Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсі

Помити вікна на балконі зовні на високому поверсі – нелегке завдання. Найпростіше рішення – це виклик професіоналів. Але якщо хочеться заощадити гроші і зайнятися мийкою самостійно, слід дотримуватися певних рекомендацій і подбати про свою безпеку.

Заходи безпеки

kak pomyt okna na balkone snaruzhi na vysokom ehtazhe52 Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсіМити балконні вікна з вулиці – ризиковане заняття

Приступаючи до роботи, дуже важливо дотримуватися наступних заходів безпеки:

 • Для видалення забруднень у важкодоступних місцях не варто до них тягнутися. У такому випадку можна використовувати скребки, швабри або навіть звичайну ганчірку, намотану на палицю.
 • Не потрібно спиратися на раму, протимоскітну сітку або скла.
 • Щоб не впасти, не можна звішуватися далеко назовні.
 • Для більшої безпеки слід використовувати страхувальні ремені.

Погане самопочуття, негода, відсутність потрібних пристосувань – привід перенести миття балконних вікон на більш сприятливий час.

Миття вікон на балконі зовні на високому поверсі

Приступаючи до роботи, потрібно підготувати інструменти і чистячі засоби. Знадобляться м’яка ганчірка або губка, щітка. Для миття важкодоступних місць можна взяти шкребок, швабру і палицю. Підготувати дві ємності. В одній буде миючий речовина, в інший потрібно набрати чисту воду. А також знадобиться стрем’янка або стійкий стілець.

Порядок дій залежить від виду вікон.

Розсувні вікна

kak pomyt okna na balkone snaruzhi na vysokom ehtazhe53 Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсіРозсувні вікна на балконі мити простіше всього

У цьому випадку миття не завдає величезних труднощів. Такі конструкції зазвичай мають по дві стулки і дерев’яні рами. Процес миття складається з наступних дій:

 • відкрити одну стулку, іншу закрити на шпінгалет;
 • добре очистити пил на відкритій частині;
 • вимити з миючим засобом спочатку місця, які важко дістати, потім все скло;
 • ретельно змити чистою водою;
 • натерти скло до повного висихання ганчіркою або прогумованим скребком;
 • закрити стулку, ті ж дії повторити з іншого.
 • Щоб кілька разів не відтирати сліди від миючого препарату або рук, внутрішню сторону потрібно мити в кінці.

  Розсувні вікна

  kak pomyt okna na balkone snaruzhi na vysokom ehtazhe54 Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсіТелескопічна швабра допоможе легко помити скло зовні

  Миття таких конструкцій незручно тим, що при зсуві одна стулка закриває іншу. Особливо це проблемно, якщо засклена велика площа. В такому випадку допоможе використання плоскої швабри з тонкою довгою ручкою, якою можна дотягнутися до забруднених місць. Вони бувають побутові і професійні:

  • Телескопічна швабра. Може подовжуватися від 0,5 до 2 метрів. Має дві насадки: м’які з мікрофібри і скребок з каучуку.
  • Магнітна швабра. Складається з двох частин з вбудованим магнітом. Під час миття одна половина розташовується на зовнішній стороні вікна, друга – на внутрішній. Завдяки магніту, вони притягуються один до одного, тому одночасно миються обидві сторони скла.
  • Парова швабра. Має резервуар з водою, яка, нагріваючись, перетворюється на пару. Це сприяє якісному очищенню скла і його дезінфекції.

  Щоб відмити розсувні вікна, потрібно зафіксувати стулку, яка відкривається. Під час роботи вона не повинна їздити. Слід добре намилити скло, потім змити чистою водою і натерти насухо.

  Панорамні

  Щоб якомога краще помити панорамні вікна, потрібно зняти або розібрати їх. В такому випадку доведеться повозитися, тому більш швидкий і надійний варіант – викликати професіоналів.

  Вітражі

  Миття декоративних вітражних вікон таке ж, як і звичайних. Але повозитися з відмиванням дрібних елементів доведеться довше. Поверхню необхідно обробити миючим засобом. Потім помити рами, видалити пил і забруднення з укосів. Змити чистою водою і висушити за допомогою прогумованого скребка.

  Як помити вікна взимку

  kak pomyt okna na balkone snaruzhi na vysokom ehtazhe55 Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсіВід утворення полою допоможе розчин солі з водою

  Часто миття вікон ззовні проводиться у весняний і осінній час. У зимовий період вони миються тільки з внутрішньої сторони. Але часто на склі з’являється полій, яку потрібно видаляти. Для цього потрібно приготувати розчин, розмішавши у воді 2 ст. л. солі. Його необхідно нанести на скло, після чого лід почне танути. Коли він повністю зійде, протерти вікно сухою ганчіркою.

  Для зимової мийки не застосовуються миючі засоби.

  Засоби для миття вікон

  Серед засобів, призначених для миття вікон, можна виділити наступні:

  • Cif – відноситься до найбільш ефективних препаратів. Швидко видаляє забруднення і жир, надає склу блиск.
  • IKeep – засіб, спеціально призначене для миття пластикових вікон. Має лимонний запах. Препарат на рослинній основі, безпечний для пластику, не залишає розводів.
  • Clin – дуже зручний засіб з швидким ефектом. У його складі міститься ізопропіловий спирт, завдяки якому легко видаляються забруднення, скла стають блискучими.
  • Mr. Muscle – одне з найбільш вживаних речовин з нашатирним спиртом.
  • Frosch Glass Cleaner відноситься до групи екологічних засобів. Не залишає розводів, ефективно видаляє бруд.
  • Баги “Клінер” – універсальний препарат у вигляді спрею. Видаляє стійкі бруд, розлучення, жирні плями.


  Деякі препарати для скла мають різкий запах і містять шкідливі речовини, тому при роботі з ними слід використовувати маску, а по закінченні провітрювати приміщення.

  Народні засоби

  Якщо не знайшлося професійного препарату для миття скла, можна вдатися до народних методів. Деякі з них:

  • Оцтовий розчин. Йому властиво добре очищати і повертати склу блиск. Для приготування літр води додається 2 ст. л. оцту. Замість оцтової кислоти можна використовувати нашатирний спирт.
  • Мильний розчин. Натерте чи звичайне господарське мило розчиняється в теплій воді. Запобігає запотіванню скла.
  • Крохмаль. Щоб прибрати розлучення і повернути блиск скла, можна помити їх сумішшю з 1 ст. л. крохмалю на 1 л води або натерти сирою картоплею.
  • Товчену крейду або зубний порошок. Потрібно розвести 200 г інгредієнта у відрі води. Після миття скла слід добре прополоскати і висушити.
  • Розчин марганцівки. Її потрібно додати стільки, щоб рідина стала рожевою. Не залишає розводів.
  • Щоб прибрати сильні забруднення, можна використовувати засіб, приготований з 200 мл води, 2 ст. л. солі і 10 мл гідроксиду амонію. Важливо, щоб під час миття на склі не залишалися подряпини. Для цього розчиняти сіль потрібно в теплій воді.
  • Легко видалити чорні плями, залишені мухами, можна з допомогою цибулини. Її треба розрізати навпіл і протерти скло.

  Відмінно впоратися з розлученнями і відполірувати поверхню скла допоможе газета.

  Професійна мийка

  kak pomyt okna na balkone snaruzhi na vysokom ehtazhe56 Як помити вікна на балконі зовні на високому поверсіЯкщо займатися миттям балконних стекол на верхніх поверхах страшно, варто звернутися за допомогою до промислових альпіністів. Вони якісно та безпечно помиють вікна і зроблять це значно швидше. У Москві такі послуги надають багато клінінгові компанії.

  Альпіністи використовують мотузяне спорядження, прикріплене до даху будинку, з-за чого їх робота коштує значно дешевше, ніж замовлення та застосування підйомної техніки.

  Вартість послуг професіоналів різна. Вона залежить від ступеня забруднення вікон, року спорудження будинку та його висоти, об’єму роботи, необхідність оренди спеціальної техніки та інших факторів.

  Ціна за миття балконних вікон зовні залежить від їх розміру. Так до 500 кв. м. коштуватиме близько 70 руб. за кв. м. Далі ціна залежить від умов компанії. В основному, чим більше площа, тим нижче вартість за квадратний метр.

  Помити лоджію в квартирі буде дешевше. Ціна в середньому становить 50 руб. за м2. Точна вартість обмовляється з представником компанії, що надає послуги.

  Звертаючись за допомогою до миття вікон на висоті до фахівців, потрібно враховувати той факт, що сезон року на вартість. Зимова мийка вийде дорожче інших.

  Профілактика забруднень

  Зазвичай вікна зовні миють кілька разів на рік. Але можна зробити так, щоб вони протрималися чистими довше. Наприклад, обробити скла водним розчином гліцерину. Він створює захисну плівку, на яку налипає бруд менше.

  Якщо часто запотівають скла, можна протерти їх сумішшю спирту з гліцерином. Допоможе і обробка серветкою, змоченою в сольовому розчині. Також можна очистити їх мильним розчином, потім протерти поверхню рідиною, яка містить спирт, наприклад, горілкою. Змивати не потрібно.

  Щоб після збирання не залишалося розводів, рекомендується додати у воду трохи крохмалю. Скла залишаться чистими і прозорими на більш довгий час.

  Якщо миття здійснюється на початку зими, для запобігання льоду у воду слід додати пару ложок солі. Чи можна обробити складом скла з медичного спирту з декількома краплями миючого засобу для посуду. Перед застосуванням добре збовтати.

  Миття вікон на висоті – ризикований процес, вимагає вправності. Але щоб було приємно дивитися на світ через блискучі скла, очищати їх слід регулярно, але дуже акуратно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради