Розбити склянку – Прикмети знають до чого це

1b6ae51d92c49c1ef9cc0352de79be54 Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

Про розбитої випадково посуді є безліч повір’їв, тлумачення яких варіюється в залежності від різних факторів. До уваги приймаються такі обставини, як:

 • час доби;
 • новизна посудини;
 • особистість розбило;
 • місце, де стався інцидент тощо

Прикмета про ненавмисно розбитому склянці може трактуватися як в позитивному, так і в негативному ключі. Розглянемо детальніше.

До чого б’ються келихи, склянки й чарки

Розбиті келихи обіцяють наступне:

 • Якщо в ході застілля розбився кришталевий келих на довгій ніжці, це віщує тільки позитивні зміни як для незграбного гостя, так і для винуватця свята. Їх чекають радість, поліпшення матеріального становища, успіх у будь-яких починаннях.
 • Розбити на весільному застіллі розписний келих нареченого або нареченої – бути конфліктів, які можуть призвести до розлучення. Якщо розбився сам по собі звичайний стакан або фужер, новоспечене подружжя чекає взаєморозуміння і спокійний шлюб. Раніше за розміром уламків судили про можливе потомство: великі – до хлопчика, якщо подрібніше – бути дівчині. Також вважалося, що чим більше осколків, тим довше буде існувати цей союз.
 • По ряду повір’їв кришталь вважається символом чистоти, запорукою міцних відносин. Розбитий келих або фужер з цього матеріалу прирівнюється до сварок, розбіжностей з другою половинкою. Нерідко ця прикмета обіцяє відсутність довіри у парі, яке призведе до розриву.
 • Лопнув келих несе бізнесменові проблеми у справах, конфлікти з партнерами. Не виключені позапланові витрати і ненадійні підлеглі.
 • Якщо в будинку постійно б’ються келихи, це свідчить про велику кількість негативу в сім’ї. Варто налагодити стосунки з близькими. За деякими повір’ями, розбилося посуд відводить від житла біди і неприємності.
 • f095714ad9a0aacf077b85202c1d5b52 Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

  Биття склянок передбачає наступне:

 • Розбитий діловим людиною гранований стакан віщує йому укладення нових партнерських відносин. Причому якщо стакан був повний, не змусить себе чекати покращення матеріального становища.
 • Якщо заміжня жінка випадково розбила склянку, їй варто підготуватися до появи суперниці. Цілком ймовірно, що стороння жінка зуміє зруйнувати раніше міцний шлюб.
 • Випадково розбитий стакан під час миття посуду свідчить про емоційному перенапруженні. Згідно з прикметами, в цей день не уникнути сварок і конфліктів з оточуючими. Щоб трохи пом’якшити ситуацію, доведеться стримати свою агресію.
 • Згідно з повір’ями, якщо лопнула стакан у людини, яка не була в романтичній зв’язку, скоро ця обставина зміниться.
 • Битий склянку перед швидкої весіллям віщує напружені стосунки з родичами або друзями партнера.
 • 0e5e28b35df1b52213d3a6588d46960a Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

  Якщо лопнула стопка або чарка:

 • До сварки з господарем оселі розбивається чарка в руках у гостя. Якщо лопнула стакан, який прийшов у дім людина напевно заздрить його мешканцям.
 • За деякими повір’ями, якщо лопнула стопка – чекай погіршення самопочуття.
 • Протікання труб під час миття чарка віщує веселе, гучне застілля.
 • Спеціально розбита після виголошення тосту чарка обіцяла виконання всіх сказаних добрих слів.
 • Для незаміжньої дівчини протікання труб чарка передвіщає сварки і сварку з коханою людиною. Якщо партнера немає, то це прикмета обіцяє сльози і горе.
 • Зверніть увагу: якщо лопнув старий, щербатий склянку, це завжди обіцяє тільки хороші зміни. У людини, його розбив, покращиться стан поточних справ, з’являться обновки, цікаві зустрічі та поїздки.

  Биття нової, недешевою посуду, навпаки, свідчить про неприємності. Варто чекати сварок з домашніми, погіршення стосунків з коханою людиною.

  a1706b3264e2eb9d11c4f9cca48a1fe9 Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

  Якщо розбивається посуд з окропом або іншим вмістом

  Найбільш правдивим вважається передбачення, якщо в розбитому посуді був який-небудь напій.

  Коли розбивається склянку з водою або соком, варто чекати конфліктів. Причому у сварці будуть винні обидві сторони: і той, хто впустив посуд, і його опонент. Щоб обійти гострі кути у розмові, слід контролювати сказане. Доведеться навчитися тримати себе в руках.

  Про душевних стражданнях свідчить розбитий келих з алкоголем, бризки якого потрапили на тіло і одяг. Прийнято вважати, що чим вище був градус налитого напою, тим більше тягар відповідальності на душі. Можливо, сумніви і неспокій лише належить випробувати.

  Для сімейного життя розбитий стакан з напоєм обіцяє достаток, достаток, міцний шлюб.

  Розбити посуд на поминках

  Згідно з народними прикметами, розбиті на поминках померлої людини склянки вважаються дуже поганим знаком. Щоб уникнути виконання негативного передбачення, необхідно відразу ж змести зі столу всі осколки в паперовий пакет або згорток. При цьому не можна стосуватися скла руками. Поверх битою посудини додають частування з поминального столу.

  Як тільки зайде сонце, слід віднести згорток на цвинтар і залишити в непомітному для сторонніх очей місці. Озиратися і розмовляти з ким-небудь заборонено. По приходу додому одразу змінити одяг на свіжу, а зняту негайно випрати.

  3d48495753398516d4bad5cb51a52a49 Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

  Обряд для нареченої

  Коли наречений кидає на своєму весіллі склянку, прийнято вважати, що він надалі стане запійним п’яницею. Щоб запобігти погану прикмету, наречена повинна зібрати віником впала посуд і її осколки в совок. Зробити це потрібно якомога швидше, примовляючи заповітні слова: «приймете не збутися, тобі (ім’я нареченого), не спитися».

  Щоб переконатися у невинності нареченої, проводили спеціальний обряд. Майбутній дружині належало вперше ввійти в будинок свого нареченого і при вході розбити склянку або іншу посудину. Вважалося, що, якщо вона розіб’ється, значить, дівчина зберегла себе для коханої. В іншому випадку її соромили й дорікали за негідну поведінку.

  Поріз про осколки

  Якщо трапилося поранитися, збираючи уламки битого посуду, це віщує погіршення самопочуття. Хвороба буде не дуже серйозна, але зате неприємна і тривала.

  Необхідно відразу ж обробити поріз, і по можливості окропити його свяченою водою. У відведенні негативу може допомогти читання молитви. Запобігти подібну ситуацію можна, якщо збирати осколки не голими руками, а віником на совок.

  877155d98768322476d3b84b9ab85d99 Розбити склянку  Прикмети знають до чого це

  Нейтралізація поганих ознак

  Щоб запобігти здійснення прийме, слід виконати наступне:

 • Викинути відразу після застілля всю розбиту під час посиденьок посуд. Найкраще закопати, але на максимальному видаленні від свого житла.
 • Якщо розбився один з весільних бокалів, необхідно відразу ж позбутися від другого.
 • Коли на весіллі лопається келих у свекрухи або тещі в руках, слід віддати всі осколки нареченому. Щоб уникнути негативного впливу на свою молоду сім’ю, він повинен викинути осколки (обов’язково через ліве плече) як можна далі.
 • Раніше вважалося, що часте биття посуду – витівки Будинкового, тому господарі всіляко намагалися його задобрити.

  Не слід зберігати вдома тріснуту або щербату посуд. Згідно з народними прикметами, це не тільки не естетично, але ще й небезпечно.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради