Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Татуювання, з часом втратили колір і чіткість своїх контурів, можна відкоригувати, домалювавши наявного зображенню нові елементи, або вивівши їх з поверхні шкіри за допомогою лазера.

Такий спосіб чищення верхніх шарів шкірного покриву вважається найбільш ефективним, але при цьому дорогим. Знаючи інші способи позбавлення від натільної малюнка, людина зможе уникнути необхідності витрачати велику суму грошей, скориставшись підручними засобами для видалення татуювання.

Як видалити татуювання безпечно, без шраму?

Виведення татуювань лазером вважається єдиним варіантом позбавлення від натільної малюнка назавжди без негативного впливу на цілісність шкірного покриву після реабілітаційного періоду.

ac41da60e317b164600865b9db59c03c Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Вперше лазер для чищення шкіри від фарбувального пігменту почали використовувати в 1960 році. У той час косметологічна медицина тільки починала свій розвиток. Недосконалість використовуваного для процедури обладнання призводило до того, що на місці виведеної татуювання залишався рубець, позбутися від якого згодом було неможливо.

Сучасні технологічні можливості дозволяють лікарям, практикуючим метод видалення тату лазером, рятувати своїх клієнтів від натільних малюнок, не залишаючи сліду на ділянці шкіри, задіяному в роботі. Досвідчені косметологи попереджають своїх пацієнтів перед сеансом лазерного впливу про неможливість гарантувати 100-відсотковий результат.

2417e7dd3b306e76a8cc7e2053ee7388 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і післяВиведення татуювань лазером є найефективнішим методом, тому до нього вдаються найчастіше.

Татуювання може посвітліти, придбати більш розпливчасті обриси, стати менш помітною на шкірі, але не зникнути повністю.

На результативність розглянутого методу впливає безліч зовнішніх чинників, серед яких:

 • кількість часу, що минув з моменту створення конкретного малюнка на тілі;
 • щільність і чутливість шкіри пацієнта;
 • пігмент, використаний тату-майстром в його роботі;
 • особливості техніки забивання пігменту (наприклад, наскільки глибоко тату-майстер допускав проникнення голки).

Виведення татуювань лазером. Плюси і мінуси

Виведення татуювання лазером, як і будь-яка інша косметологічна процедура, має свої переваги і недоліки.

До сильних сторін розглянутого методу відноситься:

 • низька ступінь травмонебезпечності процедури;
 • відсутність необхідності дотримуватися особливих рекомендацій під час реабілітаційного періоду;
 • малоинвазивность;
 • можливість отримання шкіри без рубців на місці колишньої татуювання;
 • невеликий список протипоказань до лазерного видалення тату;
 • відсутність негативного впливу на структуру волосяних фолікулів, розташованих на «робочому» ділянці шкірного покриву.

Недоліками лазерного виведення тату є:

 • тривалість процесу (щоб вивести тату розміром із сірникову коробку, необхідно провести процедуру, в середньому, 3-5 разів);
 • набряклість шкіри, зберігається до 3 діб;
 • болючість (залежить від чутливості шкіри, а також від місця розташування татуювання, що вимагає видалення);
 • ризик зміни відтінку пігменту замість його зникнення з поверхні шкіри (наприклад, кольорове татуювання з присутніх червоним відтінком, під впливом лазера може стати коричневого або зеленого).

Суть процедури

Виведення татуювань лазером являє собою процес локального впливу пучком лазера на внутрішні шари шкірного покриву. Відмінною особливістю такого виду позбавлення від пігменту є факт відсутності негативного впливу на клітини шкіри.

Кожен імпульс, що посилається використовується майстром апаратом, видаляє найближчий до лазеру шар фарби, звільняючи тим самим доступ до більш глибоких шарів шкіри.

4d43b78f20a4838e5bb88261f89b9050 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Лазер руйнує барвний пігмент, після чого фарба вимивається самим організмом природним чином протягом 2-3 тижнів після проведення сеансу. Ця фізіологічна особливість обумовлює доцільність повторення лазерного видалення тату не раніше, ніж через місяць після попередньої процедури.

Скільки потрібно сеансів?

Кількість сеансів, необхідне для повного позбавлення від татуювання, в кожному конкретному випадку визначається індивідуально.

Швидкість очищення шкіри залежить від:

 • хімічного складу пігменту (який використовувався для створення тату);
 • розміру натільної малюнка (чим більшу площу займає тату, тим більше часу необхідно на її виведення);
 • місця розташування тату (визначає товщину шкіри на конкретній ділянці тіла);
 • квітів, використовуваних раніше для створення татуювання.

9977b1d3992ad97a84e080611e3a5944 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

В абсолютній більшості випадків для повного усунення тату середнього розміру потрібно 5-7 процедур з використанням лазера, які необхідно проводити не рідше 1 разу в 4 тижні.

Больові відчуття

Враховуючи те, що лазер проникає в глибинні шари шкіри, факт виникнення хворобливих відчуттів в процесі видалення тату є цілком логічним. В абсолютній більшості випадків дискомфорт терпимо і переноситься переважною кількістю пацієнтів легко.

781db602c5192bdfc6a3a8e7f8fb5694 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Ступінь хворобливості процедури залежить від місцезнаходження натільної малюнка і больового порогу конкретної людини. При особливій чутливості шкіри, з якої потрібно видалення тату, майстер може запропонувати використовувати місцевий анестезуючий препарат для зовнішнього застосування, наприклад, крем «Емла» або знеболюючі спреї з лідокаїном у складі.

Вони притупят біль під час проведення маніпуляцій, однак не позбавлять від дискомфорту під час реабілітаційного періоду після лазерної процедури.

Терміни загоєння

Виведення татуювань лазером не передбачає тривалої реабілітації шкірного покриву. Пошкоджений шар шкіри повинен затягнутися через 7-10 днів після сеансу. При належному догляді натільний малюнок посвітлішає вже після першої процедури, не вимагаючи від людини прийняття специфічних заходів для сприяння процесу регенерації.

1b62b0bf16c8ca514ae89203359392be Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Єдине, що косметологи рекомендують для підтримки нормального перебігу загоєння, це використовувати локально зволожуючі гіпоалергенні засоби, наприклад, спрей «Бепантен». Вони здатні позбавити від сухості, зменшити набряклість тканин і захистити ослаблену шкіру від негативного впливу зовнішніх факторів.

Результат після відомості свіжого, старого, кольорового тату

Результат після відомості свіжого, старого і кольорового тату може розрізнятися по причині наявності фізіологічних особливостей шкіри пацієнта.

Татуювання, віком 5-10 років, виконані з допомогою чорного пігменту, зводять за 10-15 сеансів.

Стара фарба, за умови її неякісного складу, може залишитися в глибокому шарі шкіри свого власника, ставши тим не менше практично непомітним для оточуючих. Свіже тату видаляють за 3 – 7 процедур (в абсолютній більшості випадків косметологам вдається досягти абсолютної чистоти шкіри).

b9223d6dd68ee8f9e80d1b1732abc696 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Кольорове татуювання під впливом лазера або зникає, або змінює свій колір. Часткове видалення підшкірної фарби яскравих відтінків практично не зустрічається.

Куди звернутися? Ціна лазерного виведення тату

За видаленням тату з допомогою лазера слід звертатися в центри апаратної косметології, ретельно вибираючи фахівця. Професіонал повинен мати досвід, бути уважним, акуратним, а також серйозно ставитися до питання стерилізації та обробки робочих інструментів.

Щоб уникнути непередбачених наслідків після виконання даної процедури, рекомендується відмовитися від відвідування неперевірених майстрів на дому.

Вартість лазерного виведення тату варіюється від 2000 до 12000 руб. за см2 (ціна вказана за 1 сеанс і залежить від загального обсягу роботи, кваліфікації майстра, якості використовуваного обладнання, а також відомості самого салону).

Чи можна вивести татуювання в домашніх умовах?

Повністю вивести татуювання в домашніх умовах неможливо. Незважаючи на цей загальновідомий факт, народні методи до цих пір досить поширені серед охочих позбавитися від натільної малюнка. Підручні засоби, за умови їх правильного використання, зможуть зробити тату менш виразною, змінивши відтінок вбитого в шкіру пігменту.

Щоб не травмувати шкірний покрив, а також уникнути виникнення алергічних реакцій та погіршення зовнішнього вигляду татуювання, слід обережно підходити до вибору конкретного методу видалення тату (як варіант, перед нанесенням засобу на велику область шкіри випробувати його ефективність на маленькій площі, перевіривши те, як відреагує на нього організм людини).

Переваги і недоліки самостійного виведення тату

Перед прийняттям остаточного рішення про доцільність самостійного виведення тату в домашніх умовах, необхідно оцінити всі переваги і недоліки розглянутої процедури.

2d2d4687716fc18121ce7fb4aa4c4e93 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

Переваги Недоліки
 • низька вартість процедури;
 • простота алгоритму проведення сеансу;
 • відсутність необхідності підлаштовуватися під тимчасові можливості майстра і залишати межі будинку.
 • високий ризик отримання хімічного опіку шкіри;
 • ймовірність розвитку гострої алергічної реакції на компоненти наносимого складу;
 • ризик зміни відтінку татуювання на більш яскравий замість її повного виведення.

Способи виведення тату в домашніх умовах

Виведення татуювань лазером коштує дорого, тому процедуру часто замінюють використанням домашніх засобів, призначених для інших цілей.

Марганцівка

З допомогою марганцівки можна випалити небажану татуювання, дотримуючись наступні етапи процедури:

 • Приготувати концентрований розчин марганцю, змішавши порошок з водою до моменту її фарбування в колір, близький до чорного.
 • Набрати максимальну кількість складу на ватний диск, зануривши його в розчин на 1-2 сек.
 • Обробити ватним диском контури тату.
 • Закрити натільний малюнок серветкою, зафіксувавши її пластиром (необхідно проконтролювати, щоб пов’язка виключала проникнення повітря до татуювання).
 • Залишити пов’язку на 2-3 год, після чого обробити місце тату перекисом водню.
  2edc6b680217bc688cdceb5139195eca Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після
 • Тонким шаром нанести на уражену ділянку шкіри антисептик і накласти стерильну пов’язку.
 • Молоко

  Під час виведення татуювання таким способом необхідно дотримуватися певну частоту введення молока під шкіру.

  Тривалі паузи в процесі можуть призвести до нерівномірного заповнення простору, де знаходиться пігмент.

  Для видалення тату потрібно:

 • Обробити ділянку шкіри з тату антисептичним засобом.
 • В одноразовий шприц набрати невелику кількість прокип’яченого молока.
 • Ввівши голку на 1-2 мм в шкіру, видавити набраний складу у внутрішні шари шкіри.
 • Акуратно витягнути голку і повторити п. 2 – 3 необхідну кількість разів, поки не буде «опрацьована» вся площа натільної малюнка.
 • Знезаразити шкіру спиртовою серветкою і накласти стерильну пов’язку.
 • Йод

  Обробляти татуювання йодом необхідно не рідше 3 разів на добу до повного вицвітання пігменту.

  0e3155297d612945d5931caa60c4ddbd Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

  Для видалення необхідно:

 • Змішати 5% розчин йоду і 3 г стрептоциду.
 • За допомогою ватної палички або пластмасового стіка нанести склад строго на татуювання, уникаючи його потрапляння на чисті ділянки шкірного покриву. В іншому випадку можна спровокувати виникнення сильного хімічного опіку, який може зажадати втручання професійних дерматологів і хірургів.
 • Дати вбратися. Не закривати оброблений ділянку пов’язкою, забезпечуючи тим самим вільний доступ повітря до шкіри.
 • Перед сном тонким шаром нанести на пошкоджену шкіру зволожуючий засіб з легкою текстурою (наприклад, гель або спрей).
 • Перекис водню

  Існує 2 способи використання перекису водню видалення татуювань:

  • нанесення складу локально на пігментовані ділянки шкіри за допомогою своєрідних компресів (самий безпечний, але малоефективний метод);
  • введення препарату під шкіру за допомогою одноразової голки і шприца для внутрішньовенного використання (ефективний, але максимально небезпечний для здоров’я спосіб через велику ймовірність порушення кровообігу в усьому організмі людини).

  Сіль

  Проводити нижченаведені маніпуляції слід щодня 1 раз у добу:

 • Викласти в глибоку миску 2 ст. л. йодованої харчової соди.
 • Додати 2 ст. л. кип’яченої води кімнатної температури.
 • Перемішати інгредієнти до повного розчинення кристалів солі і придбання складом кашоподібної консистенції.
 • За допомогою губки втерти «соляну кашку» круговими рухами місце знаходження тату і залишити на 30 хв.
  cf72ff4d781acc0c16f1c2010a3e58c4 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після
 • Видалити залишки засобу, сполоснувши шкіру прохолодною проточною водою.
 • Чистотіл

  Татуювання, виведені лазером, не залишають після себе шрамів і рубців, на відміну від натільних малюнків, позбавлення від яких відбувається за допомогою чистотілу.

  Для видалення тату слід:

 • Рясно змочити ватний диск настоянкою чистотілу на спиртовій основі.
 • Обробити за допомогою вати татуювання, не виходячи за її межі.
 • Накласти стерильний бинт і зафіксувати пластиром.
 • Після появи опіку на місці тату, необхідно обробляти пошкоджену шкіру перекисом водню і регулярно наносити антисептик. Частота проведення маніпуляцій – щоденно протягом 7-8 тижнів. При утворенні нагноєння на місці татуювання необхідно припинити процес її виведення і звернутися до дерматолога за призначенням коректного лікування, спрямованого на відновлення цілісності шкірного покриву.
 • Оцет

  Виконувати видалення татуювання оцтом рекомендується щодня протягом 7-10 днів. По закінченні тижні зробити перерву, довжиною 2 тижні, після чого відновити процедури в домашніх умовах.

  a8de43b505d9d9ba42ecf1003fae9d70 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

  Для цього необхідно:

 • Одягти медичні рукавички.
 • Рясно змочіть ватяний диск в оцтовому розчині максимальної концентрації.
 • Нанести склад на татуювання, уникаючи попадання засобу на чисту шкіру.
 • Витримати 5-7 хв, після чого рясно обполоснути шкіру прохолодною кип’яченою водою.
 • Вилити велика кількість перекису водню на оброблену шкіру (щоб уникнути інфікування).
 • Накласти стерильний компрес.
 • Нашатирний спирт

  Застосовувати такий спосіб видалення татуювання слід щодня 1 раз на добу протягом 2-3 тижнів:

 • 5 ст. л. сухого листя календули залити 200 мл холодної води і довести до кипіння.
 • Збавивши вогонь до мінімального, томити трав’яний відвар під кришкою протягом 5-10 хв.
 • Процідити і дати настоянці самостійно охолонути до кімнатної температури.
 • Змішати відвар календули з нашатирним спиртом в пропорції 1:1.
 • Акуратно нанести хімічний склад на тату, уникаючи дотику «чистих» ділянок тіла.
 • Закрити оброблений натільний малюнок харчовою плівкою, блокуючи доступ повітря до шкіри.
 • Через 2-3 год обполоснути оброблену область шкіри проточною водою кімнатної температури.
 • Хна

  Тимчасове татуювання, зроблену хною, можна з легкістю вивести в домашніх умовах за 3-5 днів.

  be1b5b948b224c7ebbc7c2c3cce81694 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

  Для цього необхідно:

  • щодня скрабировать натільний малюнок не рідше 3 разів на добу;
  • відвідувати басейн або аква-аеробіку, заняття з якої передбачають тривале знаходження людини в хлорованої воді високої концентрації;
  • нанести на тату і залишити на 10 хв звичайне антибактеріальне мило (основні компоненти складу цього засобу глибоко проникають в шкіру, вимиваючи пігмент з внутрішніх шарів);
  • користуватися милом з відбілюючим ефектом (рекомендується втирати в область татуювання масажними рухами протягом 5-7 хв кожен день).

  Тілесний пігмент

  Техніка позбавлення від татуювань з використанням тілесного пігменту називається «камуфляжем». У рамках такої процедури косметолог вводить в глибокі підшкірні шари фарбу максимально наближену по своєму відтінку до кольору шкіри конкретної людини.

  2391a6177a6c1072f56fc4ebfd9bcd2b Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

  Пігмент рівномірно розподіляючи під шкірою фахівець виробляє перекриття наявної татуювання, як би зафарбовуючи ділянку шкірного покриву з натільним малюнком. Для процедури потрібно спеціальна фарба і тату-машина з одноразовою голкою, за допомогою якої вводити пігмент під шкіру найбільш зручно.

  Баня

  Позбавлятися від татуювання за допомогою лазні доведеться довго – не менше 3-4 міс. Повне очищення шкірного покриву таким методом неможлива. Він призначений для того, щоб зробити малюнок на тілі як можна менш виразним і помітним.

  Такий спосіб не травмує шкіру і не залишає слідів на місці вимивання татуювання.

  Щоб зменшити яскравість наявної тату, необхідно:

 • Ретельно розпарити шкіру в лазні. Для досягнення найкращого результату рекомендується використовувати спеціальні косметологічні засоби з абразивними крупицями в складі. Вони допомагають максимально очистити шкіру і відкрити доступ до необхідного шару шкіри, який був раніше вбитий барвний пігмент.
 • Не покидаючи приміщення з високою температурою повітря, розтирати ділянку тіла з тату жорсткою мочалкою або щіткою для сухого масажу протягом 10-15 хв.
  24afcfa67becaa259ee8fcd6f4757977 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після
 • Обполоснути травмований шкірний покрив прохолодною водою, після чого нанести локально зволожуючий засіб легкої консистенції.
 • Холод

  Видалення татуювання холодом є одним з найбільш травматичних способів очищення шкіри. Він має на увазі «випалювання» наявної тату з допомогою обладнання для спортивної заморозки. Рідкий азот відморожує шкіру, в результаті чого тату стає менш виразною, а на місці натільної малюнка утворюються шрами і рубці.

  Догляд за шкірою після видалення татуювань

  Незалежно від обраного способу видалення тату, шкірний покрив після впливу на нього, потребує ретельного догляду.

  Людям, позбавившись від татуаж, косметологи рекомендують:

  • Наносити 2 рази на добу товстим шаром на травмовану ділянку тіла заживляющую мазь, як наприклад, «Пантенол»;
  • уникати контакту з водою протягом перших 3-4 діб після проведення процедури;
  • як можна частіше обробляти видаляється малюнок антисептиками;
  • мінімізувати взаємодію шкіри з прямими сонячними променями, парами високих температур, спиртовмісними речовинами, а також штучними УФ-променями.

  ccb55153d633b4cfea2e46ccf14e9802 Як вивести татуювання лазером, рецепти в домашніх умовах без шрамів. Фото до і після

  Лазер – найбільш ефективний і безпечний спосіб виведення татуювань. Однак, перед прийняттям остаточного рішення про доцільність проведення такого виду процедур по очищенню шкіри, рекомендується досконально вивчити наявні протипоказання і можливі наслідки лазерного видалення тату.

  Використовувати для подібних цілей домашні методи вкрай не рекомендується, так як це може виявитися не лише малоефективним, але і завдати шкірі незворотної шкоди.

  Відео про те, як виконується видалення татуювань лазером

  Як видаляти татуювання лазером:

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради