Як зняти розсувні вікна на балконі, щоб помити

Розсувні віконні конструкції перестають здаватися зручними, коли доводиться їх відчищати від пилу і бруду. Щоб помити балконні вікна, що мають розсувні рами, доводиться висовуватися далеко назовні. Це незручно, а на високих поверхах і небезпечно. Крім мийки самих стекол, необхідно вимивати бруд, що накопичується в пазах напрямних, по яких відбувається переміщення. Проблема вирішується, якщо використовувати спеціальні мийні засоби або зняти стулки.

Як зняти розсувні рами на лоджії

kak snyat razdvizhnye okna na balkone, chtoby pomyt25 Як зняти розсувні вікна на балконі, щоб помитиЩоб безпечно помити розсувне вікно, його потрібно зняти

Помити зовнішні стекла без застосування хитрих пристосувань вийде, тільки якщо зняти їх. На жаль, не всі варіанти конструкції допускають можливість простого демонтажу. Вікна з вертикальним переміщенням або вимагають повороту перед зрушенням, важко знімати, не володіючи вмінням з ними працювати. Самостійний демонтаж простіше здійснити на рамах, переміщаються строго паралельно, на манер дверей в шафах.

Щоб зняти балконні вікна-купе для безпечного миття, потрібно враховувати особливості їх конструкції.

Можливі варіанти дій:

 • Схопити стулку рами двома руками і підняти вгору, щоб нижній край вийшов з пазів направляючої. Потім нижню частину подати всередину себе і опустити. Справний вікно повинно зніматися без особливих зусиль.
 • Якщо рама не зсувається вгору на відстань, що дозволяє вийняти її з пазів, потрібно уважно оглянути позначки на конструкції. Подальші дії залежать від виявлених елементів і міток.
 • На напрямних нанесені спеціальні насічки. Край стулки потрібно довести до них і вийняти її саме в цьому положенні.
 • Замість насічок на вікнах і направляючих зроблені пази. Їх треба поєднати, а потім виймати раму.
 • У конструкцію включені блокуючі заглушки, які перешкоджають вертикальному переміщенню. Розташовані вони в торцях віконних рам. Їх необхідно прибрати, підчепивши викруткою. Після цього вікно має вільно знятися.

Одній людині важко утримати вийняту з каркаса стулку на вазі. Для підстраховки краще знімати удвох.

Перш ніж ставити вимите вікно на місце, потрібно видалити бруд з направляючих, по яких рухаються коліщатка, і з самих коліщат.

Приладдя для миття зовнішніх скла

Якщо зняти розсувне вікно своїми руками не вдалося, доведеться очищати скло зовні іншими способами. Звичайними ганчірками це зробити не вийде.

Для безпечного миття знадобляться відповідні інструменти:

 • Щітка на довгій ручці зі змінними валиками. Краще вибирати з телескопічним зміною довжини. М’який валик для зняття забруднень, каучуковий – для видалення води і усунення розлучень.
 • Скребок-очищувач. Зазвичай має дві робочі поверхні – м’яку і жорстку.
 • Робот-склоочисник. Принцип дії – як у магнітної щітки, але працює без участі людини. З його допомогою легко відмиваються навіть «глухі» вікна. Вартість такого пристрою в Москві починається від 18 тисяч рублів.
 • Магнітна щітка для зовнішньої мийки стекол. Одна половина встановлюється на внутрішню поверхню, інша – на зовнішню. Вбудований магніт притискає їх до скла з обох сторін. Зовнішня частина повторює всі рухи внутрішньої. Головне достоїнство – повна безпека, так як мийник знаходиться в приміщенні. Недолік – погано відмиваються місця поруч з рамою.Насухо протерти відмиті скло без розлучень допоможуть фланелеві і замшеві тканини. Чистоту можна навести і з застосуванням «дідівського» матеріалу – газети або паперових серветок. Але вони підходять тільки для миття знятих вікон, зовнішню чистку ними проводити важко.

Народні рецепти

kak snyat razdvizhnye okna na balkone, chtoby pomyt26 Як зняти розсувні вікна на балконі, щоб помитиПерекис і сода добре видаляють бруд в пазах розсувних вікон

Вимити брудне вікно можна, застосовуючи засоби з підручних господарських речовин:

 • Складна миюча суміш. В 1 літрі води розлучаються 10-15 мл оцту, 50 мл спирту і 20-30 г крохмалю. Придатна для миття скла та рам.
 • Розчин води і товченої крейди. Застосовується тільки для сильно забруднених стекол. Мити рами їм не можна.
 • Суміш чаю і оцту. В стакан 200 мл міцного чаю додається 30-40 мл столового оцту.
 • Добавка гліцерину. Внесення в будь миючий розчин невеликої його кількості призведе до зменшення розводів на склі.
 • Столовий оцет. Для видалення розлучень на вымытом склі і надання йому блиску.
 • Суміш соди та перекису водню. Для видалення скупчень бруду в пазах напрямних розсувних вікон. Брудне місце посипається содою і заливається перекисом до отримання рідкої кашки. Разом з впитавшейся брудом видаляється серветкою через 2-3 хвилини.

Профілактика забруднення балконних вікон

Щоб пил і бруд не потрапляли всередину каркаса розсувних вікон, важливо щоб ущільнювачі на всіх стиках не втратили еластичність. Двічі в рік їх потрібно очищати і змащувати спеціальними гелями або вазеліном.

Слід регулярно прочищати водовідвідні канавки в нижній частині рами, за яким дощова вода стікає, не потрапляючи всередину каркаса.

Для додання склу брудовідштовхуючих властивостей корисно натерти його сумішшю з води, нашатирного спирту і гліцерину. На отриману плівку менше осідає пил.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради