кольору в одязі. Психологія іміджу

Чорний колір – це парадоксальний колір. Психологічно його значення завжди віщує біду і зло, невідомість і загадку, наприклад, визначення «чорна магія», «чорна вдова» — символи чаклунства і темної сили, «чорний ящик» або «конверт» — говорить про таємниці та прихованих намірах. У фольклорі всіх країн присутні провісники лиха «чорний ворон», «змій».

Незважаючи на зловісну природу, чорний колір притягує модниць. Досить згадати класичної «маленьке плаття Коко Шанель». Але чому він такий привабливий?

На підсвідомості чорний колір притягує загадковістю, бездонностью, таємницею, саме тому він вважається базою.

Чорний колір з’являється в природі повсюдно:

 • Як символ невідомості потойбічного світу.
 • Внутрішньоутробна життя людини теж пов’язана з темрявою і сліпотою.
 • Початковий етап світобудови – хаос, теж пофарбований в чорний колір.
 • У деяких культурах чорний символізує духовне зростання.
 • Земля — чорна, а значить він має сенс родючості і життя.
 • Чорний колір несе в собі ознаки аристократизму і переваги, наприклад, «чорний пояс» в східних єдиноборствах. Він символізує сексуальність і таємницю – «чорні бездонні очі» або «локони, як смола».

  Предмет, якщо пояснювати з фізичної точки зору, виглядає чорним, в тому випадку, коли спостерігається поглинання світлового променя. В одязі використовують чорний колір, щоб зробити фігуру більш стрункою, формуючи витягнутий силует. За допомогою вставок візуально коректують фігуру.28de8a761fcefdd0c376e1d63d095732 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Рівним рахунком, як і перетворити будь-який образ, чорний колір може і зіпсувати. Тому поводитися з «безоднею» варто акуратно. Його вибір в гардеробі не випадковий – у всьому є психологічна зв’язок. Психологія інтерпретує явище, як можливість проявити заперечення щодо світу, не дарма чорний колір став символом піратства або чернецтва.

  Базові кольори – чорний і білий не пов’язані з емоціями людини, скоріше це психоенергетичний стан людини. Якщо білий говорить про відчуженості і втечі від самого себе і світу в цілому, то чорний колір – це ступор, тупик. Дія його на психіку може бути колосально-негативним. Не дарма багато культури вибрали чорний як жалоби.

  Від того, з яким саме кольором поєднується чорний колір в одязі залежить внутрішній стан носія, його потреби і цілі.

  Кому пасує чорний колір за кольоротипу зовнішності

  Чорний колір і його відтінки підходять далеко не кожному, тому при виборі вбрання варто це врахувати. Доречний наряд в темній гамі зимового кольоротипу зовнішності. Тобто чорний колір підійде людям з темною або смуглою шкірою, темними волоссям і карими очима, як правило, під опис потрапляють мулатки або індіанки, азіатки або дівчини з Кавказу.c9494e158f640752144506f655d7a801 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Поєднання предметів гардероба чорного кольору зі смаглявою шкірою, карими очима підкреслює екзотичну зовнішність, підсилюючи ефект фатальною «східної красуні».

  Блондинки з блакитними очима у вбранні чорного кольору виглядають критично, чорний колір підкреслює недоліки шкіри, старить і створює ефект втоми.

  Рудоволосі жінки з сірими або зеленими очима втрачають самобутність, у цьому випадку, говорять, що колір поглинув ефект яскравості. Але є кілька варіантів виправити становище. Стилісти використовують деякі хитрощі, щоб пом’якшити образ: у хід йде використання відтінків чорного кольору, поєднання його з іншими квітами, зміна і контраст фактури тканини.3d77c721cbf42ba970266bd755ac5398 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Дівчатам і жінкам зі світлою, жовтуватою шкірою не варто наближати темна пляма в одязі до лиця. Його краще використовувати в нижній частині силуету. Це можуть бути класична спідниця або брюки будь-якого відтінку, а також аксесуари або прикраси.

  Основні популярні відтінки чорного

  Незважаючи на те, що чорний колір відносять до ахроматизмам, тобто безбарвним, відтінки він все ж має. Художники використовують цілу палітру чорного кольору для досягнення ефекту тіні.

  Відтінок чорного можливо помітити лише в разі, коли на нього падає світло.

  Глибокі відтінки:

 • Антрацитовий або графітовий – насичений відтінок срібла. Цей відтінок поєднується з холодними тонами.
 • Колір «Бичача кров» має темно-червоний відтінок. Комбінується з різними відтінками червоного, сірого кольорів.
 • Маренго – темно-сірий відтінок, з рідкісними вкрапленнями чорного. Шикарний відлив дає можливість використовувати його самостійно або комбінувати з яскравими насиченими тонами.e8883f112dce5d076d3d19260d20bbe5 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото
 • Ебоніт має зеленуватий теплий відтінок. Благородний колір, не підходить молодим дівчатам.
 • Бурий відтінок — темний сіро-коричневий колір. Красивий і ефектний відтінок дозволяє створювати шикарні образи в класичному стилі печворк.
 • Фіолетово-чорний – відтінок зі слабким фіолетовим відливом. Ідеальне рішення для створення коктейльного вечірнього комплекту.
 • Темний шоколад – чорний з коричневим відтінком. У поєднанні з бежевим у всій його гамі дозволяє облагородити і приглушити темний відтінок.
 • Вугільно-чорний колір з сірим блискучим відтінком. Шикарна фактура кольору використовується для створення вечірніх туалетів і класичних силуетів.
 • Крім того, існують відтінки — хамелеони включають в себе кілька квітів у букеті.

  Правила поєднання чорного з іншими квітами

  З яким кольором поєднується чорний колір в одязі відповісти складно, оскільки чорний – це фактично відсутність кольору. Тому доцільніше поставити питання по-іншому: «Як поєднувати кольори, щоб чорний виглядав виграшно?». Кожен образ за участю темного будується на контрасті. Колір не має яскравості, тому узгодження його з іншими колорами дає можливість грати на кольорі і світлі.dbee376e4b8b13f6132ebdeee431aaae Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Головним принципом побудова правильної кольорової гами – це гра на контрасті кольорового насичення, тобто чорний необхідно наситити. Будь кольоротип, крім зими, не може дозволити собі використання чорного кольору. У цьому випадку образ розбавляється більш відповідними кольорами. Підбір аксесуарів і комплектуючих здійснюється згідно типом зовнішності.

  Чорний колір просто створений для сусідства з яскравими тонами. Ефектний образ вийде при поєднанні безбарвності темного і насиченості (заповнення). Так, наприклад, вогненно-червоний у поєднанні з чорним висловить пристрасність і сексуальність. А яскраво-фіолетовий додасть екстравагантності і таємниці.

  41170797a7aa454bbb9d4e0f835ed8c2 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. ФотоЯскравий фіолетовий колір з чорним кольором в поєднанні зробить образ екстравагантним і таємничим.

  Більш приглушені кольори ідеально виділять достоїнства фігури, а також створять спокійний комплект для повсякденного використання. Комбінації чорного з теплими кольорами дозволяють полегшити композицію і відмінно підходять для власниць слов’янської зовнішності. Але варто бути обережними з яскравими, наприклад, помаранчевим і жовтим кольором.effa0499259170b5e5ae7ccb8ac223da Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Ці поєднання виграшно виглядають при створенні концертних костюмів спортивних комплектів. А от у повсякденному житті в пріоритеті відтінки коралового або приглушеного лимонного відтінків. Поєднання чорного і рожевого кольору актуально для молодих осіб. З обережністю варто поставитися до нього дамам постарше: вибір відтінку рожевого важливий момент.

  Для повсякденного вбрання доцільно комбінувати чорний колір зі вставками пастельних тонів. Це ідеальний варіант для офісного дрескоду. З якими темними кольорами поєднується чорний колір в одязі, визначити складно, оскільки даний принцип будується на цветотипе.

  Але побудова образу з використанням благородного зеленого або близького до темного бордо підкреслить смак і аристократичність особи. Темні кольори підбираються з особливою ретельністю, щоб не втратити гру контрасту вони повинні мати насиченість. В іншому випадку чорний поглине їх.81f9a27d49a93875d62584a45f317784 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Складно поєднувати чорний і білий кольори. Це-сміливе рішення, яке при правильному підборі аксесуарів і ліній покаже прекрасний результат. Total Look – образ повністю в чорному кольорі. У цьому випадку важливий силует з чіткими лініями, правильної форми, саме тому рідко зустрічаються чорні речі з рюшами і збірками. Як правило, це строгий фасон без надмірностей.

  Особливе місце приділяють металевим кольорам: бронза, золото і срібло. У тандемі з чорним вони здатні створити королівський наряд. Чорний контур вигідно підкреслює блиск металу і виділяє його. В результаті такий спосіб виглядає багато і шикарно, що гідно володарів світу цього.

  Аксесуари чорного кольору

  Універсальність чорного кольору поширюється і на аксесуари. Гідність «чорних доповнень» — контраст і гра стилю. За допомогою темних аксесуарів розбавляють безликий образ, підкреслюють достоїнства силуети фігури, поділяють силует на зони, щоб візуально заштрихувати вади.

  Так, наприклад, широкий чорний пояс підкреслить лінію талії, а класичний клатч стане родзинкою вечірнього образу.

  Тонкі пояси ніжно поділяють силует річного летить сукні в пастельних тонах або з квітковим принтом. Використання біжутерії чорного кольору додасть вишуканості. Але варто пам’ятати, що такі елементи не повинні бути громіздкими, щоб не погіршити образ.86e149757e9e0e7143e345a4404bf79a Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Доцільно використовувати невеличкі прикраси, наприклад, сережки-гвоздики, круглою, або подовженої форми. Так само гармонійно виглядають легені браслети, можна з шкіри у вигляді шнурків у стилі фолк. Не варто використовувати аксесуари цього кольору в близькості з особою: шарф або великі намиста. Під дією тіні видно вади, зморшки. Темний колір відтіняє обличчя, візуально состарівая його.

  Аксесуари чорного кольору внесуть родзинку в образ, якщо основний тон не достатньо насичений: це або пастельні тони, або приглушені відтінки синього, зеленого або червоного кольорів. Використовувати аксесуари можливо і в комплектах з квітковим принтом, якщо малюнок у стилі «ситець» без великих квітів. При геометричному орнаменті не рекомендується підкреслювати і без того яскравий орнамент.

  З чим поєднується чорний колір

  Чорний колір гармонійно поєднується з іншими кольорами, однак існують комбінації, які не допустимі. Так, одяг з жовто-чорним узором виглядає гармонійно. Але поєднання яскравих кольорів в образі викликає не бажаний ефект. Не рекомендується їх вживати разом.61521f823539cf6bcb1346701331b5b3 Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Яскравий контраст використовується в сценічній сфері, рекламі, у звичайному ж гардеробі дратує і шокує, викликає негативний вплив на психіку оточуючих. Композиційно неправильно складений комплект в чорно-білій гамі виглядає комічно. Досить згадати яскраві костюми циркачів. Втім, на сцені такі тандеми кольорів виглядають виграшно, що не скажеш про повсякденному житті.

  Використання чисто чорного образу – невдалий вибір. Тому варто уважно підбирати аксесуари і силует вбрання. В принципі категоричних «протипоказань» до чорного немає, але це той відтінок, який при неправильному підході здатний зіпсувати образ.96ca635fdd40bf38192dd019f723a81f Чорний колір. Поєднання з іншими кольорами в одязі, значення психології, кому підходить, з чим носити. Фото

  Універсальність чорного кольору відома, але варто пам’ятати, з якими квітами можливо поєднувати чорний колір в одязі. Смак і правильний підхід до образу стоїть на першому плані у кожної сучасної модниці. Скласти комплект у відповідності з особливостями фігури, кольоротипу – ювелірне вміння.

  Відео про чорний колір в одязі

  Поради стиліста як носити чорний колір:

  Як чорний колір поєднується з іншими кольорами:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради