Чистка ковроліну: способи, магазинні засоби

При виборі матеріалу для підлогового покриття, необхідно враховувати умови правильного догляду. Однією з найбільш складних завдань є чищення ковроліну. Незважаючи на це, такий тип вважається популярним протягом довгих років. Він дуже м’який і зручний, однак вимагає особливого догляду. Досвідчені господині знають, що чистити ковролін в домашніх умовах варто тільки з допомогою потужного пилососа і спеціальних засобів. Метод очищення залежить від типу забруднень і розміру ворсу.

chistka kovrolina: sposoby, magazinnye sredstva7 Чистка ковроліну: способи, магазинні засоби

Ковролін збирає багато бруду, в ньому затримується близько 50% пилу і 70% сипучих речовин, але при цьому верхня частина покриття виглядає чистою.

Складності чищення

Ковролін — дуже красиве і практичне підлогове покриття. За своєю структурою дуже нагадує килим, але має однотонний або хаотичний малюнок і покриває всю підлогу. Використання його в інтер’єрі робить кімнату комфортною і затишною. Однак прибирання ковроліну передбачає ряд складнощів. Більшість господинь відмовляються регулярно знімати його і відвозити в хімчистку, це дуже складно. Тому чистять його від плям будинку в горизонтальному положенні, використовуючи потужний миючий засіб.

Доглядати треба регулярно, інакше в ньому зібратися велика кількість бруду і вологи. Виникає вірогідність розмноження на підставі покриття домашніх паразитів і грибка. З умовами прибирання варто ознайомитися на стадії покупки. Щоб догляд за ковроліном був ефективним, необхідно оцінити всі складнощі. Вони полягають у наступних моментах:

 • Пролиті рідини швидко вбираються, і волога зберігається протягом 5-7 діб.
 • Сипучі речовини важко очистити з ворсу.
 • Від брудного ковроліну відчувається неприємний запах, який важко вивести.
 • Прати треба обережно, застосовуючи мінімальну кількість води.

Магазинні засоби

chistka kovrolina: sposoby, magazinnye sredstva8 Чистка ковроліну: способи, магазинні засобиОдним із засобів очищення є аерозоль, яка застосовується точково, не сильно зволожуючи килим.

В господарському відділі можна придбати засоби для чищення ковроліну. Вони випускаються в трьох різних формах. Найбільш популярним серед досвідчених домогосподарок вважається сухий порошок. Він допомагає відмити без забруднення води. Ще є аерозоль для утворення піни і шампунь для килимів. Перед застосуванням необхідно детально вивчити інструкцію і використовувати миючий засіб в залежності від типу плями і ворсу. Прання передбачає ряд правил:

 • Для щоденного прибирання підходить порошок. Його не треба мочити, краще з допомогою насипати на підлогу і залишити на 8-10 годин, потім зібрати пилососом.
 • Застосовувати вологий шампунь рекомендується 1 раз в 3-4 тижні.
 • Для усунення рясних плям використовується аерозоль. Він діє вибірково і ковролін сильно не зволожується.
 • Не варто змішувати всі засоби одночасно, достаток хімічних елементів з їх складу може негативно позначитися на самопочутті мешканців. До того ж велика кількість абразивних частинок псує ковролін.

Після застосування магазинних засобів, потрібно пропилососити покриття. Дія їх полягає саме в тому, щоб зібрати пил і забруднення з підстави та підняти нагору.

Народні методи

chistka kovrolina: sposoby, magazinnye sredstva9 Чистка ковроліну: способи, магазинні засобиПідручним пристосуванням для збирання може служити харчова сода, яка працює як порошок.

Набагато дешевше і безпечніше використовувати підручні засоби. Більшість з них нічим не поступаються промисловим коштів, однак вартість вельми відрізняється. Мити ковролін потрібно з допомогою речовин, які не змінюють колір і не вбираються в основу. Найчастіше чистка відбувається содою. Це універсальний засіб діє за принципом порошку. Його насипають на плями і залишають на 12 годин. За цей час сода піднімає бруд. Потім забруднення легко очистити звичайним пилососом. Крім соди, використовуються такі народні засоби для чищення ковроліну:

 • Вино, чай, сік та інші напої залишають вологий слід і вбираються в глибинні шари покриття. Щоб усунути пляма, його обробляють спиртовим розчином з оцтом (співвідношення 1:1).
 • Кров очищується содової кашкою, але залишати її на поверхні потрібно не більше, ніж на 20 хвилин, потім прибрати губкою, а потім пропилососити.
 • Жирний слід можна відмити рідиною для миття посуду. Але наносити безпосередньо на пляму не потрібно чистити потрібно зволоженою губкою.
 • Чорнило, впитавшееся вглиб ковроліну можна помити скипидаром, розведеним у медичному спирті або нашатирем. Примочки робити не варто, залишаться світлі плями.

Часто в ворс ковроліну потрапляє жувальна гумка. Намагатися вимити її марно, волога і миючі засоби лише розносять її по матеріалу. Деякі господині вважають за краще відстригти склеєний ворс. Однак не варто поспішати вдаватися до таких кардинальних методів, прибрати слід від жуйки можна попередньо заморозивши пляма. Для цього використовується шматочок льоду.

Способи очищення

chistka kovrolina: sposoby, magazinnye sredstva10 Чистка ковроліну: способи, магазинні засобиСипуча речовина є простим способом чищення, однак для його застосування вимагається пилосос зі спеціальною насадкою.

Ковролін — міцний, але делікатний матеріал, який вимагає спеціального догляду. Тому перед вибором методу очищення варто оцінити всі нюанси. Велику увагу потрібно звертати на тип і інтенсивність забруднення, а також величину ворсу. При застосуванні хімічних засобів важливо враховувати матеріал підстави. Є три можливих варіанти миття:

 • Суха чистка ковроліну. Вона застосовується найчастіше і є безпечною для покриття, проте здатна прибрати тільки 75% бруду. Для проведення необхідно сипуча миючий засіб і пилосос зі спеціальною насадкою. Проводиться 2-3 рази в тиждень.
 • Вологе прибирання. Застосовується для складних плям, передбачає використання хімічної речовини і вологої губки. Після очищення необхідна сушка.
 • Пінна очищення. Альтернативний метод усунення грязей з ковролінового покриття. Потрібен спеціальний апарат для утворення піни або готовий балончик, вона наноситься на поверхню і піднімає бруд, потім її прибирають пилососом.

Незалежно від методу очищення спочатку ковролін потрібно пропилососити. Це дозволить прибрати з поверхні пил і бруд, а також підніме ворс, щоб засобів було легше проникати в глибокі шари. Прилад вмикається на максимальний режим, але використовувати для процедури тільки насадку з м’якою щіткою. Водити варто тільки по напрямку росту ворсу або круговими рухами.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради